Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*725.32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Петухов Д. М. 
Активація процесів біосинтезу та функціонування убіхінону (CoQ) в тканинах щурів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Д. М. Петухов ; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В. Палладіна. — К., 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено результати досліджень вмісту та функціональної активності убіхінону в тканині та субклітинних фракціях печінки та серця щурів за умов експериментальних патологічних станів та їх корекції за допомогою комплексів попередників і модуляторів біосинтезу убіхінону. Показано, що за умов експериментальних патологічних станів (зокрема, Е-гіповітамінозу й адріаміцин-індукованої кардіоміопатії) відбувається зниження вмісту убіхінону в тканині печінки та серця, пригнічення його біосинтезу, перерозподіл його між внутрішньоклітинними фракціями, а також зниження активності оксидоредуктазу ланцюга транспорту електронів мітохондрій і зміни клітинного про- й антиоксидантного балансу. Доведено можливість ефективної корекції таких змін за допомогою комплексів попередників і модуляторів біосинтезу убіхінону та визначено оптимальне співвідношення компонентів у складі комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.322.33*723.11
Шифр НБУВ: РА385714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Кучмеровська Т.М. 
Біологічна дія вітаміну PP та його похідних у нервовій системі щурів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Т.М. Кучмеровська ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Досліджено механізми біологічної дії вітаміну PP та його похідних у нервовій системі. Виявлено факт існування специфічного зв'язування NAD "мембранною системою", яка представлена NAD-зв'язуючим білком. Визначено, що в ЦНС вітамін PP та NAD здійснюють модулюючу дію на процеси вивільнення та зворотнього поглинання серотоніну, дофаміну та ГАМК на моделях патологій нервової системи (PP-гіповітаміноз, хвороба Паркінсона, діабетична нейропатія). Встановлено наявність нікотинамідних динуклеотидів у синаптичних пухирцях та синаптосомах, а також системи синтезу та розпаду NAD у нервових закінченнях "пуринергічних відділів" головного мозку. Доведено важливу роль синаптичних пухирців нервових закінчень у прояві пресинаптичної модуляторної дії NAD. Знайдено, що NAD концентраційно-залежно впливає на трансмембранний потенціал плазматичної мембрани нервових закінчень. Коригуюча дія вітаміну PP та його похідних, ймовірно, здійснюється через NAD-зв'язуючий білок та їх участь в окисно-відновних та інших метаболічних процесах. Запропоновано гіпотезу щодо механізмів реалізації біологічної дії вітаміну PP та його похідних у нервовій системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177*022*112.6,022 + Е60*725.321.13*06,022 + Р281.771-29
Шифр НБУВ: РА308453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Сорокін А.В. 
Взаємодія нікотинової кислоти з іншими вітамінами в реалізації її функцій за різних станів тварин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.В. Сорокін ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено можливості корекції гіповітамінозів різного походження за допомогою розроблених ін'єкційних полівітамінних комплексів та їх комбінацій з невітамінними речовинами з урахуванням біохімічних механізмів міжвітамінних взаємовідносин. Встановлено, що нікотинамід (НА) та нікотинова кислота (НК) суттєво відрізняються за впливом на накопичення радіаційної мітки та біосинтез нікотинамідних коферментів. З'ясовано, що НА ефективно впливає на ці показники, максимум підвищення яких відбувається, найчастіше, через 4 години після ін'єкцій. На експериментальних моделях (дія антивітамінів та їх суміші, алоксановий діабет, опромінення, різні варіанти гіпоксії, онтогенез) доведено, що майже всі вони викликають гіповітамінози, пов'язані з нестачею НК, і стимулюють порушення активності лактатдегідрогенази та глюкозо-6-фосфатдегідрогенази в органах щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.321.13*731
Шифр НБУВ: РА319586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Федорко Н.Л. 
Вікові особливості вітамінної і коферментної регуляції 2- оксоглутаратдегідрогеназного комплекса в печінці і дванадцятипалій кишці щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.Л. Федорко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено механізми взаємодії суміші вітамінів під час фіксації тіаміну в тканинах, його фосфатів в мітохондріях і реасоціації мультиензимного 2-оксоглутаратдегідрогеназного комплексу на мітохондріальних мембранах. На підставі проведених досліджень вперше було одержано дані щодо онтогенетичних особливостей впливу суміші вітамінів в "2-оксоглутаратдегідрогеназному співвідношенні" на динаміку розподілу тіаміну в тканинах і мітохондріях печінки та дванадцятипалої кишки. Здійснено оцінку оновлення тіаміну, що відзеркалює особливості накопичення й утримання вітаміну в тканинах печінки та дванадцятипалої кишки щурів різного віку. Досліджено взаємодію коферментів дегідрогеназ 2-оксокислот у мітохондріях на рівні фіксації тіаміндифосфату й окиснення 2-оксоглутарату. Вперше одержано дані, які підтверджують існування реасоціації мультиензимного 2-оксоглутаратдегідрогеназного комплексу на мітохондріальних мембранах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.32 +
Шифр НБУВ: РА343674

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Рівіс Й.Ф. 
Вплив кормових факторів на обмін лінолевої кислоти в організмі тварин: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.04 / Й.Ф. Рівіс ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2002. — 28 с. — укp.

Розроблено нові методи визначення вмісту окремих форм високомолекулярних жирних кислот у біологічному матеріалі. Досліджено вміст окремих форм цис-лінолевої кислоти, яка надходить до організму тварин і птиці з кормом і виділяється з нього з молоком, яйцями та каловими масами, залежно від виду кормів і технології їх заготівлі та впливу наявності у раціоні різних жирів і жирних кислот та деяких гормонів. Встановлено зв'язок між вмістом цис-лінолевої кислоти в раціоні та її кількістю в окремих фракціях ліпідів плазми крові та молока, в раціоні телиць і бичків та її вмістом у ліпідах плазми крові, печінці, стінці рубця, скелетних м'язах, у раціоні гусей та її кількістю в ліпідах їх тканин. Виявлено зв'язок між вмістом цис-лінолевої кислоти в раціоні корів, їх молочною продуктивністю та відтворювальною здатністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.323.19
Шифр НБУВ: РА318942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Будняк О.К. 
Порушення обміну та коферментних функцій рибофлавіну та можливість їх корекції: Автореф.дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.К. Будняк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено можливості корекції гіпорибофлавінозів різного походження за допомогою розроблених ін'єкційних полівітамінних комплексів та їх комбінацій з невітамінними речовинами з урахуванням біохімічних механізмів міжвітамінних взаємовідносин. Дія антивітамінів та їх суміші, опромінення, різні варіанти гіпоксії, онтогенез викликали гіпорибофлавінози та падіння активності сукцінатдегідрогенази в них; рівень глутатіону й активність глутатіонредуктази змінювалися більш складно. Доведено ефективність використання вітамінних комплексів різного складу, окремо та в поєднанні з іншими речовинами, для коригування метаболічних змін у щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.321.12
Шифр НБУВ: РА313873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Капралов О.О. 
Роль вітаміну Е у процесах функціонування клітинних ядер та мітохондрій печінки щурів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / О.О. Капралов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.2*730*112.6,022 + Е60*551.322.6*730*112.6,022 + Е60*725.322.31*06,022
Шифр НБУВ: РА308361 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського