Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (65)Реферативна база даних (335)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=АНАЛІЗИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Пигулевская, Ирина С..
Все, что нужно знать о своих анализах. Самостоятельная диагностика и контроль за состоянием здоровья [Електронний ресурс] / Ирина Пигулевская. - М. : Центрполиграф, 2010. - 127 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге автор расскажет вам все, что нужно знать о своих анализах, раскроет врачебные тайны и профессиональные секреты, поможет научиться непростому языку медицинских данных. Вы сами сумеете прочитать результаты анализов, оценить ситуацию и решить, как следует поступить в каждом конкретном случае. Вы не доверяете врачу? Он отвечает не на все ваши вопросы? Вооружившись полученными знаниями, вы самостоятельно сможете следить за ходом лечения и определить состояние вашего здоровья или здоровья ваших близких.



Кл.слова:
аналізи -- медицина

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Вебер, Макс.
Соціологія. Загальноісторичні аналізи. Політика [Електронний ресурс] : пер. с нем. / Макс Вебер. - К. : Основи, 1998. - 534 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга являє собою збірник соціологічних, історичних та політологічних праць одного з провідних західних соціологів XIX —XX ст. М. Вебера (1864 — 1920). Ідейно-теоретична спадщина цього мислителя й сьогодні продовжує лишатися в центрі дискусій вчених-гуманітаріїв і суспільствознавців. До збірника увійшли роботи, в яких обґрунтовано Веберове бачення предмета і методу соціології, змісту окремих соціологічних категорій, проблем ціннісного підходу в соціології, а також роботи М. Вебера в галузі соціології релігії, у яких розкрито вплив релігійної етики на господарську поведінку людей і суспільне життя загалом. Збірник містить праці М. Вебера, присвячені аналізові специфіки економічних відносин в античному світі та соціальних причин занепаду античної культури, а також роботи, де аналізуються політика як різновид професійної діяльності, взаємозв'язок між політикою і етикою, осмислюються перспективи розвитку західної демократії. Розрахована на соціологів, філософів, істориків, політологів, культурологів, усіх тих, хто цікавиться питаннями соціологічної теорії, методології суспільного пізнання, політології та культурології.



Кл.слова:
суспільне пізнання -- античність -- західна демократія

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Скакун, М. П.
Основи клінічної епідеміології та доказової медицини [Електронний ресурс] : навчальний посібник / М. П. Скакун. - Т. : ТДМУ, 2008. - 372 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник "Основи клінічної епідеміології та доказової медицини" містить сучасну інформацію про клінічну епідеміологію та доказову медицину - стратегічні напрямки сучасної науки і практики, які ґрунтуються на бездоганній науковій ідеології та інформації і зорієнтовані на значне підвищення діагностики, профілактики, лікування і прогнозу захворювань, як і оптимізацію діяльності органів державної системи охорони здоров'я. На сучасному науковому та методичному рівнях висвітлені загальні проблеми доказової медицини, основи клінічної епідеміології, стратегії випробувань лікарських засобів та різних медичних втручань, узагальнення їх результатів (клінічні рекомендації, систематичні огляди, мета-аналізи). Досить уваги приділено пошуку науково-медичної інформації, сучасним принципам аналізу економічної ефективності медичних втручань, формулярній системі тощо. У пропонованому посібнику також представлені дані щодо реформування вищої медичної освіти в Україні, яка проводиться на засадах Болонського процесу, клінічної епідеміології та доказової медицини. Для студентів ВМНЗ IV рівня акредитації, лікарів-інтернів, молодих науковців, практичних лікарів.



Кл.слова:
лікарський засіб -- стратегія лікування

   Тип видання:   методичний посібник   
4.

Щадилов, Е.
Чистка кишечника в домашних условиях [Електронний ресурс] / Е. Щадилов. - М. : АСТ, 2005. - 75 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В предлагаемой вам книге вы найдете простые и доступные каждому рекомендации, с чего начинать чистку, каким должен быть подготовительный период, какие необходимы анализы, как правильно ставить клизмы и как следует питаться, чтобы не навредить самому себе.



Кл.слова:
аналізи -- обмін речовин

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Качуровський, Ігор.
Фоніка [Електронний ресурс] / Ігор Качуровський ; Український вільний університет. - Мюнхен : [б. в.], 1984. - (Підручники ; ч. 7)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка "Фоніка" - це частина курсу віршознавства. Курс складається з трьох частин: "Компаративна метрика", "Фоніка" та "Строфіка", і, в свою чергу, належить до загального курсу "Поетики і стилістики", куди входять "Віршознавство", "Основи аналізи мовних форм" та "Ґенерика й архітектоніка". Автор книжки під час читання лекцій ніколи не повторював дослівно того самого тексту, натомість дещо додавав, дещо опускав або проминав, вносив певні зміни, скорочував або, навпаки, поширював певні розділи. Тому жоден з колишніх студентів Качуровського не має у своїх записах лекції курсу фоніки в такому вигляді, як його подає запропонована увазі книжка. Поза курсом лекції стоять два останні розділи, що їх долучено до книги як додаток: це - рецензія на словник рим та невеличка розвідка про звукові ігри.



Кл.слова:
рима -- версифікація

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Черненко, Олександра.
Експресіонізм у творчості Василя Стефаника [Електронний ресурс] / О. Черненко. - Нью-Йорк : Сучасність, 1989. - 276 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дотеперішні дослідники творчости Василя Стефаника переважно вбачали в ньому оборонця покривджених соціальною несправедливістю галицьких селян, абож, спираючися на писання другого, вже повоєного періоду його творчости, - борця за національне визволення. Проте такі традиційні інтерпретації недостатні і не можуть вже нас сьогодні задовільнити. Часто витворюється враження, що деякі критики намагалися втиснути мистецьку індивідуальність письменника у Прокрустове ложе власних естетичних уподобань, а передусім - політичних переконань, нехтуючи не раз ориґінальним світом його своєрідної творчої уяви. Щойно коли усвідомимо собі глибоко полісмисловий характер Стефаникових творів, зможемо відкрити в них вселюдські перспективи, їхню універсальну вартість. Одна з головних вад традиційних інтерпретацій полягає в тому, що вони не розглядають дорібку Стефаника на тлі духовости його власної, себто сучасної йому европейської доби. стефаник був емоційно глибоко зв'язаний з українським селом, з якого він вийшов, але водночас його світогляд був співзвучний з тим світоглядом, що оволодів Европою на переломі 20 сторіччя, себто з течією екпресіонізму. Цей експресіоністичний світогляд наближував Стефаника до передових літературних і мистецьких кіл Заходу, але відчужував його від тогочасної галицької інтеліґенції, якій часто було важко зрозуміти його творчість. Велич творчости Стефаника саме в тому, що він зумів створити синтезу національного первня з уселюдським, отже, поєднати любов до української людини з модерним світоглядом та з модними на той час засобами мистецького вияву. Точніше: він прищепив експресіонізм на український ґрунт, втілив його в українську народну тематику, до того ж надихав його чаром української природи та фольклору. В межах цієї праці не було можливості вичерпно розглянути всі твори Стефаника, в яких проявляються характеристичні риси його експресіоністичної манери. Завдання звужено до деяких вибраних творів і проблем, до висвітлення спорідненості письменника з естетичним та етичним світоглядом тогочасної мистецької епохи, не забуваючи її передових мистців, теоретиків і письменників, а далі до аналізи Стефаникових стилістичних засобів і структури його творчого вияву.



Кл.слова:
літературознавство -- експресіонізм -- новелістика
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського