Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (407)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>K=М'ЯЗОВИХ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванюра І.О. 
Адаптаційні можливості функціональних систем організму учнів середнього шкільного віку при тривалих фізичних навантаженнях: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / І.О. Іванюра ; Київ. нац ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено фізіологічні механізми адаптації організму до тривалих фізичних навантажень в онтогенезі. Одержано показники кількісних динамічних характеристик рівня економічності зовнішнього дихання і серцево-судинної системи учнів середнього шкільного віку за різної тривалості фізичних навантажень. Показано, що у процесі фізичних навантажень підвищуються адаптаційні можливості кардіореспіраторної системи, але до певної фізіологічної межі, вище якої можуть виникнути патологічні зміни. Виділено нормативні зони показників, які відображають динаміку адаптації для різних вікових груп. Розроблено кількісні критерії для прогнозування функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем за умов тривалих фізичних навантажень. На підставі аналізу вікової динаміки властивостей основних нервових процесів і деяких психофізіологічних функцій встановлено, що адаптація до тривалих фізичних навантажень супроводжується у дітей і підлітків удосконаленням функціонального стану нервової системи. Доведено, що в обстежених дітей з різним рівнем властивостей функціональної рухливості та сили основних нервових процесів за умов тривалих фізичних навантажень характер і спрямованість онтогенетичних змін вегетативних і психофізіологічних функцій однакові, але ступінь їх різний. Визначено динаміку зв'язків властивостей основних нервових процесів з вегетативними, сенсомоторними та психічними функціями. Адаптація до м'язових навантажень за умов тривалих тренувань забезпечує розвиток властивостей ВНД, які визначають успішність спортивної діяльності учнів середнього шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч510.41 + Ч511.52-1
Шифр НБУВ: РА313309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Раздайбедін В.М. 
Адаптація серцево-судинної системи і стан вищої нервової діяльності організму в учнів старшого шкільного віку під впливом тривалих фізичних навантажень: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.М. Раздайбедін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Проведено дослідження процесу адаптації людського організму до тривалих фізичних навантажень в онтогенезі. Одержано кількісні динамічні характеристики рівня економічності серцево-судинної системи учнів старшого шкільного віку за тривалих фізичних навантажень. Показано позитивний вплив тривалих фізичних тренувань на підвищення адаптаційних можливостей серцево-судинної системи у разі використання м'язових навантажень, адекватних функціональним можливостям підлітка та юнака. На підставі аналізу вікової динаміки властивостей основних нервових процесів встановлено, що процес адаптації до тривалих фізичних навантажень супроводжується в учнів старшого шкільного віку удосконаленням функціонального стану нервової системи. Доведено, що в обстежуваних з різним рівнем розвитку основних нервових процесів за тривалих фізичних навантажень характер та спрямованість онтогенетичних змін вегетативних і психофізіологічних функцій однакові, але ступінь їх різний. Досліджено зв'язок основних нервових процесів з вегетативними та психічними функціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.43 +
Шифр НБУВ: РА345428

Рубрики:

      
3.

Таран Г.І. 
Вибір методу лікування подвоєної нирки залежно від морфологічного стану тканин нирки та сечових шляхів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Г.І. Таран ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії АМН України. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Проведено клініко-морфологічне та клініко-морфометричне зпівставлення структурних елементів нормальної та подвоєної нирки та сечоводів у дітей з урахуванням важкості ураження патологічним процесом та методу хірургічного лікування. Розроблено алгоритм морфологічного дослідження стану тканин нирки у разі вирішення питання про видалення нирки. Підтверджено, що операціями вибору у разі подвоєння нирок у дітей мають бути пластичні реконструктивні втручання. Визначено зміни, характерні для структури подвоєної нирки, відзначено велике прогностичне значення кількості дистрофічно змінених ядер епітелію ниркових канальців, ядер м'язових волокон та перехідного епітелію сечоводів. Для виявлення тяжкості стану нирки та сечоводу підтверджено значимість кількості сполучної тканини у разі зменшення кількості основної речовини. Досліджено розвиток явищ дисплазії в подвоєних сечових шляхах 85-ти оперованих дітей віком до 15-ти років, доведено її присутність у тканинах подвоєних нирок у всіх вікових групах. Виявлено критерії дисплазії подвоєної нирки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.54-5 +
Шифр НБУВ: РА322388

Рубрики:

      
4.

Бабій В.П. 
Вибір пілорозберігаючого та пілоровідновлюючого методу хірургічної корекції виразкової хвороби дванадцятипалої кишки в залежності від важкості кровотечі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.П. Бабій ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено можливість збереження функціонуючих м'язових волокон пілоричного сфінктера у зоні кровоточивої виразки. Розроблено та впроваджено нові способи зберігання та відновлення воротаря за наявності даної патології. Розроблено оригінальну методику прогнозування ускладнень, яка дозволяє вибрати адекватний об'єм оперативного втручання. Розроблено показання та протипоказання щодо застосування лапароскопічних операцій за кровоточивої виразки дванадацятипалої кишки. Досліджено моторну активність та функціональний стан шлунка та дванадцятипалої кишки після різних видів пілорозберігаючих та пілоровідновних оперативних втручань, встановлено зменшення післяопераційних ускладнень під час проведення даних операцій, вивчено зв'язок між способами їх виконання та результами залежно від важкості кровотечі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6
Шифр НБУВ: РА330669

Рубрики:

      
5.

Джуран Б.В. 
Вплив активаторів АТФ-залежних калієвих каналів на електрофізіологічні властивості гладеньких м'язів сечоводу ссавців при аутоімунному ураженні: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Б.В. Джуран ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2008. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-2 + Е60*735.12 +
Шифр НБУВ: РА360221

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Мельничук О.М. 
Вплив рутину, кверцетину та їх комплексів з алюмінієм на динаміку скорочення скелетного м'яза жаби: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.М. Мельничук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментального вивчення впливу флавоноїдів, зокрема, кверцетину, рутину та їх комплексів з алюмінієм на динаміку скорочення пучків волок скелетного м'яза m tibialas anterior жаби Rana temporaria з використанням методу тензометрії. У процесі проведення експерименту визначалися сила скорочення, зміна довжини м'язових волокон, температура омиваючого розчину, а також параметри стимулювального сигналу. Досліджено зміни динамічних параметрів м'язового скорочення впродовж фаз тетанічного утримання стаціонарного стану та на до- і післятетанічних ділянках. Установлено, що досліджувані речовини впливають на розвиток силової відповіді та зміну довжини м'язових волокон. Показано нерівномірний вплив розчинів флавоноїдів, хлориду алюмінію та їх комплексів на силову відповідь і вкорочення м'язових волокон. Виявлено, що кверцетин є більш активним інгібітором ізотонічних скорочень скелетних м'язів у порівнянні з рутином. Внаслідок дії розчинів кверцетину та рутину пригнічується зміна довжини м'язових волокон протягом всього скоротливого процесу, а зміни сили скорочення значною мірою відрізнялися впродовж досліджених фаз скорочення. Найменший вплив на генерацію силової відповіді м'язових волокон спостережено впродовж фаз дотетанічного скорочення. Максимальні зміни силової відповіді відбувались за тетанічних і післятетанічних фаз скорочення. Виявлено концентраційну залежність синергетичної інгібувальної дії досліджених флавоноїдів у комплексі з алюмінієм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.822-64 +
Шифр НБУВ: РА341723

Рубрики:

      
7.

Кулай Н.Я. 
Гострий асептичний міозит у коней (патогенетичне обгрунтування застосування препарату "Моваліс"): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Н.Я. Кулай ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено гістоморфологічні дослідження та виявлено набряк м'язових волокон і перимізію, у дилятованому просторі венул установлено агрегацію еритроцитів, а також розволокнення структури м'язових пучків різної інтенсивності. За цього складовими інфільтратів були лімфоцити та мономолекулярні клітини. У процесі дослідження зрізів спостережено крововиливи у товщу перимізію. Розроблено й апробовано метод контролю відновлення функціональної здатності м'язів коней до фізичних навантажень шляхом визначення електрофізіологічної активності м'яза. Запропоновано схему лікування коней, хворих на гострий асептичний міозит, з використанням препарату "Моваліс".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.41-912 +
Шифр НБУВ: РА354619

Рубрики:

      
8.

Савка І. С. 
Діагностика, комплексне лікування та профілактика пошкоджень кісток нижньої кінцівки у військовослужбовців внаслідок перевантаження: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / І. С. Савка ; ДУ "Ін-т травматології та ортопедії НАМН України". — К., 2011. — 32 с. — укp.

Вперше вивчено рівень і структуру стресових пошкоджень кісток у загальній захворюваності та серед класу хвороб кістково-м'язової системи у різних контингентів військовослужбовців і видах Збройних сил України. Статистично вірогідно встановлено, в які строки й які види фізичних навантажень, а також які інші ендогенні чинники призводять до виникнення стресових пошкоджень кісток нижньої кінцівки у військовослужбовців. Вдосконалено клініко-рентгенологічну класифікацію та визначено основні нозологічні форми стресових пошкоджень кісток, які відповідають Х міжнародній статистичний класифікації хвороб. Вперше статистично вірогідно встановлено діагностичну цінність променевих методів діагностики стресових пошкоджень кісток і визначено їх оптимальну послідовність застосування для ранньої діагностики процесу. Вперше вивчено особливості біомеханіки ходьби у пацієнтів зі стресовими пошкодженнями кісток нижньої кінцівки, а також визначено біомеханічні параметри ходьби з використанням індивідуальних коригувальних устілок, що дозволяє рекомендувати застосування устілок для комплексного лікування та профілактики цих станів. Вперше вивчено зміни підфасціального тиску в кістково-м'язових футлярах у разі стресових пошкоджень кісток в пошкодженому сегменті кінцівки. Вперше за виконання електронейроміографії у хворих зі стресовими пошкодженнями кісток нижньої кінцівки виявлено зниження швидкості, амплітуди та збільшення латентного періода, тривалості м'язової відповіді, а також зниження амплітуди потенціалів рухових одиниць. Вперше розроблено лікувально-діагностичний алгоритм у разі стресових пошкоджень кісток. Розроблено та впроваджено систему комплексного диференційованого підходу до лікування хворих в залежності від локалізації, форми, стадії процеса, яка включає сучасні методи хірургічного лікування. Вдосконалено принципи та запропоновано заходи профілактики та військово-лікарської експертизи у разі стресових пошкоджень кісток нижньої кінцівки серед військовослужбовців Збройних сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.5 + Р89
Шифр НБУВ: РА382290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бойко С.А. 
Дослідження впливу надвисокочастотного електромагнітного поля на швидкість метаболізму sup137/supCs в організмі при використанні ентеросорбенту: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / С.А. Бойко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розглянуто умови, за яких відбувається деполяризація та гіперполяризація мембран поперечносмугастих м'язових клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Е70*731*716-633.4
Шифр НБУВ: РА319951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Труш В.В. 
Енергетика м'язового скорочення у білих щурів при різних моделях експериментального гіпертиреозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / В.В. Труш ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 18 с. — укp.

Показано, що помірний гіпертиреоз і тиреотоксикоз супроводжуються зменшенням величин оптимального для переднього великогомілкового м'яза навантаження і максимальної роботи, яка має більш виражений характер у тиреотоксикозних тварин. Зниження силових характеристик м'яза у тварин з підвищеним тиреоїдним статусом, а також поглибленням гіпертиреозу спостережено тільки у діапазоні середніх і великих навантажень. За умов використання оптимального навантаження зниження м'язової роботи у процесі розвитку гіпертиреозу було пропорційним зменшенню маси м'яза, а у діапазоні великих навантажень - перевищувало його. Помірний гіпертиреоз не впливав на середній рівень загальної стомлюваності м'яза, а прогресування гіпертиреоїдного стану супроводжувалося збільшенням цього параметра за умов роботи м'яза з великими навантаженнями. Тиреотоксикоз призводив до істотного підвищення м'язової стомлюваності. Період стійкої працездатності м'яза у тварин з підвищеним тиреоїдним статусом за всіх навантажень виявився істотно скороченим. За цього набагато більшою мірою - у тиреотоксикозних тварин. Гіпертиреоїдні стани супроводжувалися підвищенням ступеня функціональної гетерогенності м'яза, об'єктивним проявом якої слугувало збільшення частоти немонотонного характеру розвитку стомлення, тривалості "впрацьовування" та приросту амплітуди м'язових скорочень у процесі "впрацьовування", відзначене у дослідних щурів за умов використання малих навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-29 +
Шифр НБУВ: РА344726

Рубрики:

      
11.

Міщенко І.В. 
Еферентна роль різних органів і тканин в регуляції гуморальних захисно-пристосувальних систем (антиоксидантної, гемостазу та фібринолізу) в нормі та патології: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / І.В. Міщенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 36 с. — укp.

Доведено, що головний мозок, міокард, шлунок, скелетні м'язи, артеріальні судини різних регіонів організму відіграють окрему, специфічну роль у регуляції антиоксидантної, гемостатичної та фібринолітичної систем крові у разі різної експериментальної патології у тварин (емоційно-больового стресу, безантиоксидантного раціону, надмірного фізичного навантаження, неповної ішемії головного мозку та його реперфузії, ішемії міокарда), а також у людей і тварин за різних фізіологічних умов. Підкреслено, що зміни та перерозподіл антиоксидантних, гемостатичних і фібринолітичних властивостей цих органів мають значення в патогенезі ішемічної хвороби мозку (ішемічний інсульт), ішемічної хвороби серця (інфаркт міокарда), виразкової хвороби шлунка в людей. Розкрито роль судинної стінки як еферентного регулятора антиоксидантної системи, гемостазу та фібринолізу у хворих людей на прикладі ішемічної хвороби мозку (ішемічний інсульт) і гіпертонічної хвороби та у здорових людей за різних м'язових навантажень (оздоровчого характеру та тих, що викликають втому).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711.51 +
Шифр НБУВ: РА342451

Рубрики:

      
12.

Лизин М.А. 
Затримка розвитку плода (клініко-патогенетичне прогнозування і профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / М.А. Лизин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Висвітлено проблему антенатальної охорони плода у вагітних з груп високого ризику. Здійснено ретро- та проспективне контрольоване дослідження протягом 1995 - 2000 рр. Виявлено найбільш вагомі чинники ризику затримки розвитку матки та затримки розвитку плода. Вивчено етіопатогенез, здійснено клініко-патогенетичне прогнозування та визначено шляхи профілактики зазначеної патології. У процесі морфологічних змін м'язових волокон матки та її гломусної системи змінюються гістологічні та ультрамікроскопічні структури, які відповідають за трофіку міометрію, внаслідок чого розвивається гіпоксія та порушується білоксинтезувальний і енергозабезпечувальний апарат клітини. Первинною ланкою порушення структур вагітної матки є порушення маткового кровоплину, що обумовлює ускладнення з боку матері та зі сторони плода. Водночас активуються системи, які відповідають за гуморальну регуляцію обмінних процесів. Описані зміни зумовлюють збільшення функціональної активності гладком'язових клітин і клітин фібробластичного ряду. Підвищення функції на тлі дефіциту енергії та недостатності процесів синтезу білків, жирів і вуглеводів призводить до порушення координацій між пластичними процесами, процесами синтезу скоротливих білків і ауторегуляції синтезу колагену. Зазначені порушення грунтуються на дисбалансі процесів фізіологічної гіпертрофії, диференціації клітин і обмінних процесів, які в них відбуваються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3
Шифр НБУВ: РА315025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Могілевський Д.М. 
Клініко-морфологічні особливості лейоміоми матки у жінок пізнього репродуктивного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Д.М. Могілевський ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено особливості клінічного перебігу та ендокринологічні, імуногістохімічні й ехографічні характеристики двох типів лейоміоми матки - з переважанням фіброзного та м'язового компонента у жінок пізнього репродуктивного віку. Показано роль психологічної дезадаптації у розвитку лейоміоми матки. Обгрунтовано необхідність психостабілізуючої терапії у лікуванні даної патології. Виявлено фактори ризику розвитку лейоміоми матки, серед яких особливу увагу приділено високій частотності штучних абортів і тривалому застосуванню внутрішньоматкової контрацепції. Проведено комплексне дослідження особливостей гормонального гомеостазу, макро- та мікроскопічної морфологічної структури пухлин з переважанням м'язового або сполучнотканинного компонентів. Виявлено більшу частоту експресії імуногістохімічних маркерів: антигена ядер проліфірувальних клітин, канцероембріонального антигена та пролактину в "м'язових" пухлинах, що свідчить про більшу потенційну можливість дійсної проліферації та малігнізації даного типу лейоміоми. Визначено ехографічні особливості локалізації, структури та регіонарної гемодинаміки лейоміом різного типу, які свідчать про більш розвинену васкуляризацію "м'язових" лейоміом. Виявлено клінічні, ультразвукові та доплерографічні критерії різних гістотипів лейоміом, на базі яких обгрунтовано диференційований підхід щодо вибору методу лікування даної патології з метою максимального збереження репродуктивного здоров'я й якості життя жінок з лейоміомою матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2 +
Шифр НБУВ: РА352737

Рубрики:

      
14.

Юмашева Л.І. 
Корекція порушень постави студентів музичного вищого навчального закладу у процесі фізичного виховання: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Л.І. Юмашева ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено й експериментально обгрунтовано програмний зміст процесу фізичного виховання (ФВ), що забезпечує корекцію професійно-залежних порушень постави студентів музичного ВНЗ. На підставі виявлених індивідуальних показників порушення постави розроблено методичні підходи щодо формування коригувальних м'язових напружень шляхом використання запантетованих технічних пристроїв. деталізовано шкалу визначення ступеня вираженості кіфотичної постави. Обгрунтовано переваги розроблених пристроїв і їх застосування, що збільшують можливості технічних засобів для корекції порушень постави. З'ясовано особливості можливостей використання методів, технології та організації процесу ФВ студентів музичного ВНЗ у формуванні фізичного здоров'я. Розвинено можливості використання прийомів ідеомоторного тренування для забезпечення кінестатичного сприйняття сформованої постави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 +
Шифр НБУВ: РА353020

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Школьніков В.С. 
Макроскопічна будова і спіралеподібна орієнтація м'язів верхньої кінцівки людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.С. Школьніков ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 20 с.: табл. — укp.

З використанням анатомічних, макрометричних, функціональних та статистичних методів вивчено формоутворення м'язів верхньої кінцівки людини в онтогенезі. Визначено особливості спіралеподібної орієнтації м'язів навколо скелету у віковому аспекті, які полягають у тому, що м'язи верхньої кінцівки у плодів, незалежно від періоду внутрішньоутробного розвитку та статі, слабо диференційовані та мають переважно поздовжній напрямок м'язових волокон, не утворюючи окремих частин та пірчастості, тому спіралеподібна орієнтація м'язів практично не сформована. Установлено, що в людей зрілого віку сила м'язів, які складають спіраль внутрішньої ротації, переважає силу м'язів спіралі зовнішньої ротації. У плодів протягом внутрішньоутробного розвитку між силовими характеристиками м'язових спіралей спостерігається динамічна рівновага.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*698.344 +
Шифр НБУВ: РА326155

Рубрики:

      
16.

Хом'яков В.М. 
Медична реабілітація хворих та інвалідів з деформаціями кисті внаслідок пошкоджень нервів верхньої кінцівки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.М. Хом'яков ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено біомеханічне обгрунтування та у порівняльному аспекті оцінено існуючі способи сухожилково-м'язових транспозицій за деформацій кисті внаслідок ушкоджень нервів верхньої кінцівки. Розроблено нові способи сухожилково-м'язових транспозицій за деформацій кисті та визначено їх ефективність. Науково обгрунтовано критерії оцінки функціональних порушень і реабілітаційного потенціалу у хворих та інвалідів з деформаціями кисті, на підставі яких об'єктивізовано ступінь обмеження життєдіяльності, медико-соціальну експертизу та медичну реабілітацію хворих. Вперше розроблено типову програму реабілітації хворих та інвалідів з деформаціями кисті внаслідок ушкоджень нервів верхньої кінцівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.284.6-5 +
Шифр НБУВ: РА340091

      
17.

Кузик Ю.І. 
Медіанекроз аорти - розшаровуюча аневризма аорти: етіологія та морфогенез: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Ю.І. Кузик ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Визначено характерні варіанти макроскопічної картини аневризм за умов медіанекрози аорти. Встановлено, що розшарування та розрив аорти виникає у випадку медіанекрозу без попередньої дилатації судинного просвіту. Описано комплекс патоморфологічних проявів, характерних для медіанекрозу аорти. Доведено, що один патологічний процес захоплює аорту на всьому протязі та її гілки, а в різних частинах судиної стінки спостерігаються однотипні зміни, але на різних стадіях розвитку цього процесу. Вперше на на підставі результатів морфологічного і спектрографічного досліджень запропоновано гіпотезу механізму розвитку патологічного процесу у випадку медіакрозу аорти. З'ясовано, що токсичний вплив ксенобіотиків, зокрема, кадмію, на гладко-м'язові клітини призводить до зниження продукції елементів екстрацелюлярного матриксу - еластину та до вакуольної дистрофії гладко-м'язових клітин з накопиченням глікозаміногліканів. Доведено, що фізіологічна концентрація еластаз за умов альтерації гладко-м'язових клітин призводить до вогнищевого еластолізу за умови відсутності фізіологічної регенерації з наступним формуванням кістоподібних порожнин, що створює передумови для розриву та розшарування стінки аорти в момент критичних змін гемодинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-2 +
Шифр НБУВ: РА324152

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Слюсаренко А. О. 
Мікроструктура поперечно-посмугованих м'язів тіла кісткових риб: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / А. О. Слюсаренко ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Вперше встановлено особливості структурної організації м'язів тулуба коропа лускатого, мікроструктури поверхневого та глибокого латеральних м'язів у осетра російського, веслоноса, форелі райдужної, щуки звичайної, коропа лускатого, товстолобика строкатого, амура білого, сома та судака звичайних. Вперше проведено порівняльне оцінювання змін м'язової тканини у поверхневому та глибокому латеральних м'язах з збільшенням віку коропа. Досліджено відмінності організації м'язових волокон поверхневого латерального м'яза в окремих видів кісткових риб. Уперше подано характеристику розподілу жирової тканини у поверхневому латеральному м'язі окремих видів хрящових ганоїдів у порівнянні з костистими рибами. Уперше у вітчизняному рибництві проаналізовано структурну організацію червоних і білих м'язів у представників іхтіофауни, що можуть здійснювати тривалі міграції, у порівнянні з туводними рибами водойм Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.25*669.4
Шифр НБУВ: РА380161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Руснак Я.О. 
Моніторинг центральної гемодинаміки та нервово-м'язової провідності під час анестезіологічного забезпечення лапароскопічних оперативних втручань у хворих на жовчнокам'яну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Я.О. Руснак ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

На підставі клінічного обстеження та узагальнення безпосередніх результатів дослідження змін параметрів центральної гемдинаміки, дихальної системи на етапах лапароскопічної холецистектомії, порівняльного аналізу ефективності використання міорелаксантів різних груп зроблено спробу систематизувати основні зміни, що відбуваються в серцево-судинній та дихальній системах на етапах лапароскопічної холецистектомії з метою своєчасного виявлення та попередження ускладнень, які виникають під час та у ранньому післяопераційному періоді. Надано рекомендації щодо вибору оптимальних видів та доз м'язових релаксантів для анестезіологічного забезпечення оперативних втручань з використанням карбоперітонеуму та доцільності використання моніторингу нервово-м'язової провідності. Розроблено алгоритм анестезіологічного забезпечення оперативних втручань з використанням ендовідеохірургічної техніки, що дає змогу зменшити частоту післяопераційних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 +
Шифр НБУВ: РА327430

Рубрики:

      
20.

Рябий С.І. 
Морфогенез спільної жовчної протоки у ранньому періоді онтогенезу людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.І. Рябий ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 20 с. — укp.

З використанням сучасних методів морфологічного дослідження вивчено просторово-часові структурні перетворення спільної жовчної протоки в хронологічній послідовності протягом періоду пренатального онтогенезу та у новонароджених. Уточнено терміни та джерела закладки, динаміку формоутворення та становлення ембріонтопографії спільної жовчної протоки. Визначено терміни прискорення та уповільнення її росту. Одержано нові дані щодо пренатального формування м'язових замикачів спільної жовчної протоки та печінково-підшлункової ампули. Доповнено уявлення про особливості кровопостачання спільної жовчної протоки у плодів і новонароджених. На підставі дослідження будови артеріального русла розроблено новий спосіб моделювання структури спільної жовчної протоки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2 +
Шифр НБУВ: РА334156

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського