Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (61)Книжкові видання та компакт-диски (79)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П241.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Бикіна Н.М. 
Агрохімічна оцінка використання добрив при вирощуванні цибулі ріпчастої на темно-сірих опідзолених грунтах Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Н.М. Бикіна ; Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу внесення добрив за традиційною та вдосконаленою технологіями вирощування цибулі ріпчастої на агрохімічні та агрофізичні показники родючості темно-сірого опідзоленого грунту, проходження окремих фізіолого-біохімічних процесів у рослинах, урожайність культури, а також біологічну цінність продукції та її здатність до тривалого зберігання. Встановлено раціональні форми, дози та строки внесення добрив з урахуванням сортових особливостей цибулі ріпчастої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-434(4Укр)
Шифр НБУВ: РА315859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бондар О.А. 
Адаптивно-насінницький потенціал та елементи зонального насінництва малопоширених культур і цибулі ріпчастої в Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.А. Бондар ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Викладено результати комплексної оцінки та визначено джерела господарсько-цінних ознак з генофонду салату цикорного, нігели посівної, васильків, амаранта волотистого, сафлору фарбувального, катрану степового. Визначено строки висіву насіння малопоширених овочевих рослин за умов Нижнього передгірного району Криму. Розроблено методичні рекомендації щодо вирощування насіння малопоширених овочевих рослин у даному регіоні. Наведено господарську характеристику нового сорту салату цикорного Салгір. Доведено, що найбільш оптимальний для вирощування цибулі ріпчастої сорту "Ялтинська місцева" Південнобережний агрокліматичний район. Проведено добір родин, виділено лінію з найбільш стабільними ознаками, створено новий сорт цибулі ріпчастої "Ялтинський люкс". Викладено порівняльну оцінку економічної ефективності виробництва зелені салату цикорного сорту "Салгір" та виробництва насіння цибулі ріпчастої сорту "Ялтинський люкс". Розроблено методичні рекомендації щодо вирощування насіння цибулі ріпчастої в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.4-4(4УКР-6КРИ) + П241.5-4(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА350765

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Івченко Т.В. 
Біотехнологічні та фізіологічні методи в селекції цибулі ріпчастої (IAllium cepa L.D): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Т.В. Івченко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Уперше на культурі цибулі ріпчастої вивчено ефективність одержання гаплоїдних рослин за методами андрогенезу та гіногенезу, експериментально обгрунтовано добір експланта, який забезпечує максимальний коефіцієнт регенерації. Установлено оптимальні живильні середовища та умови культивування експлантів, вивчено реакцію різних генотипів вітчизняної селекції на процедуру індукування гаплоїдів. З використанням одержаних даних розроблено "Методику індукування інбредних ліній цибулі ріпчастої методом гіногенезу in vitro". На базі біотехнологічних розробок запропоновано прискорену схему селекційного процесу для створення гетерозисних гібридів цибулі ріпчастої. Виявлено оптимальні умови для розмноження нових селекційних форм шляхом калусогенезу, з цією метою розроблено умови для індукування морфогенезу in vitro у рослин цибулі української селекції. Удосконалено технологію їх мікроклонального розмноження. Уперше для одержання гетерозисних гібридів запропоновано спосіб індукування стерильності на рослинах цибулі ріпчастої за допомогою хімічної кастрації. Виявлено 8 нових гаметоцидів, три препарати адаптаційної дії та один - замінник агару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-31 +
Шифр НБУВ: РА325522

Рубрики:

      
4.

Борисенко Л.Д. 
Вихідний матеріал видів цибулі батун, запашна, слизун, шніт для селекції в умовах Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.Д. Борисенко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено основні господарсько-цінні ознаки генофонду видів цибулі видів "Батун", "Запашна", "Слизун", "Шніт" за умов Степу України. Визначено особливості селекції, а також ботанічні та біологічні даних видів цибулі за адаптивністю та стабільністю генотипів. З'ясовано відмінності колекційного матеріалу та виділено джерела для селекційної роботи за комплексом господарсько-цінних ознак. Установлено ефективність доборів стабільних генотипів за продуктивністю та якістю зеленого пера і несправжньої цибулинки. Удосконалено методику ведення селекційного процесу, на базі якої створено високопродуктивні сорти видів цибулі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.5-31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352332

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Біленька О.М. 
Вихідний матеріал для створення сортів цибулі ріпчастої і цибулі шалоту, адаптованих до умов Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.М. Біленька ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

За умов Лісостепу України встановлено закономірності мінливості основних цінних господарських ознак цибулі ріпчастої та цибулі шалоту. Виділено генетичні джерела для селекції цибулі ріпчастої за ознаками скороспілості, урожайності, лежкості, стійкості проти пероноспорозу, адаптивності, а цибулі шалот за ознаками скороспілості, урожайності цибулин і зелених листків, біохімічного складу цибулин і зелених листків, адаптивності. Визначено кореляцію між вмістом біохімічних показників у цибулинах і зелених листках цибулі шалоту. У результаті селекційної роботи створено два сорти цибулі ріпчастої - Мавка (салатного використання) та Любчик (універсального використання) і три сорти цибулі шалоту - Забава, Сюрприз і Ліра. Усі сорти занесено до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-31 +
Шифр НБУВ: РА369144

Рубрики:

      
6.

Коваленко Є.М. 
Вихідний матеріал цибулі шалот при селекції сортів різного напряму використання в умовах північного Степу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Є.М. Коваленко ; Ін-т зерн. гос-ва НААН України. — Д., 2010. — 17 с. — укp.

Запропоновано метод кластерного аналізу для класифікації вихідного матеріалу цибулі шалот за господарсько-цінними ознаками. Вивчено можливість одержання стрілкувальних рослин цибулі шалот за умов північного Степу України та проведення гібридизації її з цибулею ріпчастою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-31(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шабетя В.В. 
Вихідний матеріал IAllium cepa L./I для селекційних програм Східної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.В. Шабетя ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше за умов східної частини Лісостепу України визначено генотипову мінливість господарсько-цінних ознак цибулі (Allium cepa L.). Виявлено кореляційні зв'язки між кількісними ознаками та встановлено провідні з них. Відібрано вихідний матеріал для різних напрямків регіональної селекції. З урахуванням виділених форм створено нові сорти Амфора та Білянка. Наведено морфологічну оцінку насіння цибулі та виявлено закономірності, які дозволяють застосовувати прогнозування селекційних форм за насіннєвою оболонкою. Встановлено можливість одержання зеленої цибулі у східній частині Лісостепу України з насіння в однорічній культурі. Підібрано регулятори росту та визначено оптимальні умови їх застосування для хімічної кастрації квіток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.5-3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334222

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мазуркевич А.О. 
Елементи енергозберігаючої технології вирощування насіння цибулі ріпчастої в умовах південної зони України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / А.О. Мазуркевич ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше за умов півдня України (Криму) на підставі аналізу морфо-біологічних особливостей розвитку та способів вирощування цибулі ріпчастої сорту Ялтинська місцева обгрунтовано, експериментально доведено та впроваджено елементи енергоощадної технології виробництва насіння: мінливості сортових якостей цибулі сорту Ялтинська місцева. Доведено можливість застосування розсадного та безрозсадного способів вирощування. Установлено вплив строків сівби і садіння, густоти рослин на врожайність та якість насіння. Вивчено вихідний матеріал та створено новий сорт цибулі ріпчастої "Ялтинський рубін" зі стабільно високими сортовими ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-4(4УКР) + П241.52-37(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341028

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Косенко Н.П. 
Насіннєва продуктивність цибулі ріпчастої залежно від строків садіння, маси маточних цибулин і площі живлення рослин в умовах південного Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / Н.П. Косенко ; Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т " Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено елементи технології вирощування насіння цибулі ріпчастої на каштанових грунтах південного Степу України. Обгрунтовано вплив маси маточних цибулин і площі живлення на формування врожаю та якості насіння за умов осіннього та весняного садіння. Досліджено питання щодо визначення оптимального строку висаджування з урахуванням впливу зовнішніх факторів. Одержано результати щодо зазначеного строку, маси маточних цибулин і площі живлення рослин. Вивчено особливості росту та розвитку насіннєвих рослин цибулі ріпчастої залежно від умов зовнішнього середовища за ризикових умов температурних коливань повітря та грунту південного Степу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356666

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Музика Л.П. 
Обгрунтування елементів і прийомів технології вирощування цибулі ріпчастої з насіння та сіянки в лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / Л.П. Музика ; УААН. Ін-т овочівництва і баштанництва. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень комплексу технологічних елементів і прийомів вирощування цибулі ріпчастої в лісостепу України. Запропоновано заходи зменшення забур'яненості посівів цибулі з насіння. Розроблено систему удобрення цибулі ріпчастої, установлено оптимальну дозу добрив за умов їх локального внесення. З'ясовано вплив розроблених елементів технології на якість врожаю. Установлено рівень споживання та винос поживних речовин рослинами цибулі (на 1 т цибулин), а також коефіцієнти їх використання з грунту та добрив під час вирощування цибулі з сіянки та насіння за умов зрошення та без зрошення. Розраховано біоенергетичну й економічну ефективність розроблених елементів технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Капустіна Л.І. 
Обгрунтування окремих елементів технології вирощування часнику в лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / Л.І. Капустіна ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати трирічних досліджень певних елементів вирощування часнику озимого та ярого в Лісостепу України. Проведено господарсько-біологічну оцінку сортів часнику "Промінь", "Старобільський місцевий", "Мармуровий", "Козак", "Добродій", "Хотинівський", "Шотинський" за врожайністю підземних і повітряних цибулин, масою, кількістю повітряних цибулин з одного суцвіття, біохімічним складом. Установлено вплив строків висаджування часнику озимого стрілкуючого зубками й однозубками з урахуванням виходу їх зі стану спокою на ріст, розвиток і продуктивність рослин. Кращий з них - початок I декади жовтня. Врожайність становила 12,3 і 13,3 т/га. Досліджено за господарсько-цінними ознаками сорти часнику ярого, а саме: "Український білий гуляйпільський", "Одеський 13", "Житомирський", "Вінницький", а саме: за врожайністю, масою та структурою цибулин, біохімічним складом. У часнику ярого визначено оптимальний строк висаджування садивного матеріалу - рано навесні за першої можливості виходу в поле, який забезпечує врожайність 4,3 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.57-4 +
Шифр НБУВ: РА361963

Рубрики:

      
12.

Лавицький В. П. 
Підвищення ефективності технологічного процесу сепарації вороху цибулі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / В. П. Лавицький ; Луганський національний аграрний університет. — Луганськ, 2010. — 19 с.: a-рис. — укp.

Обгрунтовано можливість розділення компонентів вороху цибулі в двофазному газовому середовищі з внутрішньою твердою фазою у вигляді набору ансамблів полімерних дисків, блокованих ниткою, що утворюють пневмофрикційний шар. Розроблено математичну модель взаємодії компонентів вороху цибулі з елементами пневмофрикційного шару. Встановлено залежності впливу конструкторських параметрів сепаратора вороху цибулі на якісні показники процесу сепарації. Наведено математичну модель, що дозволяє визначити траєкторії переміщення тіл у пневмофрикційному шарі. Визначено вплив конструкторсько-режимних параметрів сепаратора на його енергетичні показники та продуктивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.5-4
Шифр НБУВ: РА373407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Зелендін 
Прийоми та елементи ресурсозберігаючої технології вирощування цибулі ріпчастої у лівобережному Лісостепу України на зрошенні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / Юрій Дмитрович Зелендін ; Інститут овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-408
Шифр НБУВ: РА366186

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Куцоконь Н.К. 
Радіаційна індукція множинних хромосомних пошкоджень у рослин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Н.К. Куцоконь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Уперше проаналізовано залежність виходу множинних хромосомних аьберацій, зокрема складні невизначені, від дози <$Egamma>-опромінення у рослин і показано, що процес утворення мультиаберантних клітин (МАК) не відбувається за законом випадкових подій, додаткові аберації з'являються у вже пошкоджених клітинах. Зауважено, що поява однієї аберації в клітині може сприяти появі інших пошкоджень. Запропоновано припущення щодо залежності частоти аберантних клітин та кількості аберацій щодо аберантної клітини від мутагенного навантаження, згідно якого значно більша кількість клітин з множинними абераціями хромосом індукується у разі високої частоти аберантних клітин у порівнянні з контролем. Зважаючи на спільність процесів утворення хромосомних аберацій в еукаріот це припущення пояснює відсутність чітких залежностей між дозою опромінення та появою МАК, що виявляється в популяційних дослідженнях різними авторами. Уперше за умов порівняння динаміки цитогенетичних показників двох видів Allium показано, що старіння насіння цибулі батун (A. fistulosum) супроводжується швидким наростанням частоти клітин з абераціями та появою мультиаберантних клітин, а у A. cepa виявлено більш повільне наростання мутаційного процесу, для якого виникнення МАК не є характерним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*441.221.2 + П241.5-315 +
Шифр НБУВ: РА333092

Рубрики:

      
15.

Могильна О.М. 
Система застосування гербіцидів на посівах цибулі ріпчастої в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.М. Могильна ; УААН. Ін-т овочівництва і баштанництва. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення системи застосування гербіцидів у посівах цибулі ріпчастої, які забезпечують зниження забур'яненості на 90 - 95 % і дозволяють зменшити пестицидне навантаження на довкілля. Встановлено, що тотрил з набу застосовують в баковій суміші у дозі (1,0 - 1,4) + 1,0 л/га. Фітотоксичність суміші підвищується через додавання до робочого розчину в якості ПАР масляно-емульсійного препарату суспензії (МЕПС) у дозі 4 л/га або рідкого комплексного добрива (РКД) - 15 л/га. Вивчено післядію гербіцидів грунтової дії (стомпу, рейсеру, зенкору, дуалу та бутизану) на наступі овочеві культури в сівозміні, які сприяли зниженню забур'яненості посівів на 10 - 61 %, і не впливали на зниження врожайності цибулі ріпчастої, томату, огірка та капусти пізньостиглої. За результатами досліджень розроблено систему смугового застосування гербіцидів, яка включає досходове внесення стомпу в дозі 3 - 4,5 л/га (розрахунок на суцільне внесення) й одно- та дворазове обприскування сходів баковою сумішшю тотрилу з набу (1,0 - 1,4) + 1,0 л/га з додаванням МЕПС або РКД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-468(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Попова Л.М. 
Технологічні прийоми садіння і зберігання посадкового матеріалу часнику нестрілкуючого ярого в південному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / Л.М. Попова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Викладено результати досліджень технологічних прийомів вирощування часнику нестрілкуючого ярого в південному Степу України. Визначено оптимальні параметри строків та глибини садіння, площі живлення рослин в залежності від фракції зубків і способу зберігання посадкового матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.570.5-452(2УКР-4ОДЕ),022

      
17.

Залізняк О.Л. 
Удосконалення методів селекції цибулі шалот для створення вихідного матеріалу з високою продуктивністю: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.Л. Залізняк ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано методи добору за корелювальними ознаками й удосконалено селекційний процес з метою створення вихідного матеріалу цибулі шалот і сортів для забезпечення зеленим пером протягом тривалого періоду. За умов Закарпаття розкрито можливості використання цибулі шалот для одержання зеленого пера шляхом вивчення високопродуктивних сортів з високою лежкістю. На підставі результатів вивчення систематики та таксономії цибулі ріпчастої уніфіковано схему походження цибулі шалот. Розроблено кореляційну модель основних кількісних ознак і з її використанням оптимізовано добори за ознаками, що корелюють з продуктивністю. Виявлено ознаки, що характеризуються значною мінливістю з можливим проявом нових ознак для добору клонів. Вивчено успадкування основих кількісних ознак та встановлено коефіцієнти варіювання ознаки гніздування та форми цибулини залежно від умов вирощування. Створено вихідний матеріал і оцінено кращі форми за господарсько-цінними ознаками у конкурсному розсаднику. Виявлено кращий сорт "Оксамит" з 9-ма цибулинами у гнізді, діаметром гнізда 6,5 см, діаметом цибулини 2,5 см, середньою масою цибулини 9,6 г та масою гнізда 78,9 г. Як перспективні визначено сортозразки АВ-15, АВ-13, КЮ-11 та КЮ-13, які характеризуються високими показниками продуктивності. Виділено клон від вихідної АВ/13 з 17-ма цибулинами у гнізді та масою гнізда 153 г і масою цибулини 9 г. Кращі ознаки продуктивності сформовано у вихідної форми АВ/С з сіянки. Кущ з 18-ти цибулин мав масу 157 г з середньою масою цибулини 8,7 г.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-31 +
Шифр НБУВ: РА361941

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського