Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (9)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.641$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Юськів І. Д. 
Акарологічні дослідження тварин та акарициди : Навч.-практ. посіб. для студ. вузів / І. Д. Юськів; Львів. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л. : Каменяр, 1998. - 95 c. - укp.

Представлено сучасні знання з систематики, морфології і життєвого циклу кліщів. Викладено методи акарологічних досліджень свійських і промислових тварин. Дано коротку характеристику акарицидних препаратів, які застосовують при інвазійних хворобах тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Євстаф'єва В. О. 
Застосування аміциду при саркоптозі свиней / В. О. Євстаф'єва // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 5-6. - С. 98-100. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено дані аналізу впливу аміциду на кров свиней після їх дворазової обробки препаратом. Установлено екстенсефективність препарату під час лікування тотальної та вушної форм саркоптозу та його дію на біохімічні показники крові свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.1-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пономаренко А. Н. 
Новый препарат для лечения арахнозов собак / А. Н. Пономаренко, Л. П. Головкина, Е. В. Прохорятова, О. В. Пономаренко, В. В. Волкова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 2-3. - С. 90. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Наведено дані щодо ефективності та зручності використання нового препарату на основі івермектину - аверсектинової пасти для лікування саркоптоїдозів собак.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пономаренко О. В. 
Акарози собак і котів (поширення, діагностика та лікування) : автореф. дис... канд. вет. наук / О. В. Пономаренко; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". - Х., 2008. - 22 c. - укp.

Наведено результати вивчення поширення акарозів собак і котів у Харкові, сезонності їх перебігу, сприйнятливості тварин до них залежно від віку, породи та статі. Зареєстровано найбільш часту захворюваність серед собак на демодекоз (6,3 % від кількості обстежених тварин) і на отодектоз (4,3 %), а котів - отодектоз (5,3 %) у віці 6 - 12 місяців. Доведено, що акарозам дрібних свійських тварин властива сезонність: собаки хворіють переважно восени та взимку, рідше - навесні, а коти - восени та весною, рідше - взимку. Відзначено, що самки хворіють на акарози частіше за самців. Вивчено склад умовно-патогенної мікрофлори, яка ускладнює перебіг акарозів тварин, співвідношення виділених культур і їх чутливість до найбільш розповсюджених антибіотиків. Досліджено морфологічні та біохімічні показники крові собак, хворих на акарози. Удосконалено метод діагностики акарозів та проведено його порівняльне дослідження з загальноприйнятими. Установлено, що використання вазелінової олії та диметилсульфоксиду під час проведення діагностичних досліджень за даним методом сприяє збереженню життєздатності кліщів, більш точному визначенню їх видової належності та морфологічних особливостей. Розроблено новий лікувальний засіб "Нурицид" для боротьби з акарозами дрібних свійських тварин. Проведено лабораторні та комісійні випробування його акарицидної ефективності. Установлено ступінь бактерицидної дії зазначеного препарату на грамнегативну та грампозитивну мікрофлору залежно від строків зберігання, а також його вплив на організм кролів за умов аплікації на шкіру тварин. Доведено, що розроблений препарат за концентрації 0,5 %

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.11-953 + П873.641.11-954

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пасунькіна М. О. 
Видовий склад, поширення та заходи боротьби з іксодовими кліщами овець у Криму : Автореф. дис... канд. вет. наук / М. О. Пасунькіна; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. - Х., 2006. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641-931-1 + Е621.151.253.3*832*804

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Нікіфорова О. В. 
Видовий склад, розповсюдження і заходи боротьби з іксодовими кліщами (Ixodidae) у Харківській області : автореф. дис... канд. вет. наук / О. В. Нікіфорова; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". - Х., 2007. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641 + Е621.151.253.3*832*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Титаренко А. М. 
Демодекоз собак (епізоотологія, патогенез, симптоми, діагностика, лікування) : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / А. М. Титаренко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2005. - 18 c. - укp.

Досліджено епізоотологічні особливості демодекозної інвазії собак, клінічні прояви даного акарозу, вплив збудників хвороби на організм тварин, а також питання вдосконалення лабораторної діагностики захворювання та розробки схем лікування хворих на демодекоз собак. Установлено, що демодекоз - поширена в м.Києві інвазійна хвороба собак. Відзначено, що частка даного акарозу серед всіх хвороб шкіри становить 8,4 %, а серед уражень інвазійної природи - 66,9 %. На підставі даних щодо змін морфологічних і біохімічних показників крові хворих тварин установлено негативний вплив демодекозної інвазії на організм собак, за цього ступінь зареєстрованих змін має пряму залежність від інтенсивності інвазії. За результатами спостережень диференційовано 9 форм прояву демодекозної інвазії у собак. Удосконалено методику глибокого зскрібка шкіри, із застосуванням якої виявлено 100 % паразитів, з'ясовано, що екстенсефективність 0,06 %-го водного розчину амітразу за локалізованої форми інвазії після 12-ти обробок і детомаксу за генералізованої форми після 10-ти підшкірних ін'єкцій у дозі 1 мл/10 кг маси тіла становить 100 % за використання препарату один раз на тиждень. Відзначено незначний негативний вплив акарицидних лікарських засобів на організм хворих тварин. Зазначено, що застосування у комплексі лікувальнх заходів внутрішньовенного лазерного чи ультрафіолетового опромінення крові підвищує його ефективність відповідно на 15 % і 17 % у порівнянні з лікуванням акарицидними препаратами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.16-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Іринчук В. В. 
Епізоотичний процес демодекозу собак в м.Одесі, клінічний перебіг та заходи боротьби : автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / В. В. Іринчук; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 17 c. - укp.

Вивчено особливості прояву епізоотичного процесу демодекозу собак у м. Одеса. Встановлено ефективність лікування залежно від форми клінічного перебігу, розроблено та впроваджено у практику заходи профілактики даної інвазії за умов великого міста. Виявлено, що питома вага демодекозу в загальній захворюваності собак на акарози в м.Одеса складає 40,6 %. З'ясовано, що на демодекоз хворіють собаки різних порід, вікових і статевих груп. Встановлено, що епізоотичний процес демодекозу в популяції собак характеризується щомісячною захворюваністю протягом року з двома сезонними підйомами: у березні - квітні та жовтні - листопаді, контактним механізмом передчі збудника інвазії, чітко вираженими територіальними, часовими та популяційними межами. З'ясовано, що за умов великого міста найбільш поширеною є локальна форма демодекозу (64,6 %). Генералізовану форму діагностовано рідше (34,4 %), виявлено, що перебіг даної фоми більш важкий з достовірними змінами морфологічних та біохімічних показників крові, що свідчить про серйозні ураження печінки та нирок. Встановлено, що ефективність лікування собак, хворих на демодекоз, залежить від форми клінічного перебігу хвороби: за лускатної даний показник становить 100 %, пустульозної - 88,4 %, у разі пододемодекозу - 86,8 %. Доведено, що через 2,5 місяці після проведеного лікування собак, хворих на генералізовану форму демодекозної інвазії, морфологічні та біохімічні показники крові достовірно стабілізуються та набувають фізіологічної норми.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.16-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ігнатенко Н. А. 
Патоморфологічні зміни шкіри при демодекозі собак : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.02 / Н. А. Ігнатенко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2004. - 21 c. - укp.

На підставі використання методів гістології і гістохімії вперше проведено детальне вивчення патоморфологічних змін у шкірі собак у разі виникнення демодекозу. Визначено особливості локалізації збудника хвороби, гістохімічні та морфометричні параметри різних шарів епідермісу, дерми та придатків шкіри. На підставі їх аналізу та співставлення з морфологічними та гістохімічними показниками шкіри клінічно здорових собак встановлено нові дані щодо патогенезу даного акародерматозу. Виявлено, що весь цикл збудника хвороби відбувається у волосяних фолікулах і залозах шкіри. Визначено, що її руйнування зумовлене двома механізмами: автоімунною реакцією у шкірі та механічною дією кліщів. Під час проведення епізоотологічних досліджень встановлено відсутність вираженої сезонності хвороби і залежність захворюваності собак даним акародерматозом від породи і віку. Виявлено, що за умов великого міста для тварин характерні локальна і генералізована форми демодекозу. Детально описано гістологічну будову та гістохімічний склад шкіри клінічно здорових собак. Надано кількісну характеристику клітин, що інфільтрують шкіру, досліджено гістохімічний склад кожного з її шарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.16-953-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Євстаф'єва В. О. 
Порівняльна ефективність акарицидів при саркоптозі свиней : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.11 / В. О. Євстаф'єва; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Вперше за умов лісостепової зони України вивчено питання епізоотології саркоптозу свиней, а саме, визначено динаміку ураженості свиней саркоптесами залежно від пори року, віку та статі. Здійснено порівняльну характеристику контактних протипаразитарних засобів - бутоксу-50, неостомазану та аміциду та препаратів широкого спектру дії - "Дектомакс", "Бровермектин" і "Баймек", які зареєстровані в Україні, у разі саркоптозу свиней. Встановлено їх лікувальну ефективність за різних форм перебігу захворювання та вплив даних препаратів на морфологічні та біохімічні показники крові тварин. Запропоновано удосконалений високоефективний метод лабораторної діагностики саркоптозу із застосуванням рослинної олії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.1-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Чорний В. А. 
Псороптоз овець (поширення, діагностика та заходи боротьби) : автореф. дис... канд. вет. наук / В. А. Чорний; Нац. аграр. ун-т. - К., 2008. - 19 c. - укp.

Досліджено поширення псороптозу овець на Одещині. Вивчено сезонну та вікову динаміку цього небезпечного акарозу за умов окремих господарств регіону. Визначено особливості перебігу псороптозної інвазії залежно від ступеня ураження овець акариформними кліщами. Вперше в Україні впроваджено новий спосіб діагностики псороптозу овець методом твердофазного імуноферментного аналізу, доведено його 100 % ефективність навіть на ранніх стадіях розвитку акарозу. Виявлено високу ефективність за псороптозу овець препаратів з групи макроциклічних лактонів, а також бровермектингрануляту, який рекомендовано застосовувати для лікування змішаних інвазійних хвороб тварин (псороптозу та диктіокаульозу). Досліджено метаболічні, гематологічні та біохімічні зміни в організмі овець у разі лікування псороптозу препаратами з групи макроциклічних лактонів. Виявлено їх низьку токсичну дію на організм тварин, встановлено достовірні зміни активності окремих ферментів (аспартатамінотрансферази, аланінамінотрансферази, лужної фосфатази, амілази, глутамінтранспептідази).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.13-931

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Нагорна Л. В. 
Фармако-токсикологічна оцінка ектоцидної дії "Ектосану" при ураженні птиці ектопаразитами : автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.04 / Л. В. Нагорна; Львів. нац. ун-т ветеринар. мед. та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. - Л., 2009. - 20 c. - укp.

Вперше в Україні розроблено препарат ектосан і проведено фармако-токсикологічну оцінку його лікарських форм - розчину та пудри: визначено параметри гострої та хронічної токсичності. Експериментально доведено, що значні лікарські форми виявляють інсектоакарицидну дію на ектопаразитів, персистувальних на ссавцях та птиці, зокрема: акарозів - паразитформних кліщів, акариформних кліщів, тромбідіформних кліщів; ентомозів - представників класу Insecta та одночасно виявляє стабільну репелентну дію. З'ясовано видову картину екзопаразитозів птиці в господарствах центрального та північно-східного регіонів України та доведено можливість перезараження свійської та синантропної птиці під час їх контакту. Запропоновано до застосування у птахівничих господарствах різного виробничого спрямування комплекс лікувально-профілактичних заходів щодо запобігання виникненню ектопаразитозів птиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641-961 + П855.616

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Башинський В. В. 
Демодекоз котів (епізоотологія, діагностика, лікування) : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.11 / В. В. Башинський; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 17 c. - укp.

Вперше вивчено особливості клінічних проявів демодекозу котів, спричиненого збудниками різних видів. Встановлено особливості локалізації збудників, удосконалено існуючі методи діагностики з урахуванням видової належності збудників хвороби. Розроблено новий метод експрес-діагностики демодекозу котів. Виявлено зміни морфологічних і біохімічних показників крові хворих на демодекоз котів та їх зв'язок з станом організму. Ефективними лікарськими засобами у разі демодекозу котів виявилися дектомакс у комбінації з неостомазаном і цифлі-ектомін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.6-954

Шифр НБУВ: РА373954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лавріненко І. В. 
Отодектоз собак і котів (епізоотологія, діагностика, лікування) : автореф. дис. ... канд. вет. наук: 16.00.11 / І. В. Лавріненко; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 18 c. - укp.

Доведено залежність характеру метаболічних і структурних зрушень в організмі від перебігу хвороби й інтенсивності інвазії. Вивчено зміни морфологічних, імунологічних показників крові та біохімічного складу сироватки крові кошенят, спонтанно інвазованих отодектесами. Встановлено морфоструктурні зміни в шкірі вух хворих на отодектоз собак. Визначено терміни життєвої активності кліщів поза організмом хазяїв. Наведено порівняльну ефективність препаратів офтальмо-гелю, амітразину-плюс і мазі аверсектинової під час лікування котів, хворих на отодектоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.17-953 + П873.641.17-954

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Косенко Ю. М. 
Терапевтична ефективність проти паразитарних препаратів авермектинового ряду Отодектин та Івермек-гель при отодектозі собак / Ю. М. Косенко, Р. В. Хом'як, Н. П. Кружель, Н. О. Сидорук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 78-82. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати клінічних реєстраційних досліджень протипаразитарних препаратів Отодектин фірми ЗАТ "НПО НАРВАК" (Російська Федерація) та Івермек-гель фірми ЗАТ "Ніта-Фарм" (Російська Федерація), які проходили процедуру реєстрації в Україні протягом 2008 - 2009 рр. Проведено аналіз терапевтичної ефективності цих препаратів у ході лікування отодектозу собак. Дослідження проводили в лабораторії контролю дезінфікуючих та антигельмінтних препаратів ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок) і у Львівській обласній лікарні ветеринарної медицини. Одержані результати підтвердили високий терапевтичний ефект Отодектину та Івермек-гелю, які були задекларовані фірмами-заявниками. Застосування препаратів Отодектину та Івермек-гелю, на основі авермектинів, для лікування отодектозу собак гарантує високу терапевтичну ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.17-953-7 + П855.617

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Пономаренко О. В. 
Удосконалення методу діагностики акарозів / О. В. Пономаренко // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 534-537. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Представлено матеріали досліджень щодо удосконалення методу діагностики акарозів з використанням вазелінової олії та диметилсульфоксиду у співвідношенні 1:1 і порівняння його з загальноприйнятими вітальними та мортальними методами досліджень. Встановлено, що використання удосконаленого методу діагностики акарозів сприяє ретельному дослідженню внутрішньої будови кліщів, збільшенню часу збереження їх життєздатності та терміну придатності виготовлених препаратів для вивчення морфологічних особливостей і визначення видової належності кліщів. Це, в свою чергу, сприяє підвищенню ефективності діагностики акарозів, дозволяє своєчасно проводити лікувальні заходи шляхом використання сучасних акарицидних препаратів і попередженню подальшого поширення захворювання серед сприйнятливих тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.11-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Жигалюк С. В. 
Фауністичні підходи до профілактики масових акарозів сільськогосподарської птиці / С. В. Жигалюк, М. В. Жигалюк // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 469-474. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено видовий склад акарологічних комплексів птахогосподарств та окремі біологічні показники домінуючих видів. Кількість і екологічна різноманітність виявлених видів розширюють дані про значення кліщів за умов промислового птахівництва. На підставі аналізу способів паразитизму, біології та типів харчування виділено умовні біоекологічні групи, до яких входять види, що займають спільні екологічні ніші. Відмічено, що методичні підходи до дезакаризації пташників відмінні для кожної групи. Показано, що за належного контролю масових нашкірних акарозів, викликаних видоспецифічними акаридієвими паразитами, в основу методів профілактування досить покласти лише контроль за акарологічною чистотою кормів та загальну дезакаризацію, дератизацію та дезінфекцію виробничих приміщень.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гаврик К. А. 
Особливості чутливості до антибіотиків мікроорганізмів, ізольованих із шкіри собак, хворих на демодекоз та отодектоз / К. А. Гаврик // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2014. - № 2. - С. 176-178. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлено особливості видового складу умовно-патогенної мікрофлори ураженої шкіри, що усклалнює перебіг демодекозу та отодектозу в собак, а також встановлено чутливість виділених ізолятів до антибіотиків. Мікробіоценоз шкіри за акарозів характеризується видовою різноманітністю мікроорганізмів і представлений грамнегативними паличками (44,4 %), грампозитивними коками (33,3 %), грампозитивними паличками та дріжджоподібними грибами (по 11,1 % відповідно). Більшість виділених штамів виявилися чутливими до амоксициліну, оксациліну, еритроміцину, лінкоміцину, доксицикліну та фторхінолонів, але стійкими до гентаміцину.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.16-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Євстаф'єва В. О. 
Удосконалення методів зажиттєвої діагностики саркоптозу, отодектозу та демодекозу собак / В. О. Євстаф'єва, К. А. Гаврик // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2014. - № 4. - С. 62-64. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Представлено результати визначення показників діагностичної ефективності зажиттєвих методів діагностики акарозів собак, а саме: саркоптозу, отодектозу й демодекозу. Порівняно методи Приселкової та Алфімової, а також удосконалений ними спосіб. Встановлено, що запропонований удосконалений спосіб діагностики саркоптозу, отодектозу та демодекозу собак має вищу діагностичну ефективність (на 5 - 40 %), аніж загальновідомі методи, а також не потребує значних затрат часу, водночас забезпечуючи високий ступінь просвітлення кірочок і чіткість одержаного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.1-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Євстаф'єва В. О. 
Поширення акарозів собак в умовах міста Кременчука / В. О. Євстаф'єва, К. А. Гаврик // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2015. - № 1/2. - С. 91-94. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено результати визначення видового складу акариформних кліщів, які паразитують на собаках м. Кременчук. Вивчено поширення акарозів собак, а також сезонну та вікову динаміки інвазій. Внаслідок акарологічних досліджень встановлено значне ураження собак демодексами, отодектесами та саркоптесами. Демодекозом і саркоптозом хворіють дорослі собаки, отодектозом - молодняк до 6-місячного віку. Акарози собак у Кременчуці реєструються впродовж року, проте демодекозна інвазія припадає на весняно-осінній, отодектозна - літньо-зимовий, саркоптозна - осінньо-зимовий періоди року.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.11-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського