Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ІМПРОВІЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   Тип видання:   словник   
1.

Маркин, Юрий Иванович.
Джазовый словарь [Електронний ресурс] / Ю. И. Маркин. - М. : Мелограф, 2002. - 20 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данное пособие содержит подборку мелодических фраз на гармоническую последовательность II-V-I-VI в 12 тональностях одноименного мажора и минора. В основном, фразы укладываются в 4 такта, не считая затактов, но кое-где они длиннее или короче. Пособие будет наиболее полезным для музыкантов, в какой-то мере уже играющих джаз, но еще не обладающих достаточной информацией в этой области, то есть имеющих ограниченный «словарный запас».



Кл.слова:
музика -- джаз -- імпровізація

   Тип видання:   підручник   
2.

Горват, І.
Основи джазової інтерпретації [Електронний ресурс] / І. Горват, І. Вассербергер. - К. : Музична Україна, 1980. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассматриваются наиболее характерные для джаза исполнительские приемы, особенности фразировки. Авторы останавливаются на специфике работы с группами большого джазового оркестра, рассматривают джазовую импровизацию, анализируют особенности гармонии. В последний раздел вошли классические образцы импровизации всемирно известных музыкантов Л. Армстронга, Д. Гиллеспи, Б. Гудмана, Ч. Паркера и др.



Кл.слова:
джаз -- аранжування -- імпровізація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.
 


Белград, Д.
Культура спонтанності: імпровізація і мистецтво в повоєнній Америці [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Д. Белград . - К. : Факт, 2008 . - 528 с.. - (Висока полиця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга являє собою український переклад роботи видатного американського вченого Деніела Белграда і являє собою спробу осмислити культуру імпровізації та спонтанності у повоєнній Америці захоплюючи при цьому музику, художнє мистецтво, літературу та хореографію. Аналіз цих явищ подано із сторони неомарксистської філософії. «Культура спонтанності» – це синтетична історія повоєнного американського авангарду, що об’єднує такі багатоманітні рухи американської культури як абстрактний експресіонізм у живописі, поезія Блек Маунтіну і бітників, бібоп-джаз, експериментальний танець і кераміка. Автор показує, що це широке розмаїття мистецьких практик насправді мало одну спільну тему – спонтанну імпровізацію. Елегантна аргументація і прекрасні ілюстрації «Культури спонтанності» суттєво ревізують наші уявлення про деякі з найважливіших голосів тієї доби. З-поміж багатьох цікавих прикладів, книга описує те, як картини Джексона Поллока перетинаються з історією сучасного танцю, і пояснює їхній зв’язок з тим, що бітники захоплювались дзен-буддизмом і бібопом. Досліджуючи твори багатьох ключових культурних постатей — таких як поети Чарльз Олсон, Вільям Карлос Вільямс, Джек Керуак, Аллен Ґінзберг і ЛеРой Джонс, художники Роберт Мазервелл, Джексон Поллок і Віллем де Кунінг, гончар Пітер Вулкос, танцівник Мерс Каннінгем і джазист Чарлі Паркер, — Деніел Белград переконливо доводить те, що спонтанне мистецтво знаходилось на передньому краї повоєнної американської думки.



Кл.слова:
культура -- політологія  -- сучасне мистецтво -- західне мистецтво -- мистецтво -- США

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Столяр, Р. С.
Современная импровизация. Практический курс для фортепиано [Електронний ресурс] : учебное пособие / Р. С. Столяр. - СПб. : Лань : "Планета музыки", 2010. - 160 с.. - (Учебники для вузов. Специальная литература)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге освещается следующие разделы: элементы музыкального языка современной свободной импровизации, тональная и атональная импровизация, использование специфических ресурсов фортепьяно в импровизации, построение формы в свободной импровизации. Отдельный раздел посвящен специфическим ресурсам фортепьяно. Дается краткий экскурс в историю импровизационной музыки. Материал книги выстроен по принципу «от простого к сложному»: от отдельных звуков к кластерам, от ладов к полиладам, от тональности к атональности и их совмещению.



Кл.слова:
музика -- імпровізація
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського