Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (58)Реферативна база даних (407)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>K=М'ЯЗОВИХ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

   Тип видання:   підручник   
1.
 



Нервовi хвороби [Електронний ресурс] / ред. С. М. Віничук. - К. : Здоров'я, 2001. - 696 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник «Нервові хвороби» складається з 38 рзділів, у яких із сучасних позицій розглянуто клінічну анатомію та фізіологію нервової системи, знайшли відображення класичні та сучасні погляди щодо загальної неврології, включаючи біохімічні аспекти синдрому паркінсонізму, м'язових дистоній, патогенез вегетативних дисфункцій сегментарного та надсегментарного рівнів. Викладено сучасні методи діагностики в неврологічній клініці (електрофізіологічні, ультразвукові, комп'ютерно-гомографічні), що дозволяють досліджувати структури мозку, його метаболізм та гемодинаміку. У підручник «Нервові хвороби» включено розділи про гострі та хронічні судинні захворювання головного і спинною мозку, запальні та демієлінізуючі захворювання нервової системи, дегенеративно-дистрофічні та спадкові хвороби, травматичні, токсичні та пухлинні ураження нервової системи, а також неврози та неврозоподібні стани. У підручник «Нервові хвороби» увійшли також нові нозологічні форми, включаючи ураження нервової системи у разі ВІЛ-інфекції, неврологічні синдроми, що виникають під виливом радіації, гіперсомнічні синдроми, з сучасних позицій розглянуто патогенез епілепсії та неепілептичних пароксизмальних станів, неврологічних синдромів у разі соматичних захворювань, сучасні патогенетичні аспекти цефалгій. Включено нові розділи з рефлексотерапії та методології неврологічного діагнозу і основних неврологічних синдромів, нейроетики. Книга «Нервові хвороби» призначена для студентів вищих медичних навчальних закладів III IV рівнів акредитації.



Кл.слова:
неврологія -- нейроінфекція -- захворювання ЦНС -- нейростоматологічне захворювання -- рефлексотерапія

   Тип видання:   дисертація   
2.

Прокопчук, Олександр Вячеславович.
Гістофізіологічне підґрунтя патоморфозу хвороб уразової шийки [Електронний ресурс] : дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. В. Прокопчук ; Буковинська державна медична академія. - Чернівці : [б. в.], 1997. - 217 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 14.54 Мб


Вперше в Україні проведено вивчення патоморфозу та нозоморфозу хвороб уразової шийки за повоєнний період. Виявлено суттєвий вплив на зміну панорами хвороб соціальних, профілактичних та організаційно-методичних факторів. На спонтанний та індукований нозоморфоз впливали переміни у видах збудників інфекцій, розповсюдження нових запобіжних і лікувальних препаратів та прогрес у науковій оцінці морфологічних даних. Слабке радіонуклідне забруднення навколишнього середовища пов'язане з аварією на Чорнобильській АЕС не мало суттєвого впливу на патоморфоз хвороб уразової шийки. Вперше висвітлена гістофізіологія уразової шийки на гістотопографічному рівні: встановлена відсутність еластичних структур та м'язових волокон у складі стінки уразової шийки; описані елементи будови уразової шийки - сполучнотканинні частки, двокомпонентність та гормональна залежність строми власне ендоцервіксу, перешийковий м'язовий сфінктер; досліджені стромально-паренхіматозні відношення у тканинах шийки. Детально вивчена морфологія судинного гемостатичного механізму уразової шийки у різні вікові періоди та при вагітності. Вперше встановлено особливе відношення між артеріями та венами, які пронизують стромальну частину стінки та описані спіралеподібні (рацемозні) утворення артерій на межі з власне слизовою. Доведено, що під час вагітності відбувається значна перебудова судин шийки. Виникає значна гіперплазія м'язового шару артерій. Субінтимально з'являються повздовжні жмутики гладком'язових волокон, які валикоподібно випинають інтиму, що забезпечує повне перекриття судинного прозору при спазмі артерій. Відбувається розпушування адвентиції артерій, яке сприяє вільному переміщенню останніх. Капіляри ендоцервіксу перетворюються на гладком'язові артеріоли. Докорінно переглянуто морфогенез деяких патологічних процесів уразової шийки: аденоматоїдної гіперплазії, гінекологічної ерозії, перешийкової вагітності, ендометріозу, Наботових яєчок, поліпів та дисплазій.



Кл.слова:
цервіцити -- поліпи -- карцинома -- епітеліальна проліферація
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського