Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (767)Книжкові видання та компакт-диски (718)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=Буга$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бугайчук К.Л. 
Адміністративні проступки: сутність та організаційно-правові заходи їх профілактики: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.Л. Бугайчук ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено поняття адміністративного проступку як соціального та правового явища, визначено його суть, структуру та значення. Проаналізовано причини вчинення адміністративних проступків та умов, що їм сприяють. Розглянуто питання стосовно профілактики адміністративних проступків, а також її зміст та види. Визначено головні заходи щодо профілактики адміністративних проступків. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства з питань діяльності та профілактики адміністративних проступків. Розглянуто концепції діяльності органів внутрішніх справ щодо профілактики адміністративних проступків, а також проекту Закону "Про основи державної системи профілактики адміністративних проступків" та безпосередньо цей Проект Закону України для подальшого законодавчого закріплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8
Шифр НБУВ: РА321244

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бугаєва О.В. 
Архівна спадщина музичного товариства імені М.Д.Леонтовича: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / О.В. Бугаєва ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено архівну спадщину Музичного товариства ім. М.Д.Леонтовича (МТЛ). Здійснено історичну реконструкцію діяльності Товариства за персонологічним, хронологічним, тематичним, адміністративно-територіальним принципами. Висвітлено історію формування архівного фонду МТЛ, проаналізовано його документальний ресурс як цілісний інформаційний комплекс. Відтворено історію діяльності Музично-теоретичної бібліотеки ім. К.Стеценка. За матеріалами української й зарубіжної періодики проведено дослідження громадської думки щодо місця та ролі Товариства у розвитку музичної культури України. Визначено внесок МТЛ у формування національної музично-бібліотечної, музично-музейної й музично-виставкової справи та музичного архівознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)61 л63 + Ч814(4УКР)72 +
Шифр НБУВ: РА354205

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бугаєнко В.В. 
Безбольова ішемія міокарда та безбольова ішемічна хвороба серця: особливості клінічного перебігу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / В.В. Бугаєнко ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2005. — 48 с. — укp.

Наведено клінічну та функціональну порівняльну характеристику фізичного стану пацієнтів з ішемічною хворобою серця (ІХС), у яких переважали епізоди больової ішемії міокарда (БІМ), осіб з безбольовою формою ІХС та хворих на ІХС, у яких переважали епізоди безбольової ішемії міокарда (ББІМ). На підставі результатів обстеження встановлено розбіжності щодо перенесення фізичного навантаження, стану внутрішньосерцевої гемодинаміки, ураження вінцевих артерій (ВА), порушення регіонарної та сегментарної скоротливої функції міокарда лівого шлуночка (ЛШ) серця. Доведено суттєвий вплив на дані показники вікового чинника, кількості уражених ВА, факту перенесення інфаркту міокарда та наявності гіпертонічної хвороби. Встановлено взаємозв'язок між частотою виникнення епізодів ББІМ з кількістю уражених ВА, ступенем їх максимального стенозування, гіперхолестеринемією та функціональним фактором (вазоконстрикцією). З'ясовано особливості розподілу добових ритмів ББІМ та БІМ і відзначено, що у хворих однієї і тієї ж групи без перенесеного інфаркту міокарда (ІМ) та з перенесеним ІМ вони також відрізняються. Здійснено порівняльну оцінку кумулятивного виживання хворих на ІХС з БІМ та з ББІМ за методом Kaplan - Meier протягом 10-ти років спостереження та встановлено особливості перебігу різних клінічних форм ІХС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА339971

Рубрики:

      
4.

Бугаєв В.О. 
Військові злочини і покарання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Бугаєв ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання деяких особливостей історичного розвитку та сучасного стану війського законодавства та інституту військових злочинів в Карному кодексі України та науково-теоретичний матеріал з цих питань. Здійснено комплексний підхід до аналізу правового та теоретичного змісту ознак і елементів складу військових злочинів, їх розмежування з дисциплінарними провинами та перспектив розвитку цього інституту в кримінальному праві України. Проведено юридичний аналіз специфіки законодавчої конструкції диспозицій окремих видів військових діянь й особливостей правового регулювання спеціальних покарань, що застосовуються за їх скоєння. На підставі проведеного дослідження сформульовано відповідні пропозиції щодо удосконалення чинного війського та кримінального законодавства, а також судової практики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)129 + Ц4,8(4Укр)276
Шифр НБУВ: РА317230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бугайов В.О. 
Властивості та технологія корозійностійких тампонажних цементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.О. Бугайов ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2006. — 17 с. — укp.

Встановлено закономірності направленого формування просторової кристалічної структури цементної матриці тампонажного розчину, що забезпечується за рахунок введення до складу цементу хімічно активних компонентів, які утворюють з клінкерними мінералами важкорозчинні кристалогідрати. Вперше визначено умови забезпечення корозійної стійкості розроблених тампонажних цементів на основі нікелевих шлаків за рахунок виключення впливу сульфатної сірки за умов дії сірководневого середовища й утворення в незначній кількості важкорозчинних сульфідів, які відкладаються в поровому просторі й додатково кольматують та ущільнюють структуру цементного каменю тампонажних розчинів. Доведено, що експлуатаційні характеристики матеріалу забезпечуються комплексом структурних особливостей тампонажної цементної матриці на основі нікелевих шлаків, які полягають в утворенні низькоосновних гідросилікатів кальцію й відсутності вільних оксидів під час твердіння з хімічними активізаторами за умов підвищених температур і тиску, а також у відсутності розчинних гідроалюмінатів кальцію, які призводять до руйнування цементного каменю за сульфатної корозії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455.33-3 +
Шифр НБУВ: РА344937

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Бугара М.І. 
Геомеханічне обгрунтування раціональних технологічних схем відробки кінцевих дільниць вийомочних стовпів на інтенсивно порушених дільницях шахтних полів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / М.І. Бугара ; НАН України, Від-ня фіз.-техн. гірн. пробл. Донец. фіз.-техн. ін-ту ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

У роботі розвивається напрямок на відробку ціликів що примикають до зон розвантаження капітальних підготовлюючих виробок. При цьому пропонуються різні способи відробки цих ціликів. Провадиться геомеханічний аналіз запропонованих способів за допомогою комп'ютерного моделювання. На його основі встановлюються критерії раціональності впровадження того чи іншого способу: за стійкёстю покрівлі у очисній виробці; за стійкістю капітальних підготовлюючих виробок; за втратами вугілля у ціликах. Проведене випробування двох проваджених способів на шахті эПівденно-Донбаська 1.ю

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И152.1

Рубрики:

      
7.

Буга 
Державна політика інноваційного розвитку проблемних регіонів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Наталія Юріївна Буга ; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА359172

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Буга Т.В. 
Динаміка особових імен Центральної Донеччини (кінець XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Т.В. Буга ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Введено у науковий обіг і проаналізовано новий антропонімійний матеріал - особові імена, надані дітям в українських і українсько-змішаних родинах сіл Центральної Донеччини впродовж 1890 - 2000-х рр. Виявлено загальні тенденції розвитку та локальні особливості досліджуваного антропонімікону на підставі порівняння з міським іменником цієї території та з іменниками інших областей України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.2
Шифр НБУВ: РА375388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Бугаєвський С.О. 
Дрібнозернисті цементні бетони з домішкою полімера для ремонту мостових залізобетонних конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / С.О. Бугаєвський ; Харк. держ. автомоб.-дорож. техн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної проблеми створення технологічних, екологічно безпечних складів на основі доступних місцевих компонентів для ремонту залізобетонних і, зокрема, мостових конструкцій. Створення складів базується на використанні портландцементу, поширених низькомодульних пісків і комплексної домішки, компоненти якої дозволяють різноманітними засобами проводити відновлення захисного шару бетону й арматури залізобетонних конструкцій без припинення руху транспорту. Встановлено механізми дії окремих компонентів і комплексної домішки в цілому на підвищення адгезії до поверхні, що ремонтується. Доведено позитивний вплив комплексної домішки на фізико-механічні та експлуатаційні властивості дрібнозернистих бетонів у відновлених захисних шарах мостових залізобетонних конструкцій. Досягнуто ідентичність деформативних властивостей відновленого захисного шару із дрібнозернистого бетону з комплексною домішкою з бетоном і сталевою арматурою мостових залізобетонних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.2-083-3 + Н626.102.134

Рубрики:

      
10.

Бугайов 
Забезпечення пропорційності у діяльності промислового підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Володимир Анатолійович Бугайов ; Східноукраїнський національний ун-т. — Луганськ, 2000. — 25 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301.0-31
Шифр НБУВ: РА311412

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бугайова О.В. 
Зіставлення клінічних та біохімічних фенотипів при синдромі Елерса - Данлоса: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / О.В. Бугайова ; Укр. ін-т клін. генетики Харк. нац. мед. ун-ту. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено клінічний і біохімічний поліморфізм, встановлено широту плейотропної дії генів у разі синдрому Елерса - Данлоса (СЕД) у регіоні дослідження з метою підвищення ефективності його діагностики, розробки адекватної терапії та профілактики. Вперше використано принципи сучасної клінічної протеогеноміки - одночасне вивчення клінічних, біохімічних і молекулярно-генетичних характеристик СЕД у реальному масштабі часу. Визначено частоту синдромальних форм сполучнотканинної дисплазії у регіоні обстеження, встановлено критерії підтвердження діагнозу нових варіантів СЕД. Описано клініко-біохімічні характеристики варіантів СЕД, які не включені в існуючу класифікацію. Досліджено динаміку основних показників обміну сполучної тканини у разі СЕД, зіставлено клінічні та біохімічні фенотипи для адекватної диференційної діагностики й обгрунтування напрямків патогенетичного лікування та профілактики даної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 +
Шифр НБУВ: РА362682

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Бугайченко Л.А. 
Зміни скорочувальної властивості м'яза і модуляція сегментарних рефлексів при розвитку м'язової втоми: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.А. Бугайченко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 28 с. — укp.

Вперше описано траєкторії скорочення та подовження м'яза під час розповсюдження у ньому ефектів втоми і показано напрямок втомаіндукованих змін характеристик перехідних процесів. Вперше проаналізовано зміни силової реакції активного м'яза на його розтягування у разі посилення втоми. Вивчено динаміку втомаіндукованої модуляції сегментарної рефлекторної активності та доведено, що за даних умов відбувається істотне пригнічення дії мотонейронів стомленого м'яза в області дуги моносинаптичного рефлексу. На підставі одержаних даних виявлено, що однією з імовірних причин зменшення активності мотонейронів втомленого м'яза є посилення пресинаптичного гальмування. Продемонстровано викликане втомою триголового м'яза литки зменшення частоти імпульсації мотонейронів за адекватної стимуляції (розтягування), тобто у разі реалізації стретч-рефлексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.882.5 +
Шифр НБУВ: РА335518

Рубрики:

      
13.

Бугаєнко О.М. 
Знешкодження нафтових забруднень компонентів геосфери сорбентами та біодеструкторами, що транспортуються багатофазовими потоками: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.М. Бугаєнко ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність управління екологічною безпекою у разі нафтових забруднень компонентів геосфери шляхом траспортування та розподілу сорбентів і біодеструкторів газовими та газорідинними струменями. Застосовано методи фізичного та математичного моделювання, розрахунково-експериментальні методи дослідження багатофазових потоків сорбентів і біодеструкторів. Встановлено закономірності формування сорбентних потоків у трифазовому розгінному пристрої (зокрема залежності дальності, площі покриття зони нафтового забруднення та дисперсності суміші від ступеня розширення газу, коефіцієнта інжекції та довжини розгінного пристрою), що становлять науковий базис технічних аспектів ефективного управління екологічною безпекою. Зазначено, що розроблений програмний комплекс, який реалізує математичну модель генератора сорбентних потоків, забезпечує розрахунок параметрів процесів формування, траспортування та розподілу сорбентних сумішей у зоні забруднення нафтопродуктами в широкому діапазоні зовнішніх умов і режимів роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)н6,022 +
Шифр НБУВ: РА366948

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бугара І.О. 
Індукований морфогенез і клональне мікророзмноження перспективних сортів м'яти: Автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.20 / І.О. Бугара ; Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр УААН. — Ялта, 2006. — 20 с. — укp.

Вперше для ряду нових перспективних і раніше створених сортів м'яти вітчизняної селекції (Сімферопольська 200, Заграва, Українська перцева, Двохукісна, Прилуцька 6) виявлено особливості морфогенетичних реакцій в культурі вегетативних органів in vitro та розроблено біотехнологічні прийоми клонального мікророзмноження на базі культури ізольованих меристем, листкових і стеблових експлантів. Виявлено залежність типу мікророзмноження від генотипу, сезонності відбору, типу та розміру експланта, а також складу живильного середовища. Експериментально показано, що протягом одного циклу вирощування культури на первинному живильному середовищі можливе одержання повноцінних рослин-регенерантів м'яти з ізольованих меристем шляхом індукції множинного пагоноутворення та ризогенезу in vitro. Розроблено спосіб прямої регенерації рослин в культурі листкових експлантів м'яти. Встановлено, що під час культивування in vitro стеблових експлантів реалізація морфогенезу та регенерація рослин відбувається непрямим шляхом, а саме через утворення первинного калюсу. Оптимізовано умови одержання калюсних культур з експлантів вегетативних органів. Вивчено морфологічні та цитологічні особливості калюсних культур, показано високий рівень гетерогенності калюсних клітин за морфологією і вмістом ДНК в інтерфазних ядрах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.28 +
Шифр НБУВ: РА343564

Рубрики:

      
15.

Бугай А.О. 
Ліпідний склад плазмолеми абсорбційних ентероцитів порожньої кишки плодів великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук : 03.00.04 / А.О. Бугай ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. : рис. — укp.

Досліджено закономірності змін ліпідного складу плазмолеми абсорбційних ентероцитів порожньої кишки плодів ведикої рогатої худоби (ВРХ). Розроблено й науково обгрунтовано схему одержання ізольованих абсорбційних ентероцитів плодів ВРХ. Установлено динаміку змін показників ліпідного складу плазмолеми абсорбційних ентероцитів, внаслідок чого їх можна вважати маркерними стосовно ступеня розвитку функції спеціалізованого кишкового епітелію. Маркерними особливостями є: підвищення вмісту загальних фосфоліпідів на тлі зниження вмісту холестеролу, зниження вмісту фосфатидилсерину на фоні підвищення вмісту фосфатидилетаноламіну, підвищення вмісту сфінгомієліну, зменшення співвідношення між кислими й основними фосфоліпідами, появу арахідонової кислоти в апекальних мембранах, зниження вмісту дієнових жирних кислот, зменшення вмісту середньоланцюгових жирних кислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.513 + Е60*734.24*72
Шифр НБУВ: РА359019

Рубрики:

      
16.

Бугас Д.М. 
Методи алгоритмізації білінгових задач у корпоративних комп'ютерних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Д.М. Бугас ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Створено графові алгоритимічні моделі для опису процесів переробки інформації у білінгових системах. Розроблено метод перетворення алгоритмічних структур з комутативними умовами. Відзначено, що застосування перетворень дозволяє зменшити глибину алгоритму. Опрацьовано метод конструктивного перерахування типових алгоритмічних структур. Одержано дані щодо оцінки кількості їх варіантів. Зіставлено каталоги типових алгоритмічних структур. Запропоновано апаратні та програмні засоби для автоматизації розробки цих структур. Відзначено, що результати дослідження дають змогу удосконалити процес розробки алгоритмічного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.314.5 +
Шифр НБУВ: РА337480

Рубрики:

      
17.

Бугас 
Моделювання перетворень вітаміну B1 і його структурних тіазолієвих аналогів в процесах біологічного транспорту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / Роман Валерійович Бугас ; НАН України; Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії. — К., 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г299.1-2 + Е0*725.321.11 в6
Шифр НБУВ: РА332998

Рубрики:

      
18.

Бугай О.М. 
Моделювання процесів електротермічної атомізації в атомно-абсорбційному спектрометрі: кінетична модель з двома незалежними джерелами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.М. Бугай ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 21 с. — укp.

Побудовано кінетичну модель процесів електротермічної атомізації в атомно-абсорбційній спектрометрії, яка враховує проникнення проби вглиб графіту. Досліджено закономірності формування аналітичного сигналу в атомно-абсорбційній спектрометрії. Встановлено, що суттєвий вклад під час формування атомно-абсорбційного сигналу вносять два паралельних в часі процеси надходження атомів в аналітичну зону: один - на поверхні печі, інший - в об'ємі стінки графітової печі. З'ясовано фізичний зміст параметрів кінетичної моделі процесів атомізації та вивчено їх вплив на форму аналітичного сигналу. Показано, що у разі інтерпретації механізмів атомізації разом з енергією утворення вільних атомів необхідно враховувати передекспоненціальні фактори, величина яких пов'язана з часом перебування атомів в джерелах. Досліджено процеси атомізації міді, срібла та цинку. Доведено можливість використання моделі щодо контролю вірогідності аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313,0 + Ж607с344 +
Шифр НБУВ: РА344055

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Бугаєва С.В. 
Обгрунтування методики розрахунку тонкостінних конструкцій, взаємодіючих з грунтовим середовищем з урахуванням пружнопластичних властивостей їх матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.В. Бугаєва ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 1999. — 17 с. — укp.

На основі теорії пластичної течії із зміцненням, що базується на принципі максимуму Мізеса, побудовано математичну модель сумісної роботи гнучкої підпірної стінки і грунтового масиву, яка враховує пружні та пластичні деформації. Розроблено ітераційний алгоритм та програму з метою реалізації нової математичної моделі у розрахунках гнучких стінок, що взаємодіють з грунтовим середовищем. Запропоновано методику оцінки точності та швидкості сходження ітераційного процесу, застосованого у розробленому алгоритмі. На основі стендових випробувань на моделі тонкостінних підпірних споруд встановлено закономірності взаємодії гнучкої підпірної стінки з грунтовим середовищем відповідно до жорсткості стінки, податливості анкерних опор, навантаження та інших чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.6-022 + Н581.131
Шифр НБУВ: РА308518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Бугай Н. О. 
Організація і методика обліку та внутрішньогосподарського контролю фінансових активів (на прикладі хлібопекарських підприємств): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Н. О. Бугай ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено та розкрито економічний зміст і сутність фінансових активів, їх місце за сучасних умов фінансово-господарської діяльності підприємств хлібопекарської галузі. Сформульовано й уточнено визначення фінансових активів та їх окремих складових. Систематизовано обліково-аналітичні класифікації фінансових активів та окремих їх елементів з метою упорядкування у бухгалтерському обліку та внутрішньогосподарському контролі. Проаналізовано й оцінено стан існуючої системи обліку фінансових активів, визначено напрями його вдосконалення на хлібопекарських підприємствах. Обгрунтовано та запропоновано організаційно-методичні аспекти внутрішньогосподарського контролю фінансових активів на даних підприємствах. Розроблено методику внутрішньогосподарського контролю фінансових активів хлібопекарських підприємств, таких як грошові кошти та дебіторська заборгованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.16-149.3 + У052.9(4УКР)830.675.16-149.3
Шифр НБУВ: РА371443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського