Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (972)Книжкові видання та компакт-диски (438)Журнали та продовжувані видання (54)
Пошуковий запит: (<.>U=Л719.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сперкач С.О. 
Акустична спектроскопія полімерних електролітів на основі поліпропіленгліколь - LiClOsub4/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / С.О. Сперкач ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено полімер-солеві розчини різних концентрацій, до складу яких входять поліпропіленгліколь з молекулярною масою 2025 (ППГ-2025) та поліетиленгліколь з молекулярною масою 300 (ПЕГ-300) як розчинники перхлорату літію та ПЕГ-300 як розчинник амонійної солі. Вивчено рідкі олігомери, зокрема, ППГ-2080 з ацильними та гідроксильними кінцевими групами, ППГ-1052 та ППГ-400 з гідроксильними кінцевими групами, ПЕГ-300 з гідроксильними кінцевими групами, як чисті олігомерні рідини. Одержано частотні залежності акустичних характеристик складних систем, зокрема, ізотерм поглинання та швидкості поширення звуку, у частотному інтервалі 3 - 2 500 МГц і температурному режимі 293 - 303 К. Проаналізовано вплив даних факторів на акустичні спектри, зокрема, на властивості часів релаксації нормальних і сегментальних мод, релаксаційних сил і швидкості звуку в рідких олігомерах та олігомер-солевих розчинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.9-1 с +
Шифр НБУВ: РА335707

Рубрики:

      
2.

Гончаренко Я.М. 
Високодисперсні кремнеземисті порошки для стоматологічних пластмас: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Я.М. Гончаренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено кремнеземисті порошки для стоматологічних пластмас із регульованим показником заломлення в інтервалі 1,480 - 1,510 з кроком 0,01 і розміром частинок у межах 5 - 10 мкм за допомогою золь - гель технології. Вивчено взаємозв'язок передісторії етилсилікатних гелів і фізико-хімічних властивостей порошків. Запропоновано безпомельну технологію синтезу кремнеземистого порошку. Випробування композиційних матеріалів на основі розроблених порошків виявили можливість ефективного їх застосування як наповнювача для стоматологічних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-382.2 + Л719.96:Р
Шифр НБУВ: РА319289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Веселовський Д. Р. 
Властивості і технології ремонту бетону залізобетонних конструкцій полімерними композиціями на основі модифікованих ізоціанатів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Д. Р. Веселовський ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 21 с. — укp.

Вивчено механізми та чинники, які впливають на процес просочення та зміцнення бетону модифікованими ізоціанатними мономерами та розчинами їх олігомерів. Досліджено особливості ремонту поверхневих мікротріщин в бетоні полімерними композиціями за його просочення. Розглянуто умови створення ізоціанатутримуючих адгезивів для з'єднання просоченого та нового ремонтного бетону для ремонту об'ємних ушкоджень бетону залізобетонних конструкцій. Розроблено захисну полімерну композицію, яка має високу стійкість щодо гідроабразивного зносу. Вдосконалено полімерні матеріали та технології їх використання для відновлення деградованих залізобетонних конструкцій та споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-083-3 + Л719.96:Н
Шифр НБУВ: РА370988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Панченко І.М. 
Вплив електричних полів на вологообмінні процеси в металонаповнених гнучколанцюгових полімерах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / І.М. Панченко ; Рівнен. держ. пед. ін-т. — Рівне, 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням впливу постійних і змінних (50 Гц), однорідних і неоднорідних електричних полів на процеси статики і кінетики сорбції, дифузії та проникнення вологи через ненаповнені і наповнені високодисперсним порошком міді плівки полівінілхлориду різної товщини. Досліджено, що присутність металевого наповнювача в полімері змінює характер протікання цих процесів як без поля, так і в полях. Встановлена наявність критичних параметрів відносної вологості повітря, температури, напруженості електричного поля, за яких адсорбуюча дія розряду переходить в десорбуючу. Існує також гранична товщина плівок ПВХ, починаючи з якої стимулююча сорбцію дія електричного поля практично зникає. На основі структурної моделі наповненого полімера і діркової моделі сорбції та дифузії молекул води і гідратованих іонів з урахуванням фізико-хімічних процесів, з'ясовані механізми і закономірності впливу дорозрядних і розрядних електричних полів на коефіцієнти сорбції, дифузії та вологопроникності ПВХ і його композицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943

Рубрики:

      
5.

Будник О. А. 
Вуглепластики триботехнічного призначення на основі фторопласту-4 та модифікованого вуглецевоволокнистого наповнювача: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / О. А. Будник ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено вуглепластики триботехнічного призначення на основі фторопласту-4 та модифікованого вуглецевого волокна. Встановлено оптимальні режими процесу модифікації вуглецевоволокнистого наповнювача. Вивчено вплив параметрів технологічного процесу подрібнення волокна й його модифікацію на фізико-механічні та триботехнічні властивості вуглепластику. Досліджено вплив механохімічної, термічної та термомеханічної модифікації вуглецевоволокнистого наповнювача на властивості вуглепластиків на основі фторопласту-4. Показано, що розроблені вуглепластики за рівнем міцності та зносостійкості суттєво перевищують аналоги. З розробленого вуглепластикового композиту виготовлено поршневі кільця та сальникові ущілення поршневих компресорів 4ГМ 2,5У-2/3-250. Розроблено технологічний процес виготовлення вуглепластику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22 + Л719.945
Шифр НБУВ: РА381174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Самченко Ю.М. 
Гідрогелеві носії лікарських препаратів з керованими колоїдно-хімічними властивостями: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / Ю.М. Самченко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Розроблено наукові основи колоїдно-хімічного керування властивостями гелевих систем за допомогою тривимірної кополімерізації різних мономерів. Досліджено, що за допомогою гідрофільних, гідрофобних та іоногенних акрилових мономерів формуються гідрогелеві системи, що поєднують високу біосумісність з покращеними механічними властивостями та високою пролонгуючою здатністю щодо лікарських препаратів. Визначено взаємозв'язки між хімічним складом гідрогелів (співвідношення мономерів, частота зшивання, вміст дисперсної фази), а також їх консистентним станом та фізико-хімічними характеристиками (ступінь набухання, сорбційна та пролонгуюча здатність, об'ємно-механічні та реологічні властивості). На основі синтезованих зшитих полімерів отримано гідрогелеві нанореактори для формування та стабілізації нанорозмірних часток благородних металів, магнетиту, силікатів, гідроксиапатиту, а також вироби медичного призначення - стрічкові та трубчасті дренажі для лікування гнійних ран, антиглаукомні очні плівки та антипарадонтозні стоматологічні аплікації, протиопікове мазеподібне покриття, штучний еквівалент шкіри з іммобілізованими мезенхимальними стовбуровими клітинами, ендопротези для контурної пластики обличчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г65-2 + Л719.96:Р +
Шифр НБУВ: РА350920

Рубрики:

      
7.

Юрженко М.В. 
Електричні, термомеханічні та сорбційні властивості гібрідних органо-неорганічних систем на основі уретанових олігомерів та силікатів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / М.В. Юрженко ; НАН України, Ін-т хімії високомолекуляр.сполук. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності формування структури гібридних органо-неорганічних систем (ОНС) в залежності від реакційноздатності органічного компонента, вплив структурної організації сформованих ОНС на їх електрофізичні та механічні вдастивості та сенсорну активність. В об'ємі ОНС формується дві гібридні сітки МДІ/СН та ПІЦ/СН, причому співвідношення МДІ/ПІЦ визначає реакційноздатність органічного компонента та внесок кожної сітки в структуру ОНС. Для досліджених систем концентраційні залежності реокінетичних параметрів мають аномальний екстремальний характер. Гібридна сітка МДІ/СН характеризується високими деформаційними, електричними, діелектричними, сорбційними властивостями та низькими значеннями жорсткості та термостійкості. Гібридній сітці ПІЦ/СН притаманні низькі значення деформаційних, електричних, діелектричних і сорбційних параметрів, висока жорсткість та термостійкість. Розроблено просторову структурну модель і модель провідності ОНС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.94 + Л719.94
Шифр НБУВ: РА368093

Рубрики:

      
8.

Караман Д.Ю. 
Електроопір, термо-е.р.с. та механічні властивості композитів на базі терморозширеного графіту, фторопласту та ПВХ-пластизолю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Д.Ю. Караман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень зв'язку морфології з механічними (межі міцності, граничної деформації) та електрофізичними (електроопору, термо-ерс) властивостями композиційних матеріалів (КМ), зокрема терморозширених графітів (ТРГ) - полімерів, де як полімер використано полівінілхлоридний пластизоль і фторопласт-3. Виявлено, що провідність КМ у рамках теорії перколяції відповідає моделі тривимірної електропровідної сітки з блокованими вузлами. Для одного й того ж КМ пороги перколяції для електроопору є меншими за відповідні значення для термо-ерс. Доведено, що у концентраційній області між порогами перколяції для електроопору і термо-ерс електропровідність обумовлена тунелюванням носіїв заряду через прошарок полімеру між окремими частинками ТРГ. Відмінність значень порогів перколяції пояснено недостатнім рівнем енергії носіїв заряду у випадку їх руху під дією градієнта температури для подолання потенціального бар'єра, який створює діелектричний прошарок. Описано процеси, що відбуваються у КМ за дії на них температури та механічних навантажень. Розроблено рекомендації щодо використання КМ як резисторів, стійких до впливу опромінення електронами та рентгенівськими квантами, а також тензодатчиків. Запропоновано використання методу термо-ерс для контролю процесів спікання електропровідних сумішей порошків у процесі їх компактування, а також для контролю пористості зразків монолітних КМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + Л719.96-106 +
Шифр НБУВ: РА345742

Рубрики:

      
9.

Нежевенко К.О. 
Електропровідність полімерних нанокомпозитів з хаотичною структурою: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / К.О. Нежевенко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Запропоновано тривимірну фрактальну модель нанокомпозиту, представлену частинками з контактною провідністю частинок наповнювача та провідністю полімеру. З урахуванням умов проходження електрона в зоні контакту між частинками наповнювача та впливу сил електричного зображення визначено контактну провідність між частинками наповнювача. Зазначено, що одержані в роботі фрактальні множини суттєво відрізняються від класичного перколяційного кластера та можуть бути застовані у моделюванні полімерних нанокомпозитів. Запропоновано метод розрахунку електропровідності нанокомпозита з хаотичною структурою, який враховує кластеризацію частинок наповнювача та контактну провідність, без застосування експериментальних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943-106.33 +
Шифр НБУВ: РА368326

Рубрики:

      
10.

Обіженко Т.М. 
Епоксидні композиційні матеріали для протипожежного захисту виробів будівельного та електротехнічного призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Т.М. Обіженко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Створено епоксидні композиційні матеріали зі зниженою горючістю, що не містять галогенів. Розглянуто проблеми одержання на їх основі захисно-декоративних та електроізоляційних матеріалів для протипожежного захисту виробів будівельного й електротехнічного призначення. Досліджено процеси горіння та термоокиснювальної деструкції епоксиполімерів. Проведено комплексну оцінку пожежної небезпеки композиційних матеріалів, розраховано параметри розвитку пожежі у разі використання полімерів у виробах. Вивчено технологічні, структурні та експлуатаційні характеристики полімерів зі зниженою горючістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.9
Шифр НБУВ: РА311761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мельник Л.І. 
Закономірності формування і застосування термостійких струмопровідних силоксанграфітових матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Л.І. Мельник ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 27 с. — укp.

Висвітлено проблеми розробки нових струмопровідних силоксанграфітових матеріалів з регульованими електричними властивостями та підвищеною термостійкістю. Експериментально встановлено оптимальні технологічні схеми та режими виготовлення композиційних матеріалів типу лакофарбових покриттів і прес-порошків системи поліорганосилоксан (ПОС) - графіт, ПОС - терморозширені графіти. Узагальнено результати експериментальних досліджень одержаних матеріалів щодо оцінки їх електро-, теплофізичних і експлуатаційних властивостей. Визначено склади лакофарбового покриття з максимальним тепловиділенням з одиниці поверхні та прес-порошків для одержання композитів з необхідним рівнем фізико-механічних властивостей. Розроблено конструкцію нагрівального пристрою з оптимальним рівнем параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.6 + Л719.945 +
Шифр НБУВ: РА368321

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Биковська Н.В. 
Застосування гідродинамічно-активних полімерних композицій для підвищення ефективності роботи систем протипожежної техніки і аварійної відкачки води: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Н.В. Биковська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові засади технології приготування рідких (тонкодисперсних суспензій) та твердих (брикетів) полімерних композицій на основі високомолекулярних поліетиленоксиду (ПЕО) та поліакриламіду (ПАА). Одержано нові експериментальні дані щодо впливу полімерних домішок з водорозчинних полімерних композицій на величини турбулентного тертя у трубах, особливо за малих концентрацій полімерів. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено можливість застосування рідких та твердих полімерних композицій для покращання роботи протипожежної техніки (зниження турбулентного тертя, поліпшення властивостей вогнегасних рідин) та підвищення пропускної здатності систем аварійної відкачки води, включаючи каналізаційні. Розроблено математичні моделі зниження гідродинамічного опору тертя у турбулентних потоках розчинів високомолекулярних полімерів. Обгрунтовано умови, за яких застосування полімерних домішок для зниження турбулентного тертя є технічно та економічно вигідним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.203 + Н960.2-511 + Л719.96:Н +
Шифр НБУВ: РА331565

Рубрики:

      
13.

Бурбан А. Ф. 
Наукові основи технологій одержання заряджених полімерних мембран з антибактеріальними властивостями: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.18 / А. Ф. Бурбан ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 38 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено процеси одержання заряджених полімерних мембран (ПМ) і мембран з антибактеріальними властивостями формуванням за допомогою методу інверсії фаз за наявності антибактеріальних та іоногенних олігомерних поверхнево-активних речовин з розчинів іоногенних полімерів; прищепленою полімеризацією функціональних мономерів, полімераналогічних перетворень та іммобілізації біоцидних речовин (хітозану, інтерполімерних комплексів, полігексаметиленгуанідин хлориду, хінолонів і флуорхінолонів); адсорбційного модифікування функціональними олігомерними поверхневоактивними речовинами. Вивчено закономірності одержання заряджених функціональних гідрогелевих мембран з антибактеріальними властивостями та гідрогелевих мембран медичного призначення на основі хітозану. Встановлено принципову та практичну можливість регулювання розподілювальних та антибактеріальних властивостей полімерних мембран формуванням їх з уведенням функціональних компонентів і поверхневого модифікування прищепленою полімеризацією іоногенних мономерів та іммобілізацією бактерицидних речовин. Одержано заряджені полімерні мембрани з високим рівнем антибактеріальної активності, що відзначаються низькою схильністю до забруднення та тривалим періодом експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.9
Шифр НБУВ: РА384585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Бровко О.О. 
Обернення фаз у поліуретановмісних взаємопроникних полімерних сітках та їхні властивості: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / О.О. Бровко ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено фазову морфологію та властивості поліуретановмісних взаємопроникних полімерних сіток (ВПС). Відзначено, що обернення фаз у ВПС і напів-ВПС, яке проходить зі зміною складу, у першому наближенні розглядається як процес перколяції. Доведено, що дисперсний наповнювач, введений у напів-ВПС, які синтезовані з термодинамічно сумісних полімерів, спричиняє мікрофазовий поділ, а введений у напів-ВПС на основі термодинамічно несумісних компонентів посилює даний процес. Описано імітаційну модель формування градієнтних ВПС, за допомогоою якої змінюється час набухання та випаровування мономера, одержано градієнтні концентраційні профілі різної геометрії: параболічний, гіперболічний. Визначено кореляційні функції властивості та складу, які допомагають перейти від градієнтних концентраційних профілів до профілів розподілу в градієнтних ВПС-показників, що характеризують в'язкопружні властивості. Показано, що введення в структуру компонентів фазоворозділених напів-ВПС протилежно заряджених іонних груп значно розширює область обернення фаз. Встановлено, що синергізм адгезійних властивостей напів-ВПС має дуалістичну природу, зокрема, обумовлений передперехідним станом системи та впливом невеликих домішок одного з компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41-2 + Л719.96 +
Шифр НБУВ: РА352504

Рубрики:

      
15.

Литвиненко Є.І. 
Одержання полімерних композиційних матеріалів на основі акрилоксиду з антибактеріальною активністю: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Є.І. Литвиненко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблеми розробки полімерних композиційних матеріалів (ПКМ) на основі Акрилоксиду та модифікованого лікарськими препаратами синтетичного цеоліту, які можуть застосовуватися як пломбувальний матеріал і полімерні системи пролонгованої дії. Визначено технологічні параметри одержання ПКМ на підставі порівняльних досліджень впливу наповнювачів (модифікованого, немодифікованого цеоліту та меленого кварцу) на комплекс найважливіших властивостй ПКМ. У межах класичної лінійної моделі множинної регресії одержано математичні моделі (лінійні та степеневі), що пов'язують залежно від ступеня наповнення усадку, мікротвердість, вміст залишкового мономера та зміну їх у часі. Вивчено модифікацію синтетичного цеоліту лікарськими препаратами, які мають антибактеріальну та фунгіцидну дію. Визначено оптимальний режим адсорбційної модифікації, у результаті якої лікарська речовина іммобілізується на носії. Досліджено вплив адсорбційної модифікації поверхні синтетичного цеоліту лікарськими препаратами на антибактеріальну активність ПКМ. Встановлено особливості вивільнення та дії лікарської речовини із ПКМ на збудників гнійно-запальних захворювань. Створено математичну модель процесу дифузії розчинника (вода) з ПКМ, одержано в аналітичному вигляді систему рівнянь процесу. Розроблено технологічну схему та норми технологічного режиму одержання ПКМ з антибактеріальною активністю на основі акрилоксиду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:Р +
Шифр НБУВ: РА367398

Рубрики:

      
16.

Лебедєв В. В. 
Оптично-прозорі люмінесціюючі полімерні матеріали на основі меламіно-формальдегідних олігомерів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / В. В. Лебедєв ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено оптично-прозорі люмінесціювальні полімерні матеріали (ПМ) на базі меламіно-формальдегідних (МФ) олігомерів, модифікованих гідроксилвмісними та протоно-акцепторними сполуками для оптично-прозорих виробів і пластмасових сцинтиляторів. Визначено основні спектрально-люмінесцентні властивості МФ олігомерів і полімерів, показано, що одержані спектрально-люмінесцентні дані дозволяють віднести розроблені на їх базі ПМ до оптично-прозорих люмінесціювальних матеріалів. Висвітлено вплив природи та концентрації компонентів та умов структурування на технологічні, фізичні, оптичні та спектрально-люмінесцентні характеристики ПМ. Досліджено термо та радіаційну стійкість ПМ і вплив на них умов одержання, природи та складу ПМ. Розроблено технологічні рекомендації щодо одержання оптично-прозорих люмінесціювальних ПМ на базі МФ олігомерів з метою використання їх для виготовлення оптичних виробів і пластмасових сцинтиляторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.97
Шифр НБУВ: РА373820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Гресь О. В. 
Отримання срібловмісних поліакрилатних та поліуретанових систем: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / О. В. Гресь ; НАН України, Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2011. — 18 с.: табл., рис. — укp.

Оптимізовано існуючі та розроблено нові методи одержання срібловмісних композиційних матеріалів і дисперсного срібла. Вперше одержано мікро- та нанокомпозити з дисперсій срібла в реакційноздатних аміновмісних акрилатних моно- й олігомерах. Синтезовано реакційноздатні мономерні суміші з диспергованим сріблом. Вперше встановлено взаємозв'язок форми та розміру дисперсного срібла, одержаного реакцією взаємодії неорганічних або органічних солей срібла з відновниками (аліфатичними або ароматичними амінами), від структури вихідних компонентів, що дозволило одержати срібловмісні композитні полімерні матеріали з контрольованими структурою та властивостями. Розроблено новий метод одержання кополіуретанових або поліуретанакрилатних срібловмісних композитів сорбцією іонів срібла з водного розчину його солі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943
Шифр НБУВ: РА384728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Безуглий О.М. 
Підвищення ефективності спучуючих вогнезахисних складів на основі епоксиполімерів: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.М. Безуглий ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено вогнезахисні речовини, що спучуються, на основі епоксиполімерів, до складу яких введено різні дисперсні мінеральні домішки. Встановлено, що для зниження горючості епоксиполімерів і підвищення коксовиділення під час горіння найбільш ефективним є введення до їх складу амофосу та різних графітів. Встановлено, що зі збільшенням вмісту в складі амофосу істотно зростають кисневий індекс і коефіцієнт спучування, але міцність спученого шару залишається низькою. Виявлено, що введення до складу інтеркалованих графітів сприяє істотному збільшенню міцності пінококсу й обумовлює зменшення коефіцієнта спучування. Удосконалено метод оцінювання теплофізичних характеристик спучуючих вогнезахисних складів, заснований на вирішенні зворотних задач теплопровідності. Встановлено, що коефіцієнт теплопровідності й об'ємної теплоємності, визначені за даним методом, можуть бути порівняні з такими показниками сертифікованих вогнезахисних складів. Розроблено технологічну інструкцію та технічні умови на його виготовлення та застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:Н + К799.08 +
Шифр НБУВ: РА362742

Рубрики:

      
19.

Літвиненко М.В. 
Підвищення функціональних та експлуатаційних характеристик оптичних полістирольних виробів, отриманих фрезеруванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / М.В. Літвиненко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Розв'язано науково-технічну задачу забезпечення необхідних параметрів макро- та мікрогеометрії поверхні, стану поверхневого шару оптичних полістирольних виробів шляхом призначення раціональних умов фрезерування внутрішніх і зовнішніх поверхонь, що забезпечують високі експлуатаційні властивості. Визначено особливості зносу дрібнозернистого різального інструменту зі швидкорізальної сталі за умов фрезерування канавок. Розроблено методику контролю й ефективної оцінки якості поверхні оптичних полімерних виробів, що базується на теорії імовірностей. Доведено, що застосування даної методики дає змогу безпомилково визначити функціональну придатність оптичного виробу. Наведено результати дослідження величини зміненого шару оптичних полістирольних виробів після механічної обробки. Розроблено рекомендації щодо покращення процесу обробки оптичних полістирольних виробів "Tile", використання яких забезпечує підвищення стійкості дрібнорозмірного інструменту та одержання необхідної якості поверхневого шару, дає змогу створити вироби з високими функціональними та експлуатаційними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.942 +
Шифр НБУВ: РА331629

      
20.

Войцев А.В. 
Підсистема оперативного календарного планування гнучкої виробничої системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.20 / А.В. Войцев ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання оперативного планування з застосуванням нового оригінального підходу, який базується на динамічному синтезі розкладів, що дало змогу удосконалити структуру системи управління оперативним календарним плануванням роботи гнучкої дільниці виробництва полімерного харчового устаткування, мінімізувати його склад та забезпечити високу ефективність використання. Розроблено метод подання інформації про послідовність виконання запланованих операцій для об'єктів дослідженої гнучкої виробничої системи (ГВС), особливість якої полягає у багатоваріантності технологічних маршрутів виробництва продукції. Створено методику символьного подання варіантів рішень у процесі пошуку квазіоптимальних розкладів з використанням генетичних алгоритмів. Модифіковано метод побудови зазначених розкладів шляхом застосування генетичних алгоритмів, що забезпечує одержання квазіоптимальних графіків роботи устаткування за малі інтервали часу. Теоретично оцінено та сформувальовано вимоги щодо надійності розкладів, що дозволяє враховувати стохастичність процесів, які відбуваються у системі та визначати часові параметри початку і завершення з високою точністю усіх операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:Л80 + У9(4УКР)306.0-23 +
Шифр НБУВ: РА338001

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського