Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (34)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р627.701.61$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Гончарова І.Є. 
Ефективність терапії із застосуванням методу краніоцеребральної гіпотермії у лікуванні психічних розладів внаслідок хронічної гіпертонічної дисциркуляторної енцефалопатії: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.16 / І.Є. Гончарова ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії і наркології АМН України". — Х., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Проведено багатопараметрові комплексні клінічні дослідження стану психічної сфери пацієнтів, що страждають на психічні розлади, зумовлені хронічною гіпертонічною дисциркуляторною енцефалопатією (ХГДЕ) до та після лікування їх за методом краніоцеребральної гіпотермії (КЦГ). Установлено особливості клінічного перебігу, описано зміни церебральної гемодинаміки, біоелектричної активності, стану лікворовмісних просторів. Відзначено патологічні особливості змін пам'яті й уваги, а також емоційної сфери пацієнтів. Одержано дані стосовно патогенезу та санатогенезу у хворих з психічними порушеннями внаслідок ХГДЕ. Відзначено, що в результаті відновних процесів під впливом КЦГ відбувається зміна стану вегетативної нервової системи, а саме, наявна перевага парасимпатичного її відділу. Установлено, що цей вплив призводить до поліпшення церебральної гемодинаміки, зменшення виявленості загальномозкових змін і пароксизмальної активності, зменшення ознак внутрішньої та зовнішньої гідроцефалії. Показано, що в результаті цих відбудовних процесів відбувається редукція астенічного симпатокомплексу, афективних порушень, параноїдного синдрому та відновлення когнітивних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.61-544
Шифр НБУВ: РА359021

Рубрики:

      
2.

Морочковський Р.С. 
Клінічна характеристика кліщового енцефаліту на Волині та оптимізація лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Р.С. Морочковський ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено клініко-лабораторне, епідеміологічне та інструментальне (електроенцефалографічне дослідження, аксіальна комп'ютерна томографія головного мозку) обстеження 150-ти хворих на кліщовий енцефаліт (КЕ). Зазначено, що зараження на КЕ відбувається найчастіше трансмісивним шляхом. Встановлено, що характерним для КЕ на Волині є однохвильовий перебіг гарячки, переважання гарячкової та менінгеальної форм захворювання, статикокоординаторні розлади, незначна частота паралітичних форм і випадків хронізації інфекції. Досліджено взаємозв'язок між динамікою зростання титру антитіл до вірусу КЕ у реакції зв'язування комплементу (РЗК), станом імунологічної резистентності організму (за концентрацією імуноглобулінів) та групою крові хворих. Встановлено залежність концентрації імуноглобулінів класів M, G і A у сироватці крові від клінічної форми захворювання, шляху зараження та групи крові хворого. Обгрунтовано доцільність використання у комплексній терапії КЕ лаферону як препарату з противірусною та імуностимулювальною дією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.615.1-3 +
Шифр НБУВ: РА324066

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського