Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (78)Книжкові видання та компакт-диски (96)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Х892.19(4УКР)14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Феннич В.П. 
Доказові презумпції в цивільному судочинстві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.П. Феннич ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію доказових презумпцій (ДП), що використовуються у цивільному судочинстві. Визначено місце ДП у системі правових презумпцій, з'ясовано їх характерні ознаки, структурні елементи та причини закріплення ДП в нормах права. За допомогою теорії діяльності розкрито сутність ДП та доведено, що вони виступають процесуальним засобом, який урівноважує інтереси сторін під час доказування презюмованого факту. Охарактеризовано різні підходи щодо класифікації ДП, проаналізовано структурні елементи окремих ДП. Запропоновано механізм дії ДП та визначено його структурні частини. Надано пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного цивільного процесуального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)142 +
Шифр НБУВ: РА367389

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бабенко В.В. 
Доказування в господарському процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.В. Бабенко ; Акад. прав. наук України, НДІ приват. права і підприємництва. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні аспекти доказування в господарському процесі. На підставі теоретичних здобутків вчених-юристів різних історичних періодів, аналізу чинного законодавства України висвітлено основні етапи розвитку доказового права, розкрито поняття, зміст, предмет доказування в господарському процесі. Визначено елементи доказування, види доказів і критерії їх оцінки. Розглянуто елементи судової експертизи. Особливу увагу приділено питанням правового статусу суб'єктів доказування, визначенню їх прав, обов'язків і ролі в процесі. Охарактеризовано правовий режим засобів доказування в господарському процесі. Виявлено прогалини і колізії в чинному законодавстві з даних проблем і запропоновано шляхи їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4Укр)14 + Х892.19(4Укр)189.4 +
Шифр НБУВ: РА351931

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ніколенко Л.М. 
Доказування в господарському судочинстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Л.М. Ніколенко ; НАН України. Ін-т екон.-правов. дослідж. — Донецьк, 2004. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано нові наукові положення та пропозиції щодо основних категорій інституту доказування. Наведено наукове визначення поняття судового доказування. Обгрунтовано види доказування, зміст його предмету, меж та важкості, проведено класифікацію обов'язків та підстав звільнення від доказування. Визначено суб'єкти доказування та їх правове положення, зокрема, експертів, спеціалістів та інших осіб; процесуальні стадії та засоби доказування, використовувані у господарському процесі. Систематизовано особливості доказування під час розгляду господарських спорів з окремих категорій справ. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА328714

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Степанова Т.В. 
Доказування та докази в господарському процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Т.В. Степанова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано поняття "доказування" та "докази", розроблено єдину концепцію із зазначених понять, проведено чітку межу між процесом доказування та доказами в господарському процесі та аналогічними поняттями в кримінальному і цивільному процесах. Наведено єдину класифікацію доказів у господарському процесі України. Визначено особливості змісту припустимості доказів саме у господарському процесі. Відзначено специфіку правового положення свідків, експертів, спеціалістів, аудиторів щодо господарської справи. Визначено роль господарського суду в процесі. Внесено пропозиції стосовно доповнень до Господарського процесуального кодексу України щодо свідків, а також документів як письмових і речових доказів та документів електронного документообігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)14 + Х892.19(4УКР)189-4 +
Шифр НБУВ: РА321993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бичкова С.С. 
Експертиза в цивільному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.С. Бичкова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні теоретично досліджено інститут судової експертизи в цивільному процесі України. На основі аналізу наукової літератури, норм чинного законодавства, з урахуванням положень перспективного законодавства, зокрема проекту нового Цивільного процесуального кодексу (ЦПК) України, розкрито поняття та характерні риси судової експертизи, наведено її класифікацію, визначено поняття предмета та об'єкта. Розглянуто структуру та зміст ухвали суду про призначення експертизи, специфічні риси висновку експерта як засобу доказування в цивільному процесі. Сформульовано ряд нових наукових висновків і пропозицій щодо удосконалення чинного і перспективного законодавства, зокрема щодо внесення конкретних змін та доповнень до Закону України "Про судову експертизу", до нового ЦПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)141.3 +
Шифр НБУВ: РА327086

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ілейко В.Р. 
Посмертна судово-психіатрична експертиза в цивільному процесі (питання теорії і практики): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / В.Р. Ілейко ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Вперше у вітчизняній судовій психіатрії проведено дослідження статей і положень цивільного та процесуального кодексів, що регламентують визначення юридичної дії недійсною у зв'язку з психічним станом особи. Розроблено теоретиичні підходи та механізми практичної реалізації застосування категорії обмеженої дієздатності щодо осіб з психічними розладами. Обгрунтовано пропозиції щодо змін у цивільному законодавстві. Вперше у вітчизняній судовій психіатрії проведено всебічне дослідження посмертної судово-психіатричної експертизи як однієї з найбільш складних і відповідальних. З урахуванням сучасних вимог розглянуто предмет, завдання, специфічні особливості та відмінності даного виду експретизи. Проаналізовано практику призначення та виконання посмертної судово-психіатричної експертизи, складання її акта, методи обгрунтування експертних і діагностичних висновків. Визначено недоліки, труднощі та типові помилки у даній сфері. Вперше для удосконалення судово-психіатричної експертизи в цивільному процесі та оформлення одержаних результатів відповідно до сучасних наукових вимог запропоновано нові методичні підходи щодо оцінки об'єктів і складання акта посмертної судово-психіатричної експертизи. Апробовано новий експертний метод, використання якого у поєднанні з клініко-психопатологічним забезпечує якість і доказовість експертних висновків. Обгрунтовано нові напрямки розвитку судово-психіатричної експертизи в цивільному процесі в Україні та за її межами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р648.1 + Х892.19(4УКР)141.3 +
Шифр НБУВ: РА337191

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Цюра Т.В. 
Суб'єкти доказування та оцінки доказів у цивільному процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.В. Цюра ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано понятійний апарат і зміст діяльності суб'єктів у процесі доказування та оцінки доказів. Уточнено концепцію діяльності суду в сучасному цивільному процесі з урахуванням принципу змагальності. Визначено характерні особливості процесів доведення та доказування, збирання доказів та їх забезпечення. Наведено перспективні напрямки розвитку засобів доказування в цивільному процесі, зокрема такі, як вивчення та узагальнення судової практики на предмет дослідження тих обставин, які зумовлюють необхідність використання спеціальних засобів для їх підтвердження, аналіз і втілення новітніх досягнень науки і техніки в юридичну практику з метою надання рішенням суду більшої юридичної достовірності, і, наприклад, як наслідок збільшення джерел підвищеної небезпеки, якими стають випадки застосування засобів генної інженерії, новітніх ліків, добрив. Доведено доцільність удосконалення існуючих засобів доказування та процедури їх дослідження з метою надання їм більшої юридичної вірогідності. Наголошено на необхідності самостійного розвитку науки і техніки з метою наступного втілення результатів у цивільне судочинство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)140 +
Шифр НБУВ: РА337006

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Васильєва-Шаламова Ж.В. 
Судова експертиза в цивільному процесі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ж.В. Васильєва-Шаламова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми використання у цивільному процесі результатів судових експертиз. Вивчено суть спеціальних знань і форми їх використання, що застосовуються у цивільному процесі. Визначено процесуально-правову природу судової експертизи, її характерні ознаки, види та місце серед форм застосування спеціальних знань. З'ясовано підстави та передумови призначення експертиз у цивільному процесі. Проаналізовано процесуальний порядок їх проведення, а також особливості правового статусу експерта. Розкрито проблеми правозастосовної практики проведення судових експертиз і використання їх результатів судами під час розгляду та вирішення цивільних справ. Запропоновано пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення цивільного процесуального законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)141.3 +
Шифр НБУВ: РА362793

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Дорошенко О.Ф. 
Судова експертиза як засіб доказування при розгляді цивільних справ щодо порушення прав на об'єкти інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.Ф. Дорошенко ; Акад. прав. наук України. НДІ приват. права і підприємництва. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Розглянуто актуальні проблеми теоретичного та правозастосовчого характеру, пов'язані з судово-експертною діяльністю з дослідження об'єктів інтелектуальної власності, визначенням місця та значення висновку експерта як засобу доказування у процесі розгляду цивільних справ щодо порушення прав на об'єкти інтелектуальної власності. Розкрито зміст поняття експертизи як засобу доказування у справах про порушення прав інтелектуальної власності. Проаналізовано правові засади призначення експертизи у цивільних справах з порушення прав інтелектуальної власності. Визначено процесуальні права й обов'язки експерта, принципи судово-експертної діяльності, форму та зміст висновку експерта. Розглянуто особливості дослідження й оцінки судом висновку експерта у справах про порушення прав інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)302 + Х892.19(4УКР)141.3 +
Шифр НБУВ: РА350097

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кравченко О.С. 
Цивільно-правове регулювання експертизи у сфері інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Кравченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Проаналізовано три групи експертиз: наукову та науково-технічну, експертизу заявок на об'єкти промислової власності, судову експертизу об'єктів інтелектуальної власності, у тому числі контрафактних об'єктів даної власності. Визначено об'єкти, суб'єкти даних експертиз, права та обов'язки сторін, вимоги до експертних організацій, окремих експертів і до їх висновків, відповідальність за науковий рівень експертизи. Виявлено спільні ознаки цих експертиз і відмінності між ними. Доведено, що в Україні ще не створена єдина цілісна система експертизи у сфері інтелектуальної діяльності та власності. Розроблено відповідні наукові положення, оцінки, висновки, пропозиції та рекомендації, спрямовані на удосконалення правового забезпечення зазначених експертиз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 + Х892.19(4УКР)141.3 +
Шифр НБУВ: РА323941

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського