Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=ЦИТОЛОГИЯ И ГЕНЕТИКА - 2016 - Т. 50 - № 3<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Демкович А. Е. 
Изменчивость микросателлитных локусов у видов рода ластовень (Vincetoxicum Wolf) Юго-Востока Украины / А. Е. Демкович, А. З. Глухов, С. Н. Привалихин, В. М. Остапко, И. В. Макогон, Я. В. Пирко, Я. Б. Блюм // Цитология и генетика. - 2016. - 50, № 3. - С. 3-11. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

Исследовано генетическое разнообразие 13 видов рода Vincetoxicum Wolf, произрастающих в Украине, с использованием 4 из 8 ядерных микросателлитных маркеров, разработанных ранее для Vincetoxicum atratum из Японии. Количество аллелей в изученных локусах варьировало в пределах от 8 до 25. Ожидаемая гетерозиготность составила 0,690 - 0,938, наблюдаемая - от 0,205 до 0,806. В целом уровень генетической изменчивости изученных представителей рода Vincetoxicum в Украине оказался соизмеримым с уровнем изменчивости Vincetoxicum atratum из Японии. Микросателлитные локусы Vinc 5, Vine 104, Vine 123, Vine 124 могут быть успешно использованы для оценки внутри- и межвидового полиморфизма видов растений рода Vincetoxicum Wolf в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.11Apo*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Yasinskiy Ya. 
Mutagenesis testing using the LacZ reporter activity of the reparation gene mus209 in Drosophila melanogaster = Використання LacZ репортера активності гена репарації mus209 як теста на мутагенез у Drosophila melanogaster / Ya. Yasinskiy, L. V. Omelyanchuk, O. V. Zhuk, I. A. Kozeretska // Цитология и генетика. - 2016. - 50, № 3. - С. 12-15. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Досліджено низку ліній D. melanogaster, потенційно придатних для тестування різноманітних факторів на їх мутагенність. Лінії містять конструкт, в якому активність гістохімічного репортера LacZ знаходиться під контролем регуляторної зони генів репарації. Продемонстровано, що репортерна бета-галактозидаза, яка є частиною вбудованого P{lacW} елемента в ген mus209, індукується опроміненням в клітинах слинних залоз та імагінальних дисків. Попри те, що пропорційність ступеня пофарбовування дозі опромінення не встановлено, виявилось, що пороги індукції репортера в цих тканинах різняться. Так, пофарбовування в клітинах слинних залоз помітно, починаючи з дози 200 рад, в той час як в імагінальних дисках - з 500 рад. Таким чином, різні порогі індукції репортера в різних тканинах надають змогуь оцінити дозу опромінення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.11 + Е621.158.262Dro*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кулибаба Р. А. 
Влияние артефактов ПЦР на эффективность генотипирования по микросателлитным локусам при использовании электрофореза в нативных полиакриламидных гелях / Р. А. Кулибаба, Ю. В. Ляшенко // Цитология и генетика. - 2016. - 50, № 3. - С. 16-23. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Изучен вопрос образования различных типов артефактов в процессе амплификации при использовании разных классов молекулярно-генетических маркеров (Indel и SSR). Показано, что в процессе амплификации гетерозиготных образцов как фрагментов целевых генов, так и микросателлитов образуется гетеродуплексная ДНК. При проведении электрофореза в нативном полиакриламидном геле продуктов амплификации гомозиготных образцов по микросателлитным локусам обнаружены специфические дополнительные фрагменты, которые не относятся к классу гетеродуплексной ДНК. Очевидно, дополнительные фрагменты относятся к особому типу гомодуплексной ДНК - нелинейным гомодуплексам. Проведенный анализ выявил, что образование нелинейной гомодуплексной ДНК происходит на 20 - 25-м цикле ПЦР как при амплификации ДНК опытных образцов, так и вырезанных из геля отдельных фрагментов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Козуб Н. О. 
Генетичне маркування забарвлення колоскових лусок у Triticum spelta L. var. caeruleum за допомогою гліадинів / Н. О. Козуб, І. О. Созінов, А. К. Нінієва, О. В. Твердохліб, Я. Б. Блюм, Р. Л. Богуславський // Цитология и генетика. - 2016. - 50, № 3. - С. 24-29. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Кенс О. В. 
Алельний поліморфізм C-590T гена IL4 як ймовірний генетичний маркер підвищеної схильності до розвитку повторних епізодів гострого обструктивного бронхіту у дітей / О. В. Кенс, Н. В. Виштак, Г. Р. Акопян, В. І. Бергтравм // Цитология и генетика. - 2016. - 50, № 3. - С. 30-35. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Відомо, що гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) займають перше місце серед всіх захворювань у світі. ГРЗ нерідко ускладнюються розвитком гострого обструктивного бронхіту (ГОБ). За даними різних авторів, частота розвитку ГОБ на тлі ГРЗ у дітей становить від 5 до 40 %. Зростання кількості випадків гострих респіраторних захворювань у дітей, формування в них бронхообструктивного синдрому, який часто закінчується розвитком бронхіальної астми та призводить до інвалідизації, відкриває перед медичною наукою новий пріоритетний напрямок - встановлення молекулярно-генетичних маркерів підвищеної схильності до певних соціально вагомих захворювань. Молекулярно-генетичне тестування поліморфного локусу C-590T гена IL-4 як маркера підвищеної схильності до розвитку повторних епізодів ГОБ проводилось у 31 дитини з частими ГРЗ і повторними епізодами ГОБ та у 50 осіб, що склали загальнопопуляційну контрольну групу. Рівень IgE в сироватці крові вивчався у 31 дитини із частими повторними епізодами ГОБ, який порівнювали з даними 35 дітей із гострим бронхітом, що склали групу контролю. Порівняльний молекулярно-генетичний аналіз результатів обстеження дітей з повторними епізодами ГОБ із даними осіб загальнопопуляційної контрольної групи показав, що частота генотипу CT за поліморфним локусом C-590T гена IL4 достовірно вища у дітей з повторними епізодами ГОБ. Показано достовірно вищу частоту генотипу CC за поліморфним локусом C-590C гена IL4 у осіб контрольної групи у порівнянні з даними дітей основної групи. Доведено, що носійство генотипу 590 CT за алельним поліморфізмом гена IL4 збільшує ризик повторних епізодів ГОБ у дітей утричі. У більшості хворих дітей основної групи (74,0 %) рівень IgE у сироватці крові був в 4 рази вищий, ніж у дітей групи контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Kmyta V. V. 
Bcl1 polymorphism of glucocorticoid receptor gene in patients with bronchial asthma with obesity = Bel1 поліморфізм гена глюкокортикоїдного рецептора у хворих на бронхіальну астму з ожирінням / V. V. Kmyta, V. Yu. Garbuzova, E. N. Prystupa, L. N. Prystupa // Цитология и генетика. - 2016. - 50, № 3. - С. 36-41. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Досліджено зв'язок Bcl1 поліморфізму гена глюкокортикоїдного рецептора із ожирінням у хворих на бронхіальну астму (БА). Обстежено 188 хворих на БА та 95 практично здорових осіб. Bcl1 поліморфізм гена глюкокортикоїдного рецептора визначали за методом полімеразної ланцюгової реакції з наступним аналізом довжини рестрикційних фрагментів. Аналіз розподілу генотипів за Bcl1 поліморфізмом у хворих на БА показав вірогідну відмінність між пацієнтами з різним індексом маси тіла на відміну від контролю. Порівняння частоти генотипів за Bcl1 поліморфізмом гена глюкокортикоїдного рецептора в осіб із різним значенням коефіцієнта централізації жиру окремо в контрольній групі та у хворих на БА показало наявність статистично значимої відмінності у розподілі алельних варіантів гена лише серед хворих на БА. Доведено, що генотип G/G у пацієнтів із вісцеральним ожирінням асоційований із БА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чернушин С. Ю. 
Аналіз мутацій гена CYP21A2 у хворих на вроджену гіперплазію кори наднирників з України / С. Ю. Чернушин, Л. А. Лівшиць // Цитология и генетика. - 2016. - 50, № 3. - С. 42-45. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Наведено дані щодо розповсюдження мутацій гена CYP21A2 (делеція/конверсія гена CYP21A2, с.290-13C >> A/G, E110Vfs, 1172N, кластер мутацій 1236N, V237E, M239K, V28IL, Q318X, R356W у пацієнтів із України з різними клінічними формами вродженої гіперплазії кори наднирників. Найбільш частою мутацією в досліджуваній групі (21 пацієнтів) є делеція/конверсія гена CYP21A2. Обговорено можливі закономірності поширення досліджуваних мутацій в різних популяціях світу та асоціація генотипу з клінічним фенотипом хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Sabadashka M. 
Reduction of radiation-induced nitrative stress in leucocytes and kidney cells of rats upon administration of polyphenolic complex concentrates from red wine = Пригнічення процесів радіоіндукованого нітративного стресу у лейкоцитах та клітинах нирки щурів при введенні концентрату поліфенольного комплексу з червоного виноградного вина / M. Sabadashka, N. Sybirna // Цитология и генетика. - 2016. - 50, № 3. - С. 46-56. - Бібліогр.: 54 назв. - англ.

Встановлено, що дія іонізуючого випромінювання у дозі 30 сГр призводить до активації NO-синтазного шляху синтезу оксиду нітрогена та нагроадження його стабільних метаболітів і 3'-нітротирозин-модифікованих протеїнів у лейкоцитах периферичної крові та корковому шарі нирки щурів. Введення опроміненим тваринам концентрату природного поліфенольного комплексу з червоного виноградного вина сприяло збереженню активності NO-синтази на рівні контрольних значень. Виявлено, що вміст протеїнів, модифікованих нітруванням за залишками тирозину, знижувався у ранній пострадіаційний період як у лейкоцитах, так і у клітинах коркового шару нирки за впливу досліджуваного концентрату. Отже, експериментально підтверджено здатність концентрату поліфенольного комплексу з виноградного вина коригувати негативні зміни системи L-аргінін/NO і, таким чином, пригнічувати розвиток нітративного стресу, індукованого малими дозами іонізуючого випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-638 + Р361.4 + Р414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Драницина А. С. 
Экспрессия генов Tlr2, Defa, Muc2 в эпителиоцитах двенадцатиперстной кишки крыс при длительной гипоацидности желудка и ее мультипробиотической коррекции / А. С. Драницина, Е. А. Дворщенко, А. А. Моргаенко, Л. И. Остапченко // Цитология и генетика. - 2016. - 50, № 3. - С. 57-65. - Библиогр.: 33 назв. - рус.

Исследована экспрессия генов Tlr2, Defa, Muc2 в эпителиоцитах двенадцатиперстной кишки (ДПК) крыс при длительной гипоацидности (гипохлоргидрии) желудка и при ее мультипробиотической коррекции. Показано увеличение уровня экспрессии генов Tlr2, Muc2, Defa на фоне интенсификации процессов пероксидации липидов в эпителиоцитах ворсинок и крипт ДПК крыс в гипоацидных условиях. При введении мультипробиотика в тех же условиях паттерн экспрессии исследованных генов в эпителиоцитах ворсинок и крипт снижался или приближался к контрольным значениям, как и содержание продуктов перекисного окисления липидов. Полученные данные могут свидетельствовать об участии генов Tlr2, Muc2, Defa в развитии воспалительного процесса в ДПК, обусловленного дисбиотическими изменениями при длительной гипохлоргидрии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*443.1 + Е60*694.41 + Р413.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Землянских Н. Г. 
Влияние веществ, обладающих криопротекторными свойствами, на поверхностный маркер CD44 эритроцитов человека / Н. Г. Землянских // Цитология и генетика. - 2016. - 50, № 3. - С. 66-79. - Библиогр.: 61 назв. - рус.

Исследованы изменения поверхностного маркера CD44 в эритроцитах человека, экспонированных в криопротекторных средах, и оценено влияние окислительной модификации белков мембрано-цитоскелетного комплекса на его характеристики при изменении физико-химических параметров клеточного окружения. Глицерол, ДМСО, сахароза и ПЭГ-1500 при пролонгированном воздействии вызывают снижение уровня экспрессии CD44 и уменьшение количества CD44-позитивных клеток, что отражает достаточно тонкие перестройки в липидном бислое и системе белок-белковых взаимодействий в мембрано-цитоскелетном комплексе эритроцитов, которые могут влиять на устойчивость клеток в процессе криоконсервирования. Экзоцеллюлярные вещества (сахароза и ПЭГ-1500) оказывают более выраженное влияние на CD44 в эритроцитах по сравнению с исследованными веществами эндоцеллюлярного типа. Модификация белков мембрано-цитоскелетного комплекса окисляющим бифункциональным реагентом диамидом способствует усилению выявленных тенденций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.241*716-636

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського