Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=У580.81$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Василенко В. Н. 
Реализация специального режима хозяйствования в регионе / В. Н. Василенко, Е. Р. Зельдина; НАН Украины. Ин-т экон.-прав. исслед. - Донецк, 2000. - 168 c. - Библиогр.: с. 122-128 - рус.

Розглянуто основні передумови створення і функціонування спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку. Визначено основні напрямки реалізації спеціального режиму господарювання в Україні та в межах Донецького регіону. Запропоновано шляхи удосконалення нормативно-правового забезпечення за умов спеціального режиму господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр55)81 + У580.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пила В. І. 
Спеціальні (вільні) економічні зони: теорія та практика : Навч. посіб. для студ. екон. спец. вузів / В. І. Пила, О. С. Чмир. - К., 1998. - 328 c. - укp.

Розглядаються теоретико-методологічні, методичні та практичні питання створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон (СЕЗ). Розкривається суть поняття СЕЗ, висвітлюються механізми їх діяльності, організація системи управління. Аналізується світовий досвід використання спеціальних зон у господарській практиці, зокрема, в Китаї та Росії, перспективи розбудови зон в Україні. Наведено нормативно-правову базу створення СЕЗ в Україні, методичні рекомендації щодо розробки техніко-економічного обгрунтування доцільності їх створення і функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)81 я73 + У580.81 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коломієць І. Ф. 
Вільні і спеціальні зони в умовах прискорення інтернаціоналізації вітчизняних підприємств / І. Ф. Коломієць // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. Євроінтеграц. курс України: фін. вимір. - 2006. - Вип. 3 ч. 1. - С. 190-196. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.81 + У9(4УКР)81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Чмир О. С. 
СЕЗ і ТПР та альтернативні їм механізми регіонального розвитку / О. С. Чмир // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період: Зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 2. - С. 460-470. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.81 + У9(4УКР)81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Васенко В. К. 
Розвиток інноваційного бізнесу у вільних економічних зонах / В. К. Васенко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2006. - № 7. - С. 95-99. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано функціонування інноваційного бізнесу в зарубіжних і вітчизняних спеціальних (вільних) економічних зонах (СЕЗ), надано оцінку його впливу на становлення, функціонування та розвиток СЕЗ у країнах ринкової, перехідної економіки та країнах, що розвиваються. Розглянуто методи підвищення ефективності функціонування СЕЗ на базі розвитку інноваційного бізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.81-55 + У9(4УКР)810-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Хотнянська О. Л. 
Залучення іноземних інвестицій в економіку країн через створення територій зі спеціальним режимом інвестування : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.02 / О. Л. Хотнянська; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2009. - 20 c. - укp.

Розвинуто теоретико-методологічні основи дослідження світового руху капіталу. Розроблено науково-практичні рекомендації щодо залучення іноземних інвестицій в економіки країн з використанням спеціального режиму інвестування. Досліджено теоретичні основи іноземного інвестування, інституційну структуру й інструменти ринку іноземних інвестицій. Визначено роль територій зі спеціальним режимом інвестування у стимулюванні залучення іноземних інвестицій. Досліджено тенденції даного процесу на світовому ринку капіталу. Проаналізовано функціонування спеціальних економічних зон у світі, а також залучення іноземних інвестицій в економіку України через спеціальні економічні зони та території пріоритетного розвитку. Запропоновано напрями вдосконалення політики стимулювання залучення іноземних інвестицій. Розроблено модель інвестиційних очікувань у спеціальних економічних зонах. Визначено перспективи функціонування спеціальних економічних зон в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-56 + У580.81 + У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сігуа Г. В. 
Основні домінанти створення та функціонування вільних економічних зон у перехідній економіці : Автореф. дис... канд. екон. наук / Г. В. Сігуа; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 21 c. - укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади та практичні аспекти процесів створення та функціонування вільних економічних зон (ВЕЗ), особливості управління діяльністю ВЕЗ у перехідній економіці. Розроблено методи цілісного підходу до аналізу та відбору проектів створення ВЕЗ з урахуванням специфіки пострадянських країн. Проведено аналіз переваг і недоліків традиційних у світовій практиці підходів до прийняття рішень про створення ВЕЗ, а саме: "витрати - випуск", цільовий підхід і метод історичних аналогій. Показано наявність істотних обмежень на застосування таких підходів у транзитивній економіці. Розроблено й апробовано на прикладі аналізу 4-х проектів ВЕЗ Грузії принципово нову методику, що складається з двоетапної процедури відбору проектів вільних зон, яка дає змогу проводити комплексну оцінку та ранжування проектів за допомогою формалізованих процедур підтримки прийняття рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чмир О. С. 
Вітчизняна практика та світовий досвід СЕЗ і ТПР : [монографія] / О. С. Чмир, В. Г. Панченко, Ю. В. Гусєв, В. І. Пила; ред.: О. С. Чмир. - К. - Д. : Вістка : Постер Принт, 2013. - 252 c. - (Завдання майбутнього). - Бібліогр.: с. 173-190 - укp.

Висвітлено питання створення та діяльності спеціальних (вільних) економічних зон (СЕЗ) і територій пріоритетного розвитку (ТПР). Наведено відомості про вітчизняний досвід функціонування СЕЗ і ТПР, їх нормативно-правове регулювання, організацію управління, а також економічні, інвестиційні, інноваційні, виробничі, зовнішньоторговельні та фіскальні аспекти діяльності. Визначено перспективи застосування в майбутньому в Україні режимів СЕЗ і ТПР. Подано інформацію про розвиток СЕЗ і ТПР за кордоном.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.81 + У9(4УКР)81 + Х839(4УКР)921.93

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА770313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пехник А. 
Спеціальні (вільні) економічні зони та території пріоритетного розвитку в Україні як інструмент інвестиційної політики / А. Пехник // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Міжнар. відносини. - 2008. - Вип. 23. - С. 254-258. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано суперечливий вплив спеціальних економічних зон та території пріоритетного розвитку для залучення іноземних інвестицій в українську економіку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.81 + У9(4УКР)81-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/міжнар.відн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Штань М. В. 
Державна стратегія управління спеціальними економічними зонами : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / М. В. Штань; ВНЗ "Нац. акад. упр.". - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Розвинуто підходи до розуміння змісту спеціальних економічних зон (СЕЗ); розроблено пропозиції щодо використання в Україні світового досвіду в сфері розвитку СЕЗ у національній економіці України. Досліджено концептуальні основи розвитку СЕЗу національній економіці України, розвинуто критерії типізації моделей їх побудови, що застосовуються в різних країнах світу. Оцінено ефективність розвитку СЕЗ у національній економіці. Виявлено особливості системи регулювання СЕЗ в Україні. Узагальнено міжнародний досвід регулювання розвитку СЕЗ. Обгрунтовано стратегію розвитку СЕЗ у національній економіці України з урахуванням сучасних геополітичних і макроекономічних викликів для країни. Розроблено концепцію державної стратегії управління СЕЗ в Україні, яка передбачає акцентування уваги на розвиток спеціальної економічної діяльності на території України на принципах державно-приватного партнерства, сприяння розвитку конкурентоспроможних галузей та гнучкості у міжнародній податковій конкуренції. Удосконалено науково-методичний підхід до оцінювання ефективності державної стратегії управління СЕЗ в України й інституційного механізму її регулювання на основі відповідних індикативних бінарних показників, що дозволяє здійснювати попередній, поточний та подальший контроль за ефективністю державної інвестиційної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.81-21,01 + У9(4УКР)81-21,01 + Х839(4УКР)93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Minassian G. 
Foreign capital inflows in Central and East European countries = Приплив іноземного капіталу до країн Центральної та Східної Європи / G. Minassian, V. Yotzov // Економіка України. - 2021. - № 11. - С. 55-74. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Вільне транскордонне переміщення товарів і капіталів корелює із загальним економічним станом країни як в очевидний, так і в непомітний спосіб. Інтенсивність фінансово-економічних взаємодій із зовнішнім світом є показником стійкості та ефективності національної економіки. Після вступу до ЄС усі країни-члени лібералізували свій платіжний баланс (ПБ), тобто забезпечили вільний та необмежений транскордонний рух товарів і капіталу. Для деяких країн лібералізація ПБ була серйозним викликом, який їм вдалось успішно подолати. Ідеться про країни ЄС, які були членами Ради економічної взаємодопомоги (РЕВ), що існувала до 1990 р. і складалася з колишніх соціалістичних країн, або так звані "країни РЕВ-ЄС". Щоб економічне порівняння було достовірним, воно має проводитися між динамікою схожих економік. Таку групу економік складають країни РЕВ-ЄС. Членство в ЄС дало їм можливість самостійно використовувати свій потенціал у власності, інтелекті, владі та ресурсах. Саме тому в цьому дослідженні використано порівняльний аналіз на основі країн РЕВ-ЄС. Зроблено спробу комплексного моніторингу й аналітичної оцінки всіх основних фінансових потоків, особливо в країнах РЕВ-ЄС, та їх впливу на економічну динаміку. Проведено порівняння як для позитивних, так і для негативних аспектів надходження фінансових ресурсів до цих країн. Особливий акцент зроблено на макроекономічних елементах і політиці, яка окреслює, створює умови й зумовлює масштаби, взаємодію та прогнози транскордонних фінансових потоків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.626 + У580.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського