Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (473)Книжкові видання та компакт-диски (474)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)305.651$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 77
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ситник В.В. 
Вдосконалення механізмів розкриття внутрішніх резервів шахт в ринковій трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Ситник ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено систему багатокритеріальної оцінки стану шахтного фонду з визначенням основних техніко-економічних параметрів, що зумовлюють розкриття внутрішніх резервів та приріст обсягів видобутку вугілля для переходу на беззбитковий режим. Запропоновано систему економіко-математичних моделей, які формують функціонал та систему обмежень для аналізу й оцінки стану регіону Західного Донбасу з перспективним шахтним фондом. Висвітлено можливість ступінчастого регулювання вихідних параметрів з використанням принципів об'єднання локальних критеріїв. Проаналізовано граничні параметри шахт у динаміці, визначено складові інноваційно-інвестиційної стратегії підтримки потужності шахт Західного Донбасу та переходу на бездотаційний режим на основі пріоритетності фінансування переоснащення очисних вибоїв високопродуктивною технікою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-571 +
Шифр НБУВ: РА329648

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кравцов О.О. 
Визначення обсягу виробництва вуглевидобувних підприємств при стратегічному та тактичному плануванні на базі ітераційного підходу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.О. Кравцов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано методи планування виробництва в промисловості та принципи формування стратегії господарюючих об'єктів на ринку, визначено специфічні цілі та задачі стратегічного планування на підприємствах видобувних галузей. На підставі аналізу залежності валових витрат 30 вуглевидобувних підприємств Донбасу від обсягу виробництва розроблено методику оптимального планування вуглевидобутку на базі ітераційного підходу, який полягає в перманентній оптимізації виробничих планів за критерієм прибутковості, дозволяє ефективно використовувати виробничі потужності вуглевидобувного підприємства, реалізуючого вугілля за умовами довгострокових контрактів із споживачами. Визначено тривалість міжітераційного періоду між черговими коригуваннями виробничих планів. Запропоновано підхід до оцінки ризику й оптимальної надійності планових завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.651.51-23
Шифр НБУВ: РА318091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Підгайна О.О. 
Державна політика залучення інвестицій у вугільну промисловість України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.О. Підгайна ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності залучення інвестицій у вуглевидобувну галузь промисловості України з метою виведення її з кризового стану та перетворення у рентабельне виробництво. Проведено аналіз динаміки і структури інвестицій, вкладених у вугільну промисловість України, охарактеризовано їх сучасний стан в економіці країни та методи державного регулювання інвестиційного процесу. Досліджено теоретичні аспекти інвестування за умов ринкової економіки та основні напрями удосконалення його управлінням. На основі комп'ютерних програм для прийняття оптимальних рішень проаналізовано суперечливі ситуації щодо вибору інвестиційного проекту і перспектив виведення з кризового стану вуглевидобувної промисловості України. На підставі використання програми "Прорив" під час оцінки ефективності різних інвестиційних проектів для умов вугільної промисловості України встановлено, що на найближчі три роки кращим є бізнес-проект, запропонований фірмою Enterprise (Англія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-56 +
Шифр НБУВ: РА329975

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дудка Л. О. 
Державне регулювання інноваційного розвитку вугільного комплексу України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Л. О. Дудка ; Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та науково-практичні аспекти державного регулювання інноваційного розвитку вугільного комплексу. Науково-обгрунтовано методологічні засади розробки державної стратегії переходу вугільного комплексу на інноваційний тип розвитку, в якому основним фундаментом є: соціальна відповідальність влади за прийняті рішення, науково-технічне прогнозування, підвищення наукоємкості технологічних процесів та ефективний взаємозв'язок з бізнесом. Вдосконалено обгрунтування основних умов реалізації інноваційних програм державою у вугільній промисловості й їх деталізація. Запропоновано створення державного галузевого інноваційного центру як елемента національної інноваційної системи. Обгрунтовано теоретичні підходи щодо державного регулювання процесу закриття шахт зі створенням спеціального ліквідаційного фонду та наукові положення з регулювання основних засад функціонування ринку вугілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-55-21,01
Шифр НБУВ: РА371042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дубовик С.Ф. 
Державне управління вугільною промисловістю у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.05 / С.Ф. Дубовик ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню механізму державного управління вугільною промисловістю, а також вибору оптимального ступеня державного впливу на її діяльність у перехідній економіці. Розглянуто існуючі світові моделі функціонування вугільної галузі, методи та інструменти її регулювання, можливості використання позитивного досвіду для реформування вітчизняної вугільної промисловості. Обгрунтовано необхідність структурної перебудови вугільної галузі України, а також визначено роль держави у цьому процесі. Досліджено механізм державного управління галуззю на сучасному етапі та запропоновано шляхи його вдосконалення. Проаналізовано хід реформування вугільної промисловості та розроблено практичні рекомендації щодо його прискорення і корегування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Іванова О.А. 
Дослідження і оцінка економічної складової конкурентоспроможності техніки (на прикладі шахтних скребкових конвейєрів): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.А. Іванова ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Захищаються результати дослідження проблем, пов'язаних з оцінкою економічності та конкурентоспроможності засобів виробництва. На основі аналізу узагальнена теорія та практика оцінки технічного рівня, якості і конкурентоспроможності техніки, розглянута конкурентоспроможність з точки зору її економічності. Запропоновано економічно обгрунтований критерій вибору економічної та конкурентоспроможної техніки - мінімум питомої ціни споживання на одиницю корисної роботи, як узагальнюючого показника технічного рівня засобів виробництва. Розроблена матриця вибору конкурентоспроможної техніки, а також удосконалені показники і алгоритми вибору економічних засобів виробництва залежно від повноти та вірогідності інформації, яку мають виробник чи споживач. Дослідження впливу зовнішніх та внутрішніх для підприємства чинників-аргументів, зміна яких може впливати на ціну продажу й ціну споживання, виконано шляхом модельного експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-07

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Недодаєва Н.Л. 
Еколого-економічна стратегія розвитку вугільної промисловості: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.06 / Н.Л. Недодаєва ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2007. — 33 с. — укp.

Розглянуто еволюцію природокористування і концепцію екологізації виробництва. Проаналізовано принципи і механізм еколого-економічної політики за кордоном та в Україні, визначено напрями її вдосконалення відповідно до міжнародних стандартів, сталого розвитку. Обгрунтовано стратегію розвитку вугільної промисловості України, яку пов'язано з акумулюванням техногенного навантаження й умовами глобалізації питань навколишнього середовища. Проаналізовано ефективність функціонування очисних споруд з очищення атмосфери, шахтних скидань, перспективи використання шахтної породи. Висвітлено інституціональну, законодавчу складову екологічного менеджменту у вугільній промисловості. Запропоновано вдосконалену структуру управління природоохоронною діяльністю. Розглянуто перспективи маркетингу відходів вугільного виробництва. Розкрито сутність обліку та екологічного аудиту, запропоновано методику їх проведення з урахуванням специфіки звітності щодо використання природоохоронних заходів на вуглевидобувних підприємствах. Описано інструментарій впровадження стратегії розвитку вугільної промисловості шляхом моделювання еколого-економічних параметрів, алгоритмування процесу екологізації вуглевидобутку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-28 +
Шифр НБУВ: РА353787

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Павленко І.І. 
Економічна оцінка засобів підтримки потужності вугільних шахт у регіонах з обмеженими запасами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.І. Павленко ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Удосконалено систему економічної оцінки стану шахтного фонду за допомогою параметричного моделювання та управління природними ресурсами з метою наближення роботи підприємства до рівня беззбитковості. Показано, що економічно гранична глибина розробки, а також інші граничні параметри повинні розглядатися не як залишковий строк дії, а як межа, досягнення якої викликає необхідність переходу до найбільш ефективних методів підтримки потужності шахт або їх закриття. Для оцінки стану груп шахт вперше запропоновано показник інвестиційної надійності, від якого залежить перспективність подальшого розвитку підприємства. Вперше побудовано шкалу граничних параметрів шахт регіону, особливістю якої є можливість оцінки доцільності продовження терміну їх дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.651.51
Шифр НБУВ: РА317170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Фесенко І.А. 
Економічна оцінка інноваційного потенціалу вугледобувних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.А. Фесенко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено особливості інноваційних процесів на вуглевидобувних підприємствах, які значною мірою залежать від природних умов видобутку вугілля. Уточнено суть поняття "інноваційний потенціал підприємства", який запропоновано визначати не тільки на підставі обліку власних ресурсів підприємства, а також тих, яких можна залучити. Подано нові класифікаційні групи інновацій за ознакою їх ефективності. Наведено алгоритм розрахунку вартості шахт у процесі приватизації, який враховує галузеві особливості. Розроблено методичні рекомендації з внутрішньо-фірмового інноваційного обліку та стимулювання інноваційної діяльності. Наведено методику планування інноваційної діяльності та оцінювання інноваційного потенціалу шахт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-55 +
Шифр НБУВ: РА325256

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Пілова К.П. 
Економічне обгрунтування якості продукції вугільних підприємств для енергетики: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.П. Пілова ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано теоретичні та методичні положення, а також практичні рекомендації визначення рівня якості кам'яного вугілля для енергетики з метою здійснення мінімізації собівартості виробництва електричної енергії на твердопаливних теплових електростанціях (ТЕС). Установлено, що рівень зольності вугілля економічно не обгрунтований, що спричинено невизначеністю співвідношення якість - кількість за існуючого механізму формування цін на паливо. Запропоновано розглядати корисне тепло як товар, одержуване під час спалювання вугілля, кількість якого залежно від ступеня збагачення має екстремальний характер з максимумом у разі зольності, що дорівнює зольності безпородної маси вугілля. Розроблено технолого-економічну модель циклу: видобуток вугілля - його збагачення - транспортування - використання на ТЕС та запропоновано технологічний, енергетичний і економічний критерії для оцінки його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-823.2 +
Шифр НБУВ: РА340106

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мандрик В.О. 
Економічне регулювання рекультивації земель, порушуваних діяльністю підприємств вугільної промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / В.О. Мандрик ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вітчизняний і зарубіжний досвід рекультивації земель, порушених внаслідок діяльності гірничої промисловості. Особливу увагу приділено вивченню фінансових аспектів забезпечення рекультивації земель. Визначено тенденції просторового планування землекористування гірничодобувних регіонів. Досліджено економіко-правові проблеми проведення рекультивації земель у контексті приватизації вугільної галузі в Україні. Розглянуто основні еколого-економічні проблеми гірничодобувних регіонів, що виникають у процесі господарської діяльності гірничих підприємств, проаналізовано наслідки їх закриття. Проведено соціально-економічне дослідження готовності платити за відтворення деградованих ландшафтів для умов Червоноградського гірничопромислового регіону. Обгрунтовано необхідність додаткового впровадження попереднього та моніторингового етапів рекультивації порушених земель з метою удосконалення процесу планування забезпечення фінансування та своєчасного проведення комплексу робіт з рекультивації земель. Досліджено сучасні інструменти екологічної політики, які використовуються у міжнародній практиці у сфері відтворення порушених земель і фінансові гарантії екологічної реабілітації деградованих шахтних земель. Запропоновано систему фінансово-економічних інструментів, що гарантують проведення рекультивації земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2 + У9(4УКР)305.651 +
Шифр НБУВ: РА357005

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Залознова Ю.С. 
Економічні аспекти розвитку вугільних шахт як виробничих систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.С. Залознова ; НАН України. Ін.-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено економіко-математичні моделі вибору доцільного варіанта розвитку вугільних шахт як природних технолого-економічних систем. Запропоновано враховувати показник впливу зміни природного фактора на ефективність вуглевидобутку за умови, що це призведе до зміни собівартості видобутку вугілля у шахті у цілому на 1 % або більше. Зазначено, що оцінка виробництва за дією природних факторів сприяє визначенню диференційної гірничої ренти та обгрунтованої плати за користування надрами як способу вилучення на користь власника надр, тобто держави, доходу, одержання якого не взаємозв'язано з зусиллями підприємства. Установлено, що за значного збільшення обсягу вирбництва у розрахунках собівартості вугілля нобхідно враховувати перемінні витрати, що змінюються з відставанням від зміни обсягу видобутку. З метою ранжування шахт за ступенем їх перспективності, можливої реконстукції та технічного переозброєння запропоновано новий показник - коефіцієнт загальної характеристики шахти, який ураховує її вік, потужність і складність підземного господарства. Визначено порядок спільного використання економічних показників надійності та коефіцієнта загальної характеристики шахти, що дозволяє зробити більш повну оцінку її стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51 +
Шифр НБУВ: РА338316

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Шинкаренко С.В. 
Економічні границі повноти вилучення покладів корисних копалин на вугільних шахтах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / С.В. Шинкаренко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання, пов'язані з обгрунтуванням границь видобування запасів вугілля залежно від стану конкретного підприємства з точки зору підвищення ефективності природокористування та скорочення втрат вугілля у надрах. Досліджено способи кількісної оцінки стану шахти як суб'єкта природокористування. Розкрито суть, побудовано економіко-математичну модель та розраховано значення коефіцієнтів економічної надійності шахт. Встановлено залежність показника економічної надійності шахт з повнотою видобування запасів. Запропоновано засоби оцінки доцільності витрат запасів у випадках складних гірничогеологічних умов, охорони земної поверхні та закриття шахт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-28
Шифр НБУВ: РА314008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кабанов А.І. 
Економічні методи управління науково-технічним розвитком підприємств вугільної промисловості України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / А.І. Кабанов ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 1999. — 40 с. — укp.

Проаналізовано розвиток і стан промислового і наукового потенціалу вугільного виробництва в Україні і структури управління галуззю. Розглянуто концептуальні питання управління інноваційним процесом, запропоновано нові методичні підходи і рішення, які забезпечують удосконалення наукової та інноваційної діяльності, їх державне регулювання в ринкових відносинах. Особливу увагу звернуто на удосконалення планування науки, на питання утворення цін на нову науково-технічну продукцію, фінансування, оцінки ефективності заходів НТП, правового забезпечення науково-технічного розвитку інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-55-21 + У9(4УКР-4ДОН)305.651-55-21
Шифр НБУВ: РА306975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Чмихун В.О. 
Економічні можливості адаптації малоефективних вугільних шахт до ринкових умов: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.О. Чмихун ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "ефективність роботи шахти". Удосконалено механізм аналізу поведінки малофеективного підприємства за умов перехідної економіки, а також взаємостосунків з посередницькими структурами, що визначають політику шахти. Запропоновано економіко-математичну модель розподілу інвестицій у часі та залежно від обсягу коштів, що враховує стан кожної шахти за технічним, економічним рівнем і ступенем забезпеченості запасами. Розроблено економіко-математичну модель адресного інвестування простого відтворення, особливістю якої є інтерпретація виробничої діяльності, що визначається рівнем економічної діяльності та надійності, у мінімізацію дотаційного процесу завдяки збалансованості цін і з урахуванням цінності вугілля, що видобувається. Розвинуто механізми визначення межових параметрів шахт і доцільності подальшого зниження рівня гірничих робіт. Базуючись на визначенні комплексного показника, що враховує економічну надійність шахт та цінність запасів коксівного вугілля, розвинуто форми інтеграції щахтного фонду Центрального району до нових синергічних виробничих систем типу "вугілля - кокс - метал" для стабілізації видобування, інвестиційної та цінової політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51 +
Шифр НБУВ: РА334925

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Вагонова О.Г. 
Економічні проблеми підтримання потужності та інвестування вугільних шахт України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.01 / О.Г. Вагонова ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2006. — 30 с. — укp.

Розглянуто особливості відтворення у вугільній промисловості України, для якої найбільш доцільною формою було б звужене відтворення зі зменшенням кількості діючих шахт. Викладено питання реформування вугільних шахт з урахуванням необхідності дотацій для галузі з держбюджету і самофінансування шахт за рахунок внутрішніх резервів, недержавного інвестування та адресності фінансування. Розроблено універсальні моделі вибору доцільного варіанта розвитку вугільної шахти з урахуванням економічної оцінки родовищ корисних копалин, соціально-економічних та екологічних наслідків вуглевидобутку. Підкреслено, що всі шахти малої потужності з числа приватизованих досить ефективні, обгрунтовано можливість розробки вільних ділянок родовищ такими шахтами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51 +
Шифр НБУВ: РА342545

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Чилікін О.І. 
Ефективність управління підприємствами вугільної промисловості України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.01 / О.І. Чилікін ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2002. — 31 с. — укp.

Наведено теоретичні засади удосконалення виробничо-економічної діяльності підприємств вугільної промисловості. Розглянуто питання приватизації в Україні та проблеми роздержавлення підприємств даної промисловості, цінову та дотаційну політику в галузі. Проаналізовано динаміку стану та умов функціонування вугільної промисловості протягом 1990 - 2000 рр., особливості ефективності державного регулювання економіки. Обгрунтовано потребу національної економіки у твердому паливі та необхідність реорганізації управління вугільною промисловістю, яка має бути адекватною до умов ринку, визначено інвестиційні можливості регіонів і перспективи їх розвитку. Розроблено методологію вибору оптимальної структури управління вугільною промисловістю, оцінено інвестиційну привабливість підприємств, оптимізації складу вугільних компаній, структури середньої та вищої ланки управління. Апробовано методи оптимізації програм розвитку зазначеної промисловості, економіко-математичну модель оптимального варіанта приватизації вуглевидобувних і вуглепереробних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.651-21-07
Шифр НБУВ: РА319701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Горощенко В.В. 
Інноваційний розвиток підприємств вугільної галузі на основі механізму його фінансового забезпечення: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.В. Горощенко ; НАН України, Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Доведено суттєве значення інноваційного розвитку для вугільної промисловості. Розглянуто методи прямої та непрямої підтримки інноваційної діяльності. Розроблено фінансово-організаційний механізм інноваційного розвитку вуглевидобувних підприємств, описано його структурні елементи: фінансово-економічний, організаційний і технологічний. Проаналізовано сучасний стан вугільної галузі України. Запропоновано методики оцінювання інвестиційної привабливості підприємства, зокрема, шахти. Досліджено джерела фінансування інвестиційної діяльності вугільних підприємств. Обгрунтовано принципи формування інвестиційно-інноваційної стратегії. Запропоновано визначення фінансово-організаційного механізму державного вугільного підприємства. Розроблено модель раціонального розподілу обмежених фінансових ресурсів між шахтами, які входять до складу державного вугільного підприємства. Обгрунтовано доцільність створення системи моніторингу інноваційного розвитку вугільного підприємства. Розроблено схему надання вуглевидобувному підприємству устаткування у лізинг із використанням синдикованого кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-55-93 +
Шифр НБУВ: РА367991

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Харківський М.Б. 
Інформаційне забезпечення управління витратами на охорону навколишнього середовища на підприємствах вугільної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.Б. Харківський ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні положення та розроблено методичні рекомендації щодо формування системи інформаційного забезпечення управління витратами на охорону навколишнього природного середовища шляхом упровадження на підприємстві екологічного обліку й аудиту. Проаналізовано негативний вплив підприємств вугільної промисловості на навколишнє природне середовище. Визначено передумови впровадження екологічного менеджменту на підприємства вуглевидобувного комплексу. Досліджено особливості організаційно-технічних заходів щодо охорони навколишнього середовища. Запропоновано поділ екологічних заходів на природоохоронні та відновлювальні. Доповнено існуючі класифікації чинників, що впливають на рівень витрат і охорону навколишнього середовища. Виявлено джерела інформації про витрати на охорону довкілля. Створено інформаційну модель управління витратами та наведено метод управління. Визначено умови і процедури впровадження екологічного обліку. Розроблено процедуру екологічного аудиту як форми моніторингу стану довкілля. Проведено апробацію механізму екологічного аудиту для оцінки негативного впливу господарської діяльності вугільного підприємства на навколишнє природне середовище й інвестиційних ризиків їх ліквідації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.1-28-862 +
Шифр НБУВ: РА344131

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Грошелева О.Г. 
Конкурентоспроможність управлінського персоналу вугільних шахт: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.Г. Грошелева ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методичні підходи до ефективного оцінювання конкурентоспроможності управлінського персоналу вугільних шахт у аспекті поточного та стратегічного управління підприємством. Науково обгрунтовано методичну базу та вдосконалено понятійний апарат менеджменту стосовно трактування поняття "конкурентоспроможність" і доцільності його використання для оцінювання ефективності діяльності управлінського персоналу. Конкурентоспроможність розглянуто як поєднання рівнів мотивації та потенціалу у процесі реалізації управлінським персоналом його функцій. Розроблено принципову класифікацію факторів, що формують потенціал і мотивацію управлінських робітників, яка враховує специфіку діяльності вугільного підприємства, дозволяє найбільш повною мрою вивчити резерви підвищення ефективності використання управлінського персоналу шахти. Науково обгрунтовано доцільність використання векторної алгебри, операцій з недостатньо визначеними змінними та розроблених оптимізаційних моделей для кільісного врахування виділених якісних змінних. З метою реалізації наукових положень, висновків і рекомендацій за реальних умов вугільної шахти запропоновано механізм самостійного оцінювання конкурентоспроможності управлінського персоналу для визначення резервів підвищення ефективності його використання, а також механізм залучення до застосування розробленого показника як складового показника конкурентоспроможності шахти, а також комплексного показника її інвестиційної привабливості для найбільш повного врахування впливу людського фактора на поточну та стратегічну діяльність підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-212.14 + У9(4УКР)305.651.51-13 +
Шифр НБУВ: РА355489

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського