Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (20)Реферативна база даних (186)Книжкові видання та компакт-диски (52)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАЛЕОЛІТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Толочко, П. П.
Давня історія України [Електронний ресурс] : у 2 кн. / П. П. Толочко. - К. : Либідь, 1994-1995

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - 1994. - 240 с.

Кн. 2. - 1995. - 224 с.


Книга перша присвячена історії українських земель від найдавніших часів до античної епохи включно. *** Книга друга присвячена історії українських земель від зародження слов'янства до епохи Київської Русі включно.



Кл.слова:
найдавніші часи -- палеоліт -- мезоліт -- антична епоха -- Київська Русь -- слов'яни

   Тип видання:   підручник   
2.

Винокур, І. С.
Археологія України [Електронний ресурс] / І. С. Винокур, Д. Я. Телегін. - Т. : Навчальна книга - Богдан : Богдан, 2008. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику вміщено дані про безцінні археологічні скарби України, наведено загальновизнані погляди вчених на походження, генетичну спорідненість, взаємовплив археологічних культур, що були поширені на території нашої країни протягом тисячоліть – від епохи палеоліту до пізнього середньовіччя. Окремий розділ присвячено пам’яткам часів запорізького козацтва. Для студентів історичних факультетів університетів і педагогічних інститутів, що вивчають дисципліну "Археологія".



Кл.слова:
культура -- козацтво -- середньовіччя

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Гальперина, Галина Анатольевна.
Популярная история археологии [Електронний ресурс] / Г. А. Гальперина, Е. В. Доброва. - М. : Вече, 2002. - 512 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На страницах издания в популярной, доступной форме рассказывается об археологических культурах и памятниках, принадлежащих к различным эпохам: начиная от периода палеолита и заканчивая железным веком. Читатель найдет в книге множество интересных фактов об удивительных находках археологов в разных уголках земного шара, повествующих об историческом прошлом нашей страны и других государств. Среди таких находок — орудия труда и бытовой инвентарь, посуда и оружие, всевозможные украшения и т.д. В книге также описаны древнейшие сооружения, городские постройки и укрепления, являющиеся археологическими памятниками и тщательно изучаемые учеными всего мира. Издание содержит большое количество черно-белых и цветных иллюстраций.



Кл.слова:
палеоліт -- мезоліт -- неоліт -- епоха металу

   Тип видання:   словник   
4.

Гаврилюк, Н. О.
Словник-довідник з археології [Електронний ресурс] / Н. О. Гаврилюк. - К. : Наукова думка, 1996. - 430 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник-довідник з археології містить інформаційний матеріал і тлумачення 1500 термінів. Словарні статті охоплюють археологічний період України з часів палеоліту до доби залізного віку включно і мають власні списки літератури. Крім понятійного апарату теоретичної археології, висвітлені практично усі археологічні культурно-історичні спільноти, культури, пам'ятки та інші явища.



Кл.слова:
археологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
5.

Мойсеєнко, В.
Хрест із півмісяцем - вічнії символи [Електронний ресурс] : ілюстрована історія символів України / В. Мойсеєнко. - К. : Оранта, 2006. - 128 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 11.12 Мб


На запитання, що означав хрест і півмісяць, будь-який школяр відповістъ, приблизно, однаково. Він скаже, що це головні символи двох найбільш розповсюджених у світі релігій - християнства і магометанства. Вони прикрашаютъ не лише церкви та мечеті, а також національні прапори багатъох країн світу. При цьому, на куполах усіх стародавніх православних храмів, включно з Софіею Киівською, ще 100-200 років тому їх можна було побачити об'еднаними в один символ: хрест, що стоїтъ на півмісяці. I ще одне. Не варто думати, що символ хреста почав поширюватися по світу з Іудеі, з часу розп'яття Ісуса, а символ півмісяця – шість сторічь потому з Аравійського півострова. Насправді, ці символи були популярними ще з часів палеоліту і мають найбезпосередніше відношення до теренів Украіни.



Кл.слова:
релігійна література -- семіотика -- міфологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


Паїк, В.
Корінь безсмертної України і українського народу [Електронний ресурс] / В. Паїк. - Л. : Червона калина, 1995. - 237 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Науково-популярна книга Володимири Паїка „Корінь безсмертної України і українського народу" поведе читача, у глибини тисячоліть на пошуки праукраїнського історичного коріння. Від палеоліту до Хрещення України, від легендарної Великої Сколотії до Київської Руси-України переживемо разом із автором захоплюючу мандрівку слідами наших пращурів. Велика Скуф і Шумер, держави гетитів і гіксосів, Троя, Іран, Індія, Кріт... гети, гуни, візиготи, роксолани, алани, анти – такі незбагненні (на перший погляд) історичні екскурси Володимира Паїка. Автор, укладаючи матеріал книги, використав 120 закордонних наукових джерел, десятки праць українських істориків... Пропонуємо книгу широкому загалу, який цікавиться історією українського народу.



Кл.слова:
історія -- культура

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Пидопличко, Иван Григорьевич.
Позднепалеолитические жилища из костей мамонта на Украине [Електронний ресурс] / И. Г. Пидопличко ; Академия наук Украинской ССР, Институт зоологии. - К. : Наукова думка, 1969. - 164 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена описанию древнейших памятников строительства наземных жилищ из костей мамонта, обнаруженных на территории Украины. Приведены сравнения с другими позднепалеолитическими жилищами и данные о том, что подобный тип строительства наземных жилищ характерен для позднего палеолита. Сделан вывод о подобном строительстве как об одной из причин истребления мамонтов. Книга иллюстрирована рисунками, а также цветными фотографиями восстановленного жилища, экспонируемого в Палеонтологическом музее Института зоологии НАН Украины. Рассчитана на палеонтологов, зоологов, археологов, историков строительного дела и на широкий круг читателей.



Кл.слова:
палеонтологія -- палеоліт -- викопні рештки

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Винокур, І. С.
Археологія України [Електронний ресурс] : навчальний посібник / І. С. Винокур, Д. Я. Телегін. - К. : Вища школа, 1994. - 318 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику вмішено дані про безцінні археологічні скарби України, наведено загальновизнані погляди вчених на походження, генетичну спорідненість, взаємовплив археологічних культур, що були поширені на території нашої країна протягом тисячоліть - від епохи палеоліту до пізнього середньовіччя. Окремий розділ присвячено пам'яткам часів запорізького козацтва. Для студентів Історичних факультетів університетів, шо вивчають дисципліну "Археологія".



Кл.слова:
археологія -- археологічні культури
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського