Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (227)Книжкові видання та компакт-диски (287)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*36$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Федоренко Д.В. 
Геокриміногенна обстановка в особливо великому промисловому місті (на основі статистичних даних по місту Донецьку): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.В. Федоренко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено кримінологічні особливості великого промислового міста, найважливішими з яких є підвищена густота населення, збільшення концентрації маргінальних прошарків, зростання нервового та екологічного навантажень на людину, збільшення кількості стресових і конфліктних ситуацій, промисловий і транспортний травматизм тощо. Розкрито взаємозв'язок між інтенсивністю міграційних процесів і правопорядком в особливо великому промисловому місті. Проаналізовано фактори, що впливають на рівень, структуру та динаміку злочинності. Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності правотворчої та правозастосовної діяльності різноманітних державних органів, а також удосконалення діяльності міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х889.9(4УКР-2ДОН)4 + С5*368*18
Шифр НБУВ: РА311490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Соловйова І.І. 
Девіантність особистості в умовах комп'ютеризації суспільства: соціально-філософський аспект: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.І. Соловйова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження девіантної поведінки особистості за умов комп'ютеризації суспільства. Відхилення у поведінці індивіда розглянуто як одну з соціальних проблем сучасності, вивчення якої є одним з важливих завдань. Розглянуто різні концепції девіантності та підходи до її визначення, зокрема, соціогенетичний, біогенетичний, психогенетичний, релятивістський, позитивістський. Розкрито правові аспекти проблеми девіантної поведінки. Особливу увагу приділено аналізу процесів комп'ютеризації суспільства та їх впливу на відхилення у поведінці індивідів. Комп'ютеризацію життєдіяльності людини розглянуто як соціальний феномен, який обумовив виникнення нового виду девіантності у поведінці особистості - комп'ютерної та інтернетної залежності. Охарактеризовано соціальні детермінанти комп'ютерної залежності особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + С5*36 +
Шифр НБУВ: РА349924

Рубрики:

      
3.

Клюєва С.Д. 
Девіантність творчої особистості: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / С.Д. Клюєва ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз девіантності творчої особистості. Висвітлено погляди сучасних зарубіжних і вітчизняних дослідників на проблему девіантності. Розглянуто феномен творчої особистості у межах художньої діяльності як середовища й умови її самореалізації. Визначено загальні характеристики девіантності як соціального явища. Виявлено, що девіантність є відхиленням від конвенційної за своїм характером соціальної норми як необхідного елемента соціальної практики, інструмента соціального регулювання та контролю, що історично встановлена як межа дозволеності у суспільстві. Простежено особливості прояву девіантності творчої особистості у соціокультурному дискурсі. Наведено визначення та розглянуто різні форми позитивної девіантності (геніальність, талант, обдарованість) творчої особистості у художній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*311.2 + Ю6*327.3*311.2 + С5*36 +
Шифр НБУВ: РА348629

Рубрики:

      
4.

Кучерявенко Л.В. 
Детермінація і специфіка девіантної поведінки підлітків в умовах промислового регіону (на прикладі Криворізького регіону): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Л.В. Кучерявенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено специфіку девіацій підлітків за умов промислового регіону. Розкрито суть поняття "девіантна поведінка". Запропоновано розглядати таку поведінку як особистий виклик підлітка соціальному середовищу, спричинений неузгодженістю між його особистісними домаганнями та суспільними вимогами та який має прояв у таких вчинках і діях, що засуджуються соціальним оточенням. Визначено домінуючі детермінанти девіантної поведінки. Обгрунтовано ознаки класифікації девіацій у сучасному суспільстві, а саме: збіжність / незбіжність ціннісних систем девіанта та суспільства, а також реакцію соціуму на девіації. З'ясовано портрет сучасного українського підлітка, визначено його основні соціально-психологічні якості та риси. Здійснено типологізацію девіацій за змістом, наслідками, реакцією соціуму на них. Визначено рейтинг девіантних форм поведінки підлітків у промисловому регіоні за їх самооцінками, а також специфіку їх прояву. Обгрунтовано існування специфічного девіаційного фону, що спричиняє появу ланцюгової девіаційної міжколінної реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.121.3 + С5*36 +
Шифр НБУВ: РА356700

Рубрики:

      
5.

Бєлоусов Ю.Л. 
Інституціоналізація профілактики наркотизму в Україні: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / Ю.Л. Бєлоусов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 21 с. — укp.

Розкрито інституціональні риси профілактики наркотизму в Україні, виявлено бар'єри, які перешкоджають її інституціоналізації, а також розроблено рекомендації стосовно їх усунення. Детально проаналізовано різноманітні теоретичні підходи до розгляду наркотизму, вивчено ступінь його поширення та негативні соціальні наслідки для функціонування українського суспільства. На підставі глибокого аналізу численних визначень терміну "профілактика" розроблено власне його визначення, а також запропоновано оригінальну класифікацію видів профілактики, що утворює ідеальну модель системи профілактики наркотизму. З використанням кількісних і якісних соціологічних методів досліджено ефективність діяльності суб'єктів профілактики наркотизму, рівень взаємодії між ними. Виявлено бар'єри, що перешкоджають їх ефективній діяльності. Розроблено концепцію центру профілактики наркотизму серед молоді, а також готує її до безпосередньої практичної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*363.3 +
Шифр НБУВ: РА324433

Рубрики:

      
6.

Лосієвська О.Г. 
Когнітивні чинники суїцидальної поведінки підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.Г. Лосієвська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто чинники, прояви та способи корекції суїцидальної поведінки у підлітків. Показано, що для осіб, яким не властиві патопсихологічні якості, у становленні суїцидальної поведінки визначальними є соціально-психологічні чинники, що проявляються у вигляді когнітивних процесів. З'ясовано, що домінуючим фактором суїцидальної поведінки у підлітків виступає наслідування поведінкових взірців, сформованих субкультурою. Встановлено, що у даний спосіб виникають усі конформістські мотиви суїцидальності. Визначено, що підліткова субкультура, що містить елементи автономності, ригористичності, максималізму, нігілізму, конформізму, посутньої текстуальності та проявляється в ігрових формах, не лише не має застороги проти суїцидальності, а навпаки - за своєю структурою сприятлива для формування суїцидальних сценаріїв та їх реалізації. Показано, що чинники суїцидальної поведінки у підлітків не актуалізуються у разі наявності високого ступеня розвитку особистісної та соціальної рефлексії, зокрема, розуміння відносності соціальних феноменів і вироблення особистісного соціального іделу, усвідомлення цінності власного життя як об'єктивного уможливлення наближення до обраного взірця. Встановлено, що прояв суїцидальних тенденцій вимагає психокорекційного впливу. Показано ефективність розвитку соцієтальних характеристик підліткових груп як засобу профілактики становлення суїцидальної поведінки. Розроблено й апробовано спеціальну програму, спрямовану на попередження суїцидальної поведінки у підлітків, яку рекомендовано використовувати для профілактичної та психокорекційної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6 + Ю952.14 + С5*362 + С40(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344476

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
7.

Фляшнікова А. Б. 
Методи порівняльного аналізу соціологічних та статистичних оцінок бідності та багатства в Україні: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / А. Б. Фляшнікова ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й оцінено методи порівняння соціологічних і статистичних даних щодо вивчення бідності та багатства в Україні. Для порівняння обрано обсяги заробітної плати, середньодушові доходи, грошові доходи домогосподарств - їх середні, медіанні, максимальні, мінімальні показники. Порівняно показники бідності та крайньої форми бідності. Запропоновано головним дослідницьким інституціям - Інституту соціології HAH України та Держкомстату України провести роботу з уніфікації окремих показників визначення матеріального стану населення України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*361 + С5*665-94
Шифр НБУВ: РА373018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Харченко Н.М. 
Методика вимірювання та досвід аналізу бідності в сучасній Україні: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.02 / Н.М. Харченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено методичні засади вимірювання рівня бідності в емпіричних соціологічних дослідженнях на прикладі України. Розглянуто різноманіття аспектів бідності та надано класифікацію основних методологічних підходів до її вимірювання. Запропоновано методику оцінки поширення бідності в Україні. Доведено, що для України найбільш прийнятним є застосування абсолютного підходу до визначення рівня бідності. Як індикатор добробуту доцільно використовувати середні споживчі витрати сімей. За результатами опитування визначено рівень бідності в Україні, найбільш вразливі верстви населення, основні стратегії подолання бідності та особливості суб'єктивного сприйняття рівня матеріальної забезпеченості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*361
Шифр НБУВ: РА313532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Сьомик Т.В. 
Міжнародно-політична протидія розповсюдженню наркотиків як чинника деструктивного впливу на суспільний розвиток: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.В. Сьомик ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено політологічне дослідження, присвячене проблемі міжнародно-політичної протидії розповсюдженню наркотиків й психотропних речовин та теоретичне узагальнення еволюції міжнародного співробітництва у даній сфері. З'ясовано, що розповсюдження наркотиків є складною політичною проблемою, яка виходить за межі традиційних уявлень, становлячи загрозу національній і міжнародній безпеці, що унеможливлює стабільність міжнародної системи без розв'язання даної проблеми. Доведено, що міжнародна спільнота реально і своєчасно не оцінила масштабів загрози розповсюдження наркотиків, що призвело до подальшого загострення проблеми. Встановлено, що дана проблема набуває транснаціонального характеру, суттєво знижуючи ефективність національно-державних зусиль у боротьбі з розповсюдженням наркотиків. Виявлено, що інтернаціоналізація проблеми наркотиків диктує потребу в створенні міжнародних кооперативних механізмів боротьби з розробки відповідних стратегій. З'ясовано, що за умов глобалізації та міжнародної відкритості неможливо реалізувати контроль за розповсюдженням наркотиків без координації на рівні ООН та інших міжнародних організацій. Сформульовано конкретні пропозиції щодо використання Україною міжнародного досвіду у сфері протидії розповсюдженню наркотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф4(4УКР)64 + С5*363.3 + Х916.881.3 +
Шифр НБУВ: РА329396

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Лазаренко В.І. 
Наркоситуація в Україні та девіантна поведінка молоді: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.І. Лазаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

На базі матеріалів соціологічних і соціально-психологічних досліджень проаналізовано наркоситуацію в Україні. Розглянуто джерела поінформованості молоді про наркотичні речовини, мотиви залучення молоді до наркоманії, причини її розповсюдження у молодіжному середовищі. Досліджено явище наркоманії як специфічну форму молодіжного протесту, проаналізовано ціннісне ставлення до неї молоді. Показано, що основними причинами, які породжують соціальну напруженість у супільстві, і тим самим стимулюють вживання наркотичних речовин, є внутрішня суперечливість суспільства, протиріччя між декларованими та реальними цінностями та ідеалами, цілями та можливостями їх досягнення. Зроблено висновок, що наркоманія (як вид девіантної поведінки) є соціальним явищем, яке характеризується масовим відходом молоді від діяльності внаслідок порушення соціальних зв'язків та "випадання" особистості з процесу соціалізації. Проаналізовано вплив вживання наркотичних речовин на злочинність різних соціально-демографічних, соціально-псхологічних та соціально-професійних груп молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*36 + С5*363.3
Шифр НБУВ: РА326887

Рубрики:

      
11.

Сердюк О.О. 
Наркотизм як соціальне явище: його тенденції та напрямки профілактики: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.О. Сердюк ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність наркотизму як соціального явища, вивчено закономірності його поширення, визначено оптимальні шляхи формування інституту профілактики наркотизму в Україні, та розроблено соціальні технології його профілактики. Розглянуто основні напрямки вивчення даної проблеми, від перших спроб наукового аналізу до утворення спеціальної галузі - соціології наркотизму. Детально проаналізовано динаміку наркотизму в Україні у 1950 - 1990 рр., його структуру та механізми поширення. На підставі результатів дослідження виявлено наявність двох груп закономірностей - структурно-динамічних та діяльнісно-поведінкових. Встановлено, що перша група відбиває зміни, які стосуються складу та структури підсистем наркотичної ситуації, інша - стосується особливостей поведінки агентів наркотизму та його соціокультурного механізму. Проаналізовано інституціональні, політико-правові та організаційні основи профілактики наркотизму на міжнародному, національному та регіональному рівнях. Розглянуто вплив глобальної мережі Internet на наркотизм та її профілактичні можливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*363.3*18:С5 +
Шифр НБУВ: РА323666

Рубрики:

      
12.

Бабак І. М. 
Об'єктивні та суб'єктивні чинники в ідентифікації рівня бідності Східного та Західного регіонів України (на прикладі Дніпропетровщини та Львівщини): автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / І. М. Бабак ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто об'єктивні та суб'єктивні чинники ідентифікації рівня бідності Східного та Західного регіонів. На підгрунті теоретичного й емпіричного дослідження розглянуто феномен бідності в соціальній реальності, генезис теоретичних підходів щодо визначення бідності, описано технології ідентифікації бідності за об'єктивними та суб'єктивними ознаками. Встановлено відносно постійні емпіричні зв'язки між суб'єктивно-об'єктивними характеристиками та судженнями щодо оцінки рівня бідності мешканцями Дніпропетровщини та Львівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*361
Шифр НБУВ: РА372163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Демічева А.В. 
Проблеми девіантної поведінки молоді в умовах трансформації сучасного українського суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.06 / А.В. Демічева ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Досліджено негативну девіантну поведінку молоді як одну з актуальних проблем сучасного періоду; міститься аналіз сутності, структури, функцій девіантної поведінки, типологізація головних концепцій поведінки, що відхиляється. Проаналізовано комплекс факторів, які впливають на девіантну поведінку молоді, виявлено специфіку прояву основних видів відхилень у молодіжному середовищі, окреслено вплив стану соціальної аномії на розповсюдження та зростання девіантної поведінки молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*36

Рубрики:

      
14.

Зобенько Н.А. 
Профілактика девіантної поведінки неповнолітніх у Російській Федерації (1990 - 2005 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.А. Зобенько ; Прикарп. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-педагогічну діяльність навчальних, позашкільних, реабілітаційно-виховних закладів, соціальних служб Російської Федерації з профілактики девіантної поведінки неповнолітніх, розкрито її сутність, причини та основні прояви, проаналізовано сучасну систему профілактики, а також зміст і педагогічні технології корекційно-реабілітаційної роботи з дезадаптованими дітьми як важливої складової системи профілактики девіантної поведінки. Обрунтовано ефективність профілактичної роботи, концептуальні положення щодо удосконалення системи профілактики девіантної поведінки неповнолітніх у Російській Федерації та Україні, результати аналізу джерельної бази дослідження, зокрема чинного законодавства. Визначено шляхи використання системи профілактики правопорушень серед неповнолітніх Росії в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.334 + Ю983.620.2-81 + Ч33(4РОС)64 + С5*36 +
Шифр НБУВ: РА350758

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
15.

Швед О.В. 
Сексуальна експлуатація неповнолітніх як соціальне явище: тенденції і шляхи профілактики: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.В. Швед ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Вперше явище комерційної сексуальної експлуатації неповнолітніх представлено як "кримінально-правове поле". Наведено опис агентів, практик і систем взаємодії та фізичної локалізації даного специфічного поля. Визначено загальні закономірності явища сексуальної експлуатації неповнолітніх на основі опису його історії, існуючих форм і поширення у сучасному світі. Виявлено новий вид дитячої порнографії - "скрита камера", який прийнято до міжнародної класифікації. Описано зарубіжний досвід профілактики даного явища та сформульовано рекомендації щодо запобігання його розвитку в Україні. Розроблено національну комплексну програму реабілітації дітей-жертв сексуальної експлуатації. Уточнено зміст понять "сексуальне насильство над дітьми", "сексуальна експлуатація дітей", "комерційна сексуальна експлуатація дітей" та ряду пов'язаних з ними категорій. З'ясовано причини, що сприяють комерційній сексуальній експлуатації неповнолітніх в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.94 + С5*364 + С5*423.121/122 +
Шифр НБУВ: РА343473

Рубрики:

      
16.

Камбур А.В. 
Соціальна адаптація особистості в суспільстві перехідного типу: зміна ціннісних приіоритетів: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / А.В. Камбур ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено суперечність між прагненням особистості до спрощення адаптивної практики шляхом ідентифікації своїх і суспільних ціннісних уявлень і відсутністю загальновизнаної ціннісно-нормативної системи. Показано актуальність вивчення особистісних уявлень і морально-ціннісних пріоритетів у процесах пристосування до нових соціально-економічних і політичних умов життя. На підставі історичного підходу, методів логічного аналізу та синтезу, а також порівняльного дослідження з'ясовано специфіку процесів соціальної адаптації особистості у перехідний період. Встановлено особливості та закономірності формування ціннісних орієнтирів під час вибору поведінкових стратегій пристосувального характеру до суспільних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*328.934 + С5*36 +
Шифр НБУВ: РА350784

Рубрики:

      
17.

Довгополюк В.О. 
Соціальна девіантність у молодіжному середовищі: передумови, різновиди та регулятиви: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.О. Довгополюк ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "соціальна девіантність", встановлено передумови її виникнення у молодіжному середовищі, охарактеризовано підходи щодо диференціації найбільш поширених сучасних різновидів даного явища. Визначено місце молодіжного середовища у соціальній структурі суспільства, розглянуто соціальні регулятиви його девіантності та їх особливості за умов нестабільного економічного і політичного розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.12 + Ю936.2-81 + Х883.52 + С5*36 + С5*423.122 +
Шифр НБУВ: РА329421

Рубрики:

      
18.

Мосійчук Т.Є. 
Соціальна реабілітація соціально-депривованих категорій населення: соціологічний підхід: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Т.Є. Мосійчук ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 16 с. — укp.

Зроблено концептуалізацію й емпіричне обгрунтування специфіки функціонування соціальної реабілітації соціально вразливих і соціально-депривованих категорій населення як соціальної інституції. Вперше розроблено модель соціальної реабілітації як соціальної інституції, що базується на використанні міждисциплінарного підходу в аналізі реабілітаційних процесів і включає різні рівні реабілітаційного впливу. Соціальну реабілітацію визначено як самоорганізаційний процес, пов'язаний з відновленням втрачених функцій, формуванням соціальних зв'язків з соціумом, відновленням соціального статусу безпосередньо через внутрішню та зовнішню регуляцію, спрямовану на самоідентифікацію й ідентифікацію. На підставі порівняльного аналізу виявлено особливості соціальної реабілітації осіб з різними соціально значущими дисфункціями. Розкрито механізми соціально-реабілітаційної діяльності, для яких системотвірною ознакою є процеси персоніфікованої самоорганізації, інституціональної та функціональної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*4*122.1 + С5*36 +
Шифр НБУВ: РА362095

Рубрики:

      
19.

Лебідь Л.І. 
Соціальний простір бідності в старопромисловому регіоні (на прикладі Донбасу): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Л.І. Лебідь ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто феномен бідності у старопромисловому регіоні (на прикладі Донбасу) з використанням просторового підходу. На основі методології П. Бурдьє та П. Штомпки розроблено модель для дослідження соціального простору бідності, яка відображає позицію бідних у соціальному просторі, їх габітус і стиль життя. Для проведення аналізу бідності запропоновано використовувати комплексний показник забезпеченості, який є варіантом багатокритеріального підходу до вимірювання бідності. Проведено емпіричний аналіз феномену бідності у старопромисловому регіоні. Визначено особливості соціального простору бідності у такому регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*361 +
Шифр НБУВ: РА360572

Рубрики:

      
20.

Рущенко І.П. 
Соціологія злочинності: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.03 / І.П. Рущенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 39 с. — укp.

Вперше визначено науковий статус, ідентифіковано соціологію злочинності як галузь української соціології шляхом відокремлення її проблематики, функцій від аналогічних ознак вітчизняної кримінології, визначено об'єкт і предмет нової галузі соціології, її внутрішню структуру та зв'язок з суміжними дисциплінами. Подано систематичний огляд першоджерел соціології злочинності. Досліджено асіологічні проблеми (небезпека тиску з боку класових, наукових, повсякденних ідеологій), методологічні (специфіка застосування системного підходу, складності з визначенням поняття злочину, дуалізм кримінології та обгрунтування мультипарадигмальності в процесі дослідження двох реальностей - злочину та злочинності), методичні питання, пов'язані з добором конкретної методики, організацією та тактикою польових досліджень. На підставі концепції соціальної адаптації розроблено мережу аналітичних категорій соціології злочинності, за допомогою якої стає можливим багатовимірний теоретико-соціологічний аналіз злочинності. Окреслено засади інституційного підходу до злочинності та розглянуто основні варіанти делінквентної поведінки стосовно інституційних комплексів. Удосконалено методологію соціологічного підходу до злочину як поведінки. На базі теорій соціальної поведінки Вебера та Парсонса визначено сутність кримінальної дії, її основні складові елементи та розроблено класифікаційну модель злочинності. Вперше введено поняття "кримінально-правове поле" та розглянуто основні властивості злочинності як соціального поля. Розвинуто поняття криміногенної ситуації на базі реалізації системної методології. Удосконалено теорію латентних соціальних процесів за рахунок введення поняття "соціально-інформаційна піраміда", яка відображає загальну модель вказаних процесів, сформульовано засади дослідження латентних соціальних процесів. Наведено методику та результати низки вимірів латентної злочинності, проаналізовано світову практику досліджень латентної злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*368 + Х883.9(4Укр)1
Шифр НБУВ: РА316913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського