Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-9ПРА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Бойко О. Г. 
Архітектура мурованих синагог Правобережної України XVI - XX ст.: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / О. Г. Бойко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено принципи та закономірності формування містобудівних, планувально-просторових, конструктивних, об'ємно-композиційних, будівельно-технологічних, пластично-образних і стильових особливостей синагог у контексті європейських і місцевих традицій. Уточнено датування окремих синагог, виявлено основні етапи будівництва. Розглянуто чинники, які впливали на архітектурно-просторову організацію синагог. Висвітлено цілісну картину формування архітектури мурованих синагог Правобережної України, як феномену юдейської сакральної архітектури. Наведено каталог досліджених синагог, розглянуто стан та обгрунтовано цінність збережених 227-ми споруд. Визначено перспективні напрямки використання збережених синагог з метою відновлення історичної колективної пам'яті щодо втрачених юдейських громад. Розроблено наукові положення з консервації, реставрації та реконструкції збережених синагог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-9ПРА=ЄВР)4/6
Шифр НБУВ: РА375910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Огієнко О. В. 
Земства Правобережної України: організаційно-правовий статус та соціальні функції (1904 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. В. Огієнко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано політику царської влади щодо органів земського самоврядування українського Правобережжя. Простежено урядові заходи законодавчого та практичного характеру щодо запобігання переваги поляків-католиків у земських органах. Проаналізовано склад та обов'язки управління земським господарством Правобережної України 1904 - 1911 рр. Визначено практичні заходи земств організаційного плану з розширення представницької бази та соціальних обов'язків власних структурних підрозділів. Охарактеризовано державно-правовий та організаційний статус самоврядних земських органів Київської, Волинської та Подільської губерній у 1911 - 1917 рр. Розглянуто особливості фінансового становища та бюджетної політики правобережних земств. Висвітлено основні напрямки, форми, методи й ефективність реалізації ними своїх соціально-економічних і соціально-культурних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)52-536.2 + Х2(4УКР-9ПРА)52-523.8
Шифр НБУВ: РА376327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Волосатих О.Ю. 
Музично-драматичний театр Правобережної України першої половини XIX ст. в контексті міжнаціональних культурних зв'язків і художніх тенденцій епохи: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.Ю. Волосатих ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розширено та суттєво доповнено панораму музично-театрального життя Правобережної України першої половини XIX ст. у контексті тогочасних мистецьких тенденцій з урахуванням різнорівневої взаємодії національних культур, які співіснували у регіоні. Розкрито специфіку функціонування маєткового, аматорського й антрепренерського театрів в окремих осередках регіону (Києві, Житомирі, Кам'янці-Подільському) у даний період. Висвітлено театральну діяльність А. Фелінського, П. Зелінської, В.С. Піллік, В. Сокульського, К. Шитлера, Л. Слободзінського. Досліджено міжнаціональні культурні взаємовпливи у театральній і музичній сферах даного періоду. Проаналізовано репертуар театрів Правобережної України першої половини XIX ст., до наукового обігу введено матеріали про маловідомі драматичні твори та їх авторів, популярних у досліджуваний період. Проведено літературознавчий аналіз таких драматичних творів, як "Удаване диво, або Краків'яни та гуралі" Я. Стефані - В. Богуславського та "Замок на Чорштині, або Бойомир і Ванда" К. Курпінського - Ю. Красінського).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.3(4УКР-9ПРА)51-18 +
Шифр НБУВ: РА362936

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сидорук С. А. 
Рекрутська повинність у Правобережній Україні в 1794 - 1874 роках: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. А. Сидорук ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. — Кам'янець-Поділ., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено виконання рекрутської повинності у Правобережній Україні після приєднання до Російської імперії. Проаналізовано етапи відображення її у працях вітчизняних й зарубіжних авторів, відзначено їх внесок у нагромадження фактичного матеріалу. З'ясовано, що царизм систематично вдосконалював нормативно-правову базу рекрутської повинності, посилюючи мобілізаційні можливості за рахунок розширення податних станів регіону, не враховуючи їх інтереси і не зменшуючи її тягар. Обгрунтовано, що рекрутчина була стержневою в системі феодально-кріпосницьких повинностей, яка виключно негативно впливала на всі сфери суспільного життя Правобережжя. Відтворено систему та специфіку організації та проведення рекрутських наборів у краї, виявлено функції та повноваження місцевого управлінського апарату під час рекрутських наборів. Простежено матеріально-економічний та морально-психологічний вплив рекрутчини на мешканців Правобережжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-54 + Ц4,8(4УКР-9ПРА)23-1
Шифр НБУВ: РА375842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Поташнікова Г.В. 
Розвиток митної справи на Правобережній Україні в умовах становлення ринкової економіки (60-ті рр. XIX ст. - 1914 р.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.В. Поташнікова ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних джерел і наукової літератури розглянуто зміни у структурі, управлінні, кадровому забезпеченні митних установ Росії, які функціонували на Правобережжі. Висвітлено питання взаємозалежності процесів запровадження митної політики протекціоналізму та становлення ринкової економіки, впливу митної політики на економіку регіону. Зроблено спробу розкрити значущість діяльності митних установ щодо наповнення державної скарбниці. Показано зміни у порядку здіснення митного контролю. Проаналізовано особливості контрабандного промислу та законодавчу базу покарання за митні порушення. Визначено механізм проведення контролю за діяльністю митних установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)5-2 + Х2(4УКР-9ПРА)5-621.112.038 +
Шифр НБУВ: РА364552

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Сидорчук О. О. 
Суд присяжних у Правобережній Україні: створення та діяльність (1880 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. О. Сидорчук ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості та закономірності створення та діяльності суду присяжних у Правобережній Україні. Розкрито його правову природу. Встановлено історичну неперервність генетичного зв'язку народних судів (вервного, копного та лавників) із судом присяжних. З'ясовано особливості створення суду присяжних в українських правобережних губерніях царської Росії та визначено його склад. Розкрито організаційно-правові особливості функціонування суду присяжних і правовий статус присяжних засідателів. Встановлено періоди домінування його у кримінальному судочинстві Житомирського окружного суду. Визначено активність населення різних соціальних станів у проведенні кримінального судочинства та репресивність цього суду. Розкрито суспільне значення та проблеми становлення його в сучасній Український державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ПРА)5-629.111.4
Шифр НБУВ: РА376157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського