Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Э366$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Туров И.  
Ранний Хасидизм: История. Вероучение. Контакты со славянским окружением / И. Туров; НАН Украины. Ин-т полит. и этнонац. исслед. - К. : Дух і Літера, 2003. - 254 c. - (Б-ка Ин-та иудаики). - Библиогр.: с. 208-251 - рус.

Представлен обзор наиболее значительных событий истории раннего хасидизма (1760 - 1815 гг.). Рассмотрены основы вероучения основоположников этого религиозного движения. Значительное внимание уделено анализу гипотез о влиянии на хасидизм верований и культов славян, проживающих на территории Украины, Белоруссии и Польши в данный период.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э366 + Т3(45)4/5-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рибак О. А. 
Розвиток теорії цадикизму в хасидизмі з середини XVIII до початку ХХ ст. / О. А. Рибак // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Зб. наук. пр. - 2005. - Спец. вип. - С. 234-242. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э366-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Рибак О.  
Концепція раннього хасидизму: витоки та розвиток / О. Рибак // Укр. релігієзнавство. - 2002. - № 22. - С. 54-61. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э366

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Науковий часопис Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова / ред.: В. П. Андрущенко. - К., 2007. - 298 с. - (Сер. 7. Релігієзнавство. Культурологія. Філос.; Вип. 16(29)). - укp.

Розкрито основні ідеологічні засади ваххабізму. Проаналізовано містичний досвід іудейського хасидизму, історичні реалії становлення мусульманської моделі суспільства та місце міллета східних християн. Висвітлено методологічні аспекти філософсько-релігієзнавчого дослідження людини та проблеми аксіології. Описано форми, методи та технології формування релігійних цінностей молоді в Україні в сучасний період. Визначено перспективи дослідження езотерики в сучасному вітчизняному релігієзнавстві.

Раскрыты основные идеологические основы ваххабизма. Проанализированы мистический опыт иудейского хасидизма, исторические реалии становления мусульманской модели общества и место миллета восточных христиан. Освещены методологические аспекты философско-религиоведческого исследования человека и проблемы аксиологии. Описаны формы, методы и технологии формирования религиозных ценностей молодежи в Украине в современный период. Определены перспективы исследования эзотерики в современном отечественном религиоведении.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)364 + Э381.3 + Э366 + Э42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72786/с.7 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Туров И. В. 
Историософия раннего хасидизма / И. В. Туров // Сходознавство. - 2007. - № 37. - С. 149-165. - Библиогр.: 31 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э366

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69560 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Фуркало В. С. 
Феномен хасидизму: його сутність та історичні трансформації : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В. С. Фуркало; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 21 c. - укp.

Досліджено хасидизм як напрямок іудейської традиції у ретроспективі та його змістові характеристики. Здійснено політичний огляд літератури та історичних джерел з проблем хасидизму. З'ясовано політичні, економічні, психологічні чинники й містичні ідеї, що вплинули на появу цього руху, розглянуто особливості формування віроповчальних принципів хасидизму та перетворення його в ідейний рух єврейства. Запропоновано типологію хасидського руху, виділено його концептуальні форми, систематизовано доктринальні та культові особливості хасидизму, спричинені діяльністю основоположників окремих напрямків. Розглянуто історію виникнення різновидів хасидизму та з'ясовано їх ідейний потенціал з врахуванням притаманного їм конфлікту між містичним та раціоналістичним елементами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э366

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Рибак О. А. 
Хасидизм як вияв реформаційних процесів в іудаїзмі на території Російської імперії в середині XVIII - на початку ХХ ст. : автореф. дис... канд. іст. наук : 09.00.11 / О. А. Рибак; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2008. - 17 c. - укp.

Проаналізовано реформаційні процеси в іудаїзмі, що відбувалися на території Російської імперії в середині XVIII - на початку XX ст. З'ясовано, що складна політико-економічна ситуація та духовний занепад в іудействі, викликані зовнішніми причинами, сприяли поширенню месіанських рухів та обумовили виникнення нової релігійної течії - хасидизму. Розкрито вплив хасидизму на реформування зовнішніх проявів релігії та її демократизацію, досліджено його поширення на території Російської імперії у межах осілості іудеїв і за кордоном. З'ясовано, що поступово на більшості територій хасидизм перетворився на цадикізм, сутність якого полягає в обожнюванні цадика, розкрито його роль як регресивної сили в іудействі. Встановлено, що боротьба хасидів з їх противниками міснагідами за домінування в єврейській спільноті закінчилась перемогою хасидизму та руйнацією традиційної єврейської общини. Доведено, що даний процес був поглиблений асиміляторською політикою царського уряду щодо іудеїв, яку підтримали представники єврейського просвітницького руху Гаскала. Зроблено висновок, що хасидизм, який у початковий період свого формування був релігійним реформаційним рухом, призвів до руйнації традиційної єврейської общини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э366 + Т3(0)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Андросова В. І. 
Рух Хабад Любавич: від виникнення до сьогодення / В. І. Андросова; МОНМС України, Держ. ун-т інформатики і штуч. інтелекту, Центр релігієзнав. дослідж. та міжнар. духов. стосунків ДУІіШІ. - Донецьк : Донбас, 2011. - 509 c. - (Б-ка "Релігії світу"; Т. 5). - Бібліогр.: 384 назв - укp.

Наведено результати першого у вітчизняному релігієзнавстві дослідження масштабного релігійного феномену - руху Хабад Любавич (любавицький хасидизм). Розкрито особливості зародження та розвитку даного релігійного напряму, зокрема в Європі та США. Подано інформацію про духовних лідерів даного руху, їх погляди та діяльність. Показано роль любавицьких ребе у релігійних трансформаціях сучасного соціуму. Увагу приділено діяльності представників хабадного хасидизму в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э366

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА750070 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Туров И. В. 
Учение хасидов о мессианском избавлении. Введение. Обзор предшествующих исследований / И. В. Туров // Сходознавство. - 2009. - № 45/46. - С. 134-158. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э366

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69560 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Туров І. В. 
Месіанська концепція хасидизму: сучасність та історія / І. В. Туров // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 33. - С. 208-217. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано феномен масового хасидського руху останніх десятиліть ХХ ст. Порівняно сучасну концепцію месіанізму з тими, що їх дотримувалися фундатори хасидизму. Відзначено наявність у ранньому хасидизмі концепції, що уподібнює месіанське царство до дворів хасидських цадиків та, що ті самі ідеї в хасидському середовищі лишаються актуальними до наших часів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э366

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Туров І. В. 
Ранній хасидизм: вчення та його соціально-історичний контекст : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.02 / І. В. Туров; НАН України, Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського. - К., 2013. - 35 c. - укp.

На основі критичного переосмислення існуючих історіографічних робіт та грунтовного аналізу джерел, частина з яких була введена до наукового обігу вперше, здійснено комплексне дослідження змісту вчення раннього хасидизму та його соціально-історичного контексту. Розроблено нову концепцію поєднання основоположниками хасидизму вчення двох рабинських угрупувань, які в ті часи суперничали між собою, при цьому одне з них спиралося на тексти середньовічного корпусу та їхні коментарі, а інше - на містичне вчення кабали. Одержані результати дозволили по-новому переосмислити роль і місце хасидизму в історії рабиністичного юдаїзму. Грунтовно досліджено питання ролі вчення хасидів про ритуальну практику юдаїзму. Встановлено, що пропонована хасидами обрядова практика та її теоретичне осмислення виявилися рівною мірою привабливими як для малоосвіченого простого люду, так і для верстви знавців сакральних текстів. Вперше проведено комплексний аналіз вчення хасидизму про некультові аспекти богослужіння, враховуючи всі його основні положення. Виявлено нові аспекти концепцій, що обгрунтовують всеохоплюючу владу хасидських лідерів - цадиків - над їх послідовниками. Вперше досліджено вчення хасидів про цілі та рушійні сили історії єврейського народу, показано його роль у підтриманні нового порядку управління єврейськими громадами, що його було запроваджено хасидами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5)5-725 + Э366

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Малахова К. В. 
Ідеї новоєвропейської філософії в рабиністичній літературі Східної Європи кін. XVIII - перш. пол. XIX ст. (на прикладі "Сфер га-бріт" Пінхаса Еліягу Гурвіца) : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / К. В. Малахова; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 18 c. - укp.

Розкрито характер засвоєння ідей новоєвропейської філософії в рабиністичній літературі Східної Європи у XVIII ст. Аналіз ставлення до філософії та способу цитування філософських текстів в творах "передвісників Гаскали" та хасидських авторів дозволяє розглянути специфіку побутування в ній філософії взагалі - як середньовічної єврейської, так і популярних ідей європейської філософії Нового часу. Цю специфіку обумовлює негативне ставлення до філософії як такої, що покладена у руслі середньовічної антираціоналістичної традиції; конфронтація між потужними містичними рухами Східної Європи (зокрема, хасидизмом) та єврейським Просвітництвом. На прикладі енциклопедичного трактату Пінхаса Гурвіца "Сефер га-бріт" досліджено процес трансляції ідей європейської філософії Нового часу (зокрема, І. Канта) в єврейське традиційне середовище. Розкрито, яким чином наукові та філософські відкриття Нового часу взаємодіють з кабалістичним, зокрема луріанським, світоглядом, притаманним "передвісникам Просвітницва". В результаті дослідження розроблено методологічну базу для історико-філософського аналізу рабиністичних текстів Східної Європи, що відкриває шлях для подальших досліджень в цій галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4)5 + Э36-28 + Э366

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Туров И. В. 
Историософские аспекты проповедей лидера хасидов рабби Леви Ицхака из Бердичева / И. В. Туров // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 34. - С. 12-21. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Проанализирована историософская концепции рабби Леви Ицхака из Бердичева и ее сопоставлению с суждениями о ходе истории в произведениях раввинской письменности прежних времен. Сделан вывод, что суждения бердичевского цадика, касающиеся указанной темы, представляют собой синтез концепций, распространенных в талмудическом корпусе и средневековых каббалистических текстах. Внимание уделено учению рабби Леви Ицхака о цели и движущих силах истории еврейского народа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э366

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Туров И. В. 
Учение основоположников хасидизма о власти цадика: мистика и реалии мира сего : [монография] / И. В. Туров; НАН Украины, Ин-т полит. и этнонац. исслед. им. И. Ф. Кураса. - Киев : [Друкарський двір Олега Федорова], 2019. - 335 c. - Библиогр.: с. 287-335 - рус.

Показано, что одной из наиболее важных отличительных черт хасидизма является присущая ему специфическая система власти. Раскрыто комплекс богословских доктрин, поясняющих, каким образом верующие безоговорочно подчиняются лидерам, именуемым цадиками, во всех вопросах религиозной, общественной, политической и частной жизни. Определено, что любые виды деятельности рассматриваются хасидами как разновидности духовной практики. Исследовано каким образом различные концепции иудаизма используются цадиками для обоснования своей неограниченной власти, а также причины убедительности этой аргументации в еврейском сообществе. Выявлено истоки политической идеологии хасидов как в элитарных мистических, так и в общедоступных традиционных раввинских доктринах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э366-574

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833654 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського