Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (110)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Г128.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Тимошук 
Вольтамперометричне визначення Co(II), Ni(II), Pd(II) у присутності о,о'- дигідроксозаміщених азобарвників: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Світлана Василівна Тимошук ; Український держ. хіміко-технологічний ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.1-5 + Г128.23-5
Шифр НБУВ: РА337947

Рубрики:

      
2.

Тимошук О.С. 
Вольтамперометрія сполук рутенію в присутності металів платинової групи: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.С. Тимошук ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено вольтамперометричні властивості Ru (IV) за присутності інших іонів платинових металів з наступним аналітичним використанням одержаних результатів. Розглянуто можливість підвищення чутливості полярографічного визначення рутенію за наявності у розчині деяких реагентів, зокрема, пірокатехіну, барвників трифенілметанового ряду (пірокатехінового фіолетового, еріохромціаніну R, хромазуролу S, ксиленолового оранжевого), карбонових кислот за рахунок їх каталітичної дії на процес відновлення. Встановлено, що полярографування розчинів Ru (IV), Ir (IV), Rh (III) та Pt (IV) призводить до появи каталітичних струмів виділення водню. Описано ймовірний механізм виникнення каталітичних струмів виділення водню у розчинах іонів платинових металів за наявності органічних адендів. Досліджено вплив 22-х сторонніх іонів і 5-ти іонів платинових металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.2-5 +
Шифр НБУВ: РА323073

Рубрики:

      
3.

Вронська Л.В. 
Вольтамперометрія Ru(IV) в присутності оксикислот та її застосування в аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Л.В. Вронська ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 19 с.: рис.: рис.: рис.: рис. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесу комплексоутворення іонів Ru(ІV) з оксикислотами та його застосуванню при вольтаперометричному визначенні. Запропоновано схеми комплексоутворення іонів Ru(IV) з цитратною, тартратною і оксалатною кислотами. Досліджено полярографічні каталітичні ефекти в розчинах з малим вмістом Рутенію в присутності оксикислот. Запропонована схема каталітичного електродного процесу. Показана можливість використання цитратної кислоти в якості добавки до полярографічного фону, яка забезпечує утворення однієї аналітичної форми іону. Розроблена чутлива, селективна методика вольтамперометричного визначення Рутенію в напівпровідникових пастах і сплавах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.21-5

      
4.

Чорненька Н.В. 
Електрохімічна поведінка комплексів паладію (ІІ) в гліцинатних електролітах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Н.В. Чорненька ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено процеси комплексоутворення, масопереносу, а також кінетику та механізм електровідновлення паладію (II) з гліцинатного електроліту. Визначено склад електрохімічно активних комплексів і обгрунтовано оптимальний склад гліцинатного електроліту для одержання якісних функціональних паладієвих покриттів. Установлено склад непротонованих і протонованих гліцинатних комплексів паладію (II). Визначено константи їх утворення та константи протонування, а також області існування, розраховано діаграму E-pH (Пурбе) з урахуванням комплексоутворення. Описано синтез цис-дигліцинатних та транс-дигліцинатних комплексів паладію (II) з хлориду паладію. Запропоновано потенціометричний метод вивчення транс-цис-ізомеризації комплексів. З'ясовано закономірності масопереносу у прикатодному шарі у разі електроосадження паладію (II) з гліцинатного електроліту за стаціонарних умов. Розраховано складові енергії активації електрохімічного відновлення паладію (II) з гліцинатного електроліту. Визначено кінетичні параметри процесу й електрохімічний порядок електродної реакції за основними компонентами електроліту. Установлено механізм відновлення паладію (II) з гліцинатного електроліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.236 + Г576.64 +
Шифр НБУВ: РА338841

Рубрики:

      
5.

Савчук А. В. 
Електрохімічна поведінка металів платинової групи (Rh, Ir, Ru) в низькотемпературних розплавлених електролітах: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / А. В. Савчук ; НАН України, Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І. Вернадського. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано основні закономірності поведінки благородних металів - родію, іридію та рутенію в низькотемпературних розплавах на основі карбаміду, ацетаміду, тіокарбаміду й амідазолу в контексті вирішення прикладних задач в області осадження дрібнокристалічних гальванічних покриттів. Вперше для дослідження електрохімічної повідінки Rh, Ir, Ru в якості розчиннників було застосовано низькотемпературні іон-органічні розплави. За результатами порівняльного аналізу електрохімічних властивостей металів в розплавах на основі карбаміду, ацетаміду, тіокарбаміду й амідазолу встановлено вплив електропровідності розплавів, пасивації електроду, адсорбційних процесів, електростабільності розплавів-розчинників на механізм і кінетику електродних процесів, дифузійні характеристики переносу іонів металів в іон-органічних розплавах, константи швидкості реакцій і склад катодних осадів. Визначено основні ступені окиснення іонів металів в розплавах, встановлено склад і структуру комплексних сполук іонів металів з компонентами розплавів. Розкрито основні умови одержання катодного осаду металів у вигляді дрібнокристалічних покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.2-2 + Г576.45,0
Шифр НБУВ: РА384532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Царик Н.В. 
Комплексні сполуки паладію (II) з оксиетилідендифосфоновою та нітрилотриметиленфосфоновою кислотами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Н.В. Царик ; Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено будову, склад, стійкість та область pH існування комплексів паладію (II) з оксиетилідендифосфоновою та нітрилотриметиленфосфоновою кислотами. Доведено, що паладій (II) з даними кислотами утворює комплекси еквімолярного складу, в яких оксиетилідендифосфонова кислота координується до паладію (II) двома атомами кисню фосфонових груп, а нітрилотриметиленфосфонова кислота - атомом азоту й атомом кисню фосфонової групи. Виявлено, що залежно від вихідної сполуки паладію (II), концентрації аніонів хлору та pH середовища інші місця в координаційній сфері комплексів займають аніони хлору або молекули амоніаку. Проведено розрахунок інкрементів зсуву d-d смуги поглинання комплексів паладію, які містять донорні атоми азоту, аніони хлору й атоми кисню фосфонової групи. Виявлено цитотоксичну активність комплексів паладію (II) з оксиетилідендифосфоновою кислотою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.236 + Г278.23 +
Шифр НБУВ: РА361207

Рубрики:

      
7.

Хомутов Є.В. 
Механоактивовані реакції галогенідних комплексів платини з метилйодидом і ненасиченими вуглеводнями: Автореф. дис... хім. наук: 02.00.04 / Є.В. Хомутов ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2002. — 13 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.266-27 + Г241.22-27 +
Шифр НБУВ: РА323351

Рубрики:

      
8.

Корольчук 
Основні барвники як аналітичні реагенти для визначення форм Os (IV, VI, VIII) та Ru (VI): автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.02 / Світлана Іванівна Корольчук ; Ужгородський національний ун-т. — Ужгород, 2009. — 18 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.2-5 + Г4 с45
Шифр НБУВ: РА367061

Рубрики:

      
9.

Щепіна Н.Д. 
Паладійкомплексні хімічні модифікатори у визначенні металів електротермічним атомно-абсорбційним методом: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Н.Д. Щепіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто метод зниження межі визначення та підвищення точності атомно-абсорбційного визначення мікрокількостей металів у складних матрицях шляхом хімічного модифікування високотемпературних атомізаційних процесів з використанням хелатів Паладію (II). Запропоновано принципово новий клас паладійвмісних комплексних модифікаторів. Виявлено фактори, що обумовлюють більш високу ефективність нових модифікаторів на основі неорганічних сполук паладію у порівнянні з існуючими модифікаторами. Установлено, що рівень зниження межі виявлення металів за присутності хімічних модифікаторів залежить від термічної стабільності та характеру термодеструкції комплексних сполук. Запропоновано механізм дії паладійкомплексних модифікаторів. Розроблено чутливі високоточні експресні методики визначення металів у мінералізованих водах, харчових продуктах, у тому числі в органічних екстрактах (після концентрування елементів, що визначаються), за допомогою електротермічної атомно-абсорбційної спектроскопії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.236,0 + Г461.313,0 +
Шифр НБУВ: РА343442

Рубрики:

      
10.

Мицик В.М. 
Синтез властивості гетерополіядерних платиновмісних фталоціанінових комплексів Al, Co, Zn: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / В.М. Мицик ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено синтез і властивості гетерополіядерних платиновмісних фталоціанінових комплексів алюмінію, кобальту та цинку. Синтезовано нові фталоціанінові комплекси. Розроблено новий метод синтезу фталоціанінів за кімнатною температурою. Одержано 25 нових сполук. Вперше синтезовано фталоціанінові комплекси з цис-платинатними фрагментами на периферії макроциклу. Встановлено будову та вивчено спектральні властивості синтезованих сполук з використанням фізико-хімічних методів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.266-26
Шифр НБУВ: РА314515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Степаненко І.М. 
Синтез та властивості халькогенхлоридних сполук родію: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.М. Степаненко ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.225 + Г128.225
Шифр НБУВ: РА329566

Рубрики:

      
12.

Слінкін С.М. 
Синтез та реакційна здатність beta- амонійетильного комплексу платини (ІV): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.М. Слінкін ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.266

Рубрики:

      
13.

Бонь В.В. 
Синтез, будова, властивості координаційних сполук Rh (III) та Pd (II) з ароматичними похідними саліцилальдімінів та карботіоамідів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / В.В. Бонь ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Здійснено синтез, а також досліджено будову та властивості координаційних сполук Rh (III) і Pd (II) з ароматичними похідними саліцилальдіміну та карботіоаміду. Розроблено умови синтезу та виділено 22 нові комплексні сполуки. З використанням методів елементного хімічного аналізу, електрофорезу та певних фізико-хімічних методів установлено їх склад і будову. Для чотирьох сполук проведено повний рентгеноструктурний аналіз, результати якого корелюють з даними інших спектрометричних методів. Показано вплив умов синтезу та наявності внутрішньомолекулярного водневого зв'язку в молекулі органічного реагенту на спосіб координації ліганду. Показано вплив координаційної ємності метала-комплексоутворювача на дентатність ліганду у синтезованих координаційних сполуках. Виявлено кардіопротекторну дію комплексу Rh (III) з саліцилальдіміном, застосування якого in situ запобігало розвиту реперфузійних пошкоджень серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.226 + Г128.236 +
Шифр НБУВ: РА354782

Рубрики:

      
14.

Рибачук Л.М. 
Синтез, властивості, будова координаційних сполук Ru (III) з гідразонами саліцилового альдегіду: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Л.М. Рибачук ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Синтезовано координаційні сполуки рутенію (III) з гідразонами саліцилового альдегіду. Створено методику екстракційно-фотометричного визначення та вилучення мікрокількостей Ru (III) з промислових об'єктів за сумісної присутності з платиновими та кольоровими металами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.216,0 +
Шифр НБУВ: РА343635

      
15.

Коркуна О.Я. 
Сорбційне концентрування Pd (II) на клиноптилоліті і морденіті та його застосування в аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.Я. Коркуна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2005. — 21 с. — укp.

Вивчено сорбційне концентрування Pd (II) на закарпатських клиноптилоліті та модерніті. Установлено оптимальні умови сорбції Pd (II) з нітратних і аміачних розчинів на природному клиноптилоліті та модерніті, а також їх H-формах за статичних умов сорбції. Визначено час встановлення сорбційної рівноваги Pd (II) на природному та H-клиноптилоліті. Побудовано ряди ефективності витіснення іонообмінних катіонів у процесі кислотної модифікації клиноптилоліту та модерніту, а також під час сорбції P (II) на природних і H-цеолітах. З'ясовано оптимальні умови сорбції Pd (II) на природному та H-клиноптилоліті за динамічних умов. Визначено сорбційну ємність усіх досліджуваних форм сорбентів. Проаналізовано умови десорбції Pd (II) з різних форм закарпатських цеолітів. За результатами структурних досліджень природних, модифікованих цеолітів і цеолітів з сорбованим Pd (II) зроблено оцінку можливих механізмів сорбції Pd (II) на них. Проведено модифікацію клиноптилоліту органічними реагентами комплексантами на Pd (II) 1-(2-піридилазо)-2-нафтолом і хромазуролом S шляхом іммобілізації, а також уперше одержано клиноптилоліт з прищепленими групами ацетилацетаму та діоксиму ацетилацетону, одержаними шляхом постадійного синтезу. Розроблено методики концентрування та відокремлення Pd (II) H-клиноптилолітом у модельних розчинах, у радіодеталях на основі бронзи та ювелірних сплавах та H-модернітом у модельних розчинах, що містять Pt (IV), In (IV), Os (IV), Ru (IV), Rh (IV), Fe (III), Mn (II), Cu (II), Pb (II), Al (III) за статичних умов сорбції. Для динамічних умов сорбції розроблено методику концентрувння та визначення мікрокількостей Pd (II) на природному клиноптилоліті у зливних і змивних водах ювелірного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.236 + Г128.236 + Г128.236
Шифр НБУВ: РА341462

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського