Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (77)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=П032.35$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Орлов О.Л. 
Еколого-енергетична диференціація едафотопів у біогеоценозах басейну верхнього Дністра: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.Л. Орлов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Оцінено еколого-енергетичний стан бурих гірсько-лісових, дерново-підзолистих, сірих опідзолених та лучних грунтів басейну верхнього Дністра. За результатами дослідження виявлено значну відмінність едафотопів природних біогеоценозів за енергетичними параметрами, що дає змогу здійснювати їх еколого-енергетичну диференціацію. З використанням показників запасів енергії та теплотвірної здатності органічної речовини виділено 3 типи еколого-енергетичного стану едафотопів корінних рослинних угрупувань. Досліджено зміни енергетичних характеристик гумусу едафотопів верхів'я Дністра під впливом лісо- та сільськогосподарського освоєння. Установлено, що внаслідок заміни первинних лісових біогенозів вторинними у всіх обстежених едафотопах відбувається незначне зменшення їх енергоємності (до 25 %). Відзначено, що такі втрати спричинені змінами кількісних і якісних параметрів органічної речовини. З'ясовано, що сільськогосподарське освоєння досліджених едафотопів зумовлює зменшення кількості органічної речовини. Виділено 3 типи дигресії еколого-енергетичного стану едафотопів даного регіону. Запропоновано шляхи його оптимізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.35 +
Шифр НБУВ: РА337794

Рубрики:

      
2.

Кравчук М.М. 
Оптимізація режиму органічної речовини у легких за гранулометричним складом грунтах Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / М.М. Кравчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Вивчено вплив технологій вирощування сільськогосподарських культур на динаміку органічної речовини легких за гранулометричним складом грунтів Полісся. Виявлено позитивну дію тривалого застосування грунтозахисних агротехнологій на відтворення запасів органічної речовини дерново-підзолистого грунту. Показано, що зміни відбуваються переважно у її негуміфікованій частині - рослинних рештках і, особливо, детриту. Установлено суттєвий вплив глейового процесу на дегуміфікацію дерново-підзолистого грунту. Розроблено спосіб визначення детриту в легких за гранулометричним складом грунтах. Досліджено його основні властивості. Виявлено особливості динаміки структури органічної речовини грунту, зокрема, її негуміфікованої частини (органічних решток та детриту), що дає можливість контролювати її стан завдяки застосуванню агротехнічних заходів. Запропоновано дані щодо вмісту негуміфікованої органіки (рослинних решток та детриту) використовувати як показники, що характеризують агрофізичний стан та рівень родючості грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.35 +
Шифр НБУВ: РА338884

Рубрики:

      
3.

Чекар О.Ю. 
Роль гумусу в стабілізації грунтових процесів у чорноземах типових Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / О.Ю. Чекар ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Виявлено закономірності ролі гумусу та його складових (детриту, пасивного гумусу) у формуванні структури та інших фізичних характеристик чорнозему типового середньосуглинкового Північного Лісостепу України та чорнозему типового важкосуглинкового Північно-Східного Лісостепу залежно від типу утримання грунту та антропогенного навантаження. Доведено, що тривале періодичне випалювання природної рослинності на цілинному чорноземі типовому призводить до значних втрат енергії гумусу. Підтверджено, що до складу пасивного гумусу входять власне гумусові речовини та детрит як складова макроагрегатів грунту. З'ясовано, що незалежно від гранулометричного складу чорноземів детрит з адсорбованими у ньому власне гумусовими речовинами формує водостійку структуру. Розроблено наукові підходи до визначення блокувальної ролі активної форми колоїдного гумусу щодо рухомості важких металів. Встановлено функціональний зв'язок активності ферментів (інвертази, дегідрогенази, пероксидази, поліфенолоксидази) чорноземів з окремими показниками їх гумусового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.351.2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського