Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (528)Журнали та продовжувані видання (124)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ХАР-2Х$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Прилуцька Л.А. 
Боротьба з безробіттям у Харкові в 20-х - на початку 30-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.А. Прилуцька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено комплексне дослідження історії боротьби з безробіттям у Харкові у 1920 - на початку 1930-х рр. Наведено всебічну характеристику стану безробіття, зокрема виявлено джерела та причини його виникнення, простежено структурні зміни у складі безробітних. Підраховано чисельність та питому вагу безробітних протягом усього періоду в динаміці. Визначено функції Харківської біржі праці та показано значення трудових форм допомоги безробітним, розкрито роль соціального страхування. У науковий обіг введено значну кількість маловідомих документальних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)61-2 +
Шифр НБУВ: РА351238

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Робак І.Ю. 
Історичні умови організації та специфіка розвитку охорони здоров'я в Харкові (ХVIII - початок ХХ ст.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / І.Ю. Робак ; НАН України; Ін-т іст. України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено дорадянську історію харківської охорони здоров'я. Запроваджено поняття "соціальна історія охорони здоров'я". На основі опублікованих і архівних документів, відтворено історичні умови організації охорони здоров'я в Харкові за імперської доби та специфіку заходів протидії небезпечним захворюванням. Простежено розвиток санітарної діяльності, виявлено закономірності розвитку та місцеві особливості надання медичної допомоги населенню. Створено біографічні портрети видатних організаторів харківської охорони здоров'я та складено колективний просопографічний соціоетнічний портрет. Системно узагальнено та проаналізовано питання організації даної проблеми в історичному контексті: досвід виникнення, становлення, функціонування всіх харківських лікувально-санітарних структур у досліджуваний період, їх взаємини між собою з іншими інститутами суспільства. Розкрито позитивні та негативні сторони охороноздоровчої діяльності. Надано практичні рекомендації органам державної влади та місцевого самоврядування щодо позитивного досвіду їх діяльності в сфері охорони здоров'я в Харькові за імперської доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)0-7 + Р.г(4УКР-4ХАР-2Х) +
Шифр НБУВ: РА367379

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шарібжанов Р.В. 
Національні меншини Харкова в 20 - 30-ті рр. ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Р.В. Шарібжанов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

З використанням широкого кола джерел комплексно досліджено історію національних меншин Харкова впродовж 1920 - 1930-х рр. Проаналізовано зміни у середовищі меншин у чужоетнічній міській спільності, процеси їх міжетнічної взаємодії (контакти, спілкування, зв'язки, відносини) за умов проведення національної політики радянської влади. Досліджено еволюцію етносоціальної структури населення Харкова та висвітлено зміни в його національному складі. Розглянуто демографічні, суспільно-політичні, громадські, соціально-економічні, етносоціальні, культурно-освітні процеси у середовищі національних меншин великого індустріального м. Харкова у 1920 - 1930-ті рр. Значну увагу приділено дослідженню радянської національної політики, її загальних положень, специфіки впровадження у місті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)61-56 +
Шифр НБУВ: РА356924

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Дехтярьова О.О. 
Педофауна вищих комах парків м. Харкова: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.О. Дехтярьова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 17 с.: табл. — укp.

Досліджено педофауну вищих комах парків Харкова, зокрема, видовий склад, таксономію видів, ареали, біотопічний розподіл, екологічні форми, біологію, трофічні зв'язки і чинники, що впливають на різноманіття, поширення та господарське значення окремих видів за умов урбанізованих ландшафтів. Виявлено 133 види вищих комах-мешканців грунту, що належать до 8-ми рядів, 24-х родин, 76-ти родів. Найбільшою кількістю видів (107, або 80,4 % від загальної кількості видів) представлено ряд жуків, з яких 48 видів належать до родини турунів. Встановлено, що досліджувані вищі комахи належать до 12-ти зоогеографічних комплексів, в яких європейсько-сибірський вид становить 28,6 % від загальної кількості видів, транспалеарктичний - 19,6 %, європейський - 11,3 %, голарктичний - 9,8 %, степовий - 8,3 %. Зазначено, що дані види належать до 11-ти трофічних груп та 11-ти біотопічних, з останніх 57 видів (42,8 %) становлять лісові, 48 (36,5 %) - степові, а 13 (9,7 %) - політопні. Виявлено, що серед лісових комах 94,7 % видів - мезофіли, серед степових 54,1 % - мезофіли і 43,7 % - ксерофіли, а 84,8 % політопічних видів - мезофіли. Встановлено суттєвий вплив ступеня урбанізації біотопа на показники видового біорізноманіття. Доведено, що у парках з високим вмістом солей важких металів у грунті зникають види комах, личинки яких є сапрофагами або міксофагами, встановлено причини даного явища. Визначено господарське значення комах-мешканців грунту за умов урбанізованого ландшафту. Надано рекомендації щодо захисту саджанців від пошкодження комахами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158(4УКР-4ХАР-2Х) + П032.506.1(4УКР-4ХАР-2Х) +
Шифр НБУВ: РА329728

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Іщенко Т.В. 
Регіональні особливості ефективного розвитку міських комплексів України (на прикладі м.Харкова): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Т.В. Іщенко ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі системно-комплексного підходу проаналізовано та розроблено теоретично-методологічні та практичні засади ефективного розвитку міських комплексів України. Визначено основні принципи підвищення ефективності розвитку міських комплексів, в яких відображено соціальну направленість, розмежування всіх рівнів місцевого самоврядування, самодостатність та фінансове забезпечення сталого розвитку сучасних міст України. Значну увагу приділено формуванню систем, пов'язаних з удосконаленням параметрів управління соціально-економічним розвитком міст на базі використання проектного менеджменту, значного інтелектуального, фінасово-економічного, трудового та культурного потенціалу міст. Науково обгрунтовано інноваційну діяльність інфраструктур міст, систему привабливості інвестицій для їх сталого розвитку. Розкрито науково-методологічні засади розвитку міських інфраструктур, використання міських ресурсів на базі формування ринкових відносин. Висвітлено питання розвитку механізмів фінансової стабільності міської економіки, створення сучасної вітчизняної моделі формування житлового будівництва. Запропоновано новий підхід та принципи створення систем синергізму в міському господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР-2Х)22 +
Шифр НБУВ: РА348359

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Хаустова О.В. 
Розвиток благодійництва у Харкові у другій половині XIX - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Хаустова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу та систематизації широкого кола джерел, більшість з яких вперше введено до наукового обігу, досліджено виникнення та розвиток благодійництва у Харкові у другій половині XIX - на початку XX ст. Визначено основні тенденції та особливості благодійної діяльності, спрямованої на допомогу малозабезпеченим верствам населення. Вивчено пріоритетні напрямки, форми та методи надання благодійної допомоги. Розкрито механізм створення, діяльності та фінансування державних, станових, приватних і громадських благодійних установ і закладів. Встановлено результативність благодійних заходів, спрямованих на підтримку нужденних. Виявлено рівень взаємодії державної, громадської та приватної опіки. Доведено, що розвиток благодійництва у Харкові у досліджуваний період досяг значного рівня розвитку та відбувався у тісному зв'язку з загальними тенденціями розвитку благодійної справи в імперії, але відрізнявся власними регіональними особливостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)5-7 + У03(4УКР-4ХАР-2Х)502.78 +
Шифр НБУВ: РА346269

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Домбровська С.М. 
Розвиток вищої школи в Харкові у період тимчасової лібералізації тоталітарної системи (друга половина 50-х - перша половина 60-х років ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.М. Домбровська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

На підставі дослідження широкого кола джерел проаналізовано процес реформування вищої освіти в період тимчасової лібералізації тоталітарної системи на прикладі вузів Харкова. Зокрема, описано внутрішнє життя та особливості навчальної, наукової, виховної роботи вищих навчальних закладів під час реформування. Визначено форми підготовки науково-педагогічних кадрів та рівень матеріально-технічного забезпечення вузів. Висвітлено питання організації навчального процесу, програм, навчальних планів, забезпечення підручниками, збільшення ролі суспільно-політичних дисциплін, діяльності студентських наукових товариств і об'єднань, проведення науково-практичних конференцій і з'їздів учених. Виявлено інноваційні форми виховної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)63-7 + Ч33(4УКР5)63 +
Шифр НБУВ: РА343374

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Звонкова Г.Л. 
Розвиток природничих і технічних наук у Харкові в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. техн. наук: 07.00.07 / Г.Л. Звонкова ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості та умови стимулювання прогресивного розвитку природничих і технічних наук у дореволюційному Харкові та у перше десятиліття існуванння Радянської України. Висвітлено особистий внесок учених університету, а також ветеринарного, технологічного та сільськогосподарського інститутів у розвиток європейської науки, зокрема у галузях фізики, хімії, біології, математики, медицини, ветеринарії, машинобудування. Визначено роль і місце професійних здобутків вітчизняних учених у контексті становлення європейської науки. Визначено чинники, що сприяли покращанню умов підготовки спеціалістів та активізації наукової роботи прикладного характеру та соціальної спрямованості. Проаналізовано діяльність наукових товариств як об'єктивний процес інтелектуального збагачення учених, підвищення їх загальної та професійної культури. Виявлено особливості управління вищою освітою, специфіку організації наукової роботи та основні принципи підготовки молодих учених у дореволюційний та радянський періоди. Здійснено більш повний у порівнянні з попередніми дослідженнями історіографічний аналіз робіт учених Харкова у XIX - на початку XX ст. у галузі природничих і технічних наук. До наукового обігу вперше введено маловідомі архівні документи та висвітлено нові факти діяльності та впливу наукових товариств на соціальне та культурне життя міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.г(4УКР) + Б.г(4УКР-4ХАР-2Х),022 + Б.р(4УКР-4ХАР-2Х),022 +
Шифр НБУВ: РА335843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Палант О. Ю. 
Теоретичні і методологічні основи вдосконалення процесу інвестування та інноваційного розвитку транспортного комплексу регіону (на прикладі м. Харкова): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. Ю. Палант ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Поглиблено та систематизовано методологію комплексного розвитку Харківщини за рахунок вдосконалення процесу інвестування й інноваційного розвитку транспортного комплексу регіону, методологію транспортного забезпечення Харківщини, запропоновано методику оцінювання впливу транспортного комплексу на цей процес. Проведено комплексний аналіз і визначено територіальні особливості та характер соціально-економічної системи досліджуваного регіону, обгрунтовано комплекс заходів щодо підвищення ефективності функціонування транспортного комплексу як основи забезпечення комплексного розвитку регіону. Розроблено організаційно-економічний механізм взаємодії процесу інвестування й інноваційного розвитку транспортного розвитку транспортного комплексу регіонів. Розроблено систему інноваційно-інвестиційних заходів і маркетингових методів підвищення ефективності транспортного комплексу регіону на ринку транспортних послуг, висвітлено шляхи вирішення еколого-екомічних проблем. Визначено перспективу розвитку транспортного комплексу Харківщини як важливої складової забезпечення його ефективної господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР-2Х)683.7 + У9(4УКР-4ХАР-2Х)370-55 + У9(4УКР-4ХАР-2Х)370-56
Шифр НБУВ: РА384179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Демочко Г. Л. 
Формування і розвиток української радянської системи охорони здоров'я у Харкові (1919 - 1934 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Г. Л. Демочко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено стан охорони здоров'я населення у Харкові та показано розвиток цієї галузі протягом часу, коли місто було столицею УСРР. З'ясовано вплив історичних, соціально-економічних умов на медичну сферу. На підставі аналізу зроблено висновок щодо особливостей формування медичних установ Харкова та посилення ролі в охороні здоров'я населення міста. Відзначено позитивні та негативні моменти у вирішенні завдань поширення мережі установ охорони здоров'я, забезпечення міста медичними кадрами, боротьби з епідеміями та соціальними захворюваннями, організації та діяльності системи робітничої медицини й охорони материнства та дитинства, надання швидкої допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)61-7 + Р11 г(4УКР-4ХАР)
Шифр НБУВ: РА385780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Добрунова Л.Е. 
Харків доби національно-демократичної революції (лютий - грудень 1917 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.Е. Добрунова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено динаміку руху населення, зміни соціально-економічного становища, відновлення діяльності міських осередків політичних партій, роботу міського самоврядування, становлення нових владних структур. Висвітлено вплив внутрішніх і зовнішніх факторів на перебіг подій та результати боротьби різних політичних сил за владу в 1917 р. Відзначено, що зміни соціального і національного складу населення позначилися на розвитку революційних подій. Неспроможність уряду вирішити нагальні потреби соціально-економічної сфери призвели до загострення соціальної напруги у місті та переходу влади від легітимних до надзвичайних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)611
Шифр НБУВ: РА312799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Скоробогатов А.В. 
Харків у роки німецької окупації (1941 - 1943): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / А.В. Скоробогатов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 36 с. — укp.

На підставі вивчення вітчизняних і зарубіжних джерел відтворено справжню картину німецької окупації у Харкові - одному з найбільших міст СРСР, захопленого вермахтом. Розкрито сутність "нового порядку" та політики окупаційної влади, досліджено її коливання між ідеологією та військовим прагматизмом. Розглянуто діяльність місцевого українського управління, показано його роль в системі окупаційних органів влади. На підставі аналізу переважно німецьких джерел показано ставлення українського населення до німецької окупації. Детально розглянуто організацію, програму та діяльність основних політичних сил, зокрема, антибільшовицького спрямування, таких як дворянська організація, західноукраїнські та місцеві націоналісти. Переглянуто стару традицію зведення усіх потоків радянського руху Опору до партійного підпілля. Всебічно проаналізовано демографічний склад харків'ян, кліматичні, матеріальні, правові, соціальні умови життя населення під час німецької окупації. Вперше у вітчизняній історіографії розглянуто щоденні будні міських жителів і здійснено спробу обгрунтовати показники для вимірювання якості життя в окупаційний період. Досліджено статистику жертв війни й окупації. Висвітлено участь різних верств населення (незалежно від національності або партійної належності) у підпільній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)622 +
Шифр НБУВ: РА346233

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського