Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=В655.25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Андрієнко Д. П. 
Динаміка температури кометного пилу / Д. П. Андрієнко, I. Г. Міщишина // Кинематика и физика небес. тел. - 2000. - 16, № 1. - С. 40-48. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто задачу про визначення часу релаксації температури пилинок, які руйнуються за умов зовнішньої кометної атмосфери, до її рівноважного значення. Числовим методом розв'язано рівняння, що описує зміну кількості тепла пилинки в полі сонячної радіації з урахуванням втрат на сублімацію. Розрахунки проведено для чистого льоду та льоду, забрудненого вуглецем або силікатом. Отримано значення часу релаксації температури для різних розмірів пилинки за фіксованого початкового відхилення. Він може досягати кількох хвилин за 1 а. о. Залежність часу релаксації від розмірів має принципово різний характер для пилинок з льоду, забрудненого силікатом або вуглецем. Знайдено хід температури з часом та залежності часу релаксації температури від її початкового відхилення. Модель дозволяє вирішувати задачу про встановлення стану теплової рівноваги для ізотермічних пилинок у космічному просторі залежно від їх складу та зовнішніх умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Андрієнко Д. П. 
Теплове випромінювання льодяних кометних пилинок у випадку їхнього руйнування. Порівняння з випромінюванням пилинок в рівноважному стані / Д. П. Андрієнко, І. Г. Міщишина // Кинематика и физика небес. тел. - 2000. - 16, № 6. - С. 497-506. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Поставлено та розраховано задачу зміни теплового випромінювання кометних пилинок внаслідок порушення їх теплової рівноваги. Розглянуто випадки фіксованих початкових відхилень температури та відхилень, найбільших із можливих у моделі подрібнення пилових частинок. Наведено значення часу релаксації температури пилинок, розраховані за рівнянням, що визначає зміну кількості тепла пилинки в полі сонячної радіації, для випадку її максимальних початкових відхилень. Досліджено нерівноважне теплове випромінювання пилинок із чистого льоду та льоду, забрудненого силікатом та вуглецем. Показано, що льодяні пилинки, забруднені вуглецем, під час подрібнення практично не виходять зі стану теплової рівноваги. На противагу цьому, пилинки з чистого льоду та забруднені силікатом розмірами 10 - 100 мкм, утворені внаслідок подрібнення, можуть значний час перебувати в стані з порушеною тепловою рівновагою. Зміни теплового потоку пилинок відносно рівноважного стану мають виражену асиметрію: внески від пилинок, що охолоджуються, та від тих, що нагріваються, суттєво різні. За цих умов теплове випромінювання пилинок, які охолоджуються, усереднене за час релаксації, може змінюватись відносно рівноважного майже в 100 разів на довжині хвилі 3 мкм, ефект зростає зі зменшенням довжини хвилі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Борисенко С. А. 
Сонячна активність в листопаді - грудні 1985 р. та її вплив на швидкі варіації інтенсивності в спектральних лініях комети Галлея / С. А. Борисенко, Л. М. Шульман // Кинематика и физика небес. тел. - 2001. - 17, № 5. - С. 389-402. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.254

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Чурюмов К. І. 
Вікові варіації блиску періодичних комет як наслідок дезінтеграції їхніх пилокрижаних ядер та впливу сонячної активності / К. І. Чурюмов, В. С. Філоненко, Л. С. Чубко // Кинематика и физика небес. тел. - 2008. - 24, № 6. - С. 463-468. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Представлено результати дослідження особливостей вікового падіння блиску 18 короткоперіодичних комет (КПК), доповнені новими даними про появу періодичних комет після 1964 р. до результатів З. Секаніни. Для кожної комети визначено зміни абсолютної зоряної величини за рік і орбітальний період, а також їх середнє значення. Виявлено статистично суттєвий (коефіцієнт кореляції 0,81) вплив вікового 90-літнього циклу сонячної активності на вікові варіації інтегрального блиску КПК.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чурюмов К. И. 
Эволюция кривой блеска кометы Темпеля 1, 9Р с 1867 по 2005 гг. / К. И. Чурюмов, В. С. Филоненко, Л. С. Чубко // Кинематика и физика небес. тел. - 2008. - 24, № 6. - С. 469-474. - Библиогр.: 13 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.2-1 + В655.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Лук'яник І. В. 
Активні процеси в кометах: аналіз кривих блиску та спектрів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / І. В. Лук'яник; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2002. - 16 c. - укp.

Досліджено криві блиску та спектри комет для встановлення певних характерних особливостей, притаманних спалахам і флуктуаціям блиску комет і розвалам їх ядер. Створено каталог фізичних характеристик комет, спостережених у 1990 - 2000 рр. Побудовано та детально охарактеризовано криві блиску двох яскравих комет C/1995 O1 (Hale-Bopp) та C/1996 B2 (Hyakutake), а також встановлено зв'язок флуктуацій блиску даних комет з фізичними умовами у міжпланетному просторі. Одержано розподіл числа спалахів блиску комет у межах секторів секторної структури міжпланетного магнітного поля та встановлено їх три основні причини. Проаналізовано зв'язок флуктуацій блиску з положенням комети у межах секторів секторної структури міжпланетного магнітного поля. На підставі спектрального та фотометричного матеріалу про комету C/1999 S4 (LINEAR) наведено результати, що характеризують процес руйнації ядра зазначеної комети та оцінено розміри фрагментів, їх швидкість та енергію розльоту. Виявлено зміщення люмінесцентного континуума стосовно комет C/1999 S4 (LINEAR) та C/2001 A2 (LINEAR), які відносяться до класу комет, ядра яких руйнуються. Обчислено фізичні характеристики нейтральної складової атмосфери комети C/2000 WM1 (LINEAR). Проведено детальне ототожнення спектрів вищезгаданих комет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Розенбуш В. К. 
Спектральні та фотометричні особливості вибраних комет : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / В. К. Розенбуш; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. - К., 2004. - 24 c. - Бібліогр.: с. 20-21. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.25,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332365 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Іванова О. В. 
Фізична модель локальних центрів активності кометних ядер : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / О. В. Іванова; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. - К., 2004. - 19 c. - Бібліогр.: с. 15-16. - укp.

Наведено результати побудови та дослідження фізичної моделі активної області на поверхні кометного ядра у вигляді конічного отвору. Визначено, що така модель кратерної структури добре пояснює спостережувані ефекти підсилення сублімації з поверхні кометного ядра за наявності активних областей та температурні варіації на поверхні кометного ядра. Детально проаналізовано один з можливих механізмів утворення кратерної структури на поверхні кометного ядра - метеороїдне бомбардування. Розраховано ймовірність одночасного існування кількох критеріїв на одному ядрі залежно від тривалості життя та частоти утворення. Вивчено температурний режим на льодяному дні та запилених стінках кратерної структури моделі залежно від положення активної області, яка знаходиться на полюсі ядра, чи довільного розташування на кометному ядрі, що обертається. Визначено, що кратерна структура на поверхні кометного ядра дає приблизно втричі більший потік радіації на одиницю площі, ніж за її відсутності. Досліджено ефект підсилення сублімації криги з кратерної структури за розробленою фізичною моделлю активної області за умови відсутності обертання (активної зони на полюсі кометного ядра) та задовільного обертання кометного ядра. Розглянуто вплив геометрії кратерної структури на загальний потік сублімату активної області.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.25,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Коваленко Н. С. 
Динамічна та фізична еволюція комети 95Р/ Хірон (2060) та обраних Кентаврів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.01 / Н. С. Коваленко; Нац. авіац. ун-т. - К., 2011. - 21 c. - укp.

Досліджено орбітальну еволюцію комети 95Р/Хірон та інших об'єктів групи Кентаврів методами числового інтегрування систем диференціальних рівнянь руху. Для Хірона побудовано криву блиску, а також розглянуто фізичні особливості цього першого з відомих Кентаврів із кометною активністю. Динамічну еволюцію 33-х Кентаврів, комет 95/Р Хірон (2060), 39Р/Отерма та 29Р/Швассмана-Вахмана 1 було промодельовано засобами чиселового інтегрування орбіт. Інтегрування було проведено на проміжки часу в 1 мільйон років у минуле та майбутнє від сучасної епохи, з використанням неявних одношагових алгоритмів Еверхарта. Досліджено характер змін орбітальних елементів та особливості близьких зближень з планетами-гігантами. Показано, що орбітальна еволюція Кентаврів дуже хаотична, і характеризується відносно частими тісними зближеннями з планетами-гігантами. У деяких випадках серед Кентаврів трапляються процеси, у яких частинки передаються з-під гравітаційного впливу однієї планети до іншої. Деякі Кентаври перебувають у чисельних різних резонансах, тоді як інші зовсім уникають резонансів. Випадки викиду з сонячної системи, так само як і перехід на орбіти з меншими, а також не рідкісні. Числове інтегрування орбітальної еволюції 2060 Хірона показує, що цей об'єкт може розглядатися як типовий представник Кентаврів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.253, 022 + В655.27, 022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кравцов Ф. И. 
Возможный механизм вспышек блеска комет / Ф. И. Кравцов, И. В. Лукьяник // Кинематика и физика небес. тел. - 2010. - 26, № 5. - С. 63-73. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Рассмотрен механизм вспышек блеска комет, основанный на селективном поглощении солнечного ультрафиолетового излучения атомами водорода головы кометы. Этот процесс приводит к различному влиянию на родительские и дочерние молекулы в околоядерной области головы кометы. В результате при определенных физических условиях в кометной коме увеличение электронной температуры может привести к вспышке блеска кометы.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Чурюмов К. И. 
Космические миссии к ядрам комет - ключ к разгадке происхождения Солнечной системы / К. И. Чурюмов // Вісн. НАН України. - 2014. - № 8. - С. 40-56. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

2014 год войдет в историю науки как год космической миссии Rosetta к периодической комете 67P/Churyumov-Gerasimenko, открытой украинскими астрономами К. Чурюмовым и С. Герасименко. Рассказывается о роли кометных исследований в развитии науки. В хронологическом порядке рассмотрены предыдущие космические миссии с целью изучения ядер периодических комет. Особое внимание уделяется текущей миссии Rosetta, в ходе которой запланирован уникальный эксперимент с посадкой на ледяное ядро кометы специального модуля для всестороннего исследования физических и химических свойств загадочного первичного вещества, из которого образовалась Солнечная система и возникла жизнь на Земле.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.25 + В683.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шубина Е. С. 
Спектр кометы C/2009 P1 (Garradd) в оптическом диапазоне длин волн / Е. С. Шубина, П. П. Корсун, В. Л. Афанасьев // Кинематика и физика небес. тел. - 2014. - 30, № 6. - С. 27-41. - Библиогр.: 29 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.2-1 + В655.254

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Филоненко В. С. 
Активные процессы в кометах как индикаторы физических условий в межпланетном пространстве / В. С. Филоненко, К. И. Чурюмов // Вісн. астрон. шк.. - 2000. - 1, № 1. - С. 105-108. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

За результатами досліджень спалахової активності комет наведено нові докази тісного зв'язку між кривими блиску комет і рівнем сонячної активності. Виявлена залежність спалахової активності комет від геліоцентричної відстані дозволяє використовувати криві блиску комет як своєрідні детектори розподілу міжпланетної речовини у внутрішніх частинах Сонячної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Іванова О. В. 
Криві блиску комет Хейла-Боппа (С/1995 О1) і Хіякутаке (С1/1996 В2) та їх зв'язок із Сонячною активністю / О. В. Іванова, І. В. Лук'яник, К. І. Чурюмов // Вісн. астрон. шк.. - 2000. - 1, № 1. - С. 102-104. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На основі численних візуальних оцінок інтегрального блиску двох яскравих комет Хейла-Боппа (С/1995 О1) та Хіякутаке (С/1996 В2) побудовано їх криві блиску в координатах r, m-5lg(delta), де r - геліоцентрична відстань комети, m - видима зоряна величина, delta-геоцентрична відстань комети. Обчислено фотометричні параметри кривих блиску комет: Ну- абсолютна величина і n - показник ступеня при r. Знайдено зв'язок між функціями блиску комет delta m та індексами геомагнітної активності C9, Cp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пономаренко В. О. 
Спектральні особливості вибраних комет сімейства Юпітера та довгоперіодичних комет зі зворотним рухом : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.03 / В. О. Пономаренко; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. - Київ, 2015. - 24 c. - укp.

Вперше знайдено, люмінесцентний континуум у навколоядерній області комет 81P/Wild 2, 103P/Hartley 2, С/2007 N3 (Lulin), С/2009 K5 (McNaught) та проведено дослідження його параметрів. Запропоновано механізм утворення континууму та його джерела. Вдосконалено метод визначення рівня люмінесцентного кометного континууму. Доведено існування відмінностей у спектрофотометричних характеристиках пилу та хімічному складі між кометами сімейства Юпітера та довгоперіодичними кометами (ДПК) зі зворотним рухом. Виявлено, що для однакових геліоцентричних відстаней газо-, пилопродуктивність та кількість емісійних ліній у ДПК вища. Створено список емісій за спектрами комет 103Р/Hartley 2, С/2007 N3 (Lulin), С/2009 К5 (McNaught). Для комет 81P/Wild 2, 103Р/Hartley 2, С/2007 N3 (Lulin), С/2009 К5 (McNaught), С/2009 Р1 (Garradd) одержано значення фізичних параметрів нейтральних атмосфер: потоки, кількість молекул, газопродуктивність. Для комети С/2009 К5 це було зроблено вперше. Знайдено спектрофотометричний градієнт і відносну пилопродуктивність (Aƒρ) для всіх досліджуваних комет. Модернізовано фотометричний метод оцінки властивостей пилових атмосфер комет, що дозволило адаптувати його для здійснення порівняльного спектрофотометричного аналізу на основі одержаних спостережень.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.254 в641,022 + В655.27 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Клещонок В. В. 
Физические параметры нейтральной составляющей комы кометы 103Р/Хартли 2 / В. В. Клещонок, И. В. Лукьяник, К. И. Чурюмов, В. А. Пономаренко // Кинематика и физика небес. тел. - 2015. - 31, № 5. - С. 37-48. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Получены некоторые физические параметры нейтральной составляющей комы кометы 103P/Хартли но моделям Хазера и Шульмана. Для компенсации быстрого собственного движения комет при фотометрических наблюдениях исследуются 2 методики: восстановление изображения алгоритмами решения обратной задачи и метод эффективных диафрагм. Показано, что метод эффективных диафрагм предпочтительнее.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.25 в641 + В655.25-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Корсун П. П. 
Физические параметры атмосфер комет Галлея и Брорзена-Меткофа : Дис... канд. физ.-мат. наук: 01.03.03 / П. П. Корсун; Национальная академия наук Украины, Главная астрономическая обсерватория. - К., 1995. - 159 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.254,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50093 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського