Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: (<.>K=В'ЄТНАМСЬКІЙ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Мусійчук В.  
Звертання в сучасній в'єтнамській мові / В. Мусійчук // Сходознавство. - 2004. - № 25-26. - С. 91-96. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш171.5-227

Шифр НБУВ: Ж69560 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Нгуєн Тхі Хань 
Міжнародний досвід створення зон високих технологій і особливості його використання в СРВ : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.05.01 / Нгуєн Тхі Хань; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2005. - 18 c. - укp.

Узагальнено світовий досвід функціонування різних високотехнологічних утворень і розроблено науково-теоретичні та практичні засади становлення та ефективного функціонування зон високих технологій (ЗВТ) у Соціалістичній республіці В'єтнам (СРВ). Обгрунтовано типізацію ЗВТ в національному та світовому господарстві, що включає такі види, як великі зони комплексного характеру (технополіси), спеціалізовані технопарки, інноваційні центри та інкубатори бізнесу. Визначено специфічні риси політики формування ЗВТ у різних країнах залежно від загального економічного потенціалу, його науково-технологічної складової, інвестиційних можливостей, забезпеченості кваліфікованою робочою силою та рівня розвитку менеджменту. Особливу увагу приділено аналізу даного напряму державної політики в КНР і нових індустріальних державах з метою визначення регіональних передумов формування ЗВТ у державах з менш високим рівнем економічного розвитку. Вперше проведено комплексну оцінку можливостей і перспектив формування ЗВТ за конкретних умов сучасного розвитку національної економіки В'єтнаму. Розроблено концептуальні засади створення та стратегічні аспекти розвитку ЗВТ у СРВ, зокрема нові підходи щодо визначення доцільності їх формування та економічного ефекту. На підставі дослідження світового досвіду сформульовано парадигму функціонування високотехнологічних структур у в'єтнамській економічній системі. Обгрунтовано організаційно-економічні механізми функціонування ЗВТ і розроблено методики оптимізації фінансового забезпечення їх інноваційного розвитку в СРВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У580-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мусійчук В. А. 
Паремійні одиниці сучасної в'єтнамської мови: ономасіологічний та лінгвокультурологічний аспекти : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.13 / В. А. Мусійчук; Ін-т сходознавства ім. А.Ю.Кримського НАН України. - К., 2010. - 16 c. - укp.

Досліджено паремійні одиниці (ПО) сучасної в'єтнамської мови. Розглянуто проблему моделювання паремій за їх змістом за допомогою ономасіологічного підходу та виділення лінгвокультурних концептів. Розглянуто в'єтнамські пареміологічні та пареміографічні дослідження з XIX ст. до сьогодення. Проаналізовано відомі класифікації типів ПО у в'єтнамській, українській та інших європейських і східних мовах. Визначено основні типи в'єтнамських паремій, запропоновано термінологічні відповідники типів ПО у в'єтнамській і українській мовах. Розроблено принципи концептуально-ономасіологічного моделювання ПО. На матеріалі паремій в'єтнамської мови, що виражають концепт "праця", вивчено внутрішню структуру концепту із застосуванням фреймового аналізу. У виділених паремійних фреймах досліджено понятійну, ціннісну й образно-метафоричну складові лінгвокультурного концепту "праця". Наведено модель двомовного ідеографічного словника паремій на основі фреймової структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш172.81-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

XV Сходознавчі читання А. Кримського : тези доп. міжнар. наук. конф., 20 - 21 жовт. 2011 р., Київ / ред.: О. С. Мавріна, І. В. Отрощенко; НАН України, Ін-т сходознав. ім. А.Ю. Кримського. - К., 2011. - 256 c. - укp. - рус. - англ.

Розглянуто турецький чинник у системі цивілізаційного розвитку України (кінець XV - XVIII ст.). З'ясовано гендерні особливості прикінцевих часток у кансайському діалекті (на матеріалі роману Накагамі Кенджі "Мис"). Досліджено інновації в японській поезії кінця XIX - початку XX ст., зокрема, увагу приділено аналізу новаторської поезії Танеди Сантоки (1882 - 1940 рр.). Обгрунтовано застосування методів імовірнісної лінгвістики до дослідження просодії китайської мови. Розглянуто лексичні засоби вираження ввічливості у в'єтнамській мові. Розкрито етимологічний аспект понять добра і зла у китайських чарівних казках. Показано роль Туреччини у трансформації Близького Сходу. Висвітлено національний рух православних арабів Сирії у другій половині XIX ст. Визначено зв'язок грецьких текстів Книг Пророків з перекладом Тори у Септуагінті. Досліджено внесок українських педагогів у розвій етнології народів Кавказу (кінець XIX - початок XX ст.). Проаналізовано діяльність Товариства українських орієнталістів у м. Харбін (1936 - 1937 рр.). З'ясовано вплив індійської цивілізації та буддизму на формування класичної китайської драматургії. Надано відомості про становище козаків за даними літопису відомого турецького хроніста османської доби Наїми (1652 - 1715 рр.). Розглянуто гагаузський сакральний фольклор як джерело християнської релігійної термінології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(5) я431 + Т3(5) я431 + Ш050 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА748963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Нгуєн Вінь Фионг 
Удосконалення регулювання інвестиційної діяльності в трансформаційній економіці : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Нгуєн Вінь Фионг; МОНМС України, Черніг. держ. ін-т економіки і упр. - Чернігів, 2011. - 19 c. - укp.

У теоретичному розділі узагальнені наукові точки зору базового поняття "інвестиції" та похідних від неї таких економічних категорій, як "інвестиційна діяльність", "інвестування" й "інвестиційний процес". Обгрунтовано роль інвестиції в трансформаційній економіці як чинника економічного зростання та структурних перетворень. Розкрито основи інвестиційної діяльності та роль державного регулювання в її реалізації, а також особливості розробки та здійснення державної інвестиційної політики в трансформаційній економіці. Здійснено систематизацію основних форм стимулювання інвестицій в країнах з трансформаційною економікою. У аналітичному розділі роботи досліджено етапи розвитку інвестиційної діяльності України та В'єтнаму, законодавчо-нормативне забезпечення, ефективність функціонування спеціальних економічних зон (СЕЗ) і територій пріоритетного розвитку, а також практику залучення та використання прямих іноземних інвестицій в двох країнах. Розкрито особливості та спільні проблеми в інвестиційній сфері в Україні й у В'єтнамі. Обгрунтовано доцільність використання СЕЗ і необхідність розробки спеціального режиму інвестиційної діяльності для стимулювання інвестицій у пріоритетні галузі економіки. Визначено напрями використання світового досвіду залучення іноземних інвестицій в Україну, зокрема, перспективного досвіду В'єтнаму. Акцентовано, що головне завдання нинішнього етапу в українській й у в'єтнамській економіці - перехід до загального пожвавлення та виявлення перспектив для стратегічного інвестування об'єктів і програм. А кінцевою метою державної інвестиційної політики є формування в країні сприятливого інвестиційного клімату для мобілізації внутрішніх і залучення іноземних інвестицій. У конструктивній частині роботи визначено пріоритети реалізації державної інвестиційної політики та шляхи підвищення інвестиційної привабливості країни. Зокрема, запропоновано системний підхід щодо управління інвестиційною діяльністю, заходи щодо покращання діяльності СЕЗ в Україні й у В'єтнамі, процедура інвестиційного нагляду та механізм ефективного залучення іноземних інвестицій. Визначено перспективні сфери для взаємного інвестування та розроблено організаційну модель інвестиційного партнерства між Україною та В'єтнамом на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21,01 + У9(5ВЄТ)0-56-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386964 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського