Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (131)Книжкові видання та компакт-диски (57)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Г576.63$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Максюта І.М. 
Вплив пасивуючої плівки на електрохімічну поведінку літієвого електроду в джерелах струму з неводним електролітом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / І.М. Максюта ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено поляризаційні характеристики літієвого електрода залежно від складу електроліту, часу зберігання електрода в електроліті, методу модифікації його поверхні. Визначено електричні параметри пасивуючої плівки та оцінено їх вклад у повний імпеданс системи. Установлено, що у процесі формування даної плівки одночасно зі збільшенням її товщини зменшується провідність унаслідок змінення концентрації та рухомості носіїв заряду. Показано можливість зниження швидкості пасивації та підвищення стабільності літієвого електрода шляхом попередньої анодної обробки та модифікації його поверхні літій-алюмінієвим сплавом. Досліджено вплив складу електроліту, режиму поляризації, природи основи, часу знаходження електрода у зарядженому стані на ефективність і тривалість циклування даного електрода. Одержані дані щодо впливу різних факторів на ефективність анодного розчинення осадів літію рекомендовано для використання у процесі розробки літієвих акумуляторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.633 + К663.054-1 +
Шифр НБУВ: РА324904

Рубрики:

      
2.

Книш 
Електроосадження композиційних оксидних матеріалів PbO2-TiO2 і PbO2-ZrO2 із суспензійних електролітів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Валентина Олександрівна Книш ; ДВНЗ "Український держ. хіміко-технологічний ун-т". — Д., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63,0 + К391.91
Шифр НБУВ: РА367761

Рубрики:

      
3.

Ковальов С.В. 
Електроосадження та властивості діоксиду свинцю: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / С.В. Ковальов ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Розкрито нові уявлення про механізм електроосадження діоксиду свинцю з нітратних розчині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63
Шифр НБУВ: РА312617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бутиріна Т.Є. 
Електроосадження хрому з розчинів Cr (III). Кінетичні закономірності, вплив полімерних добавок: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Т.Є. Бутиріна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено процес електроосадження хрому з форміатних й оксалатних розчинів на основі солей Cr (III). Для встановлення кінетичних закономірностей і механізму розряду комплексних іонів хрому (III), а також для визначення характеру впливу водорозчинних синтетичних полімерів на фізико-хімічні процеси, що відбуваються під час хромування, та для вивчення властивостей хромових осадів здійснено комплекс досліджень, що грунтуються на застосуванні стаціонарної та інверсійної вольтамперометрії, гравіметрії, волюмометрії, оптичних, колориметричних, рентгенографічних та інших методів. Розроблено кінетичну модель ступінчастого розряду іонів Cr (III). Установлено флокувальну дію водорозчинних полімерів на золь Cr(OH)3, який утворюється у приелектродному шарі. Показано можливість одержання якісних товстошарових осадів з форміатного електроліту за присутності полімерної домішки. Показано, що ці покриття мають цінні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63,0 + К663.225 +
Шифр НБУВ: РА346374

Рубрики:

      
5.

Новохатько О.В. 
Електротитриметрія аргентуму (І), паладію (ІІ), ауруму (ІІІ) у їх сумішах промислового походження: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.В. Новохатько ; Укр. держ. хім.-техн. ун-т. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено взаємодію аргентуму (І), паладію (ІІ), ауруму (ІІІ) з органічним - 8-меркаптохіноліном і неорганічним титрантом - сумішшю калій йодиду та йоду (умовно - калій трийодиду) в різних середовищах (тіосульфатному, аміачному, ацетатному). На підставі методу ІЧ- та електронної спектроскопії, елементного аналізу, амперометрії з двома індикаторними електродами, потенціометрії встановлено утворення різнолігандних комплексів. Досліджено вплив природи та кислотності середовища, отримано оптимальні умови визначення даних елементів. Розроблено комплекс методик визначення аргентуму (І), паладію (ІІ), ауруму (ІІІ) в промислових об'єктах і вторинній сировині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63 + Ж692
Шифр НБУВ: РА316710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сидоренко О.В. 
Електрохімічне формування напівпровідних та надпровідних шарів на основі германію з неводних розчинів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.В. Сидоренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63 + К663.054 +
Шифр НБУВ: РА348071

Рубрики:

      
7.

Каздобін К.О. 
Електрохімічні процеси за участю псевдозріджених шарів часток різної природи провідності: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.05 / К.О. Каздобін ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено електрохімічні процеси за участю псевдозріджених шарів гранульованих часток різної природи провідності: металевих, неелектропровідних, вуглецевих та іонообмінних матеріалів (ІОМ). Запропоновано теорію, що кількісно описує внески в масоперенос до електрода в псевдозріджених шарах часток, обумовлені потоком і співударяннями часток. Відзначено, що за умов псведорозріджених шарів інертних часток внески дифузійних потоків змінюються. Наведено єдине електрохімічне обгрунтування процесів адсорбції та іонного обміну на вуглеводневих матеріалах і окисненому вугіллі. Доведено, що адсорбцією електроліту можна керувати як завданням заряду поверхні вуглеводного матеріалу під час його синтезу та впливом на хемосорбцію кисню компонентами розчину або поляризуючим струмом. Показано, що накладення струму на шари часток неорганічних ІОМ із протонною провідністю дозволяє ефективно поглинати, десорбувати та розділяти іони кольорових металів у розведених розчинах електролітів. Висвітлено модель розряду іона на границі розділу електроліт - електрод - шар ІОМ, де роль ІОМ зводиться до транспорту частки, що розряджається, за естафетним механізмом, а кристалізація металу - за механізмом імпульсної доставки реагенту, сконцентрованого в ІОМ. Сформульовано критерії застосування псевдорозріджених шарів часток в інтенсивному електролізі, електросинтезі та електрохімічно керованих процесах поглинання речовин різної природи. Розроблено наукові основи технологій з їх застосуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63
Шифр НБУВ: РА316079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Галушкін О.В. 
Енергія активації стадій процесу електрохімічного осадження міді: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / О.В. Галушкін ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив окремих стадій, що складають електродний процес, на його протікання в цілому, проаналізовано роль температури на швидкість взаємодій, що відбуваються в зоні контакту електрода та електроліту під час електролізу: як модель електродного процесу використовується електрохімічна реакція розряду-іонізації міді в електролітах різного складу та змінних температурних умов. Виявлено, що в сірчанокислому електроліті залежність логарифмів струмів обміну від зворотної температури має злам, згідно з яким енергія активації електрохімічної реакції у різних температурних інтервалах приймає різні значення, тобто відображає явища відмінної природи. У пірофосфатних комплексних електролітах механізм розряду іонів міді залежить від концентрації лігандів, а підвищення температури допомагає дослідити реакції, які відбуваються на межі електрод-електроліт, за тенденцією зміщення вольтамперних кривих. Встановлено, що в усіх пірофосфатних розчинах електрохімічна реакція ускладнюється утворенням хімічної сполуки пірофосфатних іонів з поверхневими атомами металу електрода. Досліджено вплив температури на електровідновлення міді в присутності поверхнево-активних речовин (ПАР). Доведено, що ПАР аніонного та катіонного типів сповільнюють електрокристалізацію міді. Обчислення енергії активації адсорбції показало більш міцне утримання ПАР катіонного типу на катоді, ніж ПАР аніонного типу, що є ознакою електростатичної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63міді
Шифр НБУВ: РА319422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Криштоп Ю. Г. 
Кінетичні та термодинамічні особливості початкових стадій електрокристалізації цинку: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / Ю. Г. Криштоп ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технолог. ун-т". — Д., 2011. — 20 с. — укp.

На підставі гальваностатичних і потенціостатичних експериментів запропоновано модель утворення зародків цинку в чистому розчині та в розчині, що містить добавку полімерної тетраалкіламонієвої солі, на ізотропному піровуглецевому електроді, де враховано зв'язок термодинамічних і кінетичних закономірностей процесу з кристалографічною неоднорідністю електрода. Для потенціостатичних умов визначено перенапруги переходу та кристалізації стадії формування критичного пересичення. Розраховано локальну швидкість потенціостатичного фазооутворення в довільний момент електродного процесу та підтверджено концепцію природної дисперсії значень локальної швидкості нуклеації. Методом гальваностатичного транзієнту потенціалу досліджено вплив процесу UPDЦOPD переходу на утворення моношару цинку на залізному електроді. Доведено, що електрокристалізація в області пересичення в системі відбувається без стадії фазоутворення й інтерпретується як розвиток місць росту, що утворюються у разі осадження поверхневого сплаву Zn-Fe в області UPD. На основі цих даних запропоновано електрохімічний спосіб низькотемпературного знежирювання сталевих виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63,0 + К342.544
Шифр НБУВ: РА381983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Афоніна І. О. 
Селективне електрохімічне вилучення паладію з сировини і його застосування при електросинтезі каталітично активних структур: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.03 / І. О. Афоніна ; Нац. техн. ун-т "ХПІ". — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено закономірності переробки техногенних паладієвмісних відходів та електросинтезу електропровідної пористої матриці з іммобілізованим нанорозмірним паладієм, запропоновано використання його каталітичних властивостей для дефектування водню. Розроблено та запатентовано спосіб 100 %-го вилучення паладію з паладієвмісної сировини з 99,99 %-ою чистотою металевого порошку. Запропоновано селективно виділяти паладій з розчину вилуговування у вигляді важкорозчинної сполуки діаміндихлорпаладію, що забезпечує видобування паладію з максимальним ступенем чистоти (99,99 %). Запропоновано використовувати електрон-провідниковий полімер поліанілін як матрицю для іммобілізації паладію. Підтверджено можливість створення сенсора амперичного типу для дефектування водню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63 + Г576.3 + К344.5
Шифр НБУВ: РА380362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського