Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Автореферати дисертацій (70)Реферативна база даних (494)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=Повісті$<.>)*(<.>A=$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   художня література   
1.

Ліндгрен, А.
Пеппі Довгапанчоха. Малий і Карлсон, що живе на даху [Електронний ресурс] : повісті : пер. зі швед. / А. Ліндгрен. - К. : Веселка, 1990. - 620 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
розповідь -- дитина

   Тип видання:   зб. статей   
2.

Леонтович, В. М.
Зібрання творів [Електронний ресурс] : в 4 т. / В. М. Леонтович. - К. : Сфера, 2006

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 4. - 2006. - 480 с.


До 1-го тому творів українського письменника В.Леонтовича увійшли його ранні повісті «Пани й люди» (1893), «Per pedes apostolorum» («Стопами апостолів») (1896), «Старе й нове» (1898) та «Абдул-Газіс» (1903).

До 2-го тому творів Володимира Леонтовича увійшли повісті, оповідання, образки, оповіді, написані як в Україні, так і поза нею, в яких змальовується життя
людей різних верств, створені яскраві образи їх представників. Подані й авторські
казки.

До 3-го тому творів Володимира Леонтовича (1866-1933) увійшли автобіографічна повість «Дитячі і юнацькі роки Володі Ганкевича» та «Спогади», що охоплюють великий проміжок часу, багато подій, в тому числі історичних, учасником і не безстороннім свідком яких був В.Леонтович, а також спомини, присвячені видатним
людям України, з якими автора пов’язували родинні зв’язки, життя, приязнь, ідейні
переконання, українська справа.

У 4-му томі «Зібрання творів Володимира Леонтовича» подаються статті (літературна критика та публіцистика) різних років, листи, доповідь В. Леонтовича. Всі матеріали в новітній Україні публікуються вперше.



Кл.слова:
література -- критика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Борець-Чумак, Ю.
Рейд без зброї. УПА на заході [Електронний ресурс] : спогади / Ю. Борець-Чумак. - К. : Українська видавнича спілка, 1989. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ЮрІЙ Борець-Чумак уже відомий українським читацьким кругам Із своєї першої повісті "У вирі боротьби", яка появилася 1971 р. у видавництві Спілки Української Молоді. Спогади "Рейд без зброї" може підказувати читачеві зосередження автора на житті упістів на Заході. Але так воно не є на ділі. Будучи відданим бойовиком української визвольної справи, автор постійно повертає в Україну, а сторінки його опогадів заповнені даними про визначних людей підпілля, події, геройську боротьбу. Це надає його спогадам особливу вартість для виховних і дослідницьких потреб. Описані автором підпільники й епізоди подій по обидвох сторонах "залізної заслони" пригадують про незрівняне геройство Воїнів України і реалістично насвітлюють дійсність на теренах під московською займанщиною і в світі. Цікаво і кольористо зафіксував автор свої і своєї дружини враження і спостереження з "рейду без зброї" довкола світу, зустрічей та розмов з багатьома українськими діячами та друзями з ОУН і УПА.



Кл.слова:
боротьба -- визвольна армія -- історія

   Тип видання:   художня література   
4.

Лукіянович, Д.
Повісті [Електронний ресурс] / Д. Лукіянович. - Л. : Каменяр, 1990. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Велике творче довголіття випало на долю Дениса Лукіяновича - українського письменника і літературознавця. Шістнадцятирічним юнаком увійшов він у літературу і служив їй сімдесят шість років. Народився Д. Лукіянович 13 вересня 1873 р. в с. Городниця, нині - Гусятинського району, у родині богослова за освітою, а вчителя за фахом. Вчився Денис у Станіславській гімназії. Гімназистом був активним, радикально настроєним. Організував таємний гурток "Поступ“, за що у 1890 р. його виключили з гімназії. Іспит на атестат зрілості склав екстерном. Згодом закінчив юридичний факультет Львівського (1900) та філософський (1907) Чернівецького університетів. Майже все життя займався викладацькою роботою, громадською працею. У 1905 р. редагував журнал “Дзвінок”. Як прозаїк Д. Лукіянович дебютував у 1889 р. Оповіданням “Сабашева вечеря”. 1895 р. вийшла збірка “Новели”. Це була невелика за обсягом книжка, містила 5 новел психологічного плану. Друга збірка Д. Лукіяновича - “Ескізи та оповідання” (1897) теж об’єднала малу прозу. Роком перед тим він опублікував цикл “Мої проходи” (образки). У 1899 р. вийшла книга під назвою “Багнітки”, де автор змалював родинне життя інтелігента, незлагоди між подружжям. У творчому доробку Д. Лукіяновича є твори й великої форми - дилогія із двох повістей “За Кадильну” (1902) та “Від кривди” (1904), роман “Філістер” (1909). Про повість “За Кадильну” І. Франко писав, як про “цікавий образ безплідної боротьби селянства за общинну землю, відняту у общини паном”. Популярним серед сучасників був роман Д. Лукіяновича “Філістер”, підписаний псевдонімом Л. Журбенко і присвячений “пані Марії Грушевській”, дружині Михайла Грушевського. Цей роман є багато проблемним твором про інтелігенцію. Він порушує чимало болючих для українців питань, у ньому - живий відгомін політичних подій у Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст., зокрема, виборів до парламенту та сейму, широкого просвітницького руху. Є згадки про страйк 1902 р., студентські виступи у Львові, вбивство намісника цісаря в Галичині тощо. А фабулу роману складає доля родини отця Кульчицького.



Кл.слова:
українська література -- проза

   Тип видання:   художня література   
5.

Наумович, І. Г.
Онуфрій Грушкевич [Електронний ресурс] / І. Г. Наумович. - 3-е вид.. - Л. : Ставропигійський ин-т, 1902. - 130 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історичні повісті – найживіші уроки із минулого багатостраждального народу, кращий спосіб пробудження патріотичного духу. В них Іван Григорович настановляв народ до доброчинного життя, навчав всьому доброму і корисному. Повісті дали можливість працювати йому з більш широкою аудиторією. Майже у всіх творах головним героєм є священик, котрий живе одним життям із селянами, є його захисником. Устами пастиря автор прищеплював народу благородство, тверезість, бережливість й ін. Він зображав сцени довірливого ставлення селян до своїх священиків, своїми працями спонукав людей до праці на землі, що є першопричиною матеріального блага населення. І.Наумович пи- сав своєрідним народним стилем, висвітлював справжнє селянське життя: «Він зображав наших галицьких Іванів такими, які вони, насправді, були».



Кл.слова:
українська література -- Російська імперія

   Тип видання:   художня література   
6.

Лукіянович, Д. Я.
Вибрані твори [Електронний ресурс] / Д. Я. Лукіянович. - К. : Дніпро, 1973. - 238 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Денис Лукіянович (1873-1965) - український письменник, літературознавець, який розпочав свою літературну діяльність ще в кінці XIX ст. і до останніх днів життя брав активну участь і в літературному процесі. До однотомника ввійшли кращі твори Д. Лукіяновича - повісті ``За Кадильну`` та ``Франко і Беркут``.



Кл.слова:
українська література

   Тип видання:   життєпис   
7.
 


Горак, Роман.
Твого ім’я не вимовлю ніколи [Електронний ресурс] : повість-есе про Івана Франка / Роман Горак. - К. : Академія, 2008. - 224 с.. - (Автографи часу)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Свого часу Іван Франко переконував, що збірка «Зів’яле листя» написана під емоціііним впливом від прочитання щоденника самогубця, який не зміг пережити нещасливе кохання. Чи можна було вірити Франкові, що до написання інтимних поезій, які спровокували гострі літературні суперечки, непорозуміння між ним і критикою, причетні чужі переживання, а не його особисті? Хто та незнайомка, яку покохав ліричний герой і взаємності якої не знайшов? Ім’я її так і не було відкрито — Франко вмів зберігати таємниці. Після його смерті одні претендентки на титул героїні збірки зголошувалися з власної волі, інших називали дослідники. Та всі розуміли, що то були не вони. А на неї ніхто не міг і подумати... У повісті-есе «Твого ім’я не вимовлю ніколи» Роман Горак переконує, що все-таки то була Вона.



Кл.слова:
українська література -- інтимна лірика -- літературознавство

   Тип видання:   художня література   
8.

Гуцало, Євген.
Пролетіли коні [Електронний ресурс] : оповідання та повісті / Євген Гуцало ; Бібліотека Шевченківського комітету. - К. : Вид-во гуманітарної літ-ри, 2008. - 385 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику повістей і оповідань вміщені кращі твори письменника, за які він отримав Національну премію України ім. Тараса Шевченка. Це оповіді про життя дітей у роки Великої Вітчизняної війни, про повсякденні справи повоєнних підлітків, про їхні мрії, прагнення і сподівання



Кл.слова:
українська література -- сучасна література

   Тип видання:   життєпис   
9.
 


Горак, Роман.
Тричі мені являлася любов [Електронний ресурс] : повість-есе / Р. Горак. - [Б. м.] : [б. в.], [19_ _?]. - 124 с.. - (Школьная программа. Книги для 10-го класса)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своїй повісті-есе Р. Горак представив особистість І. Франка не тільки як геніального поета, громадського діяча, а й ніжної людини, яка прагнула знайти в житті справжнє кохання. Письменник намагався розкрити світ почуттів поета. Цим твором Р. Горак сприяє вихованню естетичних смаків, утверджує в юнацьких душах доброту, милосердя, красу і щирість почуттів.



Кл.слова:
літературознавство -- українська література

   Тип видання:   художня література   
10.
 


Коцюбинський, Михайло Михайлович.
Дорогою ціною [Електронний ресурс] : збірка оповідань / Михайло Михайлович Коцюбинський. - К. : Веселка, 1979. - 68 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До цієї збірки видатного українського письменника-демократа М. Коцюбинського увійшли найкращі твори для дітей. Його повісті й оповідання, пройняті палким протестом проти кріпосницької деспотії та самовідданою любов'ю до народу; кликали до боротьби, таврували царський режим, возвеличували борців, висміювали жалюгідних боягузів і міщан.



Кл.слова:
реалізм -- українська література -- класична література

   Тип видання:   художня література   
11.

Маркес, Ґабріель Ґарсіа.
Сто років самотності [Електронний ресурс] : пер. з ісп. / Ґ. Ґ. Маркес. - К. : Всесвіт, 2004. - 611 с.. - (Бібліотека світової літератури )

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Роман «Сто років самотності», повісті «Полковникові ніхто не пише», «Хроніка вбивства, про яке всі знали заздалегідь» — центральні твори славетного колумбійського письменника, лауреата Нобелівської премії Ґабріеля Ґарсії Маркеса. В його творах дивовижно переплітаються людські долі й суспільні проблеми, розгортається широка панорама латиноамериканського життя з його повсякденними клопотами, соціальними заворушеннями, диктатурами й безперервними революціями.



Кл.слова:
магічний реалізм -- латиноамериканська література

   Тип видання:   художня література   
12.

Маркес, Ґабріель Ґарсіа.
Полковникові ніхто не пише [Електронний ресурс] : пер. з ісп. / Ґ. Ґ. Маркес. - К. : Всесвіт, 2004. - 23 с.. - (Бібліотека світової літератури)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У повісті «Полковникові ніхто не пише»,дивовижно переплітаються людські долі й суспільні проблеми, розгортається широка панорама латиноамериканського життя з його повсякденними клопотами, соціальними заворушеннями, диктатурами й безперервними революціями.



Кл.слова:
магічний реалізм -- латиноамериканська література -- політика

   Тип видання:   художня література   
13.
 


Линдгрен, Астрид.
Міо, мій Міо. Расмус-волоцюга. Брати Лев'яче Серце [Електронний ресурс] : пер. зі швед. / А. Линдгрен. - К. : Веселка, 1990. - 432 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До книги, що вийшла в серії лауреатів андерсенівської премії, входять три повісті. "Міо, мій Міо" - про хлопчика, що знайшов свого батька і свою країну, але мусить захистити її від лихого лицаря, що краде дітей. "Расмус-волоцюга" - про хлопчика-сироту з рівним чубом, який вирішив сам напитати собі батьків, щоб не конкурувати перед ними з кучерявими дівчатками. "Брати Лев'яче Серце" - хлопчик хворий і мусить померти, його брат втішає молодшого братика розповідями про прекрасну країну Нангіялу, де він опиниться після смерті. Та сталося так, що в Нангіялі опинилися обидва брати.



Кл.слова:
класична література -- дитяча література -- пригоди -- казка

   Тип видання:   художня література   
14.

Мальро, Андре.
Королівська дорога [Електронний ресурс] : пер. з фр. / Андре Мальро. - Х. : Фоліо, 2005. - 119 с.. - (Бібліотека світової літератури)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Що є життя? Що є смерть? Чи варто скніти, доживати, відчуваючи старіння духу і плоті, чи все ж таки жити як дихати — у вічному пошуку, долаючи перешкоди, перемагаючи, до самої смерті, — на ці питання намагається знайти відповідь молодий археолог Клод Ваннек, головний герой повісті Андре Мальро «Королівська дорога».



Кл.слова:
повість

   Тип видання:   художня література   
15.

Пшимановсьний, Януш.
Чотири танкісти і пес [Електронний ресурс] : повість : пер. з пол. / Януш Пшимановсьний. - К. : Молодь, 1975. - 500 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Служили у Війську Польському четверо друзів, четверо танкістів: поляки — Янек, що завжди влучав у ціль, Густлік, який гнув пальцями сталеві цвяхи, грузин Григорій — чудовий водій і українець Василь — командир танка. П’ятим був Шарик — пес танкової бригади; а шостим — танк Т-34, названий «Рудим» на честь санітарки з волоссям капітанового кольору. Про їхні пригоди розповідає ця книжка. Друга частина повісті українською мовою виходить уперше.



Кл.слова:
література -- повість

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Приліпко, І. Л.
Жанрово-стильові тенденції в українській літературі ХХ століття [Електронний ресурс] / І. Л. Приліпко ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра української мови та літератури. - К. : [б .в.], 2010. - 66 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Аналіз літературного твору передбачає розкриття його ідейно- тематичних, образних, жанрових, сюжетних, композиційних, стильових особливостей. Визначення жанрово-стильової специфіки – одна з основних характеристик літературного твору. Жанр та стиль художнього твору завжди пов’язані між собою: стиль твору обумовлює його жанрові особливості, жанр, в свою чергу, вказує на стильову приналежність твору (жанр поеми чи балади вказує на романтичне спрямування твору, стиль реалізму, з огляду на свою специфіку (об’єктивність, описовість), передбачає розвиток жанрів роману, повісті тощо).



Кл.слова:
література -- культура -- стиль

   Тип видання:   художня література   
17.

Шевченко, Тарас Григорович.
Твори [Електронний ресурс] : у 5 т. / Т. Г. Шевченко. - К. : Дніпро, 1970

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Поетичні твори (1837-1847). - 1970. - 416 с.

Т. 2 : Поетичні твори (1847-1861). - 1970. - 424 с.

Т. 3 : Драматичні твори та повісті. - 1971. - 400 с.

Т. 4 : Повісті. - 1971. - 387 с.

Т. 5 : Щоденник та вибрані листи. - 1971. - 554 с.


Перші два томи містять основні тексти всіх поезій і поем, писаних українською і російською мовами. Томи третій і четвертий містять всі відомі на сьогодні повісті Шевченка, писані російською мовою: "Наймичка", "Варнак", "Княгиня", "Музыкант", "Капитанша", "Несчастный", "Близнецы", "Художник", "Прогулка с удовольствием и не без морали", драму "Назар Стодоля" та уривок (3 дія) з невідомої п'єси "Никита Гайдай". П'ятий том займають автобіографія і щоденник поета.



Кл.слова:
українська література -- поезія -- проза -- драматургія

   Тип видання:   художня література   
18.

Кобилянська, Ольга.
Повісті. Оповідання. Новели [Електронний ресурс] / О. Кобилянська. - К. : Наукова думка, 1988. - 672 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська література -- проза

   Тип видання:   художня література   
19.

Домонтович, Віктор.
Твори [Електронний ресурс] : у 3 т. / В. Домонтович. - Нью-Йорк : Сучасність, 1988-1989

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Апостоли. Дівчина з ведмедиком. Аліна й Костомаров. Доктор Серафікус. - 1988. - 519 с.

Т. 2 : Романи Куліша. Без ґрунту. - 1989. - 480 с.

Т. 3 : Розмови Екегартові з Карлом Ґоцці та інші оповідання. - 1988. - 560 с.


У цьому виданні зроблено спробу дати скільки можна повну збірку відомих у друку або з архівних рукописів збірку повістей та оповідань В. Домонтовича, за винятком "Повісті про 1918 рік", що її тексту не пощастило відшукати.



Кл.слова:
українська література -- проза -- літературознавство

   Тип видання:   художня література   
20.

Нечуй-Левицький, Іван.
Твори [Електронний ресурс] : в 2 т. / І. Нечуй-Левицький. - К. : Наукова думка, 1985-1986

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Повісті та оповідання. П'єса. - 1985. - 640 с.

Т. 2 : Повісті та оповідання. - 1986. - 640 с.


І. Нечуй-Левицький значно поширив естетичні обрії української літератури. Він збагатив її новими жанрами та образними засобами. Серед його творів — короткі оповідання, нариси, великі повісті й романи (іноді свої романи-хроніки письменник за звичкою називає теж «повістями»), побутові комедії, історичні драми, літературно-критичні й публіцистичні статті, театральні рецензії, художньо-етнографічні, історичні та мовознавчі праці. У творах малих жанрів письменник блискуче розвиває традиційну оповідну манеру, надаючи їй простоти, природності й влучності образних характеристик. У повістях і романах Нечуй-Левицький здійснює перехід від монологу-оповіді до об’єктивно-розповідної манери повіствування, відкриваючи тим самим простір для широких описів природи й інтер’єру, для ліричних і філософських відступів, словом, для поширення можливостей художнього відображення складного й мінливого об’єктивного світу. Письменник також щедро використав мовні багатства фольклору та живої розмовної мови українського селянства. Це сприяло мальовничості й виразності його художнього слова. Таким чином, І. Нечуй-Левицький виступив як письменник-новатор, чудовий знавець дійсності, що поширив межі українського реалізму і вторував шлях наступним письменницьким поколінням.



Кл.слова:
українська література -- побутовий реалізм -- етнографізм
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського