Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Реферативна база даних (63)Книжкові видання та компакт-диски (151)Журнали та продовжувані видання (264)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)0-6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   Тип видання:   підручник   
1.

Бицилли, П. М.
Проблема русско-украинских отношений в свете истории [Електронний ресурс] / П. М. Бицилли. - Прага : Единство, 1930. - 38 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга о русско-украинских отношениях написана П.М. Бицилли (1879-1953) - российским учёным, историком.



Кл.слова:
історія -- політичні відносини

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Регионы и границы Украины в исторической ретроспективе [Електронний ресурс]. - М. : Ин-т Славяноведения РАН, 2005. - 303 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Комплексное исследование складывания региональных особенностей и границ Украины в XVII-XX веках. Границы и регионы рассматриваются в политическом, административном, этническом, языковом, конфессиональном и культурном отношениях. Анализируется широкий спектр представлений о территории Украины, включая различные геополитические проекции национальной идеи.



Кл.слова:
національне питання -- геополітика

   Тип видання:   монографія   
3.
 


Іваненко, О.
Українсько-французькі зв’язки: наука, освіта, мистецтво (кінець ХVІІІ – початок ХХ ст.) [Електронний ресурс] / О. Іваненко. - К. : Інститут історії України НАН України, 2009. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі архівних матеріалів, опублікова- них документів, періодики, мемуарних та епістолярних джерел здійснено спробу узагальнюючого дослідження українсько-французьких наукових, освітніх та літературно- мистецьких взаємин кінця ХVІІІ – початку ХХ ст. (на матеріалах українських губерній Російської імперії). Проаналізовано передумови розвитку українсько-французьких культурних зв’язків, співробітництво університетів України з науково-освітніми центрами Франції, основні напрями взаємовпливів у сфері літератури, театрального, музичного та образотворчого мистецтв. У „Додатках” вміщено архівні документи, а також джерела, опубліковані в періодичних виданнях ХІХ – поч. ХХ ст. Розрахована на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією міжнародних відносин.



Кл.слова:
співробітництво університетів -- образотворче мистецтво -- міжнародні відносини

   Тип видання:   словник   
4.


Україна в міжнародних відносинах [Електронний ресурс] : енциклопедичний словник-довідник / відп. ред. М. М. Варварцев. - К. : Ін-т історії України НАН України, 2009-2013

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1 : Предметно-тематична частина: А - Г. - 2009. - 184 с.

Вип. 2 : Предметно-тематична частина: Д - Й. - 2010. - 252 с.

Вип. 4 : Предметно-тематична частина: П–Я. - 2013. - 356 с.


Словник є першою працею у комплексному відтворенні історії міжнародних відносин України. У формі енциклопедичних довідок висвітлюються події політики, економіки, культури від часів Давньоруської держави до початку ХХІ ст. Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто вивчає і бере участь у взаєминах із зарубіжним світом.



Кл.слова:
дипломатія -- політика -- економіка -- культура

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Сивіцький, М.
Історія польсько-українських конфліктів [Електронний ресурс] : у 3 т. : пер. с пол. / М. Сивіцький. - К. : Видавництво імені Олени Теліги, 2005

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 344 с.

Т. 1. - 2005. - 344 с.

Т. 2. - 360 с.

Т. 2. - 2005. - 360 с.

Т. 3. - 432 с.

Т. 3. - 2005. - 432 с.


Перший том. Автор у хронологічній послідовності зібрав і упорядкував відомості про історичні події, які сприяли виникненню польсько-українських конфліктів. У першій частині книги показано польську політику щодо України від часів Київської Русі до 1919 р. Друга частина охоплює період міжвоєнного двадцятиріччя і показує польсько-українські стосунки на основі авторського тексту, документів та інших публікацій, які підтверджують і доповнюють виклад. Другий том. Автор у хронологічній послідовності зібрав і упорядкував відомості про історичні події за період від вересня 1939 до середини 1944 рр. Той короткий, але надзвичайно бурхливий період представлено головним чином документами польського еміграційного уряду, більшість з яких має позначку "таємно". Третій том. Автор у хронологічній послідовності зібрав і упорядкував документи про події в Закерзонні у 40-х рр. ХХ ст. Показано, хто був винним у винищенні українського населення. Наведено історію цього регіону.



Кл.слова:
хронологія -- політика -- міжетнічні конфлікти

   Тип видання:   монографія   
6.


Україна в Європі: Пошуки спільного майбутнього [Електронний ресурс] : колективна монографія / наук. ред. А. І. Кудряченко ; Національна академія наук України, Інститут європейських досліджень. - К. : [б. в.], 2009. - 226 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Колективна монографія науковців Інституту європейських досліджень НАН України та інших академічних інститутів, дослідницьких установ та викладачів вузів України – є узагальнюючим результатом фундаментальних досліджень аналізу актуальних проблем реалій, можливостей, проблем і перспектив ствердження незалежної Української держави у колі європейських країн. Здійснений на широкому історичному матеріалі ретроспективний огляд існування й визнання України як європейської держави, дослідження політико-правових, економічних, світоглядних і духовно-культурних засад нинішніх взаємин України з далекими і близькими сусідами по спільному європейському дому, їх становлення, трансформації і сучасного стану, нададуть читачеві можливість панорамного бачення українських європерспектив, та покликані сприяти у формуванню концептуальних засад входження нашої держави до європейського простору. Монографічне дослідження становить інтерес для науковців – політологів, істориків, фахівців з міжнародних відносин та державного управління, культурологів, філософів, для політиків і дипломатів, а також широкого кола читачів.



Кл.слова:
геополітика -- соборність
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського