Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.231$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Біла І. Д. 
Пневмонії свиней, спричинені аскарисо-мікробними асоціаціями та розробка профілактичних і лікувальних заходів : Автореф. дис... канд. вет. наук : 03.00.18 / І. Д. Біла; УААН. Ін-т експерим. і клін. ветеринарної медицини. - Х., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231-925,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шевченко О. Б. 
Природна резистентність свиней - детермінація, особливості реалізації в різних умовах мікроклімату : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.06 / О. Б. Шевченко; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2005. - 20 c. - укp.

Вивчено вплив показників природної резистентностісвиней у взаємодії з різними параметрами мікроклімату приміщень (температури, вологості повітря) на відтворні функції свиноматок великої білої та ландрас порід за умов чистопородного розведення та схрещування, динаміку живої маси та інші показники росту, морфологічні та біохімічні показники крові, захворюваність на респіраторні хвороби свиней різних генотипів, особливості їх росту та розвитку за несприятливого та сприятливого перебігу пневмонії, економічні показники виробництва продукції свинарства. З'ясовано вплив абіотичних факторів на відтворні функції свиноматок. Вивчено ріст свиней різних генотипів в онтогенезі, формування гематологічних показників, прояв респіраторних захворювань, основних показників природної резистентності свиней у перебігу пневмонії. Розвинуто питання впливу сприятливого перебігу цієї хвороби на ріст свиней у різні періоди онтогенезу, гематологічні показники та показники природної резистентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65 + П872.231-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Міланко Г. О. 
Удосконалення методів діагностики моно- та асоційованих бактеріальних пневмоній свиней : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Г. О. Міланко; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Встановлено, що на території північно-східного регіону України респіраторні хвороби свиней посідають друге місце (після шлунково-кишкових) в загальній їх патології. Вперше удосконалено схему обстеження свинопоголів'я неблагополучних господарств за моно- й асоційованими респіраторними хворобами. Створено методику лабораторних досліджень патологічного матеріалу від тварин, хворих на пневмонію. Розроблено схему визначення та диференціації даної патології відповідно до етіології захворювання. Виділено 260 культур, зокрема пастерел (27,7 %), бордетел (20,8 %), мікоплазм (19,2 %) у процесі вивчення патологічного матеріалу з 19-ти господарств Сумської, Полтавської та Чернігівської областей України. У деяких випадках виявлено культури сальмонел, ешерихій, дипло- та стафілококів, актинобацил та інших мікроорганізмів, патогенних та апатогенних для лабораторних тварин. З метою попереднього визначення епізоотичного статусу поголів'я за пневмоніями досліджено сироватки хворих свиней у СКРА та РА. Для уточнення діагнозу та загальної епізоотичної ситуації проведено бактеріологічні обстеження. Встановлено найбільшу поширеність асоційованої форми перебігу пневмонії свиней серед 19-ти господарств Сумської, Полтавської та Чернігівської областей України, що становить 63,2 % від загального числа пневмоній бактеріальної етіології.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231-925-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Болотін В. І. 
Діагностика ензоотичної пневмонії свиней методами полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. І. Болотін; НААН України, ННЦ "Ін-т експеримент. і клін. вет. медицини". - Х., 2011. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231-925-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Айшпур О. Є. 
Роль моніторингових досліджень в епізоотології інфекційних пневмоній свиней / О. Є. Айшпур // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 226-228. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Встановлено, що ензоотична пневмонія і актинобацилярна плевропневмонія займають значне місце в інфекційній патології респіраторних хвороб свиней. Підведено підсумок 4-річної дослідницької роботи з визначення реального стану розповсюдження вказаних хвороб шляхом дослідження сироваток крові свиней в ІФА. Проаналізовано результати 606 досліджень в ІФА сироваток крові свиней та кабанів із 8 господарств 8 областей України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231-925-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кравченко С. О. 
Використання "Лораксону" для лікування собак за пневмоній / С. О. Кравченко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 4. - С. 85-87. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Дослідженнями встановлено, що застосування антибактеріального препарату "Лораксон" для лікування пневмоній у собак супроводжується нормалізацією клінічного стану хворих тварин та окремих морфологічних і біохімічних показників крові. Після введення препарату "Лораксон" внутрішньом'язово, в дозі 30 мг/кг, двічі па добу впродовж 7 діб у хворих собак покращується загальний стан, відновлюється апетит та зникає лихоманка на другу добу. Кількість лейкоцитів зменшується до меж показників клінічно здорових тварин, нормалізуються показники білкового обміну, а саме, вмісту загального білку та частки глобулінів, на сьому добу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231-954-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Масберг И. В. 
Случай бактериальной пневмонии у содержащейся в неволе черноморской афалины (Tursiops truncatus) / И. В. Масберг, О. Н. Вербицкий // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - № 3. - С. 36-42. - рус.

Описано імовірно причинно-наслідковий зв'язок між соціальним стресом і розвитком бактеріальної пневмонії у чорноморської афаліни, що утримується в неволі. Діагноз бактерицидна пневмонія був поставлений за сукупністью ряду чинників: лейкоцитоз, паличкоядерні зрушення на 24 %, Staphylococcus epidermidis і Klebsiella pneumoniae у видихуваному повітрі. Паралельний прийом максипіму й амікацину в емпіричній фазі, прийом кларитроміцину та цефуроксину в першій фазі та цефадроксилу в другій фазі етіотропної терапії супроводжувалися повним придушенням патогенної мікрофлори. Застосування антибіотикотерапії в даному клінічному випадку було виправданим, незважаючи на прояв побічного ефекту - розвиток анемії. Зроблено припущення, що розвиток анемії в більш пізні фази пневмонії є компенсаторним механізмом, який прискорює регенерацію легеневої тканини.

Описана вероятная причинно-следственная связь между социальным стрессом и развитием бактериальной пневмонии у содержащейся в неволе черноморской афалины. Диагноз бактерицидная пневмония поставлен по совокупности ряда факторов: лейкоцитоз, палочкоядерный сдвиг на 24 %, Staphylococcus epidermidis и Klebsiella pneumoniae в выдыхаемом воздухе. Параллельный прием максипима и амикацина в эмпирической фазе, прием кларитромицина и цефуроксина в первой фазе и цефадроксила во второй фазе этиотропной терапии сопровождались полным подавлением патогенной микрофлоры. Применение антибиотикотерапии в данном клиническом случае было оправданным, несмотря на проявление побочного эффекта - развитие анемии. Сделано предположение, что развитие анемии в более поздние фазы пневмонии является компенсаторным механизмом, ускоряющим регенерацию легочной ткани.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231-983

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Маслянко Р. П. 
Особливості вірусних і бактеріальних інфекцій респіраторного тракту : (огляд) / Р. П. Маслянко, Л. Я. Божик, П. Я. Пукало, М. С. Романович // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 302-307. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто особливості вірусних і бактерійних пневмоній. Наведено схеми противірусного захисту організму, що відрізняється від захисту за деяких інфекцій. Відмічено, що первинні вірусні пневмонії викликані висококонтагіозними вірусами, характеризуються респіраторним дистрес-синдромом, тоді як для бактерійних пневмоній характерна активація клітинної ланки неспецифічного імунітету та пошкодження альвеол ендогенними токсинами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231 + Р412.301.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Стецько Т. І. 
Антибіотикотерапія актинобацилярної плевропневмонії свиней : (огляд) / Т. І. Стецько, Л. Л. Островська, М. В. Пашковська, В. Н. Падовський // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 4. - С. 275-281. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Найбільш масовими та збитковими для галузі свинарства є факторні інфекційні хвороби свиней, викликані умовно-патогенною мікрофлорою. Левову частку серед них займають респіраторні захворювання. Одним зі найбільш розповсюджених інфекційних легеневих хвороб свиней є актинобацилярна плевропневмонія. Завданням лікаря ветеринарної медицини є вчасно розпізнати цю недугу, поставити правильний діагноз і призначити ефективне лікування. Основою лікування незаразних захворювань бактеріальної етіології є антибіотикотерапія. Наведено перелік антибактеріальних препаратів як вітчизняного, так і іноземного виробництва, серед показань щодо застосування яких є лікування актинобацилярної плевропневмонії свиней. Надана інформація сприятиме вибору лікарем ветеринарної медицини ефективного засобу етіотропної терапії цього захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Черепнев И. А. 
Особенности источников для электромагнитной терапии пневмонии животных / И. А. Черепнев, Г. В. Фесенко, А. Н. Сологуб // Інженерія природокористування. - 2016. - № 1. - С. 62-67. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Предложена эффективная реализация источников последовательности электромагнитных импульсов для лечения воспалительного процесса (пневмонии) у животных. Источник представляет собой модификацию магнитокумулятивных генераторов Сахарова, реализованных на основе искусственной линии с переменной структурой, осуществляющейся не движением взрывной волны, а электронными переключениями отрезков кабеля, обеспечивающими падающую индуктивность линии и, следовательно, рост амплитуды генерируемых импульсов. В качестве переключателей используются магнитные ключи, обеспечивающие возможность достижения больших токов. Такие генераторы могут обеспечивать формирование электромагнитных полей, необходимых для терапии с использованием тороидальных антенн.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Черенков А. Д. 
Особенности низкоэнергетической электромагнитной терапии пневмонии животных / А. Д. Черенков, И. А. Черепнев, Н. В. Полянова // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. Техн. науки. - 2015. - Вип. 164. - С. 160-162. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Предложена модель лечения воспалительного процесса (пневмонии) у животных на основе неравновесной неэкстенсивной термодинамики. На основе анализа модели приведены технические требования к системе электромагнитной терапии на ширину спектра, мощность потока и поляризацию электромагнитного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231-7 + П862.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського