Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=И310.17$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Пугач І.І. 
Вдосконалення методів розрахунку параметрів дегазації зближених пластів, що підробляються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / І.І. Пугач ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Установлено залежності розрідження в устях сведловини, концентрації метану в суміші та витрати метаноповітряної суміші (МПС) від відстані устя свердловини до лінії очисного вибою, дебіту газоповітряної суміші від розрідження в усті свердловини до лави, витрат метану, відстані устя свердловини до лави, дебіту метану від розрідження у свердловині. За одержаними результатами складено рівняння парних і множинних регресій. Виконано обгрунтування топологічних параметрів дегазаційних свердловин за умов дегазації зближених пластів, що підробляються, на базі математичного апарату аналітичної геометрії. Розроблено методику розрахунку для визначення параметрів закладення свердловин, що буряться з виробок виїмкової ділянки за зазначених умов. Наведено методи визначення дебітів МПС, метану та розрідження на устях свердловин одночасно на всіх виїмкових дільницях шахти з урахуванням продуктивності працюючих вакуум-насосів. Запропоновано модель балансу МПС та сумарного масового дебіту метану на виїмковій ділянці з урахуванням концентрації метану у газопроводі. Здійснено розрахунок зміни тиску МПС за довжиною газопроводу з використанням диференціального рівняння, до складу якого входять масові витрати МПС, що дозволяє враховувати зміни втрат та щільності МПС за довжиною газопроводу за умов підсмоктування повітря у трубопровід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.19 + И310.17 +
Шифр НБУВ: РА341744

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Васильєв В.Є. 
Обгрунтування граничних параметрів концентрації гірничих робіт при відробці зближених вугільних пластів Західного Донбасу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / В.Є. Васильєв ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 18 с.: рис — укp.

На базі методу межових елементів зроблено оцінку впливу одночасного відпрацювання двох зближених вугільних пластів на напружено-деформований стан гірського масиву під час випереджувальної надробки. Результати розрахунків за розробленим алгоритмом узагальнено та наведено у вигляді співвідношень, що характеризують закономірності проявів гірського тиску за умов виймання зближених пластів за розглянутих гірничо-геологічних умов. Визначено раціональні межі концентрації гірничих робіт, що забезпечують безпечне й економічно доцільне ведення очисних і підготовчих робіт на зближених пластах. Для оцінки вірогідності результатів теоретичних досліджень проведено експерименти стосовно проявів гірського тиску в очисних і підготовчих виробках у процесі відробки зближених вугільних пластів. Зазначено, що одержані дані можуть бути використані для обгрунтування меж концентрації гірничих робіт на зближених пластах. Для гірничо-геологічних умов шахт Західного Донбасу сформульовано рекомендації стосовно планування гірничих робіт і відпрацювання зближених вугільних пластів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.17 +
Шифр НБУВ: РА344829

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Наливайко Я.М. 
Обгрунтування параметрів розробки зближених вугільних пластів механізованими комплексами в умовах Львівсько-Волинського родовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / Я.М. Наливайко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2002. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано технологічні параметри очисних робіт у зонах впливу ціликів і крайових частин зближених пластів для умов шахт Львівського регіону. Розроблено розрахунковий алгоритм визначення напружено-деформованого стану неоднорідного масиву стосовно до виїмки зближених пластів з урахуванням концентрації напруг від ціликів (крайових частин) і швидкості посування лави. Встановлено закономірності проявів гірського тиску під час розробки зближених пластів у зонах підвищеного гірського тиску (ПГТ) від ціликів і крайових частин за умов надробки. Визначено раціональні параметри технології розробки зближених пластів для умов шахт Львівщини (опір механізованого кріплення у зонах ПГТ від ціликів і крайових частин суміжних пластів, швидкість подачі комбайна та посування лави, припустиму відстань між очисними вибоями зближених пластів). Проведено шахтні спостереження за проявами гірського тиску у ході роботи механізованого кріплення підтримувального типу в зонах ПГТ від ціликів і крайових частин суміжних пластів. Наведено рекомендації щодо параметрів розробки зближених вугільних пластів механізованими комплексами за умов Львівсько-Волинського родовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.17(4Укр3)
Шифр НБУВ: РА318981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Лубенець М.О. 
Обгрунтування раціональних параметрів підготовки надто зближених пластів на шахтах Західного Донбасу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / М.О. Лубенець ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 20 c. — укp.

Дисертація присвячена обгрунтуванню можливості ефективної розробки надто зближених пластів Західного Донбасу у висхідному порядку. В результаті аналітичних, лабораторних та шахтних досліджень визначені закономірності здвигання підробленої товщі і прояву гірського тиску у виробках при розробці надто зближених пластів, обгрунтовані раціональна черговість, місце закладення виймальних штреків на підробленому пласті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.17(4Укр)

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського