Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (82)Книжкові видання та компакт-диски (141)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Х839(4УКР)921.26$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Минюк О. Ю. 
Адміністративно-правове регулювання біржової діяльності в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. Ю. Минюк ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше узагальнено історико-правовий розвиток адміністративно-правового регулювання біржової діяльності (АПР БД). Сформульовано пропозиції щодо законодавчого закріплення особливостей аграрних бірж як платників податків, що обчислюються, виходячи з розрахунків одержаного прибутку. Удосконалено механізм АПР БД в частині теоретичних положень щодо змісту форм і методів досліджуваного регулювання. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення механізму АПР БД в Україні, уточнено об'єктивні та суб'єктивні чинники, що впливають на ефективність АПР БД. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного та перспективного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + Х839(4УКР)921.26
Шифр НБУВ: РА375340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Туманов В. В. 
Адміністративно-правове регулювання господарської діяльності з проведення лотерей: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Туманов ; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історичний розвиток правового регулювання лотерей, висвітлено основні засади правового регулювання організації та проведення лотерей в Україні, країнах Європейського союзу та Росії. Розкрито механізм адміністративно-правового регулювання лотерейної діяльності та його елементи. Розглянуто процедуру створення суб'єктів підприємництва, які прагнуть здійснювати господарську діяльність з проведення лотерей, визначено порядок ліцензування такої діяльності та контролю за її здійсненням. Окреслено напрями удосконалення адміністративно-правового впливу на господарську діяльність з проведення лотерей, сформульовано пропозиції щодо удосконалення ряду адміністративно-правових норм, чинних у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01 + Х839(4УКР)921.26
Шифр НБУВ: РА382595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Андреєв Д.О. 
Адміністративно-правові засоби захисту прав власників цінних паперів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.О. Андреєв ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні питання адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Визначено суть даних засобів, установлено їх взаємозв'язок з заходами адміністративно-правового примусу на ринку цінних паперів. Досліджено компетенцію Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку та визначено її статус як провідного органу державної виконавчої влади зі спеціальними повноваженнями, який повинен розв'язувати завдання захисту прав власників цінних паперів, запропоновано їх класифікацію, що має важливе науково-теоретичне та практичне значення, а також досліджено компетенцію та діяльність саморегулювальних організацій щодо застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Досліджено проблематику протиправних захоплень і поглинань акціонерних товариств ("рейдерства") в Україні та шляхи протидії "рейдерському" захопленню акціонерних товариств за випадків втягнення до конфлікту навколо підприємства професійних учасників ринку цінних паперів (реєстраторів, зберігачів) та/або посадових осіб акціонерного товариства. За результатами дослідження запропоновано шляхи вдосконалення законодавства з цінних паперів у частині регламентації застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Запропоновано зміни та доповнення до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА357730

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Масляєва К.В. 
Господарсько-правове забезпечення функціонування ринку фінансових послуг в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / К.В. Масляєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання господарсько-правового забезпечення вітчизняної сфери фінансових послуг. Проаналізовано особливості правового змісту ринку даних послуг, його структури та функцій за сучасних умов економіки України. Охарактеризовано правовий статус певних фінансових посередників. З'ясовано правову суть фінансових інструментів, що обертаються на вітчизняному ринку фінансових послуг. Проаналізовано основі напрями, методи та господарсько-правові засоби державного впливу на сферу фінансових послуг, питання регуляторної діяльності та взаємодії Національного банку України, Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку України та Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, а також проблеми систематизації та вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері діяльності професійних суб'єктів даного ринку, зокрема, в аспекті його наближення до відповідних положень права ЄС. Розглянуто питання щодо можливості створення за сучасних умов державного мегарегулятора ринку фінансових послуг України. Наведено пропозиції щодо формування реальної довгострокової стратегії його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.4 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА363904

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Косенко В.В. 
Державне регулювання розвитку інфраструктури аграрного ринку: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Косенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади розробки та вдосконалення механізму державного регулювання формування, розвитку та функціонування інфраструктури аграрного ринку та її елементів. Розглянуто сучасний стан, історичні передумови становлення життєво важливої ланки суспільного відтворення, узагальнено передовий зарубіжний досвід функціонування об'єктів обслуговування АПК та фактори впливу, що здійснюється на них державою. Конкретизовано понятійно-категоріальний апарат, розроблено нові критерії класифікації елементів інфраструктури аграрного ринку, опрацьовано її концептуальну модель, яка базується на принципах оптимального співвідношення елементів ринку та збалансованого розвитку двох протилежних за метою діяльності напрямів господарювання - комерційного посередництва та обслуговуючої кооперації. Запропоновано алгоритм групових дій сільгоспвиробників щодо створення сільськогоподарських обслуговувальних кооперативів, що дозволяє здійснювати їх реєстрацію як безприбуткових організацій у діючому правовому полі. Обгрунтовано перспективність запропонованих напрямів удосконалення механізму державного регулювання розвитку інфраструктури аграрного ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР) + Х839(4УКР)921.262 +
Шифр НБУВ: РА340785

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Радзімовська С.Ф. 
Державне управління інфраструктурою ринку цінних паперів України: автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / С.Ф. Радзімовська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліжено проблеми удосконалення та підвищення ефективності державного управління інфраструктурою ринку цінних паперів як необхідної умови його подальшого розвитку. З'ясовано, що традиційні механізми державного управління, спрямовані на забезпечення стабільного економічного зростання, у сучасному глобалізованому й інтегрованому світі вимагають переосмислення та формування нових підходів щодо їх реалізації. Проаналізовано основні напрями удосконалення механізму державного управління ринком цінних паперів. Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми розвитку корпоративного управління в Україні, зокрема, визначено пріоритети на середньострокову перспективу щодо вступу до євпропейського співтовариства. Обгрунтовано необхідність розв'язання актуальної проблеми прискорення розвитку фінансового сектору України з метою забезпечення його безперешкодної інтеграції до єдиного фінансового ринку Європейського Союзу (ЄС). На підставі вивчення досвіду країн Центральної Європи, що недавно стали членами Євросоюзу, зроблено висновок, що динаміка конвергенції створює одночасно величезні можливості та проблеми для учасників фінансового ринку й органів регулювання фінансового сектору. Наведено пропозиції щодо визначення повноважень і функцій Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку як основного регулятора ринку цінних паперів. Обгрунтовано рекомендації щодо узгодження чинного законодавства України про регулювання ринку цінних паперів з відповідними нормами ЄС у контексті її інтеграції до європейської спільноти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263 + У9(4УКР)262.292 +
Шифр НБУВ: РА367217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Остапович Г.М. 
Державний контроль на ринку цінних паперів України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.М. Остапович ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження формування та функціонування механізму державного контролю на ринку цінних паперів України. Розкрито його правову природу, основні принципи, розроблено класифікацію за різними критеріями. Наведено характеристику системи органів, що здійснюють державний контроль на ринку цінних паперів України. Показано роль його учасників і саморегулювальних організацій у даному процесі. Проаналізовано методи та форми державного контролю на ринку цінних паперів. Розглянуто заходи впливу, які застосовують до порушників законодавства про цінні папери. Досліджено проблеми встановлення адміністративної відповідальності учасників ринку цінних паперів. На підставі вивчення чинного законодавства України розроблено конкретні пропозиції щодо його удосконалення, зокрема у сфері регулювання відносин державного контролю на вітчизняному ринку цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263 + Х819(4УКР)129 + У9(4УКР)262.292-218 +
Шифр НБУВ: РА345000

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Драган О. В. 
Державно-правове регулювання діяльності фінансових посередників на ринку цінних паперів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Драган ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено поняття, принципи та правовий статус фінансових посередників на ринку цінних паперів. Встановлено місце фінансових посередників у фінансовій системі держави та розкрито особливості їх державно-правового регулювання. Подано висновки, пропозиції та рекомендації щодо підвищення ефективності державно-правового регулювання діяльності фінансових посередників на ринку цінних паперів. Розкрито комплекс теоретично-методологічних і практичних питань щодо основних напрямів подальшого розвитку національного законодавства у сфері державно-правового регулювання діяльності фінансових посередників на ринку цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263.053
Шифр НБУВ: РА380943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Матвєєв П.С. 
Договори валютного дилінгу в цивільному праві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / П.С. Матвєєв ; Акад. прав. наук України. НДІ приват. права і підприємництва. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань, пов'язаних з визначенням та оформленням договорів валютного дилінгу в цивільному праві України. Розкрито зміст договору валютного дилінгу, досліджено співвідношення даних договірних зобов'язань з іншими подібними правовими конструкціями у цивільному праві. Наведено класифікацію договорів валютного дилінгу. Розкрито сутність поняття договору валютного дилінгу як єдиного договору змішаного типу (купівлі-продажу з елементами надання послуг) і сукупності двох самостійних за типовою належністю договорів (конверсійної купівлі-продажу іноземної валюти та надання послуг з її проведення). Розроблено рекомендації щодо застосування норм цивільного законодавства в процесі оформлення договорів валютного дилінгу. Обгрунтовано шляхи вирішення спірних питань кваліфікації договорів валютного форварда, дейтрейдингу та їх відмежування від інших правових конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА353700

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ровинський Ю.О. 
Організаційно-правове регулювання діяльності учасників фондового ринку України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ю.О. Ровинський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Одес. регіон. ін-т держ. упр. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано методичні засади вдосконалення організаційного регламентування операцій з цінними паперами та законодавчого забезпечення прозорості інформації на фондовому ринку, визначено складові системи державного регулювання відносин між професійними учасниками бізнес-процесів. Розглянуто функції держави на фондовому ринку та організаційно-правовий механізм державного регулювання діяльності учасників ринку цінних паперів. Виявлено особливості регламентації операцій, уточнено та розширено існуючий понятійний апарат державного регулювання фондового ринку, зокрема визначення понять бізнес-процеси, портфельний аналіз, похідні фінансові інструменти. Запропоновано процедуру організаційного регламентування процесів реструктуризації компаній. Обгрунтовано нові підходи до управління похідними фінансовими інструментами. Визначено позаекономічні критерії прозорості та процедури розкриття інформації.Викладено пропозиції щодо підвищення рівня державного регулювання фондового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29-21,01 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА339162

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Заборовський В.В. 
Правова природа акцій та процедура їх конвертації в Україні та Російській Федерації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В.В. Заборовський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фундаментальні ознаки акції як різновиду цінних паперів (ЦП). Зроблено висновок про те, що акція є корпоративним ЦП. Проаналізовано цивільно-правові сутності бездокументарних ЦП, зокрема акцій. Досліджено способи захисту власників таких ЦП. Виявлено основні критерії класифікації акцій (прості акції та привілейовані акції, акції публічних та акції приватних акціонерних товариств, іменні акції й акції на пред'явника). Досліджено цивільно-правову сутність такої конструкції, як "золота акція". Подано загальну характеристику процедури конвертації акцій і способів її проведення. Сформульовано конкретні рекомендації з удосконалення законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4РОС)02 + Х839(4УКР)901.414 + Х839(4УКР)921.263
Шифр НБУВ: РА375066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мица Ю.В. 
Правова природа похідних цінних паперів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.В. Мица ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні проблеми правової природи похідних цінних паперів як об'єктів цивільних прав. На засадах історичного досвіду, аналізу законодавства України та інших країн, а також доктринальних положень цивільного права досліджено основні ознаки та співвідношення похідних цінних паперів з конструкцією цивільно-правового договору, види похідних цінних паперів, структурні елементи правовідносин, пов'язаних на похідні цінні папери, цивільно-правові аспекти процедури емісії похідних цінних паперів, а також їх юридичні форми обігу. Запропоновано адекватну сучасним відносинам конструкцію: визнання похідних цінних паперів об'єктами речових прав відповідно до незакритого легального переліку. Одночасно інші похідні фінансові інструменти розцінюються як цивільно-правові договори чи їх комбінації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА344294

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Панькова 
Правове регулювання діяльності аграрних бірж в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Лілія Олександрівна Панькова ; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)12 + Х839(4УКР)921.26
Шифр НБУВ: РА340207

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Виговський О.І. 
Правове регулювання застави цінних паперів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.І. Виговський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми, пов'язані з заставними правовідносинами, об'єктом яких виступають цінні папери. На основі аналізу вітчизняного законодавства та деяких іноземних країн, а також основних положень теорії цінних паперів визначено предмет застави у разі застави цінних паперів. Встановлено особливості застави бездокументарних і товаророзпорядчих цінних паперів. Проаналізовано проблему співвідношення договору застави векселів і заставного індосаменту. З'ясовано механізм передачі під заставу цінних паперів і порядок звернення стягнення та реалізації заставлених цінних паперів. Обгрунтовано теоретичні положення та пропозиції щодо удосконалення чиннного законодавства, спрямовані на забезпечення адекватного правового регулювання застави цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА336844

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Попова А. В. 
Правове становище професійних учасників ринку цінних паперів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / А. В. Попова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано правове становище професійних учасників ринку цінних паперів (РЦП) в Україні. Викладено основні ознаки, наведено класифікацію професійних учасників РЦП, описано форми державного регулювання професійної діяльності на РЦП. Розглянуто питання створення професійних учасників РЦП, управління, ліцензування і припинення їх діяльності. З'ясовано обов'язки професійних учасників РЦП на основі поділу, зокрема, передбачені ліцензійними умовами провадження професійної діяльності на РЦП, а також як суб'єктів первинного фінансового моніторингу, та зумовлені характером здійснюваного виду професійної діяльності на РЦП. Наведено класифікацію порушень вимог законодавства про професійну діяльність: порушення правил діяльності на РЦП, ліцензійних умов, вимог законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, вимог правил саморегульованих організацій, досліджено види відповідальності за їх вчинення. Висвітлено господарсько-договірні зобов'язання за участю професійних учасників РЦП. Визначено поняття договорів про обслуговування інститутів спільного інвестування, пенсійного фонду, ведення реєстру власників іменних цінних паперів як господарських договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263 + У9(4УКР)262.292 +
Шифр НБУВ: РА342689

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бєлікова О. В. 
Фінансово-правове регулювання ринку цінних паперів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Бєлікова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено фінансово-правовий інститут ринку цінних паперів на сучасному етапі. Розвинуто категоріальний фінансово-правовий апарат у сфері ринку цінних паперів. З метою вдосконалення фінансово-правового регулювання ринку цінних паперів розроблено пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства України. Досліджено особливості фінансового контролю на ринку цінних паперів. Удосконалено класифікацію видів фінансово-правової відповідальності. Розроблено пропозиції щодо законодавчого забезпечення фінансово-правової відповідальності у сфері ринку цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263
Шифр НБУВ: РА384967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Приступко А.О. 
Фінансово-правове регулювання фондового ринку України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.О. Приступко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено проблеми фінансово-правового регулювання фондового ринку України на етапі формування та утвердження ринкових відносин. Розкрито сутність фондового ринку, доведено, що даний ринок є комплексом фінансових правовідносин, а також фінансово-правової системи ринкового обороту і відтворення (випуск, розподіл, перерозподіл, андеррайтинг, купівля-продаж) цінних паперів, боргових зобов'язань і деривативів, визначено їх статус як фондових інструментів для нарощування фінансового капіталу та потенціалу інвестиційних ресурсів. Проаналізовано особливості фінансово-правового регулювання інфраструктури фондового ринку, яка забезпечує правила гри та умови для безперебійного функціонування. Висвітлено причини гальмування в Україні ринку цінних паперів та фондового ринку, шляхи та механізми їх усунення та послаблення на основі досконалої системи фінансово-правового регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263 + Х829(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА343056

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Деревнін В. С. 
Цивільно-правове положення товарної біржі за законодавством України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. С. Деревнін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 17 с. — укp.

Проаналізовано поняття, типологію товарних бірж, історію їх становлення та розвитку, а також специфіку даного правового утворення. Розглянуто питання про органи товарної біржі, її організаційну структуру й особливості правосуб'єктності. Здійснено аналіз особливостей виникнення та припинення товарної біржі. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення норм чинного законодавства й узгодження положень ЦК України та біржового законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.262
Шифр НБУВ: РА374397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Плахіна І.В. 
Цивільно-правовий статус бірж: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.В. Плахіна ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження цивільно-правового статусу бірж. Проаналізовано процес утворення, механізм управління, порядок ліквідації товарних (зокрема аграрних), фондових (у тому числі валютних) бірж. Досліджено основні етапи розвитку правого регулювання різних видів бірж у незалежній Україні. Проаналізовано проблеми визначення організаційно-правових форм, в яких можуть бути створені біржі. Обгрунтовано можливість створення бірж у формі юридичних осіб приватного та публічного права. Охарактеризовано види об'єктів цивільних прав, які можуть бути предметами біржових торгів (цінні папери, об'єкти нерухомості, валюта, банківські метали). Наведено юридичну характеристику послуг, які надаються різними видами бірж, зокрема, з лістингу та котирування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.26 + Х839(4УКР)211.8 + Х839(4УКР)211.12 +
Шифр НБУВ: РА367460

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гостюк В.І. 
Цивільно-правові договори з цінними паперами за законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Гостюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано тезу, що цінні папери незалежно від форми випуску можуть бути представлені легітимними документами, електронними або паперовими. Виявлено правову природу прав щодо цінних паперів, яка полягає у тому, що система даних прав містить окремо або у сукупності речові, зобов'язальні, членські (управлінські) права. Запропоновано визначення порядку передання прав на ордерні цінні папери, а також прав, посвідчених ордерними цінними паперами, як таке, що здійснюється одночасно з моменту передачі самого цінного папера з вчиненим індосаментом. Уточнено поняття договору з цінними паперами, яке, зокрема, полягає у визнанні такого договору правочином, що вчинений двома або більше суб'єктами цивільного права та стосується встановлення, зміни, припинення суб'єктивних цивільних прав і юридичних обов'язків щодо цінних паперів. Установлено, що презумпція абстрактності щодо цінних паперів може бути спростована через публічну достовірність, яка встановлює обмеження заперечень боржника, але не повну їх відсутність. Наведено конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)204 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА337958

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського