Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Д225.235$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Гопченко Е. Д. 
Практическая реализация операторной модели максимального стока на примере рек Предкарпатья / Е. Д. Гопченко, В. А. Овчарук // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеорол. ін-ту. - 2007. - Вип. 256. - С. 197-206. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Розглянуто теоретичну модель формування максимального стоку річок на базі схеми руслових ізохрон. Наведено приклад їх практичної реалізації для річок Передкарпаття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.235

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бабельчус Н. В. 
Максимальний стік весняного водопілля в басейні річки Нямунас (Неман) і розрахунок його характеристик : Автореф. дис... канд. геогр. наук : 11.00.07 / Н. В. Бабельчус; Одес. держ. екол. ун-т. - О., 2004. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.235

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ткаченко Т. Г. 
Максимальний стік весняного водопілля і нормування його характеристик у межах басейну р.Сіверський Донець : Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / Т. Г. Ткаченко; Одес. держ. екол. ун-т. - О., 2007. - 20 c. - укp.

На підставі аналізу питань щодо розрахунку характеристик максимального стоку весняного водопілля для їх нормування в басейні р.Сіверський Донець запропоновано удосконалену та теоретично обгрунтовану методику. На регіональному рівні запропоновано формулу для визначення швидкості руслового добігання повеневих хвиль. З використанням даних спостережень побудовано карту розрахункових шарів стоку весняного водопілля 1 %-ої ймовірності перевищення у басейні даної ріки. З використанням числових методів визначено й узагальнено у межах дослідженої території розрахункові характеристики гідрографів схилового припливу (коефіцієнти часової нерівномірності і тривалість припливу води зі схилів до руслової мережі. Визначено й узагальнено коефіцієнт русло-заплавного регулювання максимальних витрат води під час водопілля. Запропоновано розрахункову методику для визначення максимальних витрат води весняного водопілля різної ймовірності перевищення у басейні р.Сіверський Донець.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.235

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ромась І. М. 
Оцінка гідролого-гідрохімічних характеристик мінімального стоку річок басейну Дніпра (в межах України) : Автореф. дис... канд. геогр. наук : 11.00.07 / І. М. Ромась; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Геогр. ф-т. - К., 2004. - 18 c. - укp.

Досліджено закономірності часового та просторового розподілу гідролого-гідрохімічних характеристик мінімального стоку річок басейну Дніпра. Проаналізоано матеріали Центральної геофізичної обсерваторії Гідромету України та внесено до інформаційної бази дані спостережень на 42-х річках (понад 60-ти пунктів) з тривалістю за витратами 30 - 75 років та хімічним складом - 25 - 60 років. З використанням методу апроксимації емпіричних кривих розподілу витрат теоретичними кривими оброблено близько тисячі стокових рядів. На базі геоінформаційної системи MapInfo побудовано картосхеми модулів мінімального стоку та хімічного складу води. Виявлено загальні тенденції у формуванні середньомісячних і мінімальних середньодобових витрат води різної забезпеченості та деякі відмінності, характерні для окремих річок, обумовлені взаємодією комплексу фізико-географічних, гідрогеологічних та антропогенних чинників. Встановлено, що у літньо-осінню та зимову межені за менших витрат зростає вміст головних іонів і мінералізація води, а за останні десятиріччя помітних змін зазнав хімічний тип річкових вод, зокрема на Поліссі. Виділено групи водозаборів і розрахункових залежностей, які свідчать, що мінімальні модулі стоку збільшуються з глибиною врізу русел річок. За гідролого-гідрохімічними показниками мінімального стоку проведено районування території басейну Дніпра у межах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.235 + Д229.5 Дніпро

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сурай К. С. 
Просторовий розподіл мінімального стоку води річок в басейнах Пруту та Сірету (в межах України) / К. С. Сурай, О. Г. Ободовський, О. О. Почаєвець // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2020. - № 3. - С. 80-91. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

На основі довготривалих рядів спостережень на 12 гідрологічних постах здійснена оцінка мінімального стоку в районі басейнів Пруту та Сірету. Оцінка гідрографів стоку води у співставленні з ходом атмосферних опадів дала підставу виокремити літньо-осінній (з серпня по листопад) та зимовий (з грудня по лютий) періоди низького стоку, а також встановити оптимальний період стійкого мінімального стоку - 7 днів. Отримані ряди середніх 7-денних мінімальних витрат води двох періодів були перевірені на однорідність. При встановленні 1-% рівня значимості усі ряди виявились однорідними, принаймні за одним критерієм. Ряди мінімальних витрат води переведені у модулі стоку для побудови картосхем розподілу мінімального стоку води по території басейнів. В результаті отримані достовірні, детальні та сучасні картосхеми для даного регіону. Картосхеми демонструють зменшення модулів стоку води в районі басейнів Пруту та Сірету з заходу на північний схід.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.235

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Почаєвець О. О. 
Просторово-часова динаміка мінімального стоку річок басейну Тиси в межах України : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.07 / О. О. Почаєвець; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2020. - 20 c. - укp.

Виділено два райони за умовами внутрішньорічного розподілу стоку. Обґрунтовано вибір величини мінімальних витрат води за 7 діб як основного розрахункового для генетично-однорідних мінімальних витрат води для літньо-осінньої та зимової межені. Ряди гідрологічних величин перевірені на внутрішньорядну однорідність, проведена оцінка їх мінливості та встановлені багаторічні коливання. Виконано оцінку зв’язків мінімальних витрат води за 7 та 30 діб, розраховані забезпеченості мінімальних витрат води та перехідні коефіцієнти між заданими забезпеченостями. Встановлено співвідношення між середнім та мінімальним стоком води. Проаналізовано емпіричні регіональні залежності мінімального стоку від визначальних факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.235 + Д229.5 Тиса

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445466 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського