Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (67)Книжкові видання та компакт-диски (83)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П241.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Хареба В.В. 
Агробіологічне обгрунтування виробництва капусти білоголової для продовольчих і насіннєвих цілей в Лісостепу і Поліссі України: Автореф. дис... д- ра с.-г. наук: 06.01.06 / В.В. Хареба ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Вперше за умов Лісостепу та Полісся України на підставі вивчення біологічних особливостей росту та розвитку рослин і фенотипової мінливості їх ознак теоретично обгрунтовано й експерментально апробовано енергозберігаючі технології виробництва капусти білоголової для продовольчого та насіннєвого використання. Досліджено біологічні властивості вітчизняних сортів з високими адаптивними можливостями й обгрунтовано доцільність використання короткоротаційних сівозмін, в яких визначено кращі попередники, оптимальні параметри обробітку грунту, дози та способи внесення добрив залежно від грунтово-кліматичних умов. Пристосовано робочі органи ППР-5,4 для рихлення грунту в міжряддях. Встановлено умови застосування мульчувальних матеріалів. Виявлено особливості формування врожайності та якості товарних головок, маточників і насіння капусти білоголової залежно від строків сівби та садіння, площі живлення та схеми розміщення рослин, способів обробки насіння, вирощування розсади, умов зберігання та підрізання кореневої системи маточників, пінцирування та десикації насінників. Удосконалено агротехнічні заходи боротьби з бур'янами та хворобами, що сприяють підвищенню продуктивності рослин капусти, а також збереженню та відтворенню родючості грунтів. На базі розроблених прийомів створено Національний стандарт "Виробництво насіння капусти білоголової. Типовий технологічний процес".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ковтунюк З.І. 
Агробіологічні особливості формування врожаю капусти броколі в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / З.І. Ковтунюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено асортимент вітчизняних та інтродукованих сортів, висвітлено ефективні технологічні заходи вирощування капусти броколі за умов правобережного Лісостепу України без зрошення. Встановлено перевагу касетного способу вирощування розсади віком 30 і 40 днів у весняно-літній період порівняно з безгорщечним. Касетний спосіб вирощування розсади віком 30 і 40 днів забезпечив на 6 - 8 днів врожай пізніше, проте загальний обсяг був на 30 - 31 ц/га вищий за наявності зменшення затрат на вирощування розсади на відміну від традиційної технології. Доведено, що локальний спосіб внесення половинної норми мінеральних добрив дає такий же ефект, як і повна норма, якщо їх вносити врозкид. Встановлено позитивний вплив регуляторів росту івін, гумісол та емістим C за умов намочування насіння або обприскування рослин під час вегетації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.29-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА315812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чайка В.Д. 
Агрохімічна ефективність мінеральних добрив при вирощуванні гібридів білоголової капусти різних груп стиглості: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / В.Д. Чайка ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу мінеральних добрив, зокрема комбінованого добрива "Гармонія", внесених під гетерозисні гібриди капусти білоголової різних груп стиглості на темно-сірому опідзоленому грунті Північного Лісостепу України. Визначено вплив доз добрив на агрохімічні показники грунту, проходження окремих фізіолого-біологічних процесів у рослинах, урожайність різних груп стиглості культури, а також біологічну цінність урожаю. Розроблено математичні моделі прогнозування продуктивності та якості урожаю гібридів капусти різних груп стиглості залежно від доз внесених добрив. Встановлено раціональні та економічно-доцільні дози добрив у процесі вирощування різних груп стиглості капусти білоголової за удосконаленою технологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-43(4Укр)
Шифр НБУВ: РА318025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Семенко Л.О. 
Агрохімічна оцінка використання добрив за вирощування капусти білоголової ранньої на темно-сірому опідзоленому грунті Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.О. Семенко ; Нац. ун-т біоресурсів та природокористування України. — К., 2009. — 17 с. — укp.

З метою підвищення продуктивності й одержання біологічно ціної продукції капусти білоголової ранньої наведено рекомендації щодо оптимізації умов живлення рослин на темно-сірому опідзоленому грунті Лісостепу Правобережного України. Вивчено динаміку зміни окремих параметрів поживного режиму грунту та використання різних доз мінеральних добрив. Визначено інтенсивність проходження окремих фізіологічних процесів у рослинах, господарського виносу основних елементів живлення врожаєм, встановлено коефіцієнти їх використання з добрив. Вивчено вплив мінеральних добрив на продуктивність і показники якості головок капути білоголової (ранньої). Проведено економічне й енергетичне оцінювання використання мінеральних добрив під дану сільськогосподарську культуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-434.2 +
Шифр НБУВ: РА363587

Рубрики:

      
5.

Бачинський О.В. 
Вплив вермикомпосту та купограну на урожай та якість капусти білоголової на темно-сірому опідзоленому грунті Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.В. Бачинський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Захищається робота, яка містить результати по визначенню впливу вермикомпосту та купограну на агрохімічні та агроекологічні властивості темно-сірого опідзоленого легкосуглинкового грунту, урожай та якість капусти білоголової сорту "Амагер 611" при вирощуванні за енерго-ресурсо-природоохоронною технологією. Отримано значний приріст врожаю та покращання якості капусти білоголової в результаті використання нових видів добрив. Вивчена ефективність використання вермикомпосту та купограну на темно-сірому опідзоленому легкосуглинковому грунті Північного Лісостепу України для покращання агрохімічних властивостей грунту, стабілізації продуктивності білоголової капусти, покращання біологічної цінності та терміну зберігання продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-434(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
6.

Куц О.В. 
Вплив мікроелементів на продуктивність і якість капусти білоголової пізньостиглої та буряка столового на черноземі типовому лівобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.В. Куц ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Удосконалено елементи технології вирощування капусти білоголової пізньостиглої та буряка столового. Вивчено вплив співвідношень, строків і способів використання мікроелементів на чисту продуктивність фотосинтезу, зміну біометричних показників рослин, урожайність та якість продукції даних сільськогосподарських культур, встановлено придатність продукції до тривалого зберігання та промислової переробки. Доведено, що у процесі вирощування капусти білоголової із застосуванням оптимальних доз мінеральних добрив доцільно використовувати позакореневі підживлення солями молібдена та мікродобривом "Реаком" у фазу початку утворення розетки листків та у фазу початку утворення головки. Обгрунтовано необхідність у процесі вирощування буряка столового проведення підживлення солями бору та молібдену у фазу початку утворення коренеплода. Доведено, що запропоновані елементи технології дозволяють підвищити рентабельність вирощування капусти білоголової до 135 %, буряка столового - до 116 %, зменшити собівартість продукції до 0,44 грн/кг товарної капусти та 0,37 грн/кг коренеплодів буряка столового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-434 (4УКР) + П241.32-434 (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361152

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Срібна І.М. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів і прийомів вирощування капусти брюссельської в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / І.М. Срібна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Представлено результати трирічних досліджень ефективності окремих прийомів вирощування капусти брюссельської за умов Лісостепу України. Наведено господарсько-біологічну оцінку сортів різного географічного походження, зокрема середньопізніх, таких, як Горнет, Вертус і Розелла з Німеччини, Завитка (Чехія), Мачуга (Польша), Перфекшн (Росія), а також пізньостиглих сортів Геркулес 1342 (Росія), Гронігер (Німеччина), Кетскайл (Польща), Лонг ісланд і Мезо нано (Італія) за врожайністю, кількістю і масою головочок, розміщених у нижній, середній та верхній частинах стебла, біохімічним складом та вмістом макроелементів. За комплексом господарсько-цінних ознак виділено кращі сорти капусти брюссельської, які рекомендовано для державного сортовипробування, якими є: середньопізні - Розелла та Вертус та пізньостиглий Гронігер. Досліджено вплив строків сівби на ріст, розвиток і продуктивність двох різних за скоростиглістю сортів. Доведено, що оптимальні строки сівби - 20 - 25 квітня. Визначено оптимальний строк прищипування верхівки рослин пізньостиглого сорту Геркулес 1342 (10 вересня), який забезпечує формування більшої кількості головочок на рослині та істотне підвищення врожайності до 10 т/га. Показано, що даний захід недоцільно застосовувати для середньопізнього сорту Розелла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.23-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344668

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Філатов Р.І. 
Енергозберігаюча технологія виробництва насіння капусти білоголової пізньостиглої у Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / Р.І. Філатов ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати чотирирічних досліджень з питань енергоощадного насінництва капусти білоголової. Доведено можливість одержання високих врожаїв якісного насіння капусти білоголової за умов Криму. Розроблено енергоощадну технологію виробництва насіння капусти білоголової пізньостиглої. У разі використання підрізки коренів маточників (строк сівби - 2 декада липня) створюються умови водного стресу, що оптимізує процес закалки рослин та підвищує їх зимостійкість. Підготовлені маточники у фазі нещільної головки залишаються безпосередньо у полі за впливу коливання зимових температур. З'ясовано, що використання адаптаційного потенціалу рослин сприяє одержанню врожайності насіння капусти за виробничих умов до 1 010 кг/га, зниженню витрат енергії у порівнянні з існуючою технологією на 39 %. Собівартість 1 кг насіння зменшується до 6,8 грн./кг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-37(4УКР-6КРМ) + П241.21-4(4УКР-6КРМ) +
Шифр НБУВ: РА341100

Рубрики:

      
9.

Романова Т.А. 
Насіннєва продуктивність капусти білоголової пізньостиглої при використанні добрив в умовах лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / Т.А. Романова ; УААН. Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності формування якості та високого рівня врожайності насіння капусти білоголової пізньостиглої. Розроблено метод збільшення виходу насіння з одиниці площі та збереження його високої якості на базі застосування локального способу внесення мінеральних добрив, підживлення рослин у фазу відростання квітконосіїв та використання біодобрива "Байкал ЕМ-IУ". Досліджено типи галуження насінників капусти білоголової. Доведено вплив архітектоніки куща на продуктивність насіннєвих рослин і якість насіння. Для програмування врожайності встановлено оптимальні дози внесення поживних речовин і коефіцієнти їх використання насінниками капусти. Доведено позитивний вплив біодобрива "Байкал ЕМ-IУ" на ріст, розвиток, продуктивність насіннєвих рослин і якість насіння капусти білоголової. Виявлено збереженість сортових та основних господарсько-цінних ознак рослинами капусти білоголової у разі використання насіння, одержаного з застосуванням запропонованих добрив. Розраховано енергетичну й економічну ефективність внесення добрив під насінники капусти білоголової.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350873

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Дидів О.Й. 
Обгрунтування елементів технології вирощування капусти білоголової пізньостиглих сортів і гібридів в умовах Західного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.Й. Дидів ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати трирічних досліджень, здійснених з метою вивчення елементів технології вирощування капусти білоголової пізньостиглих сортів і гібридів за умов Західного Лісостепу України. За комплексом господарсько-цінних ознак виділено кращі сорти та гібриди для розсадного та безрозсадного вирощування за умов Західного Лісостепу України. Для даних умов виділено більш урожайні, придатні для тривалого зберігання та технологічної переробки (квашення) пізньостиглі сорти та гібриди капусти білоголової за розсадного та безрозсадного вирощування. Сівба насіння за оптимальних строків (першої декади травня) сприяє одержанню високої товарної врожайності пізньостиглого сорту "Княгиня" - 69,1 т/га, що на 6,6 т/га вище контролю. Оптимальні дози мінеральних добрив, застосування органічного добрива універсального "Домінанта" та загущення рослин до 31,7 тис./га забезпечують найвищу врожайність і якість товарної продукції. Рекомендовано використовувати результати досліджень з метою інтенсифікування технології вирощування капусти білоголової пізньостиглих сортів і гібридів для умов Західного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА355870

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Федосій І.О. 
Обгрунтування елементів технології вирощування капусти савойської в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / І.О. Федосій ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Представлено результати трирічних досліджень з вивчення окремих прийомів вирощування капусти савойської в Лісостепу України. За комплексом господарсько-цінних ознак виділено кращі сорти та гібриди капусти савойської, які рекомендовано для державного сортовипробування - середньостиглі сорти Чіфтейн савой та Аубервіль. Для підвищення лежкості капусти савойської протягом 4-х місяців встановлено оптимальні способи зберігання головок капусти савойської: цілими рослинами у підвішеному стані, поліетиленових мішках і пакетах по одній головці без доступу повітря, які забезпечують найвищий вихід товарних головок - 78,7, 77,1 та 76,4 %. Рекомендовано зберігання капусти савойської у відкритих поліетиленових мішках, з укладанням цілих рослин на решітчасті настили в штабелі та в ящиках із загортанням у папір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.25-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351041

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Волошина 
Обгрунтування окремих елементів технології вирощування капусти червоноголової в Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / Олена Іванівна Волошина ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-4 червоголова капуста
Шифр НБУВ: РА366160

Рубрики:

      
13.

Мулярчук О. І. 
Оптимізація елементів технології вирощування пізньостиглих сортів капусти білоголової в умовах південно-західної частини Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / О. І. Мулярчук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено результати досліджень розвитку асиміляційної поверхні, поглинання та використання ФАР, динаміки нагромадження сухої речовини, ефективності ФП і ЧПФ. Досліджено особливості формування врожаю пізньостиглих сортів капусти білоголової, внесено мінеральні добрива на програмований урожай і застосовано краплинне зрошення. Оптимальним варіантом технології є вирощування пізньостиглих сортів капусти білоголової Харківська зимова, Українська осінь й Яна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.22-4
Шифр НБУВ: РА372977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Дудка М.І. 
Оптимізація прийомів вирощування ярих капустяних, злакових і бобових культур у сумісних посівах на зелений корм в північному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.І. Дудка ; Ін-т зерн. госп-ва, УААН. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Представлено результати досліджень з удосконалення агротехнічних прийомів вирощування кормових культур з метою збільшення виробництва кормів і покращання їх якості. Створено адаптовані до умов вирощування високопродуктивні однорічні агроценози за участі капустяних, бобових і злакових культур шляхом здійснення науково обгрунтованого добору видового та кількісного складу компонентів, оптимізації співвідношення високоенергетичних злакових і білкових рослин. Визначено вплив мінерального живлення та строків збирання на продуктивність травостоїв. Установлено закономірності росту та розвитку рослин-компонентів у одновидових і сумісних посівах, особливості формування продуктивності та якості корму залежно від технологічних прийомів вирощування (видового складу, співвідношення компонентів, доз добрив, строків збирання). Розроблено технологію одержання двох - трьох урожаїв зеленої маси протягом року за умов поєднання в інтенсивній ланці сумішки ячменю з горохом і редькою олійною та післяукісної - кукурудзи з суданською травою. Визначено ефективність весняних агроценозів як попередника для озимої пшениці на зерно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.2-490(4УКР) + П212.05-490(4УКР) + П213-490(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341130

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Роєнко В.П. 
Основні агротехнічні заходи вирощування насіння капусти білоголової безпересадковим способом на півдні України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / В.П. Роєнко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Наведено результати чотирирічних досліджень щодо визначення особливостей формування врожаю та якості насіння капусти білоголової за безпересадкового способу вирощування. Доведено можливості застосування розсадної та безрозсадної культур. Для забезпечення успішної перезимівлі безпересадкових насінників, завершення стадійних змін, дружного формування пагонів і стручків та досягнення врожайності насіння на рівні 10,5 - 12,2 ц/га на півдні України обгрунтовано доцільність використання розсадної культури і строків сівби 10 - 15 липня, а для безрозсадної культури - 25 - 30 липня. З'ясовано, що для підвищення зимостійкості безпересадкових насінників і врожайності насіння необхідно застосовувати передзимове підгортання їх землею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА332951

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Чередниченко В.М. 
Створення конвеєра та удосконалення основних елементів технології вирощування капусти цвітної в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / В.М. Чередниченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за умов Правобережного Лісостепу України обгрунтовано основні етапи конвеєрного надходження капусти цвітної (з 1-ої декади червня до 3-ої декади грудня) із застосуванням краплинного зрошення. Встановлено доцільність та ефективність таких елементів агротехнології, як застосування тимчасових тунельних укриттів, касетного способу вирощування розсади за ранніх і пізньовесняних строків садіння, поєднання розсадного та безрозсадного вирощування, літніх строків садіння розсади з відкритих розсадників, методу дорощування. Розроблено оптимальні схеми розміщення рослин капусти цвітної у відкритому грунті за умов краплинного зрощення. Виділено її високопродуктивні сорти та гібриди для зони Правобережного Лісостепу України, наведено рекомендації щодо їх впровадження у виробництво. Зроблено економічне та біоенергетичне оцінювання конвеєрного вирощування капусти цвітної за умов правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.22-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358402

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Сонець В.А. 
Технологічне обгрунтування конвеєрного виробництва капусти білоголової в умовах Центрального Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / В.А. Сонець ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вивчено найбільш раціональні способи вирощування розсади капусти білоголової, оптимальні строки її висаджування у відкритий грунт, умов сівби насіння за безрозсадного способу з метою стабільного постачання продукції населення протягом року на сірих опідзолених грубопилувато-легкосуглинкових грунтах Центрального Полісся України. Установлено вплив агротехнічних заходів та факторів навколишнього середовища на динаміку формування врожайності сортів та гібридів капусти білоголової.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА333582

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського