Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (96)Книжкові видання та компакт-диски (95)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Рубцова$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Рубцова О.С. 
Економічні основи створення і функціонування служби управління маркетингом будівельних генпідрядних організацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / О.С. Рубцова ; Київ. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Виходячи з потреб підрядного будівництва як галузі, для будівельних підрядних організацій вирішено комплекс теоретичних і практичних завдань створення і діяльності маркетингових підрозділів. Визначено концепцію організації маркетингу, розроблено ефективні форми структурного втілення та методики економічної оцінки діяльності маркетингових підрозділів у підрядному будівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Рубцова 
Моногенеї роду Ligophorus (Dactylogyridae) (морфологія, таксономія, деякі аспекти взаємовідносин з хазяями): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.25 / Наталія Юріївна Рубцова ; Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.141.5*832 + Е0*836.6:Е623.33
Шифр НБУВ: РА363196

Рубрики:

      
3.

Рубцова М.Ю. 
Національні особливості формування інвестиційного клімату для залучення іноземного капіталу в економіку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / М.Ю. Рубцова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В центрі дисертаційного дослідження знаходяться інвестиційні аспекти розвитку національних економік на перехідній стадії ринкової трансформації. Розглядається проблема активного втручання держави в інвестиційні процеси в екстремальних умовах розвитку з метою формування конкурентоспроможної національної економіки та включення її до світового економічного простору на паритетних засадах у контексті реалізації національних інтересів. Запропоновано і обгрунтовано концептуальні підходи до формування ефективної внутрішньо- та зовнішньоекономічної стратегії суто національної за змістом інвестиційної політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рубцова М.О. 
Одержання міжвидових гібридів і трансгенних рослин гречки та їх аналіз: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / М.О. Рубцова ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів отримання міжвидових гібридів і трансгенних рослин гречки. Оптимізовані умови дорощування гібридних зародків і регенерації рослин із калусної тканини. Визначені маркерні ферменти для відбору істинних гібридних рослин гречки. Показано, що одержані методом регенерації із калусу гібридних зародків рослини, є в більшості випадків амфідиплоїдами. Одержані міжвидові гібриди і трансгенні рослини гречки з господарсько-цінними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-314.5,022

Рубрики:

      
5.

Рубцова Є.І. 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування хворих на гастродуоденальні та екстрагастроінтестинальні гелікобактерасоційовані захворювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Є.І. Рубцова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено роль сімейного контакту з Hp-інфікованим хворим на гастродуоденальну патологію: установлено вірогідно вищий ступінь інфікованості Hp та вищу частоту захворюваності цією патологією, більш ранній вік появи таких уражень серед членів родин зазначених хворих. Виявлено, що найвища Hp-інфікованість і ураженість гастродуоденальною патологією серед членів родин дітей шкільного віку, інфікованих гелікобактеріозом, є у батька, і щоденний контакт з ним - один з важливіших факторів ризику щодо поширення інфекції серед них. Визначено високий рівень інфікованості Hp і високу напруженість імунної відповіді на неї у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС), на відміну від хворих на бронхіальну астму та хронічний бронхіт. Вказано на гелікобактеріоз як на коригований фактор ризику розвитку ІХС. Визначено вікові особливості процесів кислотопродукції та кислотонейтралізації як чинники високої частоти пептичних виразок дванадцятипалої кишки та шлунка в осіб працездатного віку. Не виявлено вірогідних відмінностей показників нічного pH тіла шлунка між різними віковими групами хворих на виразку дванадцятипалої кишки та хронічний гастрит В (неатрофічного) у фазі загострення, на відміну від здорових осіб. Обгрунтовано необхідність визначення кислотності шлунка за методом інтрагастральної pH-метрії та pH-моніторингу для диференційованого підбору антисекреторного препарату ерадиаційної терапії. Установлено, що залежно від віку у 3,6 % - 50 % хворих, інфікованих гелікобактеріозом, є наявним гіпоацидний стан шлунка. Показано високу ефективність (93 %) ерадикації Hp схеми тритерапії у складі омепразолу, амоксициліну та фуразолідону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-52 +
Шифр НБУВ: РА338701

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Рубцова О. Л. 
Рід Rosa L. в Україні: історія, напрями досліджень, досягнення та перспективи: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.23 / О. Л. Рубцова ; НАН України, Нац. ботан. сад ім. М.М. Гришка. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку дослідженнь роду Rosa в Україні у XIX - XX та на початку XXI ст. на підставі архівних матеріалів та опублікованих документів, а також результатів власних пошуків і наукових здобутків. Проведено історико-науковий аналіз всіх напрямів досліджень роду Rosa в Україні. Виділено основні етапи інтродукції представників цього роду. Розроблено періодизацію створення садів троянд у світовому контексті. Проаналізовано здобутки українських вчених у дослідженні роду Rosa.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12(4УКР)
Шифр НБУВ: РА378855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Рубцова С.І. 
Самоочищення морського середовища від вуглеводнів нафти у прибійній зоні Севастополя: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / С.І. Рубцова ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2003. — 19 с. — укp.

Започатковано новий напрямок гідробіологічних досліджень процесу самоочищення морського середовища від нафти та нафтопродуктів. Уперше проведено комплексні санітарно-біологічні дослідження в прибійній зоні акваторії Севастопольських бух і прилягаючих до них ділянок узбережжя, що характеризуються різним складом грунтів, рівнем нафтового забруднення та знаходяться під хвильовим впливом різної інтенсивності. Одержано систематичні дані про чисельність, закономірності розподілу, сезонну та річну динаміку, родовий склад і біохімічні особливості нафтоокислюючих мікроорганізмів у морській воді та донних даної зони. Вивчено залежність між чисельністю нафтоокислюючих бактерій, температурою морської води, хвилюванням моря, напрямком переносів вітрових мас, кількістю зависі та нафтових вуглеводнів, що переходять з грунту в морську воду. Розраховано рівні бактеріальної складової та періоди самоочищення морського середовища від вуглеводнів нафти за рахунок нафтоокислюючої мікрофлори в прибійній зоні Севастополя. Зазначено, що одержані дані можна використовувати у разі оцінення стану та надійності морських екосистем шляхом порівняння потоків забруднення та екологічної ємності, що дає змогу визначити тенденцію збільшення чи зменшення забруднень у морському середовищі. Наведені розрахунки можна використовувати для визначення рівнів мікробного самоочищення для інших видів гетеротрофних бактерій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.56(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325667

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Рубцова Ю. О. 
Модифіковані дрібнозернисті бетони для конструкцій портових гідротехнічних споруд / Ю. О. Рубцова. — Б.м., 2021 — укp.

Об′єкт досліджень – Модифіковані дрібнозернисті бетони для конструкцій портових гідротехнічних споруд пальового типу; мета – Розробка складів модифікованих дрібнозернистих бетонів для морських портових гідротехнічних споруд з поліпшеними технологічними та фізико-механічними властивостями на основі оцінки стану бетону після технічного обстеження конструкцій; методи – Аналіз результатів інженерних обстежень стану бетону конструкцій портових гідротехнічних споруд, методи проведення лабораторних випробувань дрібнозернистого бетону з використанням теорії планування експерименту, рентгенофазового аналізу, електронної мікроскопії; результати – розроблені ефективні склади модифікованих дрібнозернистих бетонів для морських портових гідротехнічних споруд; за допомогою розроблених принципів керування складами модифікованого дрібнозернистого бетону (в ув'язці з прогнозуванням основних параметрів якості отриманого композиту) обґрунтовано практичні напрямки щодо ефективного використання отриманих результатів дослідження в морському портовому гідротехнічному будівництві; впроваджено – В практику ДП «ЧОРНОМОРНДІПРОЕКТ» рекомендовано використання модифікованих дрібнозернистих бетонів: при розробці проектно-кошторисної документації причалів в портах Чорноморськ, Одеса, Південний, Ізмаїл; при уточненні «Інструкції з інженерного обстеження та паспортизації портових гідротехнічних споруд».^UObject of research - Modified fine-grained concrete for structures of port hydraulic structures of pile type; goal - Development of compositions of modified fine-grained concrete for seaport hydraulic structures with improved technological and physical-mechanical properties based on the assessment of concrete after technical inspection of structures; methods - Analysis of the results of engineering inspections of concrete condition of structures of port hydraulic structures, methods of laboratory tests of fine-grained concrete using the theory of experimental planning, X-ray phase analysis, electron microscopy; results - developed effective compositions of modified fine-grained concrete for seaport hydraulic structures; with the help of the developed principles of management of warehouses of modified fine-grained concrete (in connection with forecasting of the basic parameters of quality of the received composite) practical directions concerning effective use of the received results of research in sea port hydraulic engineering are substantiated; introduced – the modified fine-grained concrete is recommended for use in the practice of SE "CHORNOMORNDIPROEKT" for the following purposes: in development of design documentation for berths in the ports of Chernomorsk, Odessa, Pivdenny, Izmail; in the specification of the normative regulations "Guidelines on Engineering Survey and Certification of Port Hydraulic Constructions".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Рубцова І. М. 
Адміністративно-правова охорона атмосферного повітря / І. М. Рубцова. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації здійснено комплексне та системне дослідження адміністративно-правової охорони атмосферного повітря.Визначено, що адміністративно-правова охорона атмосферного повітря – це система правових, економічних, організаційних, комунікативних, інженерно-технічних, оздоровчих заходів, що здійснюють уповноважені суб'єкти публічної адміністрації і направлені на профілактику, попередження та припинення порушень норм чинного законодавства в досліджуваній сфері.Зазначено, що нормативно-правове регулювання адміністративно-правової охорони атмосферного повітря - це система норм права, які урегульовують суспільні відносини, що виникають під час збереження, поліпшення, відновлення якості атмосферного повітря, застосуванні заходів охорони атмосферного повітря, визначають зміст державної політики в досліджуваній сфері та повноваження суб'єктів публічного адміністрування в сфері атмосферного повітря тощо. З'ясовано, що суб'єкти адміністративно-правової охорони атмосферного повітря - це система органів загальної та спеціальної компетенції, які здійснюють публічно-управлінські повноваження з метою відновлення, збереження, забезпечення якості атмосферного повітря та забезпечення права громадян на чисте атмосферне повітря, а також вживають заходів необхідних для зниження рівня захворюваності населення внаслідок забруднення атмосферного повітря. Автором виокремлено особливості та види суб'єктів адміністративно-правової охорони атмосферного повітря. Доведено, що заходи охорони атмосферного повітря – це система способів, прийомів та засобів владно-управлінського впливу, що направлені на діяльність суб'єктів публічного та приватного права, яка пов'язана з забрудненням атмосферного повітря з метою підвищення якості атмосферного повітря, його охорони та забезпечення права громадян на чисте атмосферне повітря.Запропоновано класифікувати заходи охорони атмосферного повітря наступним чином: 1) залежно від характеру впливу: а) стимулюючі; б) заохочувальні; в) економічні; г) примусові; 2) залежно від суб'єкта застосування: а) Кабінетом Міністрів України; б) центральним органом виконавчої влади; в) місцевими органами публічної адміністрації; г) декількома суб'єктами; 3) за предметом регулювання: а) правові; б) внутрішньо-визначені; 4) за колом учасників: а) одноосібні; б) колегіальні; в) колективні; г) комбіновані; 5) за предметом: а) технічні; б) економічні; в) організаційні. Визначено, що попереджувальні адміністративно-правові заходи охорони атмосферного повітря - це система правових засобів, які використовують суб'єкти, які наділені владно-управлінськими повноваженнями з метою попередження порушення норм, яорганізаційні); 5) залежно від нормативно-правового закріплення (в законах України; в підзаконних нормативно-правових актах).Визначено, що припинювальні адміністративно-правові заходи охорони атмосферного повітря - це сукупність заходів примусового характеру, що застосовуються уповноваженим суб'єктом публічної адміністрації з метою унеможливлення провадження подальшої діяльності, що здійснюється з порушенням норм законодавства шляхом видання правоприпинювального (обмежувального) акту.кими урегульовано відносини у галузі охорони атмосферного повітря. Запропоновано адміністративно-запобіжні заходи охорони атмосферного повітря поділити за наступними критеріями: 1) залежно від вибору правового засобу охорони атмосферного повітря (нормування; стандартизація; планування; експертиза; проектування); 2) залежно від суб'єкта (суб'єкти господарювання приватного права; суб'єкти господарювання публічного права); 3) залежно від форми процесуального вираження (акти перевірки; результати контролю; облікова документація; результати оцінки якості атмосферного повітря; дані державного та громадського моніторингу якості атмосферного повітря; звіт з оцінки впливу на довкілля); 4) залежно від характеру впливу на суб'єкта (майнові; організаційні); 5) залежно від нормативно-правового закріплення (в законах України; в підзаконних нормативно-правових актах).Визначено, що припинювальні адміністративно-правові заходи охорони атмосферного повітря - це сукупність заходів примусового характеру, що застосовуються уповноваженим суб'єктом публічної адміністрації з метою унеможливлення провадження подальшої діяльності, що здійснюється з порушенням норм законодавства шляхом видання правоприпинювального (обмежувального) акту.^UThe dissertation is complex and systematic research of administrative and legal protection of atmospheric air.It is determined that the administrative and legal protection of atmospheric air is a system of legal, economic, organizational, communicative, engineering and technical, health measures carried out by authorized public administration bodies and aimed at prophylactics, prevention and termination of violations of current legislation in the studied area.It is noted that the normative-legal regulation of administrative-legal protection of atmospheric air is a system of legal norms that regulate public relations arising during the preservation, improvement, restoration of atmospheric air quality, application of atmospheric air protection measures, determine the content of state policy and powers of public administration bodies in the field of atmospheric air, etc. It was found that the subjects of administrative and legal protection of atmospheric air is a system of bodies of general and special competence, which exercise public administration powers to restore, preserve, ensure air quality and ensure the right of citizens to clean air, as well as use measures necessary to reduce the incidence of the population due to air pollution. The author highlights the features and types of subjects of atmospheric air administrative and legal protection.It is proved that air protection measures are a system of methods, techniques and means of governmental influence aimed at the activities of public and private law, which is associated with air pollution in order to improve air quality, its protection and ensuring the right of citizens to clean air.It is proposed to classify air protection measures as follows: 1) Depending on the nature of the impact: a) stimulating; b) incentive; c) economical; d) mandative; 2) Depending on the subject of application: a) the Cabinet of Ministers of Ukraine; b) the central executive body; c) local bodies of public administration; d) several entities; 3) By the subject of regulation: a) legal; b) internally defined; 4) By the circle of participants: a) individual; b) collegial; c) collective; d) combined; 5) By the subject: a) technical; b) economic; c) organizational. It is determined that preventive administrative and legal measures for air protection are a system of legal means used by entities endowed with administrative powers to prevent violations of the rules governing the relations in the air protection field.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського