Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю252:Ц01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Жерносєк В. Г. 
Філософський аналіз трансформації екологічного знання у військовій сфері: аспект безпеки : Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / В. Г. Жерносєк; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2001. - 27 c. - укp.

Проведено філософсько-методологічне дослідження проблеми трансформації екологічного знання у детермінуючий чинник змін відношення в системі "суспільство - довкілля" на прикладі діяльності у військовій сфері. З використанням системного та комплексного підходів переосмислено методологічну основу концепції екологічної безпеки та сформовано відповідну науково-теоретичну базу впровадження системи екологічної безпеки як складової національної безпеки та дослідження комплексу проблем формування та функціонування системи екобезпеки у військовій сфері. Розроблено практичні рекомендації щодо оптимізації впровадження моделей екобезпеки армії, що відповідають критеріям оптимальності, структурним принципам і принципам керованості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ц01 + Ю751.1:Ц + Б1с7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Петрова Л. О. 
Формування особистості сучасного військового керівника в системі вищої військової освіти України : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.10 / Л. О. Петрова; Харків. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Наведено результати філософсько-освітнього аналізу формування особистості сучасного військового керівника у системі вищої військової освіти України з урахуванням динаміки сучасних соціокультурних контекстів. Визначено внутрішній діалектичний зв'язок між самореалізацією особистості військового керівника як гуманіста-професіонала і модернізацією системи вищої освіти. Доведено необхідність урахування під час підготовки військових керівників універсального гуманістичного ідеалу формування особистості з професійними вимогами, етикою обов'язку та постконвенціонального патріотизму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ц01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лобода Ю. О. 
Філософські основи Першої світової війни: теорія пізнання та військова стратегія / Ю. О. Лобода // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 2. - С. 40-43. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто питання про корелятивні зв'язки між основними напрямками європейської філософії та особливостями військових стратегій головних учасників Першої світової війни - Великої Британії, Франції, Німеччини. В результаті дослідження було виявлено, що спостерігаються корелятивні відношення між особливостями філософських напрямів Європи та специфікою їх мілітарних стратегій. Якщо війни починаються в людському інтелекті, то філософія і логіка стають для мілітарних наук метатеорією і помилки або удачі воєначальника на полі бою були вже зроблені на теоретичному рівні грецькими мудрецями, середньовічними монахами-філософами або мислителями Нового Часу. Хай логіка та епістемологія і здаються далекими від проблематики військової стратегії, але саме вони закладають фундамент певному способу мислення, який знаходить своє втілення у практичних діях, зокрема у військовому плануванні. У Першій світовій війні на полі бою зустрілися німецький трансценденталізм, французький раціоналізм та англо-саксонський утилітаризм, де переміг останній. Цей же світоглядний конфлікт продовжився і під час Другої світової війни, з аналогічним результатом. Континентальна традиція модерної філософії послідовно створювала ілюзію осягнення істини в межах розуму (І. Кант) або як логічного виводу з аксіом (Р. Декарт); на противагу їй англійський емпіризм формував свою традицію і витонченого аналізу й обережного узагальнення досліджуваних фактів. Ці традиції абстрактного мислення несподівано узгоджено корелюють зі способами побудови мілітарної стратегії ворогуючих сторін у Першій світовій війні в Європі і Великої Британії, Франції, Німеччини. Плани наступу Німеччини та оборони Франції були побудовані на хибних припущеннях, які суперечили фактам дійсності. Ці помилки не були технічними чи організаційними помилками розвідувальних служб; хибні стратегічні плани були невідворотним наслідком нехтування стратегічною розвідкою як такою. Відірвані від фактів ідеї, втілені у життя, можуть перемогти, але за досить специфічних обставин і лише випадково. Зазвичай перемагає той, хто якомога точніше співвідносить свої плани з фактами. Ця прописна істина була очевидною для воєначальників усіх часів та народів, але про неї чомусь забули (і продовжують забувати) як у XX, так і в XXI ст. Філософія в цьому випадку виступає якщо не чинником, то принаймні інструментом для аналізу стратегічних доктрин, що може зіграти конструктивну роль у розробці аналітики "стратегічної культури", що стає дедалі популярнішою в військовій науці Заходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ц01 + Ю3(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лісовський П. М. 
Філософія науки: військово-промислові інновації : навч. посіб. / П. М. Лісовський, Ю. П. Лісовська. - Київ : Ун-т "Україна", 2022. - 191 c. - Бібліогр.: с. 186-191 - укp.

Комплексно розкрито філософію науки відповідно до військово-інноваційних вимог поствоєнного часу. Обгрунтовано важливість таких критеріальних оцінок, як: система ентропійних та балістичних процесів, а також квантові кореляції в сучасних умовах війни та глобальної пандемії. Висвітлено епістемологічну теорію постнауки в філософії науки як системи інноваційних знань. Прогнозовано в недалекому майбутньому філософію криптографічного захисту інформації як квантової телепортації у контексті військово-промислових інновацій та дипломатії міжнародних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ц01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лісовський П. М. 
Філософія фундаментальних знань: війна у мирі та мир у війні : навч. посіб. / П. М. Лісовський, Ю. П. Лісовська. - Київ : Ліра-К, 2023. - 369 c. - Бібліогр.: с. 354-369 - укp.

Зазначено, що це один з перших навчальних посібників із філософії, написаний в умовах війни та поствоєнного періоду України. Автори роблять спробу підійти до якісного переосмислення життєвих процесів у філософії фундаментальних знань. Розкрито актуальні питання філософії науки, політико-правової філософії та філософії історії в фундаментальній системі духовного капіталу мудрості людини, держави та суспільства. Передбачено філософію квантової безпеки як аеродинамічну систему польоту рухомих об'єктів. Прогнозовано протиракетний "залізний купол" як надійний захист мирного неба під час нашої Вітчизняної війни з путінсько-російською навалою. Увагу приділено епістемоло-гносеологічним алгоритмам у філософії фундаментальних знань, квантовій теорії планетарного поля, методу тензорно-ініваріантного кіберчислення в адміністративно-правовму регулюванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ц01 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лісовський П. М. 
Філософія війни та миру : монографія / П. М. Лісовський, Ю. П. Лісовська. - Київ : Ліра-К, 2023. - 257 c. - Бібліогр.: с. 244-257 - укp.

Висвітлено філософсько-історичну ретроспективу та розкрито імператив модернізації страху в філософії війни та миру. Визначено концептуальну модель героїзму та трагізму. Доведено на практиці мудрість українського народу як нації незламного духу в війні з путінсько-російською ордою. Вироблено систему превентивних заходів забезпечення національної безпеки України. Запроваджено нову філософію фундаментальних знань в Україні. Прогнозовано, що Україна стане міжнародно-правовим гарантом миру та безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц01 в1 + Ю252:Ц01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського