Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (137)Книжкові видання та компакт-диски (81)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Грабовська$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Грабовська (Куліч) Є. В. 
Дипольні радіаційні силові функції гамма-розпаду та фотопоглинання: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.16 / Є. В. Грабовська (Куліч) ; Ін-т ядер. дослідж. НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Одержано та протестовано спрощений вираз для опису радіаційної силової функції (РСФ) електричних дипольних переходів з використанням напівкласичного рівняння Власова - Ландау з врахуванням немарковських процесів в інтегралі зіткнень (модель спрощеного модифікованого Лоренціану SMLO). Запропонована нова модель SMLO, в порівнянні з іншими сучасними феноменологічними моделями, дозволяє достатньо добре описувати експериментальні дані за перерізами фотопоглинання та радіаційними силовими функціями гамма-розпаду. Уточнено параметри ізовекторних гігантських дипольних резонансів і систематично оцінено їх похибки (середньо-квадратичні відхилення) з використанням моделей стандартного та модифікованого Лоренціанів (SLO, SMLO). З врахуванням нових баз оцінених даних з перерізів фотопоглинання. Проаналізовано можливий вплив форми радіаційної силової функції та невизначеності параметрів гігантських дипольних резонансів на функцію збудження й енергетичний спектр гамма-квантів у реакції (n,х gamma) на середніх і важких атомних ядрах. Показано, що за зміни значень параметрів приблизно на 20 % теоретично розраховані перерізи можуть змінюватися в 2-4 і більше разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.34,022 + В383.520.477,022
Шифр НБУВ: РА375829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Грабовська О.А. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування магнітотерапії та кальцеміну у комплексному лікуванні хворих на артроз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.А. Грабовська ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 24 с. — укp.

За результатами проведеного комплексного клініко-лабораторного та інструментального дослідження у 37 % хворих на артроз уперше виявлено зміни кісткової тканини - зниження її мінеральної щільності, тобто наявності хвороб остеопорозу та остеопенії. Визначено, що ступінь порушень процесів ремоделювання кісткової тканини у хворих на артроз залежить від стадії дегенеративно-дистрофічного процесу та корелює зі статтю та віком (у жінок залежить від тривалості менопаузи). Доведено доцільність призначення магнітотерапії хворим на артроз зі змінами мінеральної щільності кісткової тканини. Виявлено особливості механізму дії магнітотерапії та кальцеміну у комплексному лікуванні даних хворих та з'ясовано їх сприятливу дію на процеси кісткового ремоделювання. Установлено, що застосування комплексного лікування, що передбачає отримання кальцеміну позитивно впливає на процеси кісткового ремоделювання, сприяє зростанню щільності кісткової тканини, а за умов лікування з використанням магнітотерапії - стабілізації втрат кісткової маси у даних хворих. За результатами клінічних, лабораторних і остеоденситометричних досліджень показано ефективність комплексного лікування, що передбачає застосування магнітотерапії та кальцеміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р418.110.408-5 +
Шифр НБУВ: РА331154

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Грабовська 
Науково-технічні засади поліпшення стану питного водопостачання регіонів України: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Лариса Леонідівна Грабовська ; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06 + Н761.104
Шифр НБУВ: РА366103

Рубрики:

      
4.

Грабовська Г. М. 
Організаційно-правові засади розвитку освіти в період української національної революції 1917 - 1921 рр.: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Г. М. Грабовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання організаційно-правових аспектів розвитку освіти України в 1917 - 1921 pp. Доведено, що в Україні у період української національної революції 1917 - 1921 pp. створено національну систему освіти, де важливу роль відіграє виховання, а навчання у школі максимально наближається до життя, що формує теоретичні основи та виробляє практичні навички в учнів. Зазначено, що державні органи управління освіти сприяють розвитку національної освіти загалом і налагодженню управлінської системи на місцевому рівні. Визначено, що функціонування сфери освіти базується тільки на правових засадах. Здійснено класифікацію й аналіз юридичних джерел, на базі яких обгрунтовано функціонування системи освіти України в 1917 - 1921 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-621.13 + Ч33(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА376183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Грабовська О.О. 
Особливості судочинства в справах про усиновлення (удочеріння) іноземними громадянами дітей, які проживають на території України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Грабовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто процесуально-правову природу справ про усиновлення дітей іноземними громадянами, передумови права на звернення іноземців-кандидатів в усиновителі в суди України з заявами про встановлення усиновлення та процесуальний порядок порушення судом справ даної категорії. Розкрито мету, значення і зміст підготовки справ про усиновлення дітей іноземними громадянами до судового розгляду, порядок з'ясування обставин, що мають значення для правильного та своєчасного їх вирішення та визначення кола доказів, які їх підтверджують. Викладено питання визначення кола осіб у справах цієї категорії та призначення справ про усиновлення дітей іноземними громадянами до розгляду у судовому засіданні. Проаналізовано процесуальний порядок розгляду цих справ, мету та зміст даного етапу провадження, а також судове рішення в справах цієї категорії. Наведено рекомендації з удосконалення сімейного та цивільного процесуального законодавства, зокрема, про необхідність застосування судами міжнародних договорів під час розгляду справ про усиновлення дітей іноземними громадянами, а також законодавство країн, в яких проживають кандидати в усиновителі, про необхідність залучення перекладача під час подачі заяви про встановлення усиновлення до суду, про врегулювання питання дачі згоди дитини на усиновлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)76 + Х892.19(4УКР)182 + Х934 +
Шифр НБУВ: РА340487

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Грабовська О.В. 
Розвиток наукових основ, розроблення та удосконалення технологій цукристих крохмалепродуктів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.05 / О.В. Грабовська ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 43 с. — укp.

Наведено результати досліджень технології ферментативного розріджування крохмалю. Розроблено математичні моделі та визначено шляхи інтенсифікації процесу розріджування з метою підвищення ефективності виробництва. Науково обгрунтовано та викладено ефективну схему адсорбційної очистки гідролізів крохмалю та крохмалевмісної сировини. Доведено вплив явища гідратації на формування кристалів у гідратній та ангідридній формі, встановлено залежність формоутворення кристалів глюкози від ряду фізико-хімічних чинників і визначено технологічний режим кристалізації ангідридної глюкози. Розроблено технології драглетвірних мальтодекстринів і якісно нових цукристих крохмалепродуктів: фруктової штоки, глюкозної помади, патоки прогнозованого вуглеводного складу, а також рідких цукристих крохмалепродуктів з крохмалевмісної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л852-1 +
Шифр НБУВ: РА343066

Рубрики:

      
7.

Грабовська Т.О. 
Селекція посухостійкого вихідного матеріалу кукурудзи плазми Айодент з використанням фізіологічних методів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Т.О. Грабовська ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 16 с. : рис. — укp.

Проведено оцінювання та добір вихідного матеріалу кукурудзи щодо посухостійкості з використанням фізіологічних методів. Визначено, що кращим фоном для добору у процесі створення ліній є осмотичні розчини сахарози з поступовим збільшенням осмотичного тиску від 18-ти до 22-х атм. Доведено підвищення стійкості до зневоднення зразків, відібраних за допомогою осмотичних розчинів сахарози. Вивчено морфобіологічні ознаки відібраних ліній. Показано зростання комбінаційної здатності одержаних генотипів за ознакою "врожайність зерна". Виявлено підвищені показники загальної адаптивної здатності та селекційної цінності у відібраних зразків за різних екологічних умов. Визначено гібриди з високою та стабільною врожайністю зерна. За результатами досліджень виділено гібриди з вологістю зерна, меншою на 0,5 - 1,2 %, ніж у гібридів-стандартів. За участі цінних і високопродуктивних ліній створено середньоранній гібрид кукурудзи "Брозенський 277 МВ", занесений до Державного реєстру сортів рослин у 2008 р., а ранньостиглий "Почаївський 190МВ" визнано перспективним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31
Шифр НБУВ: РА359016

Рубрики:

      
8.

Грабовська О.С. 
Тенденції сучасного музично-виконавського мистецтва Львова в аспекті академічного камерно-ансамблевого музикування: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / О.С. Грабовська ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено основні тенденції сучасного музично-виконавського мистецтва. Охарактеризовано осередки, етапи становлення та розвитку професійної музично-виконавської діяльності Львова. Проаналізовано творчість колективів та окремих виконавців і визначено домінуючі процеси сучасного камерно-ансамблевого музикування. Обгрунтовано науково-теоретичний підхід щодо осмислення актуальних тенденцій розвитку музично-виконавського мистецтва окремо взятого культурного центру України - Львова у контексті жанрової специфічності - камерності як традиційно домінуючої, історично-тривалої сфери реалізації професійно-виконавського потенціалу. Висвітлено роль сучасних досягнень львівського камерного виконавства у подальшому розвитку українського музичного мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.23-0-73(4УКР-2ЛВО)6 +
Шифр НБУВ: РА357019

Рубрики:

      
9.

Грабовська Н. Р. 
Інформаційні технології тривимірної реконструкції зображень поверхневих дефектів для ламбертівської моделі відбиття світла / Н. Р. Грабовська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробці та удосконаленню методів, алгоритмів і інформаційних технологій тривимірної реконструкції, яка базована на ламбертівській моделі відбиття світла. Удосконалення реконструкції відбувається шляхом підвищення автоматизації та зменшення впливу похибок і артефактів на процес реконструкції. Проаналізовано властивості ламбертівської моделі відбиття світла під впливом напрямку освітлення і дифузного коефіцієнту, що дало можливість отримати метод та алгоритм тривимірної реконструкції на основі тріади зображень який гарантує відсутність впливу загородження пікселів та змінності дифузного коефіцієнту на процес тривимірної реконструкції, та визначити його похибки. Для підвищення автоматизованості у складі методу запропоновано застосовувати метод оптичного моніторингу напрямку освітлення з інформації зображення тестового зразка, що має відомі вектори нормалі. Проаналізовані інформаційні технології тривимірної реконструкції при скороченні фотоінформації до двох та одного зображення.^UDissertation is sanctified to development and improvement of methods, algorithms and information technologies of a three-dimensional reconstruction that is based on the lambertian reflection model of light. The improvement of reconstruction it takes place by the increase of automation and reduction to influence of errors and artefacts on the process of reconstruction. Properties of lambertian reflection model of light are analysed under act of direction of illumination and diffuse coefficient, that gave an opportunity to get a method and algorithm of three-dimensional reconstruction on the basis of triad of images that guarantees absence of influence of еру barrage pels and changeability of diffuse coefficient on the process of three-dimensional reconstruction, and to define his errors. For the increase of automation in composition the method it is suggested to apply the method of the optical monitoring of direction of illumination from information of image of test standard that has the known normal vectors Information technologies of three-dimensional reconstruction are analysed at reduction of video information to two and one image.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Авраменко А. Д. 
Технологія модифікованого крохмалю з інкапсулюванням біологічно активних речовин для збагачення харчових продуктів: автореферат дис. ... д.філософ : 181 / А. Д. Авраменко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено розробленню технології модифікованого пористого крохмалю, дослідженню його фізико-хімічних властивостей, обгрунтуванню придатності до інкапсулювання біологічно активних речовин і використанню для збагачення харчових продуктів.На основі аналізу літератури, встановлено, що перспективним напрямком дослідження є розроблення технології і використання модифікованого резистентного крохмалю у якості носія для інкапсулювання біологічно активних речовин з метою їх збереження від дії небажаних чинників у ході приготування харчових продуктів оздоровчого призначення.На основі теоретичних та експериментальних досліджень розроблено технологію фізичної модифікації крохмалю, в основі якої заморожування крохмальних клейстерів низьких концентрацій (5, 10 %) за температури -18℃ протягом 24 годин з подальшим розморожуванням, відтаванням, зневодненням, подрібненням і висушуванням.На підставі експериментальних досліджень розроблено принципову і апаратурно-технологічну схеми виробництва пористого крохмалю. Розроблена технологія виробництва модифікованого крохмалю була апробована на підприємстві ПБП «Вимал». Дослідно-промислові випробування розробленої технології підтвердили, що за невисоких капітальних витрат можна налагодити виробництво нового виду модифікованого крохмалю для інкапсулювання біологічно активних речовин.Доведено можливість інкапсулювання низькомолекулярних речовин у структуру пористого крохмалю на прикладі аскорбінової кислоти і тимолу. Аскорбінова кислота на 60-77 % включається в структуру крохмалю при заморожуванні клейстеру. Ступінь її зв’язування мало залежить від концентрації клейстеру і концентрації кислоти. Збагачений аскорбіновою кислотою модифікований крохмаль, отриманий при заморожуванні клейстерів концентрацією 5 і 10% краще утримує аскорбінову кислоту своєю поверхнею. Загалом кукурудзяний крохмаль дещо краще зв’язує аскорбінову кислоту з розчинів ніж картопляний. Доведено, що крохмаль, який піддавали модифікації заморожуванням, має більшу стійкість до ферментативного гідролізу, ніж нативний. Отримані результати досліджень показують, що при комбінації етапів заморожування-відтавання внаслідок льодоутворення у клейстерах, відбувається ретроградація крохмальних полісахаридів з утворенням міцної структури, не доступної до дії амілолітичних ферментів. Перевірка на резистентність показала, що пористий крохмаль виявляє стійкість до ферментативного гідролізу і має властивості резистентного крохмалю третього типу РК3. Найбільш стійким є модифікований крохмаль отриманий з 5% крохмального клейстеру.Розроблено спосіб отримання порошкоподібного інкапсульованого екстракту гібіскусу на основі модифікованого набухаючого картопляного крохмалю, який може бути застосований в якості згущувача, підкислювача і барвника в рецептурах харчових концентратів, а наявність в екстракті гібіскусу вітамінів, органічних кислот, флавоноїдів і, особливо, антоціанів підвищує біологічну цінність готового продукту.Розроблено рецептуру кексу «Новинка» із заміною 30 % пшеничного борошна на пористий резистентний крохмаль. З отриманих результатів досліджень видно, що з додаванням до рецептури кексів модифікованого резистентного крохмалю покращуються органолептичні показники готових виробів порівняно з кексом «Столичним». Крім того, використання модифікованого РК рецептурі кексу знижує показник глікемічності на 4,79 од., а калорійність виробу – на 41,01 ккал. Споживання одного кексу, масою 100 г, на добу задовольняє добову потребу у резистентному крохмалі на 24,6 %.Розроблено рецептуру кексу із заміною цукру у рецептурі на резистентні види крохмалю з інкапсулюванням кверцетину і стевії, взяті у співвідношенні 1:1: один збагачений 3% розчином стевії, а другий – 1%-м розчином кверцетину, що вводились у 5-% крохмальні клейстери. На основі отриманих даних встановлено, що повна заміна цукру на резистентні крохмалі, збагачені кверцетином і стевією, дозволяє отримати кекси для спеціального дієтичного споживання.Розроблено ресурсозберігаючу технологію низькокалорійного майонезного соусу підвищеної біологічної цінності із заміною яєчних білків на аквафабу – відвар білої квасолі та з додаванням резистентного пористого крохмалю з кверцетином. Обґрунтовано раціональне співвідношення аквафаби та рослинної олії як (40−.60):40, що дає змогу отримати емульсійні системи зі стабільністю 97 ± 2 %. Розроблено рецептуру емульсійного низькокалорійного соусу «Аквафаба». Соціальний ефект від впровадження розробленої технології низькокалорійного майонезного соусу полягає в забезпеченні населення продуктом щоденного вживання підвищеної біологічної цінності.Достовірність отриманих експериментальних даних забезпечена використанням сучасних методик досліджень та відповідного обладнання. Наукові положення та рекомендації підтвержені лабораторними дослідженнями і виробничими випробуваннями.^UThe dissertation is devoted to the development of the technology of modified porous starch, the study of its physical and chemical properties, the substantiation of its suitability for encapsulation of biologically active substances and its use for the enrichment of food products.Based on the analysis of the literature, it was established that the development of technology and the use of modified resistant starch in the carrier for the encapsulation of biologically active substances with the indication of their preservation from the action of undesirable factors during the preparation of health food products is a promising direction of research.On the basis of theoretical and experimental studies, a technology of physical modification of starch has been developed, based on which starch pastes of low concentrations (5, 10%) are frozen at a temperature of -18℃ for 24 hours, followed by thawing, thawing, dehydration, grinding and drying.On the basis of experimental studies, a principle and equipment-technological scheme for the production of porous starch was developed. The developed technology for the production of modified starch was tested at the «Vymal» PBP enterprise. Research and industrial tests of the developed technology confirmed that with low capital costs it is possible to establish the production of a new type of modified starch for encapsulation of biologically active substances. The possibility of encapsulation of low-molecular-weight substances in the structure of porous starch was proved using the example of ascorbic acid and thymol. 60-77% of ascorbic acid is incorporated into the starch structure when the paste is frozen. The degree of its binding depends little on the concentration of the paste and the concentration of the acid. Modified starch enriched with ascorbic acid, obtained by freezing pastes with a concentration of 5 and 10%, better retains ascorbic acid with its surface. In general, corn starch binds ascorbic acid from solutions somewhat better than potato starch.It has been proven that the starch, which was subjected to modification by freezing, has greater resistance to enzymatic hydrolysis than the native one. The obtained research results show that with a combination of freezing-thawing stages as a result of ice formation in pastes, retrogradation of starch polysaccharides occurs with the formation of a strong structure that is not accessible to the action of amylolytic enzymes. Testing for resistance showed that porous starch is resistant to enzymatic hydrolysis and has the properties of resistant starch of the third type RS3. The most stable is the modified starch obtained from 5% starch paste.A method of obtaining powdered encapsulated hibiscus extract based on modified swelling potato starch has been developed, which can be used as a thickener, acidifier, and dye in the recipes of food concentrates, and the presence of vitamins, organic acids, flavonoids, and, especially, anthocyanins in the hibiscus extract increases the biological value of the finished productThe recipe for the «Novinka» cake was developed with the replacement of 30% of wheat flour with porous resistant starch. From the research results, it can be seen that with the addition of modified resistant starch to the cake recipe, the organoleptic indicators of the finished products improve compared to the «Stolichny» cake. In addition, the use of a modified RS cake recipe reduces the glycemic index by 4.79 units, and the calorie content of the product by 41.01 kcal. The consumption of one cake weighing 100 g per day satisfies the daily need for resistant starch by 24.6%.A cake recipe was developed with the replacement of sugar in the recipe for resistant starch types with quercetin and stevia encapsulation, taken in a 1:1 ratio: one enriched with a 3% stevia solution, and the other with a 1% quercetin solution, which were introduced into 5% starch pastes . Based on the obtained data, it was established that the complete replacement of sugar with resistant starches enriched with quercetin and stevia makes it possible to obtain cakes for special dietary consumption.A resource-saving technology of low-calorie mayonnaise sauce of increased biological value was developed with the replacement of egg whites with aquafaba - a decoction of white beans and with the addition of resistant porous starch with quercetin. The rational ratio of aquafaba and vegetable oil is substantiated as (40−.60):40, which makes it possible to obtain emulsion systems with a stability of 97 ± 2%. A recipe for emulsion low-calorie sauce «Aquafaba» has been developed. The social effect of the introduction of the developed technology of low-calorie mayonnaise sauce consists in providing the population with a product of daily use of increased biological value.The reliability of the obtained experimental data is ensured by the use of modern research methods and appropriate equipment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського