Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Д111$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Двуліт П.  
Обчислення висот квазігеоїда і складових відхилення прямовисних ліній на пунктах наукового геодезичного полігона / П. Двуліт, Б. Паляниця // Зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2007. - Вип. 1. - С. 131-133. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

На пунктах опорної гравіметричної мережі, створеної за результатами гравіметричної зйомки на території полігона, розраховано висоти квазігеоїда та складові відхилення виска.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Двуліт П.  
Досвід визначення висот квазігеоїда комбінованим методом / П. Двуліт, Ю. Голубінка // Зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2008. - Вип. 1. - С. 49-54. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто питання визначення висот квазігеоїда за допомогою комбінованого методу з використанням поля "чистих" і "змішаних" аномалій сили ваги та моделі гравітаційного поля Землі для контрольних точок європейської мережі EUVN. На підставі досліджень зроблено висновок, що ця методика дозволяє визначати висоти квазігеоїда з точністю до +10 см.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Фис М.  
Про один метод визначення внутрішнього потенціалу і гравітаційної енергії еліпсоїдальної планети / М. Фис // Зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2008. - Вип. 1. - С. 106-109. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розроблено алгоритм обчислення внутрішнього потенціалу, що дало можливість знаходити гравітаційну енергію просторових моделей еліпсоїдальної планети.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Тартачинська З. Р. 
Визначення висот геоїда і аномалій сили ваги за даними супутникової альтиметрії : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.24.01 / З. Р. Тартачинська; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2002. - 18 c. - укp.

Розв'язано задачу побудови геоїда та відновлення аномалій сили ваги за даними супутникової альтиметрії в регіоні Чорного та Азовського морів з використанням методів колокації та регуляризації. Запропоновано обчислювальну схему методу регуляризації з додатковими умовами. Одержано просту залежність параметра регуляризації від дисперсії поля та помилок вихідних даних. Доведено можливість використання коваріаційної функції точкового типу для інверсії аномалій сили ваги за даними альтиметрії. Виконано порівняння одержаних результатів з незалежними даними морської гравіметрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Голубінка Ю. І. 
Визначення елементів гравітаційного поля Землі комбінованим методом : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.24.01 / Ю. І. Голубінка; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2008. - 19 c. - укp.

Розроблено методику визначення висот квазігеоїда та гравіметричних складових відхилень прямовисних ліній, у якій вплив аномалій сили ваги центральної та близьких зон враховуються за інтегральними формулами з використанням детальної гравіметричної інформації та цифрового поля аномалії сили ваги, а вплив далеких зон - за параметрами глобальних моделей гравітаційного поля Землі. Для апробації методики обчислено зазначені характеристики гравітаційного поля для території Австрії та Польщі, за цього обгрунтовано вибір радіуса числового інтегрування. На підставі теоретичних і експериментальних досліджень у межах запропонованої методики доведено, що під час числового інтегрування можна використовувати різнорідні вихідні дані, тобто комплексно опрацьовувати "чисті" та "змішані" аномалії сили ваги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212.1 + Д111.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Руденко С. П. 
Визначення орбіт ШСЗ для вирішення задач геодинаміки та моніторингу геостаціонарної зони за результатами спостережень : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / С. П. Руденко; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. - К., 2000. - 17 c. - укp.

Удосконалено існуючі та розроблено нові алгоритми, що використовуються під час визначення орбіт високоорбітальних супутників Землі, зокрема, геодинамічних супутників "Lageos - 1" та "Lageos - 2", а також геостаціонарних супутників. Отримано нову реалізацію земної системи відліку, що містить геоцентричні координати 108 станцій та швидкості 64 станцій. Обчислено ряд параметрів обертання Землі з кроком 3 доби на інтервалі з 6 вересня 1983 р. до 13 грудня 1998 р., а також обчислено орбіти 126 геостаціонарних об'єктів на підставі аналізу 1966 фотографічних спостережень, отриманих у Києві та Ужгороді 1996 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Руденко С. П. 
Визначення орбіт ШСЗ для вирішення задач геодинаміки та моніторингу геостаціонарної зони за результатами спостережень : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.01 / С. П. Руденко; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. - К., 1999. - 17 c. - укp.

Дисертацію присвячено вдосконаленню існуючих та розробці нових алгоритмів, що використовуються для визначення орбіт високоорбітальних супутників Землі, а саме, геодинамічних супутників Lageos-1 та Lageos-2, а також геостаціонарних супутників. Отримано нову реалізацію земної системи відліку, що містить геоцентричні координати 109 станцій та швидкості 64 станцій. Обчислено також ряд параметрів обертання Землі з кроком 3 доби на інтервалі з 6 вересня 1983 р. по 13 грудня 1998 р. Обчислені орбіти 126 геостаціонарних об'єктів на основі аналізу 1966 фотографічних спостережень, отриманих в Києві та Ужгороді 1996 року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кучер О. В. 
Методичні основи впровадження світової геодезичної системи WGS-84 для цілей цивільної авіації : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / О. В. Кучер; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2006. - 17 c. - укp.

Розроблено методику опрацювання супутникових спостережень на довгих базах (до 1 500 км) з урахуванням впливів обертання Землі (руху полюса, змін періоду обертання Землі), зміщення тектонічних плит, припливів твердої Землі, океанічних припливів. Методика базується на багатосесійній концепції опрацювання векторів-баз і забезпечує міліметрову точність їх обчислення. Опрацьовано методику уточнення висот геоїда на локальні території за методом вилучення-відновлення з використанням загальноземної моделі гравітаційного поля EGM96 і локальної гравіметричної зйомки, яка фіксує локальні зміни висот геоїда. Досліджено методи інтерполяції висот геоїда й інших трансформант збурювального потенціалу. Результати наукових досліджень і розроблені методичні засади практично реалізовано під час впровадження Світової геодезичної системи WGS-84 на території Державного міжнародного аеропорту "Бориспіль".


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ярема Н. П. 
Моделювання системи фундаментальних параметрів Землі на основі геодезичних та астрономічних даних : Автореф. дис... канд. техн. наук / Н. П. Ярема; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2007. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гончаренко О. С. 
Розробка і дослідження астрономо-геодезичних засобів і методів для визначення поверхні реального геоїда : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / О. С. Гончаренко; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2006. - 25 c. - укp.

Вперше розроблено теоретичне обгрунтування точності визначення астрономічних координат за допомогою високоточної зенітної камери (ВЗК). Сформульовано теоретичні засади нової методики визначення відхилень вискових ліній за допомогою переносних засобів (GPS-приймача та ВЗК), що дозволяє підвищити точність вимірювань і скоротити час спостережень. Вперше виконано дослідження факторів впливу на вимірювання за допомогою ВЗК. З урахуванням одержаних результатів розроблено рекомендації для підвищення точності переносної ВЗК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Радов С.  
Визначення площ ділянок земного еліпсоїда за плоскими прямокутними координатами в проекції Гаусса / С. Радов, О. Косогова // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва. - 2011. - Вип. 2. - С. 112-115. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто питання урахування спотворень площ ділянок поверхні еліпсоїда за плоскими прямокутними координатами в проекції Гаусса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Учитель И.  
Геодинамика Черноморского региона в 1993 - 2009 гг. / И. Учитель, В. Ярошенко, В. Митюченко, Б. Капочкин, Н. Кучеренко // Зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2010. - Вип. 1. - С. 96-103. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

На основании результатов измерений уровня Черного моря контактными и альтиметрическими методами определены особенности изменений во времени геодинамических условий. Определены временные промежутки, когда между наблюдениями возникают различия. Эти эпизоды совпадают во времени с качественными изменениями геодинамических условий глобального масштаба. Установлено, что перестройка формы геоида сопровождается пластическими геодеформациями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111 + Д544

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Савчук С.  
Дослідження точності визначення координат від мережі активних референцних станцій ZAKPOS/UA-EUPOS на території Рівненської області / С. Савчук, А. Охрімчук // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва. - 2011. - Вип. 1. - С. 73-76. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено доцільність використання режиму Real Time Kinematic у процесі визначення координат пунктів від мережі активних референцних станцій ZAKPOS/UA-EUPOS на території Рівненської області. Обгрунтовано, що необхідно розширити мережу ZAKPOS/UA-EUPOS для підвищення точності визначення координат пунктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дробнич В.  
Математичні аспекти створення та використання цифрових карт в проекціях Гаусса - Крюгера і UTM / В. Дробнич, С. Поп, А. Мельник // Зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2010. - Вип. 1. - С. 253-254. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Знайдено точний розв'язок задачі про конформну проекцію поверхні еліпсоїда на площину. Розглянуто можливості використання цього розв'язку в цифровій картографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Романько В.  
Метод синхронізації рознесених у просторі генераторів для визначення релятивістського геоїда з використанням сигналів глобальних навігаційних супутникових систем / В. Романько, О. Прокопов, П. Неєжмаков, І. Тревого, С. Матвієнко, О. Романько // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва. - 2012. - Вип. 1. - С. 77-83. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Розглянуто визначення релятивістського геоїда, теоретичні основи та приклади експериментальної реалізації нового методу синхронізації рознесених у просторі генераторів з використанням сигналів глобальних навігаційних супутникових систем, заснованого на системах цифрового фазового підстроювання частоти рубідієвих стандартів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Марченко О. М. 
Дослідження гравітаційного поля, топографії океану та рухів земної кори в регіоні Антарктики : монографія / О. М. Марченко, К. Р. Третяк, А. Я. Кульчицький, Ю. І. Голубінка, Д. О. Марченко, Н. П. Третяк; ред.: О. М. Марченко, К. Р. Третяк; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л. : Вид-во Львів. політехніки, 2012. - 306, [12] c. - Бібліогр.: с. 294-304. - укp.

Наведено результати дослідження гравітаційного поля та топографії океану Антарктики супутниковими методами. Викладено методики побудови моделі гравітаційного поля, гравіметричного квазігеоїда та аномального потенціалу Антарктики, які розробили автори. Досліджено деформації земної кори Антарктичного півострова та території геодинамічного полігону Української антарктичної станції "Академік Вернадський". За даними багаторічних GNSS-вимірів та геологогеофізичних даних подано геологічну інтерпретацію кінематики та деформацій земної кори Антарктиди, створено геодинамічні моделі глобального, регіонального та локального рівнів. Використано результати супутникових вимірів, які виконали працівники Інституту геодезії Національного університету "Львівська політехніка" у межах 8-ої та 10-ої Українських антарктичних експедицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111.3,021 + Д212.1,021 + Д391.43,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС53130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дмитренко А. П. 
Современные трансформации определения геоида : монография / А. П. Дмитренко. - Кривой Рог : Минерал, 2012. - 218 c. - Библиогр.: с. 117-134 - рус.

Исследование посвящено проблеме определения и расчета фигуры геоида. Проанализированы изменения в современном определении геоида, близость моделей к соответствующим уровенным поверхностям математических моделей поля силы тяжести Земли. Изложены методы вычисления их функций. Показано, что известные рекурсионные методы расчета имеют недостаток, называемый эффектом "абсолютного нуля". Впервые разработан метод вычисления функций Лежандра без данного недостатка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА773603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Фис М. 
Дослідження гідростатичного стану для тривимірного розподілу мас другого порядку сферичної та еліпсоїдальної Землі / М. Фис, П. Черняга, А. Бридун // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2013. - Вип. 2. - С. 53-57. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано метод дослідження стану речовини в середині кульової та еліпсоїдальної Землі, функція розподілу якої є багаточленом другого степеня і референцної моделі PREM.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111 + Д112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Фис М. 
Порівняльний аналіз формул для потенціалу та його радіальних похідних тришарових кульових та еліпсоїдальних планет / М. Фис, Ю. Голубінка, М. Юрків // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2014. - Вип. 1. - С. 46-51. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Виведено формули для потенціалу еліпсоїда та його радіальних похідних до другого порядку включно, виконано їх порівняння з відомими співвідношеннями для кульової планети.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сидоренко Г. С. 
Верифікація газодинамічної теорії балістичного гравіметра / Г. С. Сидоренко // Геодез., картогр. і аерофотознімання : укр. міжвід. наук.-тех. зб. - 2006. - Вип. 67. - С. 16-23. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Викладено план і наведено результати керованого фізичного експерименту щодо верифікації газодинамічної теорії балістичного гравіметра. Підтверджено можливість коригування результатів вимірювань прискорення сили ваги шляхом введення відповідних поправок, визначених експериментально.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського