Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=J. OF ENGINEERING SCIENCES<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 80
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Lishchenko N. V. 
Profile gear grinding temperature reduction and equalization = Зниження та вирівнювання температури профільного зубошліфування / N. V. Lishchenko, V. P. Larshin // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. A1-A7. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Розроблено методику визначення режимів зубошліфування на третьому завершальному етапі профільного зубошліфування на верстаті з ЧПК. Виходячи із забезпечення вирівнювання температури по периферії і найменшого нагрівання зубчастого колеса. Для цього використано формули для визначення температури зубошліфування на етапі нагрівання та охолодження оброблюваної поверхні. На етапі нагріву температурне поле поширюється по глибині поверхневого шару і змінюється в часі. У момент закінчення етапу нагріву, миттєве температурне поле, яке загасає по глибині поверхневого шару, є початковою умовою дія визначення температури на етапі холодження. Тому температура охолоджувальної поверхні залежить не тільки від регульованого часу охолодження, але також від миттєвого розподілу температури в поверхневому шарі, яке враховується як початкова умова при моделюванні на етапі охолодження. Знайдено оптимальні умови охолодження, в тому числі за рахунок пропусків робочих ходів, які реалізовані зубошліфуванням без установки глибини різання.


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.3-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Pilipenko S. V. 
Influence of the wall thickness value on the cross wall thickness deviation of tubes rolled on the tube rolling plant with the continuous mill = Дослідження впливу величини товщини стінки на поперечну різностінність труб, прокатаних на ТПА з безперервним станом / S. V. Pilipenko, P. V. Drozhzha, E. A. Limonchenko // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. A8-A11. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Високі вимоги до точності товщини стінки обумовлюються не тільки необхідністю забезпечення надійності і працездатності (роботоспроможності) обладнання, але й тенденцією до постійного зниження його металоємності. При цьому забезпечити дотримання даного параметра точності труби найбільш складно. Поперечну різностінність можна представити у вигляді двох складових: ексцентричної та симетричної різностінності. Представлено дослідження впливу величини товщини стінки труби на частку ексцентричної складової поперечної різностінності труб, прокатаних на ТПА з безперервним станом. Аналіз результатів досліджень дозволив зробити висновки, що зі збільшенням товщини стінки труби знижується частка різностінності. викликаної ексцентричністю. В цілому, слід зазначити, що для даного агрегату є характерним більший вплив на точність труб способів поздовжньої розкатки: в безперервному оправочному стані і багатокліткових станах безоправочної прокатки. У перших двох випадках, при редукуванні труб на готовий розмір, істотно зростає частка гранчастості. що залежить від сумарного обтиску по діаметру і величини натягу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К748.121.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Sokhan' S. V. 
Diamond grinding the ceramic balls from silicon carbide = Алмазне шліфування керамічних куль з карбіду кремнію / S. V. Sokhan', A. L. Maystrenko, V. H. Kulich, V. H. Sorochenko, V. V. Voznyy, M. P. Gamaniuk, Ye. M. Zubaniev // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. A12-A20. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Досліджено експериментально вплив режиму обробки на показники процесу алмазного шліфування керамічних куль з карбіду кремнію: швидкість знімання припуску і швидкість зменшення/збільшення відхилення від сферичності поверхні куль. Запропоновано методику виокремлення з цих показників частки, обумовленої власне впливом режиму обробки. Для цього застосовано метод графічної апроксимації змінювання у часі діаметру кулі і відхилення від сферичності. Встановлено, що виокремлені частки показників процесу можуть змінюватися як у бік зростання, так і бік зниження в залежності від значень параметрів режиму обробки, як-от: дискретної подачі алмазного круга на врізання, частоти подачі круга і швидкості обертання стола з кулями. Як метод подальшого визначення впливу режиму обробки обрано повний факторний експеримент типу 23, в якому факторами були вказані вище параметри режиму обробки. Знайдено найбільш ефективне для зменшення відхилення від сферичності поверхні куль поєднання цих параметрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.133 + Л420.636

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Kovalev A. I. 
How to assess the performance quality of an enterprise = Як оцінити якість роботи підприємства / A. I. Kovalev // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. B1-B6. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Адекватне оцінювання якості роботи підприємств розширює їх можливості, які підтверджуються репутацією, і створює сприятливі умови для залучення інвестицій. Однак у науковій літературі не представлені дослідження моделей якості діяльності та функціонування підприємств з точки зору всіх можливих результатів. Визначено відповідно до вимог міжнародних стандартів на системи управління ефективність діяльності, результативність функціонування, тійкий успіх підприємства і якість управління (стратегічний ефект сталого успіху) згідно логічної послідовності "ресурси - безпосередні результати - прямі і непрямі кінцеві результати". Представлена класифікація способів оцінювання якості діяльності / функціонування, на основі якої розроблена інформаційно-аналітична система збору та обробки управлінської інформації для автоматизації процедури оцінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Bilous O. A. 
Mathematical modeling of the mechanical characteristic of the activated PTFE-matrix using the method of planning the experiment = Математичне моделювання механічної характеристики активованої ПТФЕ-матриці на основі методу планування експерименту / O. A. Bilous, T. P. Hovorun, K. V. Berladir, S. I. Vorobiov, V. V. Simkulet // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. C1-C5. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Досліджено вплив параметрів технологічного процесу механічної активації на фізичні характеристики політетрафторетиленової (ПТФЕ) матриці. Представлена математична модель залежності міцності при розриві від часу активації та числа обертів робочих органів подрібнювана. Математичне моделювання здійснюється методом ортогонального планування експерименту. Результатом дослідження є математичне співвідношення, яке пояснює зв'язок між технічними характеристиками процесу виготовлення фторопластового композиту та механічними характеристиками матеріалу. Виконано статистичний аналіз результатів експерименту і проведено оцінку адекватності побудованих математичних співвідношень. На підставі аналізу даних зроблено висновок, що отримана теоретична модель адекватна та придатна для виконання відповідних технологічних розрахунків.На підставі проведених розрахунків зроблено висновок щодо оптимального технологічного режиму підготовки ПТФЕ-матриці. Аналізи показали, що теоретичні розрахунки підтверджують експериментальне значення при оптимальних режимах роботи подрібнювана.Таким чином, отримана залежність міцності при розриві від технологічних параметрів процесу активації може бути закладена в алгоритм вибору технологічного режиму, що забезпечує випуск продукції з заданими якісними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Rud V. 
Research of mechanical properties of thermite material on the basis of steel dross = Дослідження механічних властивостей термітного матеріалу на основі окалини сталі / V. Rud, I. Saviuk, L. Samchuk, Yu. Povstyana // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. C6-C10. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Важливим напрямом у розробці технологій утилізації відходів промислових виробництв є нахил на використання енергозберігаючих технологій. Розглянуто загальні аспекти способів утилізації промислових відходів за допомогою методів порошкової металургії. Одним з таких методів, що є високоефективним та технологічним, є метод утилізації шлаку, який використовується як основна складова екзотермічних сумішей. Вибір основних і легуючих компонентів матеріалу проводився на основі аналізу літературних даних та розрахунку необхідних хімічних характеристик матеріалу. Відповідно до хімічного складу термітний матеріал можна віднести до якісних конструкційних сталей. Важливою характеристикою цього матеріалу є брак вміст}' шкідливих домішок, таких як сірка та фосфор. Дослідження механічних властивостей показало, що матеріал має значні пружні деформації при стисканні та довговічність. Аналіз діаграми деформації дозволяє стверджувати, що при руйнуванні матеріалу переважають пластичні деформації. Твердість матеріалу на різних глибинах відбору проб є різною, що обумовлює вплив технологічних параметрів горіння екзотермічних сумішей на властивості матеріалу. Дослідження ударної в'язкості показали, що зміна температури випробувань істотно не впливає на її зміну, що свідчить про придатність розробленої термітної сталі для наплавлення деталей, що працюють за умов реверсивного тертя та ударних навантажень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж692 + К390.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Demchenko M. V. 
Microstructure and properties of AlCrFeCoNiCuBVxD high-entropy alloys = Дослідження структури та властивостей високоентропійних сплавів системи AlCrFeCoNiCuVxD / M. V. Demchenko, O. P. Gaponova, O. M. Myslyvchenko, B. Antoszewski, M. M. Bychenko // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. C11-C15. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Plyatsuk L. D. 
Ecologically safe process for sulfo-aluminizing steel parts = Екологічно безпечний спосіб сульфоалітування сталевих деталей / L. D. Plyatsuk, V. B. Tarelnyk, Cz. Kundera, O. V. Radionov, O. Р. Gaponova // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. C16-C20. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.641,27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Nemchynov S. I. 
Stress-strain state of the lower traverse of the hydraulic press = Напружено-деформований стан нижньої траверси гідравлічного пресу / S. I. Nemchynov, I. I. Nachovnyi // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. D1-D5. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Досліджено напружено-деформований стан нижньої траверси центрального виштовхувала гідравлічного преса для виготовлення великогабаритних виробів з пластмас з використанням програмного комплексу скінченно-елементного аналізу. Встановлено, що напружено-деформований стан траверси характеризується загальним і локальним нерівномірним розподілом напружень і деформацій, нормальні напруження в перерізі, що проходить через площину симетрії траверси, змінюються за лінійним законом. Виявлено різний характер зміни еквівалентних напружень по висоті на внутрішніх поверхнях центрального і бічних циліндрів. Визначено зони траверси, в яких спостерігаються максимальні напруження та деформації. Дослідження дозволило змінити геометрію траверси з незначною зміною напружень та деформацій і зменшити її вагу. Результати досліджень можуть бути застосовані при удосконаленні існуючих і проектуванні нових гідравлічних пресів, а також є основою для подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.511-52-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Pavlenko I. V. 
Investigation of non-linear reactions in rotors' bearing supports of turbo-pump units for liquid rocket engines = Дослідження нелінійних реакцій підшипникових опор роторів турбонасосних агрегатів рідинних ракетних двигунів / I. V. Pavlenko, V. I. Simonovskiy, J. Pitel', M. M. Demianenko, A. Ye. Verbovyi // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. D6-D14. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Уточнено числову модель дослідження роторних систем турбонасосних агрегатів рідинних ракетних двигунів, що базується на урахуванні обертання валопроводу та податливості елементів підшипникових опор. Запропоновано сучасний підхід до дослідження нелінійних реакцій у підшипникових опорах роторів турбонасосних агрегатів рідинних ракетних двигунів. Досліджено п'ять моделей контактної взаємодії та представлено відповідні порівняльні характеристики жорсткостей підшипникових опор. Врахована геометрія корпуса та відповідна складена відповідна конструкційна схема для кожної опори, що базується на складальному кресленні турбонасосного агрегату. Урахування обертання вала здійснено шляхом прикладання сил інерції до внутрішньої обойми підшипника. Побудовано експериментальні точки залежності "навантаження - переміщення" діаграми "F - y" за допомогою розрахованих даних як масиву результатів моделювання, отриманих із застосуванням програмного комплексу ANSYS. У результаті числового моделювання, у тому числі навантаження опорного підшипника за схемою "віддалена сила" в широкому діапазоні частот обертання ротора, визначені відповідні радіальні переміщення. Запропоновано новий підхід до оцінки коефіцієнтів жорсткості підшипників на основі процедури лінійної регресії. У результаті отримані значення коефіцієнтів, що апроксимуються поліномами другої степені.


Індекс рубрикатора НБУВ: О651.11-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Mama B. O. 
Galerkin-Vlasov method for deflection analysis of isotropic sandwich plates under uniform load = Метод Гальоркіна-Власова для аналізу напружено-деформованого стану рівномірно навантаженої ізотропної шаруватої пластини / B. O. Mama, C. C. Ike // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. D15-D19. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Застосовано метод Гальоркіна-Власова для розв'язання диференціальних рівнянь рівноваги ізотропних шаруватих пластин з рівномірно навантаженими шарнірно опертими краями (х = +- а; +- b). Обрана процедура Власова для визначення функцій форми як ортогональних власних функцій за моделлю Ейлера-Бернуллі для випадку шарнірних опор і рівномірного навантаження. Результуюче рівняння Гальоркіна-Власова розв'язане з метою визначення невідомої функції узагальненої форми. Встановлено, що отримані переміщення є точними рішеннями задачі про вигин ізотропних шаруватих пластин. Виявлено, що переміщення складаються з двох компонентів: згинальної деформації та деформації зсуву.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.094

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Pillalamarri L. 
UWB microstrip line feeding planar modified circular antenna = Модифікована плоска кругова ШУВ-антена / L. Pillalamarri // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. E1-E4. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Досліджено компактну друковану напівкруглу дискову антену, що є ШУВ-антеною із заземленням. Зокрема, змодельовано дуже компактні антени з напівкруглими дисками для UWB-зв'язку. Проста прямокутна мікрополосковая лінія використовується для живлення антени з частотною пропускною смутою -10 дБ із втратами від 3 ГГц до 11,6 ГГц. Ця модифікована антена добре працює для всього діапазону ШУВ-частот 3,1 - 10,6 GHz.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Bondar A. V. 
Research of working process of vortex expansion machine with side channel = Дослідження робочого процесу вихрової розширювальної машини з бічним каналом / A. V. Bondar, S. M. Vaneev // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. E5-E9. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

На газорозподільних станціях втрачається велика кількість енергії стислих газів. В таких випадках корисну потужність отримують за допомогою турбодетандера. Проблема полягає в тому що, є велика потреба в турбодетандерах потужністю до 500 - 700 кВт. Для цих потужностей турбодетандер при використанні класичних турбін виходить високообертовим, складним, дорогим, з терміном окупності, який становить більше двох років. Вирішення цієї проблеми вбачається у створенні турбодетандерних установок на основі вихрових машин. Перспективним типом вихрових розширювальних машин є машини з бічним каналом, так як відомі дослідження, результати яких показали високі значення ККД вихрових гідравлічних турбін з бічним каналом. Мета роботи - дослідження робочого процесу вихрової розширювальної машини з бічним каналом шляхом проведення числового експерименту в програмному комплексі ANSYS CFX. Результати досліджень показали, що значення ККД вихрової розширювальної машини з бічним каналом більше ніж у вихрової розширювальної машини з периферійним каналом (реальний експеримент).


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Djondine P. 
Overview of control techniques for multicellular converter = Огляд методів контролю багатокоміркового перетворювача / P. Djondine // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. E10-E14. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Конструкція багатокоміркового перетворювача, що з'явилася на початку 1990-х років, надає змогу розподілити обмеження напруги, а також покращує гармонічний вміст хвиль. Для максимально ефективного використання потенціалу багатоклітинної структури, необхідно забезпечити відповідний розподіл напруги для кожної комірки. Такі перетворювачі широко використовуються у промисловості й наукових дослідженнях. Одним із основних їх є нерегульоване постачання напруги та струму. Для подолання цих проблем існують різні методи керування, які використовуються дія цих перетворювачів. Описані деякі з цих методів керування. Деякі добре відомі методи керування - це застосування ПІД-регулятора. режиму ковзання, та управління мережами Петрі. Увагу приділено перевагам і недолікам цих методів із основним принципом роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Azyukovsky A. A. 
Analysis of the application of the galvanic circuits in schemes of the catodic protection for underground papelines = Аналіз застосування гальванічної розв'язки в схемах катодного захисту підземного трубопроводу / A. A. Azyukovsky, E. A. Didevich // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. F1-F4. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Розглянуто можливість використання анодного заземлювача в збірці з контейнером. Забезпечення цілісності трубопроводу є актуальним питанням у зв'язку з екологічними і економічними наслідками. Процес захисту трубопроводу супроводжується виносом частинок металу на електронному рівні. При створенні різниці потенціалів струм буде зміщуватися від анода до катода. У процесі даного зсуву електрони з анодного заземлювача переміщаються до трубопроводу під впливом електромагнітного поля. Тим самим руйнуючи анод і виносячи елементи металу, що знаходиться під захистом. Виконано опис гальванічної ємнісної розв'язки для станцій катодного захисту. Щоб виключити результат впливу процесу електрохімічного захисту на катоді. Тим самим поліпшити захист трубопроводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082.042.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Varukha D. A. 
Modelling of separation and pneumatic classification processes of airodisperse systems in the shelf device = Моделювання процесів сепарації та пневмокласифікації аеродисперсних систем у поличковому апараті / D. A. Varukha, V. А. Smirnov, M. Edl, M. M. Demianenko, M. P. Yukhymenko, I. V. Pavlenko, O. O. Liaposhchenko // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. F5-F9. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Розглянуто процес класифікації полідисперсного сипучого матеріалу за заданим гранулометричним складом із використанням гравітаційного пневмоклассіфікатора. Визначено проблеми якості поділу полідисперсних сипучих матеріалів і способи підвищення ступеня поділу частинок. Представлені і проаналізовані отримані у результаті порівняння дані експериментального дослідження та комп'ютерного моделювання гідродинаміки двофазного потоку CFD-методами. Універсальність даного комплексу дозволила здійснити моделювання процесу з використанням варіювання параметрів. У результаті отримані оптимальні робочі параметри, які були експериментально апробовані. На підставі отриманих даних у результаті чисельного моделювання виявлена можливість збільшення впливу потоку газу на полідисперсний матеріал, а також його розподіл уздовж стінок потоку вниз по грубій фракції за рахунок оптимізаци розробленої конструкції, зокрема через наявність додаткових впускних отворів для повітряного потоку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л116.21-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Kofanova O. 
Climate change modeling in the context of urban decarbonization strategy = Моделювання зміни клімату відповідно до міської стратегії декарбонізації / O. Kofanova // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. H1-H6. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Plyatsuk L. D. 
Sulfur utilization in the systems of biological wastewater denitrification = Використання сульфуру в біологічних системах біологічної денітрифікації стічних вод / L. D. Plyatsuk, Ye. Yu. Chernysh, I. Yu. Ablieieva, I. S. Kozii, M. Balintova, Ya. O. Matiash // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. H7-H15. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Увагу приділено вивченню можливості використання мінеральних носіїв з сірки (біо-сірки / елементарної сірки) в системах анаеробного очищення стічних вод за умов автотрофної денітрифікації. Теоретичні аспекти роботи засновані на біохімічної формалізації процесів очищення з використанням системно-синергетичного підходу для опису закономірностей автотрофних денітрифікуючих мікроорганізмів на основі принципів автокаталізу природних систем. Спеціальне програмне забезпечення використовувалося для визначення необхідних екологічних і трофічних груп мікроорганізмів та для реалізації схем трофічних взаємодій в асоціаціях мікроорганізмів-денітрифікаторів. Таксономічна класифікація призначена на основі бази даних KEGG (Кіотська енциклопедія генів і геномів). Розроблена система біофільтрації для проведення денітрифікації модельних стічних вод з використанням біо-сірки і газової сірки. Метод фільтрації використовується в анаеробних умовах з іммобілізацією на носії з сірки аутотрофний денітрифікуючих бактеріальних видів Thiobacillus denitrificans і Thiomicrospira denitrificans. Трансформації сірки цими мікроорганізмами призводить до відновлення нітратів до нітритів і до вивільнення молекулярного азоту. Механізми конверсії сірки в природних екосистемах дозволяють зробити висновок про доцільність використання її як сорбційного сірковмісного мінерального носія в системах очищення стічних вод з конверсією в органічну форму (з карбонатом мікробних клітин). Модель шляхів взаємодії в асоціації гетеротрофних і автотрофних денітрифікуючих бактерій у процесі очищення стічних вод і мулових осадів була сформована за умови присутності елементарної сірки. Описано енергетичні реакції і реакції синтезу для автотрофної денітрифікації. Впровадження систем очистки стічних вод з використанням процесу автотрофної денітрифікації дасть змогу розширити сферу застосування ряду побічних продуктів, таких як газоподібна сірка та біо-сірки, які в даний час мінімальні для традиційної промислової переробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Sigal O. 
Research of the energy characteristics of municipal solid waste in Cherkassy = Дослідження енергетичних характеристик твердих побутових відходів м. Черкаси / O. Sigal, Q. Boulanger, L. Vorobiov, N. Pavliuk, R. Serhiienko // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. H16-H22. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

В Україні реформується система поводження з відходами для приведення її у відповідність до європейських стандартів використання матеріального та енергетичного потенціалу відходів. Вибір оптимальної системи має грунтуватись на статистичній репрезентативності результатів детального аналізу морфології муніципальних відходів кожного населеного пункту відповідно до соціально-економічного профілю окремих зон міста та сезонів року, а також їх енергетичних та екологічних характеристик. Але в країні відсутні стандарти з визначення основних енергетичних характеристик твердих побутових відходів. Відповідно до нових підходів проведено дослідження твердих побутових відходів м. Черкаси. Розроблені рекомендації щодо методологічних підходів до визначення вологості, теплоти згоряння та зольності твердих побутових відходів. Наведені результати експериментальних досліджень вологості, теплоти згоряння та зольності 8 компонентів відходів: паперу, картону композитних матеріалів, текстилю, продуктів гігієни, пластику, інших горючих матеріалах, деревного остружку. Вологість визначена також в органічних рештках та у дрібній фракції. Результати дослідження використовуються для розробки комплексної системи переробки та утилізації відходів у м. Черкаси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Samaulah H. 
Efficiency analysis of tracking and stationary solar panel modes against solar radiation = Аналіз ефективності відстежувальних і стаціонарних режимів сонячної панелі проти сонячної радіації / H. Samaulah, Y. Basir, M. Helmi, F. Faturrizky, A. Sugawara // J. of Engineering Sciences. - 2018. - 5, № 1. - С. H23-H28. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З637

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101239 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського