Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (387)Книжкові видання та компакт-диски (306)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=П817$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Двилюк І.В. 
Акустичні репеленти в комплексній дератизації об'єктів ветеринарно-санітарного нагляду: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / І.В. Двилюк ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2001. — 15 с. — укp.

Обгрунтовано використання акустичних репелентів у боротьбі зі шкідливими гризунами, вивчено ефективність і доцільність їх застосування в комплексі з традиційними засобами дератизації на об'єктах ветеринарно-санітарного нагляду. Встановлено залежність етіологічних показників від частотних параметрів емітованого сигналу. Одержано нові дані про вплив акустичних репелентів на біоелектричну активність головного мозку та серця лабораторних щурів. Досліджено динаміку фізіологічних і біохімічних показників крові та репродуктивних показників у щурів за дії акустичного репеленту АР-010. Розроблено спосіб відлякування гризунів і комплексний план, який поєднує фізичні та хімічні засоби дератизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Cas*739.222.51 + П817
Шифр НБУВ: РА316334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мельник М.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза бджолиного меду в сучасних екологічних умовах України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / М.В. Мельник ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено якість і безпеку бджолиного меду за сучасних екологічних умов України. Встановлено, що діастазна активність меду з таких медоносів, як біла акація, плодові дерева, не стійка і протягом одного року зберігання може знизитися до нуля, а вміст інвертованого цукру - до 40 %. Активна кислотність медів України коливається від 3,5 до 4,5 (pH). Буферна ємність меду, ймовірно, залежить від хімічного складу грунтів, на яких ростуть медоноси. Антибіотики у меді здатні тривалий час зберігатися та виявляються у ньому навіть через 18 місяців зберігання. Доведено, що вміст нітратів у меді дуже незначний (від 4,1 до 11 мг / кг), а нітритів зовсім не виявлено. Забрудненість меду пестицидами пов'язана не стільки з видовими особливостями рослин медоносів, скільки з рівнем забрудненості грунтів певними пестицидами, зокрема їх здатністю тривалий час зберігатися. Рівень забрудненості меду у порівнянні з нектаром, більший у два - три рази. Накопичення ізотопів цезію у рослинах пов'язано з їх видовими особливостями. Вміст радіонуклідів у тілі зимуючих бджіл, більший у 10 разів, ніж у літніх бджіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.17(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Яворська О.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза м'яса курчат, виробленого при стимуляції їх росту та розвитку: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / О.В. Яворська ; Львів. нац. акад. вет. мед. ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Експериментально обгрунтовано росто- та імуностимулюючу дію спеціально розробленої молочно-дріжджової домішки "Стимугал", яку застосовано під час вирощування курчат. На підставі ветеринарно-санітарної оцінки тушок птиці та врахування типологічних особливостей автономної нервової системи встановлено позитивний вплив даного біостимулятора на підвищення середньодобових приростів маси тіла, збільшення живої маси, промірів довжини й обхвату тулуба, довжини плесни та покращання якості м'яса. З'ясовано, що внаслідок застосування кормової домішки відбуваються закономірні зміни морфологічних і біохімічних показників крові: підвищення вмісту еритроцитів, гемоглобіну, загального білка (зокрема, збільшення <$Ebeta>- <$Egamma>-глобулінів), глюкози, загальних ліпідів та зростання активності ферментів аланін- і аспартатамінотрансферази та підвищення природної резистентності курчат, яке позитивно впливає на їх збереженість, інтенсивність росту та будову тіла. Проведено хімічні, органолептичні дослідження та вивчено біологічну цінність м'яса птиці. Доведено активуючу дію досліджуваної кормової домішки на гуморальні фактори неспецифічної резистентності організму курчат. Виявлено, що застосування в раціонах курчат "Стимугалу" дозволяє одержувати м'ясо вищої якості в порівнянні з птицею, яка не отримувала даної кормової домішки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11 +
Шифр НБУВ: РА329129

Рубрики:

      
5.

Савчук Г.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза молока за різних способів і режимів пастеризації: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Г.В. Савчук ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему проведення ветеринарно-санітарної експертизи молока з використанням різних способів і режимів його пастеризації. Вперше в Україні зроблено ветеринарно-санітарне оцінювання сирого збірного молока, одержаного в господарствах центрального регіону з різними формами власності, визначено його мікробіологічні показники залежно від пори року та хімічного складу. Експериментально підтверджено вплив температурних режимів обробки молока на його технологічні властивості, зокрема, характеристики його сиропридатності. За сучасних умов більшість валового надою молока одержано з приватних господарств і не відрегульовано механізми ветеринарно-санітарного контролю. Обгрунтовано доцільність проведення термічної обробки молока на збірних пунктах з використанням нагрівних кавітаційних апаратів вітчизняного виробництва й інфрачервоного нагрівання. Виявлено, що собівартість пастеризації 1 т молока на пастеризаторі ТЕК-М становить 24,99 грн., з використанням агрегата інфрачервоного електронагрівання - 24,98 грн, на установці "Альфа-Лаваль" - 25,79 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.12 + Л950.41 +
Шифр НБУВ: РА358488

Рубрики:

      
6.

Бусол Л. В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза продуктів забою курчат-бройлерів при застосуванні нанокомпозиту порошка феромагнетика: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.09 / Л. В. Бусол ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено вплив згодовування кормів з нанокомпозиційним порошком феромагнетика термохімічного способу одержання у різних дозах на ріст і розвиток курчат-бройлерів. Встановлено фізіологічно обгрунтовані дози наноферомагнетика для курчат-бройлерів, визначено ветеринарно-санітарну характеристику продуктів забою курчат-бройлерів, вирощених з використанням кормів, які мають у складі нанокомпозит порошка феромагнетика в дозах 1 і 3 мг/кг корму. Доведено високу біологічну активність ультрадисперсних частинок заліза та відсутність можливості виникнення ризиків, пов'язаних зі зниженням продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11
Шифр НБУВ: РА374720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Джміль В.І. 
Ветеринарно-санітарна експертиза риби, інвазованої нематодами родини IAnisakidae/I: Автореф. дис... канд. вет. наук / В.І. Джміль ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.16
Шифр НБУВ: РА319115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Шарай Я.М. 
Ветеринарно-санітарна експертиза свинини при хронічному катаральному гастриті: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Я.М. Шарай ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено, що хронічні катаральні гастрити мають широке розповсюдження серед свинопоголів'я України (88 - 95 %). Показано, що у випадку сильно вираженого хронічного катарального гастриту ступінь обезкровлювання туш була задовільною та незадовільною. Органолептичні та фізико-хімічні показники м'яса погіршувались в залежності від тяжкості патологічного процесу. У м'ясі свиней, хворих на хронічний гастрит, збільшується вміст вологи, зменшується кількість білка, жиру, золи, понижується калорійність м'яса. Дослідження стосовно визначення сумарного вмісту жирних кислот та амінокислот показали, що під час патологічного процесу їх менше, ніж у клінічно здорових, а відносна біологічна цінність м'яса знижується на 22,0 - 30,7 % Схожу картину виявлено під час аналізу мінерального складу. Доведено, що обсіменіння м'яса та внутрішніх органів мікрофлорою збільшується в залежності від ступеня патологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.112,022
Шифр НБУВ: РА310027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Фоміна М.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза свинини, виробленої в умовах дефіциту заліза та його корекції: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / М.В. Фоміна ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив різних соплук і доз заліза на еритропоез, білковий, вуглеводний і мінеральний обмін у свиней, їх м'ясну продуктивність, прирости мас та якість одержаної продукції. Встановлено, що корекція раціонів дослідних свиней хелатними сполуками заліза (метіонатів і лізинатів) сприяє вірогідному зростанню кількості еритроцитів у крові, вмісту гемоглобіну, концентрації загального білка, SH-груп і заліза у сироватці крові. Вивчено вплив різних сполук і доз заліза на м'ясну продуктивність, швидкість росту свиней, зроблено ветеринарно-санітарне та біологічне оцінювання одержаної продукції. З'ясовано, що додавання лізинату заліза до раціону відгодовуваних свиней краще впливає на забійні показники, морфологічний склад туш (збільшує вихід м'язової тканини, площу м'язового вічка), фізичні властивості (pH, площу м'язового вічка, вологоємність) та відзначається найбільшим рівнем вірогідності. Доведено, що застосування заліза у формі хелатів позитивно впливає на органолептичні характеристики свинини, що сприяє покращанню якості м'яса та бульйону з нього, фізико-хімічних показників і подовжує термін його зберігання. У м'ясі усіх дослідних груп свиней виявлено зменшення загальної вологи та збільшення вмісту сухої речовини та жиру, що забезпечує більшу калорійність м'яса та покращує його смакові якості. Доведено позитивний вплив хелатних сполук заліза на збільшення рівня мікроелементів у крові та м'ясі свиней (Fe, Mn, Zn, Cu). Розраховано економічний ефект та розроблено рекомендації щодо використання лізинату заліза для відгодівлі свиней у встановленій дозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45 + П817.11 +
Шифр НБУВ: РА358497

Рубрики:

      
10.

Горчанок Н.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза та санітарна оцінка риби при кудоозах: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Н.В. Горчанок ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення порядку ветеринарно-санітарної експертизи та санітарного оцінювання риби, ураженої міксоспоридіями роду Kudoa. На підставі результатів дослідження розроблено та впроваджено до виробництва та навчального процесу науково-методичні рекомендації щодо діагностування кудоозів морської та океанічної риби, а також порядку її ветеринарно-санітарної експертизи. Визначено ступінь екстенсивності й інтенсивності інвазії паразитами роду Kudoa основних промислових видів риб (родин бичкових, мерлузових, тріскових). Визначено місця локалізації паразитів та їх морфологічні особливості. Наведено схему детального дослідження паразитів роду Kudoa. Ступінь ураження бичків кругляків установлено залежно від розмірів і статі риби, пори року та району дослідження. Вивчено органолептичні хімічні, мікробіологічні, токсикологічні, радіологічні показники та біологічну цінність риби залежно від рівня її ураження Kudoa. Установлено вплив паразитів на аміно- та жирнокислотний склад м'яса риби. Досліджено взаємовідношення у системі паразит - живитель на гістологічному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.16 + П817.25 +
Шифр НБУВ: РА359601

Рубрики:

      
11.

Фаріонік Т.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза яловичини, виробленої в умовах дефіциту мікроелементів (Fe, Cu, Mn, Co, Zn) зони Лісостепу Вінничини: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Т.В. Фаріонік ; Львів. нац. ун-т вет. мед. та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше створено ефективний спосіб підвищення продуктивності відгодівельних бугайців та якості продукції тваринництва, доступний для використання в господарствах з відгодівлі ВРХ. Забезпечено збільшення продуктивності тварин та одержання яловичини з кращими хімічними властивостями, біологічною цінністю і фізико-хімічними та санітарними властивостями. Встановлено, що збагачення кормових раціонів відгодівельних бугайців хелатними сполуками метіонатів заліза, міді, марганцю, кобальту та цинку в запропонованих нами дозах сприяє збільшенню приросту живої маси, відносної швидкості росту і економічної ефективності галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.112(4УКР-4ВІН) +
Шифр НБУВ: РА367650

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мельник П.І. 
Ветеринарно-санітарна експертиза, якість і безпека харчових мідій: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / П.І. Мельник ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше в Україні проведено комплексні ветеринарно-санітарні дослідження щодо виявлення якості та безпеки мідій, м'ясо яких використовується для харчових цілей та надходить до торговельної мережі, залежно від методу культивування. Установлено фактори, що впливають на санітарну якість мідій і зумовлюють їх здатність як джерела харчових токсикоінфекцій, токсикозів та інфекційних захворювань людей і птиці вірусної етіології. Розроблено комплексну систему моніторингу якості та безпеки мідій відповідно до міжнародних вимог чинної системи самоконтролю (НАССР) якості та безпеки харчових продуктів. Запропонована система передбачає застосування вдосконалених органолептичних методів досліджень, проведення біохімічних досліджень, бактеріологічних експрес-методів визначення КМАФАнМ мікроорганізмів, бактерій групи кишкової палички та сальмонел. Розроблено токсикологічний метод визначення безпеки мідій з використанням інфузорії I>Colpoda steinii.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.1 +
Шифр НБУВ: РА349714

Рубрики:

      
13.

Хімич М.С. 
Ветеринарно-санітарна і якісна оцінка сухих кормів тваринного походження для непродуктивних тварин: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / М.С. Хімич ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.18 + П545.11 +
Шифр НБУВ: РА359994

Рубрики:

      
14.

Безсмертний В.М. 
Ветеринарно-санітарна оцінка і удосконалення технології підвищення якості м'яса птиці при аскаридіозі з використанням побічної сировини і відходів м'ясокомбінатів: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.06 / В.М. Безсмертний ; Одес. держ. с.-г. ін-т. — О., 1999. — 31 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням ветеринарно-санітарної експертизи та якісної оцінки м'яса птиці (курей, індичок) при аскаридіозі і розробці сучасної профілактики цього захворювання, направленої на збільшення виробництва і підвищення якості м'яса з використанням кормових домішок і відходів м'ясокомбінатів. Розроблена предзабійна і післязабійна діагностика аскаридіозу птиці, вивчено вплив аскаридіозної інвазії на продуктивність птиці, санітарні і якісні показники м'яса та його біологічну цінність. Науково обгрунтована можливість використання відходів м'ясокомбінатів як сировини для виробництва кормових домішок і преміксів і розроблена технологія їх виробництва. Вивчено вплив комплексної профілактики аскаридіозу на санітарні показники і якість м'яса птиці. Встановлена економічна ефективність проведення комплексної профілактики аскаридіозу птиці згідно з розробленою методикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.116,022

Рубрики:

      
15.

Горобей О.М. 
Ветеринарно-санітарна оцінка м'ясопродуктів, що реалізуються на ринках, та заходи з підвищення їх якості: Автореф. дис. канд. вет. наук: 16.00.09 / О.М. Горобей ; Львів. нац. акад. ветеринарної мед. ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне ветеринарно-санітарне дослідження (бактеріальне обсіменення, визначення токсичності та вмісту нітритів) ковбас і копченостей, що реалізуються на ринках у різні пори року та виготовляються різними суб'єктами виробництва. Встановлено фактори, що впливають на санітарну якість м'ясопродуктів, розроблено заходи щодо підвищення їх санітарної якості та безпеки. Запропоновано експрес-метод визначення токсичності м'ясопродуктів, розроблено спосіб виготовлення екологічно чистого барвника та безнітритну технологію виготовлення ковбасних виробів. Обгрунтувано ефективність впровадження у ветеринарно-санітарну експертизу м'ясопродуктів мікробіологічного експрес-методу визначення токсичності та виготовлення ковбас за безнітритною технологією з використанням розробленого барвника. Запропоновано методику контролю якості та безпеки м'ясопродуктів відповідно до міжнародних вимог системи самоконтролю (НАССР).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11 +
Шифр НБУВ: РА328446

Рубрики:

      
16.

Білик Р.І. 
Ветеринарно-санітарна оцінка молока при лейкозі великої рогатої худоби: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Р.І. Білик ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз безпеки й якості молока, одержаного від РІД- та полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР)-позитивних корів. Визначено зміни показників якості та безпеки молока, одержаного від РІД- і ПЛР- позитивних корів і розроблено правила його ветеринарно-санітарної оцінки. Теоретично й експериментально обгрунтовано ступінь ризику споживання молока, одержаного від РІД- і ПЛР-позитивних на лейкоз корів, що підтверджено дослідами на біологічній моделі лабораторних мишей за (хронічного) тривалого згодовування їм такого молока. Запропоновано "методичні рекомендації з ветеринарно-санітарної експертизи молока та м'яса, одержаних від великої рогатої худоби, хворої на лейкоз", затверджені науково-методичною радою Державного комітету ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України, "Спосіб фарбування мазків молока для цитологічного дослідження".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.12 + П872.132.1-911 +
Шифр НБУВ: РА366080

Рубрики:

      
17.

Фурман С.В. 
Ветеринарно-санітарна оцінка продуктів бджільництва, одержаних в радіоактивно забруднених районах Полісся Житомирщини: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / С.В. Фурман ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.17
Шифр НБУВ: РА312808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Тирсіна Ю.М. 
Ветеринарно-санітарна оцінка продуктів забою некатегорійного молодняку великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Ю.М. Тирсіна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Вперше вивчено гістологічні зміни (некроз, відкладання ліпофусцину, слизову дистрофію міжм'язової сполучної тканини), які знижують якість м'яса некатегорійних тварин як повноцінного продукту харчування. Доведено, що інтенсивність саркоцистозної інвазії під впливом незбалансованої та недостатньої годівлі зростає. Зазначено, що одержані результати досліджень дають підставу рекомендувати проведення обов'язкового бактеріологічного дослідження продуктів забою некатегорійних тварин, які є потенційно небезпечним джерелом токсикоінфекції для людини, а також проведення патогістологічного дослідження на предмет ураження саркоцистами, оскільки інтенсивність м'язової інвазії саркоцистами у даному випадку зростає.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11 +
Шифр НБУВ: РА324559

Рубрики:

      
19.

Ковальчук Р.Л. 
Ветеринарно-санітарна та якісна оцінка яловичини за відгодівлі бугайців кормами, збагаченими гуматом натрію та метіонатами кобальту і йоду: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Р.Л. Ковальчук ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив підгодівлі бугайців гуматом натрію та гуматом натрію у поєднанні з хелатними сполуками (метіонатами) кобальту та йоду на інтенсивність перебігу фізіологічних процесів в організмі тварин, їх продуктивність та якість одержаної від них продукції. Вивчено вплив підгодівлі гуматом натрію та гуматом натрію у поєднанні з хелатними сполуками (метіонатами) кобальту та йоду в різних пропорціях на якість продукції. Встановлено, що корекція раціонів дослідних бугайців гуматом натрію у поєднанні з метіонатами кобальту та йоду позитивно впливає на гематологічні показники, активність ферментів переамінування, інтенсивність обміну речовин в організмі тварин, не викликаючи порушень їх клінічного стану. Вивчено вплив підгодівлі на продуктивність та забійні якості яловичини. Встановлено, що підгодівля бугайців гуматом натрію у поєднанні з метіонатами кобальту та йоду покращує харчову цінність, фізико-хімічні та санітарні показники одержаної від них яловичини. Розраховано економічний ефект і розроблено методичні рекомендації щодо комплексного використання гумату натію з метіонатами кобальту та йоду для відгодівлі великої рогатої худоби у відповідних дозах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451 + П817.11 +
Шифр НБУВ: РА349677

Рубрики:

      
20.

Константінов П.Д. 
Ветеринарно-санітарний та радіометрично-гігієнічний контроль продуктів забою тварин, отриманих у зонах посиленого радіоекологічного контролю: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / П.Д. Константінов ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Вивчено наслідки Чорнобильської катастрофи (вплив радіонуклідів на якість м'яса забійних тварин), вдосконалено методи зниження рівня радіонуклідів у м'ясі та випуск екологічно безпечної м'ясної продукції. Проведено ретроспективний радіометричний аналіз продуктів забою тварин, забруднених радіонуклідами. Встановлено, що радіонукліди, концентрація яких знаходиться в межах допустимих рівнів ДР-97 (19 - 25 Бк/кг), впливають на біохімічний склад яловичини: знижується вміст білка, жиру, сухої речовини, глікогену, молочної кислоти; підвищується вміст летких жирних кислот, аміно-аміачного азоту.Розроблено спосіб приготування біологічно активного препарату "Лактоцидин" з культури молочнокислих мікроорганізмів (ацидофільних паличок штаму 48c). Досліджено і впроваджено спосіб виробництва вареної ковбаси з додаванням лактоцидину, який забезпечив підвищення органолептичних показників готового продукту, зменшив кількість МАФАМ, збільшив вихід ковбаси, подовжив термін її реалізації, знизив вміст радіонуклідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.1
Шифр НБУВ: РА312773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського