Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=ЕКОЛ. БЕЗПЕКА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ - 2020 - ВИП. 35<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Трофимчук О. М. 
Геохімічні характеристики грунтових утворень районів захоронення побутових відходів за результатами екологічних досліджень / О. М. Трофимчук, І. В. Кураєва, О. Т. Азімов, С. П. Кармазиненко, К. С. Злобіна // Екол. безпека та природокористування : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 35. - С. 5-21. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.3 + Н931.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73553 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Sadicov G. N. 
Comprehensive content of safety of vital activity = Комплексний зміст безпеки життєдіяльності / G. N. Sadicov, P. G. Kyrienko, S. O. Lobov // Екол. безпека та природокористування : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 35. - С. 22-29. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Поява навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності" як обов'язкового предмета в школах та університетах пов'язана із збільшенням кількості та "якості" небезпек, породжених науково-технічним прогресом, і виникненням зміненого середовища проживання сучасного суспільства і техносфери. Початкові основи безпеки життєдіяльності закладаються в сім'ї, а згодом формуються та розвиваються в дошкільному закладі. З точки зору соціалізації особистості шкільні роки можна розділити на такі вікові періоди: молодший шкільний вік, підлітковий вік, юність. Це зумовлює необхідність застосування творчих підходів щодо включення навчальних програм з безпеки основ життєдіяльності. У багатьох випадках навчальні програми та посібники з безпеки програм життєдіяльності містять перелік надзвичайних ситуацій та правила поведінки в разі їх виникнення, за відсутності причинного аналізу, середньо- та довгострокових наслідків їх впливу, що є фундаментальним у розумінні суті, прогнозуванні та запобіганні таким ситуаціям. Альтернативним підходом з метою вирішення таких суперечностей може бути введення ЭЕкології" та "Валеології" як обов язкових предметів, які вже з'являлись у шкільній програмі одночасно з "Безпекою життєдіяльності", але потім зникли з багатьох освітніх програм. Цей комплекс освітніх програм становить органічну цілісність та має внутрішній взаємозв'язок і все більше зосереджується на вирішенні практичних проблем із конкретними результатами у забезпеченні безпеки суспільства. Валеологія - це розділ сучасної профілактичної медицини, спрямований на пропаганду здорового способу життя. Досягненням валеології є виділення між здоров'ям та хворобою проміжного, і третього стану і, коли людина ще не хвора, але вже не здорова. Комплекс означених дисциплін є основою формування інстинкту безпеки життєдіяльності в умовах постійного збільшення кількості небезпек, зумовлених науково-технічним прогресом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1в2:Р

Шифр НБУВ: Ж73553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Самченко Д. М. 
Енергоощадна технологія переробки гальванічних шламів з одержанням радіопоглинаючих матеріалів / Д. М. Самченко, Г. М. Кочетов, А. Васильєв // Екол. безпека та природокористування : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 35. - С. 30-43. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73553 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Ткаченко Т. М. 
Розрахунок утриманого поверхневого стоку покрівлею німецького виробника / Т. М. Ткаченко, І. О. Прокопенко // Екол. безпека та природокористування : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 35. - С. 44-56. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73553 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Хомицький В. В. 
Удосконалення захисної огороджувальної дамби морського підхідного каналу Дунай - Чорне море / В. В. Хомицький, Б. М. Островерх, В. А. Ткаченко, В. А. Воскобійник, Л. М. Терещенко // Екол. безпека та природокористування : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 35. - С. 57-77. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Одним з важливих завдань для України є відновлення судноплавства по гирлу Дунаю Бистре, використовуючи його як європейсько-азійську магістраль від Балтійського моря у Чорне море, а далі в країни Сходу. Відновлення глибоководного суднового ходу р. Дунай - Чорне море було розпочато близько десяти років тому і просувалося з великими труднощами і перервами. Було збудовано захисну огороджувальну дамбу морського підхідного каналу глибоководного суднового ходу Дунай - Чорне море в акваторії гирла Бистре Килійської дельти р. Дунай. В роботі представлено результати математичного та фізичного моделювання щодо удосконалення та реконструкції цієї огороджувальної дамби. Проведено числові розрахунки трансформації вітрових хвиль в акваторії поблизу дамби для найбільш небезпечних напрямків вітру за штормових умов. Для математичного моделювання використовувались максимальні значення вітру та висоти хвилі, які спостерігались за весь період досліджень в районі огороджувальної дамби. В межах рефракційної теорії виконано розрахунки трансформації хвиль для найбільш хвиленебезпечних напрямків розгону вітру, а саме, північно-східного, східного, південно-східного та південного напрямків вітру. Результати розрахунків показують, що будівництво захисної огороджувальної дамби на виході з гирла Бистре призводить до значного зменшення висот хвиль (майже вдвічі) та їх довжин більше, ніж у 1,5 раза, що забезпечить безпроблемний захід і вихід суден у гирло Бистре. Для оцінки характеристик штормових нагонів і вітрового хвилювання в досліджуваному районі задавався "гіпотетичний" шторм, коли над всім Чорним морем діє однорідний по простору і постійний за часом вітер, взятий за дослідний період. Моделювання вітрового хвилювання проводилися за допомогою 3-крокового методу вкладених сіток. Розрахунки виконувалися для дванадцяти варіантів напряму. Морфодинамічні розрахунки показали області циркуляційних придонних течій усередині захисної дамби та особливості деформації дна під дією хвильового руху та штормових нагонів. Експериментальні дослідження на фрагменті моделі дамби виявили області найбільших хвильових навантажень, особливості трансформації хвиль та поля тиску на гребені дамби. На базі теоретичних і експериментальних досліджень запропоновано нову ступеневу форму дамби, яка витримує штормові хвильові навантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н777.233

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Горбань І. М. 
Фізичне моделювання розмиву донних заглиблень / І. М. Горбань, А. С. Корольова, Г. П. Соколовський, П. Ю. Романенко, С. М. Срібнюк // Екол. безпека та природокористування : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 35. - С. 78-93. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Виконано фізичне моделювання морфологічних процесів, зумовлених розмивом великих донних заглиблень (піщаних кар'єрів) потоком води. Режим течії в лабораторному каналі вибирався таким чином, щоб ініціювати рух наносів на піщаному дні. Показано, що створені умови сприяють появі та розвитку природних форм донної поверхні, а саме - гряд. Заглиблення, що досліджувалися, розташовувалися поперек каналу та мали трикутну і трапецієподібну форми у перерізі. Одержано, що в результаті відкладення наносів на верховому укосі та розмиву низового укосу змінюється поздовжній профіль нерівності та відбувається її переміщення вниз за течією. При цьому мають місце деформація природних форм донної поверхні та дестабілізація стоку наносів. Аналіз показав, що переформування дна за взаємодії потоку рідини з донним заглибленням є досить тривалим процесом, який залежить від співвідношення розмірів і форми заглиблення з обсягом стоку наносів. Дане дослідження може бути основою для розробки інженерних рішень щодо зменшення впливу великих піщаних кар'єрів на еволюцію потоку в природних водоймах та запобігання техногенним аваріям, зумовлених взаємодією піщаних кар'єрів з гідротехнічними спорудами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.512

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Іщенко Ю. І. 
Врахування динамічних впливів на геотехнічні споруди в умовах ущільненої міської забудови на прикладі м. Києва / Ю. І. Іщенко, А. Є. Вусатюк // Екол. безпека та природокористування : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 35. - С. 94-110. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Набула подальшого розвитку прикладна методика врахування динамічних впливів на геотехнічні споруди в умовах ущільненої міської забудови за прямих динамічних розрахункаів з урахуванням експериментально одержаних акселерограм. Методика включає: візуальне та вібродинамічне обстеження новобудови геотехнічної споруди та існуючих джерел вібродинамічних впливів (з урахуванням природного сейсмічного фону - проведення сейсморайонування майданчика будівництва); побудову розрахункової моделі; виконання прямих динамічних розрахунків протизсувних споруд (стінок котлованів, напружено-деформованого стану оточуючого будівельний майданчик грунту, верхньої будови та ін.) з урахуванням фактичних експериментально одержаних акселерограм для досліджуваної геотехнічної споруди (верхньої будови та ін.); аналіз відповідності одержаних розрахункових і проектних даних новобудови чинним нормативним документам по сейсмостійкому будівництву; в разі необхідності - видача рекомендацій щодо підсилення відповідних будівельних конструкцій фундаменту та (або) верхньої будови. Визначення динамічних характеристик грунту та будівельних конструкцій відбувається за їх вільними коливаннями малої амплітуди, які порушуються впливом природних або техногенних мікросейсм, включає в себе: реєстрацію коливань за допомогою високочутливих (у даному випадку - сейсмічних) датчиків; обчислення та аналіз спектрів Фур'є з метою виділення резонансних піків, що відповідають різним формам вільних коливань; одержання за допомогою зворотного перетворення Фур'є імпульсних реалізацій виділених резонансних піків по кожній формі вільних коливань конструкцій; ідентифікація та графічне представлення різних форм коливань досліджуваного грунту, геотехнічних конструкцій та ін. Розглянуто приклад вібродинамічних досліджень грунту і окремих будівельних конструкцій будівель Поштової площі для визначення фактичних динамічних навантажень на грунт та захисні стінки котловану будівельного майданчика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82-027 + Н581.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73553 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського