Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Реферативна база даних (72)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>K=МІКРОСХЕМИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Шевчук, О. І.
Конспект лекцій з дисципліни «Архітектура комп'ютерів» [Електронний ресурс] / О. І. Шевчук ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 76 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Архітектура комп’ютера – абстрактне уявлення комп’ютера, яке відображає його логічну і схемотехнічну організацію, включаючи в себе: Структурну схему комп’ютера, будову й організацію його функціональних пристроїв та елементів; Організацію і розрядність інтерфейсів усіх компонентів комп’ютера; Програмний модуль, набір і досяжність його регістрів; Архітектуру, організацію й засоби адресації пам’яті; Систему і формати машинних команд комп’ютера; Засоби представлення і формати даних комп’ютера; Системні ресурси комп’ютера і обробку переривань. Структурно ПК являє собою системну плату зі слотами розширення для комутації додаткових пристроїв за допомогою контролерів (адаптерів). Основними слотами на сьогоднішній день є: PCI (розрядність відповідає розрядності процесора), AGP (розрядність 32 біт), USB (Universal Serial Bus), ISA (Industry Standard Architecture, розрядність – 8 або 16 біт), застарілі і на переважній більшості ПК, які зараз випускаються, слоти ISA взагалі відсутні. Найширшого використання набув слот РСІ; Внутрішня системна шина ПК створює простір магістралей для прийому-передачі трьох типів сигналів: адресації, даних, управління. Розрядність адресної шини (до 64) формує простір прямого доступу до постійної, оперативної, віртуальної пам’яті. Кількість бітів шини даних (64, 128, 256) визначає можливості ПК виконувати арифметико-логічні операції над бітами (додавання, множення, зсув, пересилка). Сигнали шини управління призначені для автоматичної обробки штатних ситуацій, які пов’язані з перетворенням потоків інформації між компонентами ПК і периферійними пристроями, обробкою переривань. Системна плата, крім слотів, має гніздо процесора, порти клавіатури, миші та інших пристроїв уведення/виведення, мікросхеми (чіпи) BIOS і системної логіки, гнізда для пам’яті. BIOS служить для управління процесом обміну інформацією і знаходиться в чіпах ROM системної плати. Інші карти визначаються функціональним призначенням.



Кл.слова:
схемотехніка -- історія -- ЕОМ

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Прищепа, Микола Михайлович.
Мікроелектроніка [Електронний ресурс] : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. : у 3 ч. / М. М. Прищепа, В. П. Погребняк. - К. : Вища школа, 2004

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Елементи мікроелектроніки. - 431 с.


Висвітлено структури, конструкції, фізичні та математичні моделі, параметри й характеристики основних елементів інтегрованих мікросхем. На основі аналізу фізичної структури інтегрованих елементів виведено основні співвідношення для параметрів, поданих у вигляді, що використовується в розрахунках при проектуванні каскадів і логічних елементів великих інтегрованих мікросхем. Аналіз функціонування елементів та розрахунки виконано на доступному інженерному рівні. Для кожного елемента розглянуто приклад розв'язування задачі та наведено задачі для самостійного розв'язування. Для студентів вищих навчальних закладів, що навчаються за напрямом «Електронні апарати». Може бути корисним аспірантам та інженерам, які проектують і застосовують інтегровані мікросхеми.



Кл.слова:
мікросхеми -- електронні апарати -- інженерна техніка
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського