Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Автореферати дисертацій (480)Книжкові видання та компакт-диски (2257)Журнали та продовжувані видання (60)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7653
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Беш Л. В. 
Бронхіальна астма у підлітків / Л. В. Беш. - Л. : ЛДКФ "Атлас", 1998. - 175 c. - Бібліогр.: 263 назв. - укp.

Висвітлено сучасні уявлення про особливості етіології, патогенезу, клініки, діагностики і лікування бронхіальної астми у підлітків. Узагальнено останні досягнення науки та практики і власний досвід автора у цій галузі. Розглянуто ризик розвитку важких форм захворювання у підлітків. Особливо детально висвітлено лікування з використанням сучасного ступінчастого підходу до терапії. Підсумовано досвід організації і роботи "астма - школи" й надано оцінку ефективності навчання в ній.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Белоусов Ю. В. 
Гастроэнтерология детского возраста : Учебник / Ю. В. Белоусов; Харьк. мед. акад. последиплом. образования. - Х. : Фирма "Консум", 2000. - 527 c. - Библиогр.: 58 назв. - рус.

Изложены анатомо-физиологические особенности пищеварительной системы у детей, общие принципы обсследования ребенка с патологией органов пищеварения и наиболее часто встречающиеся при гастроэнтерологических заболеваниях симптомы и синдромы. С современных позиций рассмотрены вопросы этиологии, патогенеза, мануальной, инструментальной и лабораторной диагностики, этиотропной и патогенетической терапии при заболеваниях пищевода, органов гастродуоденальной зоны, гепатобилиарной системы, поджелудочной железы, толстого и тонкого кишечника у детей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бигар П. В. 
Гіпертонічна хвороба ювенільного віку / П. В. Бигар. - Івано-Франківськ, 2000. - 211 c. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

На підставі даних сучасної науки і власних досліджень викладено етіологічні чинники, патогенетичні механізми, методи діагностики, диференційної діагностики та лікування гіпертонічної хвороби у підлітків. Опрацьовано показники функціонального стану пресорних і депресорних систем у юнаків з есенціальною гіпертонічною хворобою. Подано сучасні медичні технології спостереження за такими системами, методики їх лікування з використанням альфа- та бета-адреноблокаторів, інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту, антагоністів кальцію. Виділено методи медикаментозного лікування гіпертонічної хвороби, а також питання клініки та діагностики гіпертензивних криз у дорослих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Замотаєва Г. А. 
Ендокринна функція тимуса у дітей та підлітків з доброякісною патологією щитовидної залози / Г. А. Замотаєва, В. Ф. Чеботарьов // Ендокринологія. - 2000. - 5, № 1. - С. 35-39. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Стан ендокринної функції тимуса досліджено у 29 практично здорових дітей і підлітків та у 48 хворих із доброякісною патологією щитовидної залози (фолікулярна аденома, вузловий і багатовузловий зоб) віком від 10 до 18 років. Гормонпродукуючу функцію тимуса оцінювали за вмістом у сироватці крові тимуліну. Не виявлено залежності вмісту тимуліну від статі в обстежених хлопчиків і дівчаток віком 10 - 18 років. У разі доброякісної патології щитовидної залози у дітей і підлітків виявлено суттєве послаблення ендокринної функції тимуса. Вміст тимуліну залежить від характеру захворювання і найнижчим є при фолікулярній аденомі. Хірургічне лікування сприяє частковому відновленню вмісту тимуліну.


Ключ. слова: ендокринна функція тимусу, тимулін, фолікулярна аденома щитовидної залози, вузловий зоб, діти та підлітки
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Беш Л. В. 
Ендокринний статус підлітків, хворих на бронхіальну астму / Л. В. Беш // Журн. Акад. мед. наук України. - 1999. - 5, № 4. - С. 743-749. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено особливості гормонального статусу 115 дітей пубертатного віку, хворих на бронхіальну астму. Виявлено зміни гормонального статусу, які залежать від важкості та періоду захворювання. Водночас гормональні зрушення, притаманні пубертатному віку, також впливають на перебіг захворювання та сприяють його покращенню у хлопчиків і погіршанню у дівчаток.


Ключ. слова: бронхіальна астма, діти пубертатного віку, гормональний дисбаланс
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Маркевич В. Е. 
Залежність неспецифічних факторів захисту та імунітету у дітей з гіперплазією щитовидної залози, які проживають на забрудненій території, від тиреоїдної активності / В. Е. Маркевич, М. П. Загородній // Вісн. Сум. держ. ун-ту. - 1999. - № 1. - С. 106-108. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено обстеження 1500 дітей шкільного віку з різних за екологічною ситуацією районів. Автори стверджують про залежність частоти гіперплазії щитовидної залози не тільки від рівня радіації, але і від забруднення місцевості солями важких металів, наявності у дітей хронічної патології шлунково-кишкового тракту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5 + Р733.415

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Колпаков І. Є. 
Зміни функціонального стану дихання у дітей, які зазнали хронічного впливу іонізуючого випромінювання внаслідок Чорнобильської катасторофи / І. Є. Колпаков // Фізіол. журн. - 1999. - 45, № 5. - С. 91-99. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Исследование функций системы дыхания у детей, испытавших хроническое радиационное воздействие показало, что в послеаварийном периоде наблюдались нарушения вентиляционной способности и нереспираторных функций легких, внешнего дыхания, центральной гемодинамики, гипоксические нарушения циркуляторного типа при функциональных нагрузках. Высказано предположение, что в основе выявленных сдвигов лежат повышение интенсивности свободнорадикальных процессов в организме и наличие состояний дезадаптации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Зубкова Л. П. 
кіКининогеназная и кининазная активность в слюне детей с зубочелюстными аномалиями и патологией желудочно-кишечного тракта / Л. П. Зубкова, О. А. Мардашко // Вісн. стоматології. - 2000. - № 2(26). - С. 29-31. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Изолированные поражения зубочелюстной системы, выявленные на фоне хронического гастрита и хронического гастродуоденита с нормальной кислотообразующей функцией желудка, не сопровождаются значительным изменением активности калликреина, казеинолитической активности и активности карбоксипептидазы слюны детей среднего и старшего школьных возрастов. Сочетание нескольких патологических стоматологических признаков у детей, страдающих хроническим гастритом и хроническим гастродуоденитом с повышенной кислотообразующей функцией желудка, приводит к значительным изменениям функционирования калликреин-кининовой системы. Общей чертой является значительное повышение кининогеназной и падение кининазной активности слюны и выраженность этих изменений растет с увеличением количества патологических стоматологических признаков у больного, из чего можно сделать вывод о соответствии глубины нарушений калликреин-кининовой системы, тяжести зубочелюстной и гастродуоденальной патологий.


Ключ. слова: дети, зубочелюстные аномалии, гастрит, гастродуоденит, калликреин-кининовая система, слюна
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.605.0 + Р733.413-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Филиппова Н. В. 
Клинические особенности осложнений сахарного диабета у детей и подростков / Н. В. Филиппова, Л. А. Стулий, Л. Д. Никитина, Л. П. Левчук, С. А. Чумак, Е. А. Будрейко, Э. А. Михайлова, Д. А. Кашкалда // Ендокринологія. - 2000. - 5, № 2. - С. 174-182. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Досліджено клінічні особливості ускладнень цукрового діабету в дітей і підлітків, зокрема, частоту діабетичної мікроангіопатії, нефропатії, гепатозу, порушень статевого розвитку та нервово-психічних розладів залежно від тривалості хвороби та часу її маніфестації, а також віку хворих. Доведено, що найчастіше ускладнення цукрового діабету зустрічаються у групі хворих з великою тривалістю хвороби, а також серед обстежених, у яких захворювання маніфестувало у період дитинства та препубертату. Встановлено, що у підлітків ускладнення цукрового діабету зустрічаються значно частіше, ніж у дітей, незалежно від тривалості хвороби. Описано клінічні особливості проявів окремих діабетичних ускладнень у дітей та підлітків.

Исследованы клинические особенности осложнений сахарного диабета у детей и подростков, в частности, частота диабетической микроангиопатии, нефропатии, гепатоза, нарушений полового созревания, нервно-психических расстройств в зависимости от длительности заболевания и времени его манифестации, а также возраста больных. Доказано, что с наибольшей частотой осложнения сахарного диабета встречаются в группе больных с большой длительностью заболевания, а также среди обследованных, у которых заболевание манифестировало в раннем детском возрасте и препубертатном периоде. Установлено, что у подростков осложнения сахарного диабета встречаются достоверно чаще, чем у детей, независимо от длительности болезни. Описаны клинические особенности проявлений отдельных диабетических осложнений у детей и подростков.

Certain pecularities in the course of diabetes mellitus in children and adolescents as well as the incidence of diabetic microangiopathies, nephropathies, hepatosis, pubertal disorders and neuro-psychic disturbances have been established. Certain relationship of late diabetic complications with the duration of the disease has been proved. The analysis of the incidence of diabetic complications depending on the age of the disease manifestation has been carried out. The greatest incidence of complications was registered in patients who fell ill in early childhood and at prepubertal age.


Ключ. слова: сахарный диабет, дети и подростки, осложнения сахарного диабета.
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Загородній М. П. 
Клініко-імунологічний профіль у дітей з гіперплазією щитовидної залози, які мешкають в забруднених районах / М. П. Загородній // Вісн. Сум. держ. ун-ту. - 1999. - № 1. - С. 144-147. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У результаті дослідження 1341 дитини, що мешкають в забруднених районах Сумської області показано, що стан здоров'я залежить від забруднення території солями важких металів та радіонуклідами. Виявлені зміни тиреоїдної активності та показників неспецифічної резистентності та імунітету у дітей. Показано, що поширенність дифузного збільшення щитовидної залози в забруднених районах спостерігається у дітей в 3,1 рази частіше, ніж в екологічно чистих. Проведено співставлення отриманих результатів з даними інших дослідників. Вперше звернуто увагу на залежність порушень у стані здоров'я дітей вiд функціональної активності тиреоїдної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5 + Р733.415

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мороз Г. И. 
Лейкемии у детей г. Киева после катастрофы на Чернобыльской АЭС / Г. И. Мороз, В. Д. Дроздова, С. С. Киреева // Эксперим. онкология. - 1999. - 21, № 2. - С. 157-159. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Проанализирована заболеваемость острой лейкемией детей г. Киева за период 1980-1997 гг. Изучали уровень заболеваемости в период 1980-1985 гг. и после катастрофы на ЧАЭС - в период 1986-1997 гг. Не отмечено достоверного увеличения заболеваемости детей острой лейкемией после аварии на ЧАЭС, но выявлено увеличение в послеаварийный период заболеваемости врожденной лейкемией, увеличение частоты миелоидной лейкемии среди детей в возрасте до 1 года и 10-14 лет, увеличение количества больных В-зрелоклеточной лейкемией.


Ключ. слова: врожденная лейкемия, авария на ЧАЭС, В-зрелоклеточная лейкемия, заболеваемость
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Минков И. П. 
Лечение артериальных гипертензий у детей / И. П. Минков. - О. : АстроПринт, 1999. - 112 c. - Библиогр.: 56 назв. - рус.

Изложены современные представления об артериальных гипертензиях у детей, вопросы этиологии, патогенеза, клинической и дифференциальной диагностики. Представлена классификация противогипертензивных лекарственных препаратов и дана их краткая характеристика. Освещены принципы терапии и особенности лечения отдельных форм артериальных гипертензий у детей (вегетативной дисфункции, гипертонической болезни, симптоматических гипертензий). Описаны методы неотложной терапии гипертонического криза (осложненного и неосложненного).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Абраменко И. В. 
Морфоцитохимические особенности острых лейкозов у детей, проживающих на загрязненных радионуклидами территориях Житомирской области / И. В. Абраменко, Д. Ф. Глузман, В. А. Надгорная, Л. М. Скляренко, Н. И. Белоус, К. Хруб, С. В. Яременко, Е. М. Бруслова, В. Д. Дроздова, Л. О. Чмут, С. М. Шевченко // Онкология. - 1999. - № 1. - С. 29-35. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

На протяжении 1993-1998 гг. обследован 31 ребенок с острым лейкозом (ОЛ) из Житомирской области (более 50 всех заболевших за этот период). Контрольную группу составили 37 детей с ОЛ из Полтавской области. Проводили морфологическую оценку мазков крови и костного мозга, цитохимические исследования, в отдельных случаях дополненные иммунофенотипированием. Выявлена повышенная частота встречаемости монобластных ОЛ и наличие стромальных клеток с интенсивной реакцией на щелочную фосфатазу в костном мозге детей из Житомирской области. По другим параметрам (возрастной, половой состав; соотношение лимфобластных и миелобластных ОЛ; распределение L1-L3-вариантов; морфоцитохимические свойства бластных клеток) характеристика двух групп была сходной.


Ключ. слова: острый лейкоз, морфоцитохимические свойства, дети
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.022-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Маликов Н. В. 
Оcобенности функционального состояния и адаптивных возможностей системы кровообращения организма детей младшего школьного возраста / Н. В. Маликов // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 15. - С. 54-60. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

На підставі обстеження молодших школярів України і Західного Сибіру визначено регіональні розходження: у дітей Сибіру спостережено практично синхронне підвищення ефективності роботи системи кровообігу та рівня функціональної напруги, у молодших школярів України - ріст ступеня напруги регуляторних механізмів, що супроводжувався стабільністю ефективної роботи системи кровообігу.


Ключ. слова: функциональное состояние, младшие школьники, адаптация
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-4 + Ч510.912.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мозалевский А. Ф. 
Общность патогенетических механизмов развития неспецифического бронхолегочного воспаления при различных болезнях легких у детей / А. Ф. Мозалевский, С. А. Бабко, Н. А. Радченко, И. Ю. Сапа, Н. И. Величко, Н. П. Новикова, С. Г. Бартенев, Н. В. Власенко, Е. А. Смирнова // Журн. Акад. мед. наук України. - 1999. - 5, № 1. - С. 33-43. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Розглянуто проблему спільності механізмів виникнення та розвитку патологічного процесу у випадку легеневих хвороб без урахування домінуючого значення їх нозології. Про це свідчать результати аналізу клінічних спостережень, що виявив скоріш кількісні, ніж якісні відмінності у стані метаболічних процесів у разі рецидивуючих та різних хронічних захворювань у дітей. Вказано на універсальність реакцій організму під час запального процесу легень, а також на злагодженість реагування різних органів і систем на подразнення (запалення) незалежно від нозологічної форми захворювання.


Ключ. слова: заболевания легких, реакции организма, общность механизмов, воспаление
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.3-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Калмыкова И. А. 
Особенности самооценки больных диабетом 1 типа старшего подросткового возраста / И. А. Калмыкова // Вісн. Харк. ун-ту. Сер. Психологія. - 1999. - № 432. - С. 119-120. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Наведено результати обстеження самооцінки підлітків, хворих на цукровий діабет 1 типу, в порівнянні з групою практично здорових підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-734 + Р733.415

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Арабська Л. П 
Особливості взаємозв'язків паратгормону, кальцитоніну та їх вплив на структурно-функціональний стан кісткової тканини за умов інкорпорації радіонуклідів у дітей, народжених після аварії на ЧАЕС / Л. П Арабська, Ю. Г. Антипкін, В. В. Поворознюк, С. І. Толкач, І. Г. Лукомська, Л. І. Апуховська, С. О. Бабко, О. П. Клименко, В. М. Андреєва, А. А. Помиткін // Ендокринологія. - 2000. - 5, № 1. - С. 70-80. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Досліджено особливості взаємозв'язків паратгормону, кальцитоніну за умов інкорпорації радіонуклідів у дітей, народжених після аварії на ЧАЕС, та їх вплив на структурно-функціональний стан кісткової тканини. Виявлено статеві відмінності утворюваних адаптивних взаємозв'язків цих гормонів, їх низьку ефективність, що може стати однією з причин розвитку ранніх порушень структури кістки.


Ключ. слова: паратгормон, кальцитонін, кісткова тканина, діти, радіонукліди
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415 + Р733.418

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дроздова В. Д. 
Оценка риска заболевания острыми лейкозами вследствие воздействия ионизирующего излучения у детей, рожденных в год Чернобыльской аварии / В. Д. Дроздова, А. Г. Нощенко, А. Ю. Бондарь, П. В. Замостьян // Онкология. - 1999. - № 2. - С. 94-99. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Изучен риск возникновения острых лейкозов среди мальчиков, рожденных в год Чернобыльской аварии и проживающих с момента рождения на загрязненных радионуклидами территориях Украины (Житомирская область) в течение 11 лет после аварии. Выявлено, что за 11 лет после аварии риск возникновения острых лейкозов в 2,8 раза выше у детей, проживающих на загрязненных радионуклидами территориях, по сравнению с контролем, в основном за счет лимфоидных клеточных форм. Сделан вывод о том, что повышение риска возникновения острых лейкозов в изучаемой группе детей, возможно, обусловлено последствиями Чернобыльской аварии.


Ключ. слова: дети, лейкоз, радиация
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.022-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кашкалда Д. А. 
Перекисное окисление липидов и состояние системы антиоксидантной защиты при инсулинзависимом сахарном диабете у детей и подростков / Д. А. Кашкалда, Н. В. Филиппова, Л. Д. Никитина, Л. П. Левчук, С. А. Чумак, Е. А. Будрейко // Ендокринологія. - 2001. - 6, № 1. - С. 37-43. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Вивчено стан процесів перекисного окиснення ліпідів і системи антиоксидантного захисту у дітей та підлітків, хворих на інсулінозалежний цукровий діабет. У хворих виявлено активацію процесів перекисного окиснення ліпідів внаслідок підвищення рівня малонового діальдегіду. Посилення процесів перекисного окиснення ліпідів зумовлено пригніченням як ферментативної, так і неферментативної ланок системи антиоксидантного захисту, зокрема, зниженням глютатіонпероксидазної активності та недостатністю вітамінів А та Е. Встановлено залежність ступеня вираженості отриманих змін від тривалості захворювання та характеру ускладнень.


Ключ. слова: перекисное окисление липидов, антиоксидантная защита, осложнения сахарного диабета, длительность заболевания, степень компенсации.
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Нечитайло Ю. М. 
Покрови тіла та опорно-руховий апарат у дітей: Анатомо-фізіологічні особливості, методи обстеження та семіотика ураження / Ю. М. Нечитайло, Л. В. Мельничук, О. В. Макарова; Буковин. держ. мед. акад. Каф. дит. хвороб N 2. - 2-е вид., переробл. та доп. - Чернівці : Прут, 1998. - 63 c. - (Пропедевтика дит. хвороб). - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Покрови тіла людини є своєрідним екраном, який відбиває патологічні зміни всередині організму. Успішна діагностика та розв'язання шкірних та ортопедичних проблем часто залежить від вміння уважно оглянути та точно описати порушення, що виникли. Особливо коли це стосується дітей, у яких існує своя вікова фізіологія та патологія, притаманна тільки тому чи іншому періоду дитинства. У монографії стисло та змістовно подані анатомо-фізіологічні особливості шкіри, підшкірної клітковини, слизових оболонок та кістково-м'язової системи у дітей, методика їх повного клінічного обстеження та семіотика ураження. Видання багато ілюстроване, наведені приклади та диференційно-діагностичні критерії. У другому виданні додані розділи по обстеженню слизових оболонок та антропометричних вимірів та нові ілюстрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418-43 + Р733.60-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586201 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського