Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (293)Книжкові видання та компакт-диски (233)Журнали та продовжувані видання (114)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4)0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Грінченко Ю.Л. 
Вплив інституційного фактору на структуру та ефективність економічної політики ЄС: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ю.Л. Грінченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Проаналізовано сучасні інституційні теорії інтеграції, що дозволило обгрунтувати теоретичну базу дослідження трансформації економічного управління в Європейському Союзі (ЄС). Досліджено структуру економічної політики ЄС за умов формування економічного та валютного союзу та визначено інструменти антикризової політики національних держав. Висвітлено еволюцію її інституційної структури та встановлено, що основними напрямками регулятивної стратегії ЄС є розширення використання принципу субсидіарності та регулятивної конкуренції. Обгрунтовано оптимальний тип управління в ЄС - мережевий, на основі багаторівневого уряду, запропоновано методи його функціонування. Розглянуто реформування сучасної системи економічного управління та виявлено шляхи щодо його трансформації за умов економічного та валютного союзу. Визначено, що за умов ЄС найефективнішою є модель дискреційної інституціоналізованої координації макроекономічної політики. Розроблено методи дослідження економічної ефективності систем координації макроекономічної політики. Наведено сценарій розвитку інституційної структури ЄС та його економічної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-18 +
Шифр НБУВ: РА324684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Вергуненко М.В. 
Динаміка трансакційних витрат країни в процесі її регіональної інтеграції (на прикладі Європейського Союзу): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.В. Вергуненко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку трансакційних витрат (ТВ) країни у процесі її регіональної інтеграції, визначено основні важелі впливу на їх рівень і розроблено механізм їх оптимізації залежно від інтеграційної стратегії країни. Систематизовано методичні підходи до визначення економічної сутності категорії "ТВ" та запропоновано варіант її дефініції з урахуванням різних ієрархічних рівнів їх виникнення. Досліджено існуючі види ТВ і розроблено модернізований варіант їх класифікації. Проаналізовано методичні підходи щодо оцінювання рівня ТВ на різних ієрархічних рівнях економічної системи країни. Запропоновано методику вимірювання ТВ на макроекономічному рівні з урахуванням можливостей наявного інформаційного забезпечення. Розроблено систему аналітичних показників для планування й аналізу ТВ на макроекономічному рівні з метою проведення порівняльного аналізу ефектів економічної інтеграції. Досліджено динаміку й обгрунтовано напрями їх оптимізації за допомогою приєднання країни до інтеграційних угруповань (на прикладі Європейського Союзу). Проаналізовано рівень ТВ у перехідній економіці України, визначено основні закономірності та фактори, що його визначають. Для прогнозування та регулювання цих витрат розроблено статистичну модель впливу макроекономічних показників розвитку країни на рівень ТВ й обгрунтовано основні напрями їх державного регулювання за допомогою формування відповідних ринкових інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4)0-86 +
Шифр НБУВ: РА360259

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Кассан К. 
Інтеграція, як необхідна умова прогресу перехідних економік: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / К. Кассан ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2004. — 17 с. — укp.

Проведено історико-логічний аналіз послідовності та спадкоємності у здійсненні процесів європейської інтеграції. Встановлено, що інтеграційні процеси набули загального характеру та забезпечили активізацію найбільш мобільних елементів господарювання (капіталу, робочої сили, товарів, сировини, матеріалів). Визначено економічні закономірності формування та розвитку європейської інтеграції та використання системи світового розподілу праці. Зроблено причинно-наслідковий аналіз взаємозв'язку об'єктивних економічних умов з формами економічної інтеграції, виділено елементи її вертикально-ієрархічної структури. З'ясовано, що розвиток європейської інтеграції обумовлює необхідність якісних змін в інституціональному середовищі країн-учасників. Проведено дослідження явищ та процесів, які відбуваються у вертикальній інституціональній структурі економіки. Розглянуто структурні зміни в окремих галузях і сферах польської економіки. Наведено чинники, які сприяють та протидіють інтеграції Польщі з Європейським Союзом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0 + У9(4ПОЛ)0 +
Шифр НБУВ: РА330643

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Поліщук Л.С. 
Комунітарна регіональна економічна політика в Європейському Союзі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Л.С. Поліщук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні аспекти формування та реалізації регіональної політики в країнах Європейського Союзу(ЄС). Проаналізовано принципи, механізми, інструменти регіональної політики, її роль у забезпеченні гармонійного та пропорційного розвитку економіки всередині ЄС. Розглянуто сутність комунітарності регіональної політики. Узагальнено та систематизовано критерії вибору регіонів сприяння, визначено етапність розробки системи ранжування та комбінування показників для реалізації основних цільових напрямків регіональної політики ЄС. Вивчено переваги та недоліки проведення регіональної політики в окремих країнах та в цілому в ЄС, а також можливості імплементації досвіду в Україну. Досліджено генезис міжрегіонального співробітництва в процесі інтеграції, надано рекомендації щодо використання досвіду ЄС під час формування єврорегіонів за участю України. Проаналізовано процеси формування регіональної політики України, а також запропоновано ряд заходів щодо її вдосконалення. З використанням комплексу макроекономічних показників проаналізовано реалії формування регіональної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-18 + У9(4)80-18
Шифр НБУВ: РА314313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гродський С.В. 
Міжнародна фрагментація інноваційної активності в Європі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / С.В. Гродський ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Тернопіль, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні основи міжнародної фрагментації інноваційної активності та розроблено моделі інноваційного співробітництва України з країнами Європи. Досліджено просторовий аспект розвитку інноваційного процесу в сучасній міжнародній економіці, що виявляється у міжнародній фрагментації інноваційної активності. Проведено аналіз міжнародної та регіональної фрагментації інноваційної активності в Європі, проведено позиціонування України в Європі за чинниками, що впливають на інноваційну активність, визначено особливості її функціонування та регіональної фрагментації. Запропоновано просторові вектори та визначено мотиваційні механізми формування партнерських відносин України з країнами Європи. Розроблено відповідні моделі інноваційного співробітництва, що враховують особливості та сформовані тенденції розвитку інноваційної активності країни, її орієнтованість на певний рівень та площину зовнішньої взаємодії, наявність мотиваційної основи міжнародного співробітництва та відповідні цьому види партнерських відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-55 + У9(4УКР)80-55 +
Шифр НБУВ: РА366382

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Домбровський О.Г. 
Міжнародний досвід регіональної економічної політики: адаптація в умовах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.Г. Домбровський ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми регіоналізації сучасних міжнародних економічних відносин та моделі відкритої економіки України, визначено роль національних та міжнародних інститутів, які впливають на процеси регіоналізації. Проаналізовано міжнародну практику регулювання національної участі у процесах регіоналізації та підвищення її ефективності, надано пропозиції щодо адаптації зарубіжного досвіду за умов України. Розроблено рекомендації щодо оптимізації участі держави в системі єврорегіонів, проведення інноваційної політики за умов більшої міжнародної відкритості регіональних господарських комплексів, виявлено регіональні інструменти підвищення міжнародної конкурентоспроможності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-18 + У9(4УКР)0-18 +
Шифр НБУВ: РА332029

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лук'янець В.С. 
Правове регулювання відносин конкуренції в Євросоюзі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.С. Лук'янець ; Киї. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Проаналізовано комплекс правових норм, які регулюють відносини конкуренції на спільному ринку Європейського Союзу (ЄС). Визначено особливості становлення та розвитку антимонопольного права ЄС. Досліджено вплив антимонопольного права США на формування конкурентного права держав-членів ЄС і власне самого конкурентного права ЄС. Розкрито сутність поняття "конкуренція". Виявлено відмінності у регулюванні відносин конкуренції на внутрішніх ринках держав-членів ЄС. Охарактеризовано організаційно-правовий механізм забезпечення конкуренції на спільному ринку ЄС. На підставі аналізу міжнародно-правових і нормативно-правових актів встановлено, що договірно-правовий механізм забезпечення конкуренції на спільному ринку ЄС базується на Договорі про заснування ЄС і доповнюється іншими актами з конкурентного права ЄС. Розглянуто національні повноваження інституцій ЄС, на які покладено компетенцію забезпечення конкуренції на спільному ринку ЄС, що виражаються у примусовому характері рішень та наявності санкцій за їх невиконання, незважаючи на негативне ставлення суб'єктів угод і договорів. Показано вагомий вплив на механізм застосування норм конкуренції національними антимонопольними та судовими органами держав-членів ЄС реформи конкурентного права 2003 р. Розкрито визначальну роль у тлумаченні та застосуванні норм конкурентного права ЄС прецедентної практики Комісії та Суду ЄС. Розглянуто питання гармонізації антимонопольного законодавства України з конкурентним правом ЄС. Розглянуто особливості антимонопольного законодавства України у сфері захисту економічної конкуренції та захисту від недобросовісної конкуренції. Обгрунтовано шляхи адаптації антимонопольного законодавства України до права ЄС у контексті реформи конкурентного права ЄС 2003 р. Зроблено висновок про необхідність удосконалення українського антимонопольного законодавства у сфері процесуального права. Наведено пропозиції щодо розробки та прийняття антимонопольного процесуального кодексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + У9(4)0-13 +
Шифр НБУВ: РА356142

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Чужиков В.І. 
Регіональний розвиток у європейському спільному економічному просторі (динамізація та структурні зміни): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / В.І. Чужиков ; Київ. нац. економ. ун-т. — К., 2003. — 33 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти регіоналізації європейського спільного економічного простору. Розглянуто механізм регіональної динаміки, масштаби та генезис конкуренції за умов посилення інтеграційних процесів та формування нової регіональної парадигми. Проведено порівняльний аналіз конвергенції та дивергенції внутрішніх регіонів постсоціалістичних країн. Визначнено рівні та характер даної динаміки в Україні. Проведено зіставлення вітчизняних регіонів з аналогічними в Європейському Союзі (ЄС) та з країнами-сусідами за індикативними стандартами ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0 +
Шифр НБУВ: РА325645

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Морозов В.С. 
Регулювання прямих іноземних інвестицій в Європейському Союзі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.С. Морозов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти регулювання прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Європейському Союзі (ЄС) в цілому та, зокрема, в одній з його країн-членів - ФРН. Проаналізовано структурні елементи регіональної системи регулювання експорту ПІІ з ЄС, що дозволило не тільки конкретизувати їх специфічні цілі, форми, характер застосування, але й виявити їх спільні риси та закономірності функціонування. Досліджено функціональну структуру регіонального механізму регулювання імпорту ПІІ в країни ЄС за основними напрямками забезпечення його успішного та ефективного функціонування: регулювання в межах Єдиного внутрішнього ринку ЄС, Єдиного митного Союзу та антимонопольного законодавства. З'ясовано основні проблеми регулювання ПІІ в Україні, надано оцінку інвестиційному клімату та проаналізовано державну систему гарантування та страхування ПІІ. Розроблено й обгрунтовано пропозиції науково-теоретичного та практичного характеру щодо імплементації позитивного досвіду ЄС у сфері поліпшення стану справ стосовно інвестицій та вдосконалення механізму залучення ПІІ до економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-56-21 + У9(4Нім)0-56-21
Шифр НБУВ: РА315800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Волкова О.О. 
Роль регіональних банків розвитку у структурних зрушеннях в економіках країн Центральної та Східної Європи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.О. Волкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання взаємозв'язку діяльності регіональних банків розвитку та структурних перетворень в економіках країн Центральної та Східної Європи. Розкрито місце регіональних банків розвитку в міжнародній системі фінансування розвитку за умов структурних перетворень. Досліджено вплив діяльності регіональних банків розвитку на структурні зрушення в народних господарствах країн ЦСЄ та України. Розглянуто взаємозв'язок між операційною діяльністю Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та економічною політикою ЄС. Розроблено практичні рекомендації щодо напрямів оптимізації співробітництва нашої держави із ЄБРР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-961-31 + У9(4)262.10 +
Шифр НБУВ: РА338930

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Воронова О.В. 
Сучасна єврорегіоналізація: інтеграційний аспект: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.В. Воронова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено нову парадигму регіонального розвитку країн Європи, досліджено процес її формування та трансформації в європейській ідеології провідників регіональної політики. Обгрунтовано причини та досліджено процес становлення "нової" регіоналізації як необхідної умови розвитку європейських інтеграційних процесів за умов глобалізації. Розкрито геополітичну спрямованість єврорегіоналізації та роль євросоюзних структур у просторовому розвитку асоційованих з Євросоюзом країн Центральної та Східної Європи. Досліджено основні тенденції просторового розвитку України в транзитивний період, здійснено багатоваріантний прогноз регіонального розвитку нашої країни з урахуванням норм і стандартів єврорегіоналізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0
Шифр НБУВ: РА326824

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського