Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (36)Книжкові видання та компакт-диски (68)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Н778.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Будівництво   
1.

Романов О.А. 
Бетони підвищеної водонепроникності і морозостійкості для гідромеліоративних споруд: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.А. Романов ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2007. — 21 с. — укp.

Встановлено закономірності впливу факторів складу модифікованого дрібнозернистого бетону для будівництва та відновлення бетонних гідротехнічних споруд меліорації на його основні фізико-механічні властивості. Показано, що використання нової комплексної домішки Пенетрон + С-3 дозволяє одержати бетони, що відзначаються рухомістю, міцністю, морозостійкістю та високим рівнем водонепроникності. Наведено оцінку впливу зернового складу піску на рівні водонепроникності та морозостійкості модифікованого дрібнозернистого бетону. Із використанням методів комп'ютерного матеріалознавства визначено раціональні склади дрібнозернистих бетонів, модифікованих комплексною домішкою Пенетрон + С-3. Встановлено зв'язок між зміною технологічної пошкодженості бетону під дією заморожування та розморожування з показником його морозостійкості. З урахуванням одержаних даних розроблено методику прискореної оцінки морозостійкості бетону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н778.7-033.19 +
Шифр НБУВ: РА348657

Рубрики:

      
2.

Бабіцька О. А. 
Ефективність систем інженерного захисту від підтоплення самопливного та примусового типу та напрями їх удосконалення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 06.01.02 / О. А. Бабіцька ; Ін-т гідротехніки і меліорації НААН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано ефективність роботи систем інженерного дренажу самопливного та примусового типу щодо захисту від підтоплення та затоплення зрошуваних земель і сільських населених пунктів Півдня України та розроблено напрями їх удосконалення. Запропоновано методику для визначення ефективності роботи дренажних систем щодо захисту від підтоплення та затоплення. Визначено умови та причини підтоплення у районі досліджень, проведено оцінювання сучасного технічного стану дренажу тривалої експлуатації. Встановлено динаміку поширення площ підтоплення у вологі, нормальні та сухі роки та закономірності режиму рівнів грунтових вод та атмосферних опадів на фоні горизонтального та вертикального дренажу. Доведено ефективність та експлуатаційну надійність систем горизонтального самопливного дренажу та неусталений характер роботи дренажних систем з примусовим водовідведенням внаслідок їх дискретної роботи. Науково обгрунтовано напрями вдосконалення та модернізації систем захисту земель від підтоплення та затоплення примусового типу та запропоновано комплекс заходів, який базується на самопливному водовідведенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.31 + Н778.712.7
Шифр НБУВ: РА376913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Гасанов А.Б. 
Керамзитобетонні дренажні труби підвищеної міцності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / А.Б. Гасанов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень розробки технології пористих дренажних труб з бетону на керамзитовому заповнювачі, що забезпечує підвищення міцності труб та формування структури пористого бетону, та знижує його кольматацію матеріалом обсипки. Отримано бетон з підвищеною міцністю у разі розтягу, що значно підвищує несучу здатність дренажних труб, поширює область їх використання (збільшити глибину укладання до 4-х метрів). Запропоновано метод гомогенізації, який полягає у вакуумуванні заповнювача та перемішуванні усіх інгредієнтів бетону під вакуумом на першій стадії. На другій стадії перемішування відбувається за умов атмосферного тиску. Збільшення швидкості та повноти заповнення капілярів забезпечується введенням ПАР + хімічний прискорювач твердіння. Розроблено технологію виробництва пористих дренажних труб з бетону на керамзитовому заповнювачі з підвищеним показником міцності у разі розтягу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.22 + Н778.712.7-02
Шифр НБУВ: РА317394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сидорчук Б.П. 
Математичне моделювання нелінійних процесів фільтрації з урахуванням суфозійних явищ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Б.П. Сидорчук ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Тернопіль, 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням математичного моделювання взаємовпливу коефіцієнта фільтрації у пористих середовищах. Проведено модифікацію існуючих базових моделей та розроблено методику досліджень процесів фільтрації у деформівних середовищах, розв'язано нові нелінійні задачі з післядією руху води до дрени та із зволожувача у грунт. У рамках моделей, що враховують суфозійно-кольматаційні явища, отримано аналітичні вирази з метою знаходження напорів, їх градієнтів та фільтраційної витрати. Встановлено співвідношення між характеристиками недеформованого середовища та середовища, що деформується у залежності від фільтраційного потоку та конструктивних параметрів дренажу. Наведено рекомендації та залежності щодо розрахунку витрати та стоку до дрени з урахуванням фільтраційних деформацій придренного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.327,022 + П063.353.1,022 + Н778.7-022.812
Шифр НБУВ: РА310625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Чернишевська Л.Ю. 
Оптимізація водоощадливих конструкцій каналів зрошувальних систем з урахуванням грунтової основи: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 06.01.02 / Л.Ю. Чернишевська ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Вперше застосовано новий підхід щодо дослідження роботи та протифільтраційної ефективності облицювань, зокрема вивчено процес функціонування системи "облицювання - грунтова основа". Одержано аналітичні залежності для визначення фільтраційних втрат з необлицьованих та облицьованих каналів за умов вільної та підпертої фільтрації з урахуванням чинника часу, водно-фізичних властивостей грунту, особливостей конструкцій протифільтраційного облицювання. Визначено величини фільтраційних опорів сучасних конструкцій облицювань. Розроблено теоретичні засади режиму водоподачі у борозни. На підставі дослідження спільної роботи облицювання та грунтової основи встановлено причини та механізм руйнування різних конструкцій облицювання у процесі довготривалої експлуатації залежно від водно-температурного режиму роботи системи "облицювання - грунтова основа". Удосконалено метод розрахунку міцності монолітного бетонного облицювання залежно від напружено-деформованого стану системи, обгрунтовано конструкції облицювання на підставі регулювання водно-температурного режиму системи на набухаючих та випинаючих грунтах. Встановлено критерії оптимізації конструкцій облицювань каналів: коефіцієнт протифільтраційної ефективності, фільтраційні опори, показник екологічної безпеки каналів, параметри будівельної щільності та вологості грунтової основи для різних типів грунтів. Наведено порівняльну оцінку протифільтраційної ефективності різних конструкцій облицювань за ідентичних умов будівництва та експлуатації каналів. Обгрунтовано оптимальні конструкції протифільтраційних облицювань транспортувальних, розподільних, регулювальних каналів зрошувальних систем для різних грунтових умов, які забезпечують мінімальні фільтраційні втрати та збереження екології довкілля. Розроблено технічні вимоги щодо підготовки грунтової основи каналів з вивітрілих слабких вапняків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н778.723 +
Шифр НБУВ: РА346271

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Герасімов Є.Г. 
Підвищення надійності та вдосконалення закритої зрошувальної мережі з водоповітряними резервуарами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.05 / Є.Г. Герасімов ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування закритих зрошувальних мереж (ЗЗМ) з водоповітряними резервуарами (ВПР). Розроблено нову комбіновану модель перехідних процесів в водогонах з ВПР на базі "жорсткого" гідравлічного удару, яка враховує пружну ємність водогону. На основі математичного моделювання одержані графіки критеріальних залежностей (діаграми) і розроблено графоаналітичний метод оптимізації параметрів ВПР. Математичне моделювання та експериментальні дослідження поодинокої та групової роботи ВПР підтвердили ефективність використання ВПР з диференційним гідравлічним опором вузла приєднання його до водогону. Розроблена методика оптимізації параметрів ВПР при їх груповій роботі на ЗЗМ за мінімумом приведених затрат в залежності від показника надійності водогону. Розроблено пристрої для поповнення ВПР повітрям. Надано методику графоаналітичного визначення параметрів ВПР та програма розрахунку на ЕОМ перехідних процесів в водогонах з ВПР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н778.711-022.84 + П063.353,022

Рубрики:

      
7.

Хлапук М.М. 
Теоретичні основи фільтрації в середовищах, що деформуються, та їх застосування в області дренажу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.16 / М.М. Хлапук ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням теоретичного опису сумісного процесу фільтрації у зернистому середовищі та суфозійних явищ, які виникають під дією сил з боку фільтраційного потоку. Розроблено математичну модель, яка описує фільтрацію в усьому грунтовому масиві і деформації (суфозію, кольматаж) у зоні дії градієнтів напору, вищих за критичні, на основі якої поставлено крайові задачі нелінійної фільтрації. Отримано аналітичні розв'язки задач фільтрації під час стабілізації суфозійних процесів, які можна безпосередньо використати у вирішенні актуальних практичних проблем. Лабораторними дослідженнями деформаційних процесів у грунті довкола дренажних конструкцій та зволожувачів визначено адекватність теоретичних розв'язків дослідним даним. Запропоновано залежності для фільтраційного розрахунку дренажних конструкцій із урахуванням механічної суфозії та кольматажу, які виникають у грунті придренної зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1в641.0,022 + Н778.712.7-022.812
Шифр НБУВ: РА307615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Іващенко А.П. 
Фільтраційні процеси навколо дрен і зволожувачів і їх вплив на водоприймальну здатність конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / А.П. Іващенко ; Рівн. держ. техн. ун-т. — Рівне, 1999. — 17 с. — укp.

На основі виконаних теоретичних та експериментальних досліджень встановлений характер зміни коефіцієнта фільтрації в несуфозійному та суфозійному середовищах в навколодренній зоні при роботі дренажних конструкцій в гідравлічних режимах осушення і зволоження. На основі цього обгрунтовані моделі деформаційних процесів, які відбуваються при фільтрації в навколодренній області при роботі дренажних систем в режимах осушення і зволоження в несуфозійному та суфозійному грунтах, отримані залежності для визначення гідравлічних напорів в області фільтрації та питомих витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н778.712.7-02

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського