Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (42)Реферативна база даних (306)Книжкові видання та компакт-диски (71)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНЖИНІРИНГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

   Тип видання:   монографія   
1.

Жук, Валерий Николаевич.
Основы институциональной теории бухгалтерского учета [Електронний ресурс] : монография / В. Н. Жук ; Национальная академия аграрных наук Украины, Институт учёта и финансов. - Киев : Аграрная наука, 2013. - 408 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 9.18 Мб


В монографии раскрыты роль и значение бухгалтерской составной экономической науки, проанализирована взаимосвязь эволюций учетных и экономических теорий, сформулированы основы институциональной теории бухгалтерского учета. Обоснована институциональная парадигма бухгалтерского учета, раскрыта сущность, содержание и миссия бухгалтерского учета – как важного социально-экономического института. Рассмотрена научная гипотеза о возрастании роли института бухгалтерского учета в преодолении экономических кризисов, обеспечении доверия, понимания и управляемости в современном мире. На институциональной базе обогащены понятия функций, предмета, объектов учета, получила развитие его методология и моделирование. Сформулирована методология учета трансакций, задействования империалистических и инжиниринговых подходов в развитии бухгалтерского учета. Научно обоснован теоретический базис развития института профессиональных бухгалтеров. Монография предназначена научно-педагогическим работникам, государственным и профессиональным деятелям, а также всем, кто интересуется новейшими течениями экономической мысли.



Кл.слова:
бухгалтерський облік -- інжиніринг -- трансакційні витрати

   Тип видання:   монографія   
2.

Жук, В. М.
Розвиток теорії бухгалтерського обліку: інституціональний аспект [Електронний ресурс] : монографія / В. М. Жук ; Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки", Луганський національний аграрний університет. - Київ : Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки", 2018. - 405 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 4.72 Мб


У монографії розкрито роль і значення бухгалтерської складової економічної науки, проаналізовано взаємозв’язок еволюції облікових і економічних теорій, що дозволило виявити інституціональну основу розвитку облікової практики і науки та сформулювати основи інституціональної теорії бухгалтерського обліку. Обґрунтовано інституціональну парадигму бухгалтерського обліку, розкрито сутність, зміст і місію бухгалтерського обліку як важливого соціально-економічного інституту. Розглянуто наукову гіпотезу про зростання ролі інституту бухгалтерського обліку у подоланні економічних криз, забезпеченні довіри, порозуміння і керованості в сучасному світі. На інституціональній базі збагачено поняття функцій, предмета, об'єктів обліку, отримали розвиток його методологія і моделювання. Сформульовано методологію обліку трансакцій. Доведено необхідність задіяння імперіалістичних і інжинірингових підходів у розвитку бухгалтерського обліку. Науково обґрунтовано теоретичний базис розвитку інституту професійних бухгалтерів. Монографія є продовженням наукових пошуків за програмою наукових досліджень 40.04.00.03.Д «Теоретико-методологічні засади трансформації інституціональних основ бухгалтерського обліку та гармонізацію звітності й аудиту в аграрному секторі економіки» Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки». Текст монографії сформовано на основі змінених і доповнених матеріалів, опублікованих у монографії автора "Основы институциональной теории бухгалтерского учёта", що видана у 2013 році у м. Київ та м. Санкт-Петербург.



Кл.слова:
бухгалтерський облік -- економіка -- дослідження

   Тип видання:   наукове видання   
3.


Промислова політика як ключовий інструмент стратегії розвитку [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / Л. В. Дейнеко [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2019. - 143 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.58 Мб


У науково-аналітичній доповіді акцентовано увагу на необхідності здійснення в державі виваженої промислової політики для модернізації вітчизняної промисловості та її розбудови відповідно до цілей українського суспільства. Запропоновано напрями посилення інституційної спроможності держави в ході імплементації промислової політики, що полягають у забезпеченні інституційної узгодженості, стратегічної співпраці між урядом, бізнесом та іншими групами суспільства, нівелюванні конфліктів та сприянні конкуренції. Діагностовано ситуацію на ключових промислових ринках та виявлено найбільш вразливі сегменти з точки зору критичного спаду виробництва, надмірної імпортозалежності, розриву взаємозв’язку виробництва певних товарів із внутрішнім попитом. Окреслено пріоритетні напрями структурної трансформації розвитку промисловості з урахуванням зростання ролі екологічного чинника та стимулювання екологічної модернізації небезпечних виробництв. Запропоновано низку інструментів – інституціональних, фінансових, екологічного управління – задля реалізації механізмів екологічної реадаптації економічного зростання, пов’язаного із розвитком промисловості. Запропоновано систему заходів з управління розвитком кадрового потенціалу, що в умовах трансформації промисловості має спиратися на механізми економічного саморозвитку, підвищення значущості освіти та управління знаннями, підвищення якості професійної освіти промислового спрямування, формування сучасної інноваційної екосистеми у промисловості. Обґрунтовано напрями посилення глобальних зв’язків у міжнародній торгівлі промисловими товарами та запропоновано механізми сприяння інтеграції України у глобальний ринок, у т.ч. досліджено інструменти технічного сприяння поширенню послуг вітчизняного промислового інжинірингу як в Україні, так і за кордоном.



 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського