Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>U=У526.263$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Петрик І. В. 
Особливості розвитку технології блокчейн у світі / І. В. Петрик, П. В. Божко, Т. С. Толстікова // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2022. - № 1. - С. 153-158. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено особливості розвитку технології блокчейн у різних країнах світу, у тому числі в Україні. Визначено головні етапи розвитку блокчейн. Установлено чинники, які впливають на розвиток блокчейн-проєктів та смарт-контрактів. Досліджено особливості правового регулювання ринку криптовалют у світі. Проаналізовано країни з найкращими умовами прийняття криптовалют за індексом регуляції, політичного, правового та інфраструктурного середовища. Установлено країни, середовище яких сприяє розвитку блокчейн та які є нейтральними. Досліджено країни, населення яких є лідерами за власністю криптовалюти. Виявлено, що Україна має значний потенціал розвитку та впровадження технології блокчейн у головні системи життєдіяльності країни, що надасть змогу підвищити її конкурентоспроможність, а також пришвидшити перехід до інноваційно-цифрової економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Мазаракі А. 
Майнінг криптовалют в умовах критичних трансформаційних процесів / А. Мазаракі, С. Волосович // Scientia Fructuosa. - 2022. - № 2. - С. 4-20. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

В умовах посилення нестабільності фінансових ринків, загрози знецінення заощаджень, регулювання операцій з фіатними валютами криптовалюти набувають популярності, а проблеми їх майнінгу - актуальності. Як вид підприємницької діяльності майнінг може приносити значний дохід суб'єктам цього бізнесу, але водночас - посилювати певні види загроз суспільному розвитку, зокрема екологічні та енергетичні. Мета статті - дослідження ролі майнінгу на криптовалютному ринку та розробка сценаріїв розвитку майнінгу криптовалют на тлі масштабних суспільних перетворень. Теоретичним і методологічним підурунтям для написання статті стали праці вітчизняних та закордонних науковців стосовно майнінгу криптовалют. Дослідження проведено із застосуванням методів теоретичного узагальнення, порівняльного аналізу та синтезу. Майнінг - це процес видобутку криптовалюти певними учасниками криптовалютного ринку (майнерами), що забезпечують функціонування мережі криптовалюти своїми обчислювальними потужностями, підгрунтям якого є вирішення завдань щодо розшифровки подальшого блоку ланцюжка шляхом певного програмного протоколу за винагороду з огляду на криптовалюту. Попри це, можна стверджувати, що майнери виконують видобувну та верифікаційну функції. На прийняття рішення про здійснення підприємницької діяльності з майнінгу криптовалют впливають технічні, економічні, ринкові, юридичні, природно-кліматичні умови. Висновки: в умовах глобальних суспільних трансформацій майнінг розширює застосування технологічних інновацій у сфері фінансів. Майнінг може створювати енергетичні, екологічні та економічні виклики. Водночас він є джерелом надходжень до державного бюджету доходів та інструментом забезпечення балансу енергосистем за профіциту виробленої електроенергії. У результаті впровадження заходів регулювання урядами може реалізуватися оптимістичний, песимістичний чи нейтральний сценарій розвитку майнінгу криптовалют.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Дербенцев В. Дж. 
Моделювання короткострокової динаміки валютних курсів з використанням глибоких нейронних мереж / В. Дж. Дербенцев, В. С. Безкоровайний, А. А. Овчаренко // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2020. - № 3/4. - С. 153-163. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто питання короткострокового прогнозування валютних курсів за допомогою моделей глибокого навчання. З цією метою побудовано модель глибокого навчання на основі синтезу нейронних мереж загорткового (CNN) і рекурентного (RNN) типу. Згорткова мережа виконує функцію вилучення ознак, а рекурентна мережа на базі моделі "довготривалої короткочасної пам'яті" (LSTM) здійснює безпосередньо прогноз. Проведено прогнозні розрахунки динаміки котирувань для валютних пар євро/долар (EUR/USD) і британського фунту (GBP/USD), а також для двох найбільш капіталізованих криптовалют (біткоіна - BTC/USD та ефіріума - ETH/USD) із використанням щоденних і чотиригодинних спостережень. Проведені комп'ютерні експерименти підтвердили перспективність застосування моделей глибокого навчання для задач короткострокового прогнозування часових рядів як фіатних, так і криптовалют.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Кравець Д. Д. 
Теоретичні та практичні аспекти ролі криптовалюти як елементу фінансових активів / Д. Д. Кравець // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2022. - № 1/2. - С. 60-69. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз особливостей визначення, формування та руху криптовалюти як частини грошових коштів, що є елементом фінансових активів, визнання її як об'єкта обліку, обгрунтування подальшої облікової оцінки та впливу на результати діяльності. Задля досягнення поставленої мети застосовано такі методи, як спостереження, порівняння, аналогія, групування та класифікація, абстрагування та конкретизація, аналіз і синтез, табличний метод. Інформаційною базою дослідження є наукові напрацювання вітчизняних і зарубіжних науковців і фахівців. Розглянуто сутність криптовалюти, як сучасної форми фінансових активів. Визначено та систематизовано можливості та переваги використання криптовалюти в різних країнах. Проаналізовано можливість віднесення криптовалюти до певного виду активів підприємств відповідно до МСФЗ і П(С)БО. Визначено проблеми обліку криптовалюти.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Шуба О. А. 
Провідні тенденції процесу віртуалізації світового фондового ринку / О. А. Шуба // Бізнес Інформ. - 2022. - № 1. - С. 67-73. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено сучасний стан та тенденції процесу віртуалізації світового фондового ринку. Проаналізовано сучасний етап віртуалізації світового фондового ринку, який відзначається розвитком існуючих і появою нових електронних фінансових послуг та електронних грошей; збільшенням масштабів використання електронних платіжних систем, систем безготівкових розрахунків і поширенням віртуальних валют (криптовалют). Серед основних наслідків процесу віртуалізації світового фондового ринку в статті визначено консолідацію бірж, швидкі темпи розвитку позабіржової торгівлі; зростання обсягів торгівлі віртуальними похідними інструментами з метою отримання спекулятивних прибутків; розширення сфери застосування криптовалют. Відзначено, що виник феномен спекулятивної віртуалізації, сутність якої полягає в орієнтації учасників фінансового ринку на отримання прибутків від цінових коливань вартості фінансових активів (акцій, облігацій та деривативів). Також визначено, що сучасні біржові технології дають можливість створювати ексклюзивні фінансові інструменти, які по суті є віртуальним капіталом, що без матеріальних підстав формує тенденцію до самозростання. Приділено увагу процесу нарощування фіктивно-спекулятивного капіталу, який є некерованим, а сам фіктивно-спекулятивний капітал існує у формі фондових інструментів, що існують незалежно від власної матеріальної основи, знаходячись у стані незалежного самозростання. Зроблено висновок про те, що сучасний етап віртуалізації світового фондового ринку містить два основні аспекти: по-перше, домінування віртуальної (цифрової) інфраструктури (торговельні платформи, принципово нові консолідовані клірингові системи); по-друге, зростання обсягів віртуальних спекулятивних похідних фінансових інструментів, чому сприяють використання ІТ та інноваційного програмного забезпечення. Серед наслідків віртуалізації фінансових ринків розглядається і зміна структури інвесторів: якщо раніше на фондових ринках основними учасниками були інституційні інвестори, то останніми роками, завдяки інформаційним технологіям, зростає кількість фізичних осіб, які тепер також мають ризик значних фінансових втрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229.5 + У526.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Канцедал Г. О. 
Ідентифікація матриці суміжності у моделі імпульсних процесів з різнотемповою дискретизацією в когнітивній карті застосування криптовалют / Г. О. Канцедал // Міжнар. наук.-техн. журн. Проблеми керування та інформатики. - 2022. - № 4. - С. 35-48. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Застосування криптовалюти на фінансових ринках характеризується складною динамікою, яка відрізняється нестаціонарністю процесів і невизначеністю ситуації. На процеси застосування криптовалюти діють різні збурення, направлені на зменшення рівня довіри до використання криптовалюти. Тому при операціях із криптовалютою виникають ризики втрати користувачів, що призводить до зниження ціни біткоїна, що пов'язано з хибними загальними одночасними сподіваннями багатьох користувачів, які створюються маніпулюваннями трейдерів на фінансових біржах; різкого обвалу курсу криптовалюти в результаті звичайних махінацій на біржах, до яких можна віднести так званий високочастотний трейдинг, який полягає в перевазі певної групи користувачів у швидкості купівлі грошових активів раніше за більшість інвесторів і продажу їх повільним користувачам, поки інформація про купівлю дійде до повільного інвестора. Ці дії в поєднанні з алгоритмічним трейдингом, механізмом деривативів і квартальних ф'ючерсів, реалізованих на біржах, створюють реальну небезпеку значної зміни курсу від доволі незначних збурень, пов'язаних із відсутністю гарантії на збереження капіталу, вкладеного в купівлю криптовалюти, який призводить до певної істерії користувачів у процесі торгів на біржах. Для опису впливу даних ризиків розглянуто когнітивну карту (КК) застосування криптовалюти на фінансовому ринку, на основі якої описано динамічну модель імпульсних процесів КК у вигляді систем різницевих рівнянь (рівняння Робертса) з різнотемповою дискретизацією. При цьому виконано декомпозицію вихідної теоретичної моделі імпульсних процесів КК з однотемповою дискретизацією на підсистеми з швидковимірюваними та повільновимірюваними координатами вершин КК. Для цього моделі підсистем представлені з різнотемповою дискретизацією координат і взаємопов'язані між собою. Розроблені алгоритми ідентифікації коефіцієнтів матриці суміжності імпульсних процесів КК для підсистем на основі рекурентного методу найменших квадратів відповідно у швидко- та повільнозмінному масштабах часу. На підставі цифрового моделювання виконано експериментальні дослідження швидкодії та точності оцінювання вагових коефіцієнтів матриць суміжності в моделях імпульсних процесів підсистем КК.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Шаров О. М. 
Дестафація грошей та поява цифрової валюти / О. М. Шаров // Економіка України. - 2022. - № 1. - С. 82-96. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Зосереджено особливу увагу на останніх етапах процесу зникнення після 1980-х років матеріальної форми грошей, так званої дестафації, який набув ще інтенсивніших темпів і, пройшовши кілька етапів, досягнув моменту появи цифрової валюти, що є адекватною формою грошей нової цифрової економіки, а саме розвитку криптовалют і цифрової валюти центральних банків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Українська Л. О. 
Цифровізація грошових інструментів: проблеми державного контролю і регулювання / Л. О. Українська, М. А. Мащенко // Rev. of Transport Econ. and Management. - 2021. - Вип. 5. - С. 155-162. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження і порівняльна характеристика цифрових грошових інструментів в ході їх еволюції. В процесі дослідження використані загальнонаукові методи дослідження, абстрагування і конкретизація; системний аналіз. Досліджено еволюцію грошових інструментів в умовах переходу до цифрової економіки, узагальнено суть та особливості різних видів електронних грошей, виявлено переваги і недоліки технології блокчейн і криптовалюти, розкрито перспективи введення цифрових валют і криптовалюти CBDC центробанків. Узагальнено суб'єктивні підходи до визначення цінності криптовалюти; переваги стимулювання спільного управління базою даних щодо розрахунків і реалізації інвестиційних проектів за допомогою технології блокчейн. Надано рекомендації щодо активізації державного регулювання обігу криптовалют.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Suslenko V. 
Use of cryptocurrencies Bitcoin and Ethereum in the field of e-commerce: case study of Ukraine = Використання криптовалют Bitcoin та Ethereum у сфері електронної комерції: приклад України / V. Suslenko, T. Zatonatska, O. Dluhopolskyi, A. Kuznyetsova // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 1. - С. 62-72. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Розглянуто інтеграцію криптовалют як електронних платіжних систем у компаніях електронної комерції. Досліджено практичне використання криптовалют Ethereum та Bitcoin як електронних платіжних систем, а також фактори, які впливають на їх функціональність. Проведений аналіз Coinbase Commerce та Bitpa як лідерів ринку постачальників криптовалютних платежів у контексті порівняння з традиційними платіжними системами LiqPay та PayPal. Установлено, що до факторів, які впливають на інтеграцію криптовалют, можна віднести галузь, в якій працює це підприємство, нестабільність національної валюти, розвиток інформаційних технологій. Доведено, що компанії електронної комерції, які спеціалізуються на продажу споживчих товарів, могли б використовувати гібридні криптовалютні платежі Bitcoin у 50 % своїх транзакцій і Ethereum у 65 % своїх транзакцій за аналізований період, що б надало змогу суттєво знизити вартість останніх у порівнянні з системою LiqPay.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Saad S. M. 
Analysis of the effect of e-currencies on financial performance based on information technology = Аналіз впливу електронних валют на фінансові показники на основі інформаційних технологій / S. M. Saad, A. K. Jabbar // Eastern-Europ. J. of Enterprise Technologies. - 2022. - № 2/13. - С. 31-37. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

E-currency is a form of digital currency that employs encryption to safeguard transactions, limit the manufacture of new units, and verify asset transfers. Bitcoin exchange rates and returns are the primary subjects of this study. In order to measure volatility, the standard deviation of logarithmic returns is determined. This study used a special test to determine whether or not the data were normal. Findings of high volatility were also made using a plot, a statistical process control chart, and other methods. Normality test (casual test) has been investigated accordingly to approve and validate the results. The F-test has been considered as the main indicator for the validity of the results. It has been based on the F-value of 9,3. As well as the financial performance has been done using the time and currency with upper and lower limits. The maximum limit is 34 with a G-value of 0,34. Furthermore, market return-based e-currency has been investigated and analyzed using free and fixed limits for both main variables time and currency. According to these data, the greatest value is 23 in fixed limit circumstances, while it is 18,4 in broad trend cases. The financial performance-based ANP method has been examined using the ANP approach with return values for the currency. The upper limit reached 544 with 0,43 as a G-value. An increasing number of people are valuing volatility. Because of the present high level of volatility, investing in Bitcoin is seen as a high-risk endeavor. The purpose of this study is to assist investors in developing a strategy that maximizes returns while minimizing risk.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського