Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (42)
Пошуковий запит: (<.>U=П060.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Швець М.Д. 
Гідравлічні аспекти розрахунку напірних колекторів насосних станцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / М.Д. Швець ; Рівн. держ. техн. ун-т. — Рівне, 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто актуальне питання розрахунку нової конструкції напірного колектора насосної станції, загальна подача якої не була б зумовлена порядком вмикання насосів у роботу. Розкрито причини виникнення додаткових гідравлічних опорів, подано методику їх розрахунку, а також розрахунку колектора подібної конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.314.1,022
Шифр НБУВ: РА307761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бабіцька О. А. 
Ефективність систем інженерного захисту від підтоплення самопливного та примусового типу та напрями їх удосконалення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 06.01.02 / О. А. Бабіцька ; Ін-т гідротехніки і меліорації НААН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано ефективність роботи систем інженерного дренажу самопливного та примусового типу щодо захисту від підтоплення та затоплення зрошуваних земель і сільських населених пунктів Півдня України та розроблено напрями їх удосконалення. Запропоновано методику для визначення ефективності роботи дренажних систем щодо захисту від підтоплення та затоплення. Визначено умови та причини підтоплення у районі досліджень, проведено оцінювання сучасного технічного стану дренажу тривалої експлуатації. Встановлено динаміку поширення площ підтоплення у вологі, нормальні та сухі роки та закономірності режиму рівнів грунтових вод та атмосферних опадів на фоні горизонтального та вертикального дренажу. Доведено ефективність та експлуатаційну надійність систем горизонтального самопливного дренажу та неусталений характер роботи дренажних систем з примусовим водовідведенням внаслідок їх дискретної роботи. Науково обгрунтовано напрями вдосконалення та модернізації систем захисту земель від підтоплення та затоплення примусового типу та запропоновано комплекс заходів, який базується на самопливному водовідведенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.31 + Н778.712.7
Шифр НБУВ: РА376913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Захаров Р.Ю. 
Забезпечення екологічної безпеки та енергозбереження при роботі підкачувальних зрошувальних насосних станцій (на прикладі водогосподарчого комплексу Автономної Республіки Крим): Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Р.Ю. Захаров ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2005. — 20 с. — укp.

На прикладі водогосподарського комплексу (ВГК) Автономної Республіки Крим (АРК) науково обгрунтовано комплексний спосіб забезпечення екологічної безпеки й енергоощадження за роботи підкачувальних зрошувальних насосних станцій (ПНС). Обгрунтовано вплив ПНС на еколого-меліоративний стан природничо-технічних систем (ПТС) зрошуваних угідь та приляглих до них територій. Уперше запропоновано методику підбору кількості та марок основних насосів за показниками експлуатаційних режимів ПНС як спосіб забезпечення високого стійкого рівня екологічної безпеки й енергоощадження під час роботи ПНС. Розроблено методику оцінки екологічної надійності ПНС за надійністю елементів, які лімітують надійність системи, з урахуванням резервування та експлуатаційних режимів. Проаналізовано еколого-меліоративну обстановку території АРК, відмови ПНС ВГК АРК і визначено основні фактори впливу на екологічну безпеку за умов роботи ПНС у структурі ПТС зрошуваних угідь і приляглих до них територій, а також визначено експлуатаційні режими та графіки роботи ПНС з урахуванням умов функціонування зрошуваних систем Криму. Запропоновано методику розрахунку економії енерговитрат під час підбору насосів і роботи ПНС за показниками експлуатаційних режимів, а також методику розрахунку діаметра обточеного робочого колеса та робочих характеристик насоса з обточеним робочим колесом. Оцінено проектну та фактичну екологічну експлуатаційну надійність існуючих ПНС ВГК АРК та проаналізовано енерговитрати цих ПНС. Здійснено прогнозну оцінку рівня екологічної надійності та узагальнено прогнозну оцінку економії енерговитрат у разі реконструкції існуючих ПНС ВГК АРК під час підбору насосів і роботи ПНС за показниками експлуатаційних режимів. Наведено рекомендації щодо застосування методик за умов нового проектування та у разі реконструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.314.1 +
Шифр НБУВ: РА338051

Рубрики:

      
4.

Михайлов Ю.О. 
Наукові засади і технологія водозберігаючого превентивного управління водокористуванням на зрошувальних системах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 06.01.02 / Ю.О. Михайлов ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — К., 2001. — 31 с. — укp.

За результатами теоретичного узагальнення та нового вирішення проблеми раціонального управління використанням води на зрошувальних системах України експериментально доведено стохастичну природу явищ, пов'язаних з формуванням водного балансу території за умов зрошення, споживанням води та її стоку. Запропоновано новий метод та технологію управління водокористуванням на зрошувальних системах, як процесом стохастичної природи, включаючи імовірний прогноз, планування, реалізацію та контроль з наступним корегуванням плану. Обгрунтовано оптимальну структуру водоспоживання та водного балансу під час зрошення на засадах нормування групової водопотреби-нетто сільськогосподарських культур, технологічних втрат зрошувальної води, водовідведення, сумарного водонадходження на зрошувані землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.8 + П060.314
Шифр НБУВ: РА314033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Сташук В.А. 
Наукові засади управління водогосподарсько-меліоративним комплексом України: автореф. дис... д-ра техн. наук: 06.01.02 / В.А. Сташук ; УААН, Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Розроблено наукові засади управління водними ресурсами та водогосподарсько-меліоративним комплексом України за галузевим і басейновим принципами з застосуванням методу індикативного планування. Встановлено закономірності галузевої та територіальної структури водоспоживання. Запропоновано методологію інтегрованого управління водними ресурсами з урахуванням збалансованих норм (індикаторів) водоспоживання та водовідведення. Наведено пропозиції щодо використання гідрохімічного спектру як індикатора якісного стану поверхневих вод. Розроблено методологію інтегрованого управління якістю води з урахуванням емпіричних залежностей, які описують процес зниження концентрації хімічних елементів та їх сполук у поверхневих водах пропорційно зростанню інтенсивності водообміну у межах річкового басейну або водосховища. Обгрунтовано доцільність децентралізованого водопостачання сільських населених пунктів, розроблено принципи сталого розвитку меліорації земель на засадах посилення корпоративної ролі держави в утриманні цілісних майнових комплексів. Визначено принципи захисту території від шкідливої дії вод на підставі нового методу оцінювання її паводкової небезпеки. Доведено, що підтоплення земель грунтовими водами є постійною потенційною загрозою, яка виявляється лише у разі малоймовірного збігу декількох чинників. Запропоновано методологію складання оптимальних водогосподарських балансів за галузями економіки та басейнами річок, з використанням яких здійснюється управління водогосподарсько-меліоративними комплексами. Розроблено рекомендації, технологічні та технічні рішення щодо економного використання водних ресурсів, їх охорони від кількісного та якісного виснаження, запобігання шкідливій дії вод. Обгрунтовано пропозиції щодо ефективного використання коштів державного бюджету на утримання загальнодержавних водогосподарсько-меліоративних комплексів. Розроблено механізм управління водними ресурсами на підставі технологічної цілісності водогосподарсько-меліоративного комплексу, узгодження екологічної політики всіх суб'єктів водокористування, посилення їх відповідальності за кількісний та якісний стан водних ресурсів і річкових басейнів, впровадження платного водокористування та посилення корпоративної ролі держави у сталому розвитку водного господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220 + У9(4УКР)452-21 + П060.3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368766

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Попов В. М. 
Наукові засади управління водорозподільними системами на принципах ресурсо- та енергозаощадження: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 06.01.02 / В. М. Попов ; Нац. акад. аграр. наук України ; Ін-т гідротехн. і меліорації. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Розроблено наукові засади управління водорозподільними системами на принципах ресурсо- та енергозаощадження із застосуванням методів статистичного аналізу процесів, нормованого управління електроспоживанням та автоматизованого управління міжгосподарським водорозподілом "за потребою". Визначено основні закономірності процесів водоподачі та електроспоживання у зрошенні, а також процесів управління міжгосподарським водорозподілом на відкритих каналах. Розроблено статистичний метод аналізу якості водокористування на зрошувальних системах. Запропоновано методологію нормованого управління електроспоживанням, яка забезпечує підвищення енергоефективності водорозподільних систем. Обгрунтовано застосування автоматизованих робочих місць для ефективного розв'язання технологічних задач, спрямованих на ощадливе використання води, електроенергії та коштів на електроенергію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.314 + П076.23
Шифр НБУВ: РА373976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Філіпович Ю.Ю. 
Удосконалення конструкцій і методики розрахунку вакуумних установок автоматизованих насосних станцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / Ю.Ю. Філіпович ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Оцінено вплив параметрів вакуумних установок (розмірів вакуумного котла, живильної труби, початкового рівня води у вакуум-котлі, часу роботи вакуум-насоса та ін.) на характер технологічного процесу вакуумної системи. Розроблено програми розрахунку робочого циклу вакуум-установки, оснащеної вакуум-насосом та ежектором, вертикальним і горизонтальним вакуум-котлом та часу заливу відцентрового насоса. Вперше розроблено принцип подібності для перерахунку характеристик робочого циклу вакуумних установок. Розроблено методику визначення приведеної площі живильної труби, досліджено її вплив на роботу вакуумної установки. Запропоновано нові пристрої для заливу відцентрових насосів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.314.1-11
Шифр НБУВ: РА314252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського