Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (2)Реферативна база даних (43)Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=Крилаті$<.>)*(<.>A=$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   Тип видання:   словник   
1.

Коваль, А. П.
Крилаті вислови в українській літературній мові [Електронний ресурс] : афоризми, літературні цитати, образні вислови / А. П. Коваль, В. В. Коптілов. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Вища школа, 1975. - 335 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці зібрано крилаті вислови в українській літературній мові, подано пояснення та ілюстрації до них. Автори не тільки з'ясовують походження висловів, а й показують особливості їх вживання, відзначають переосмислення, розширення чи зміну значення.



Кл.слова:
ідіома -- фразеологізм

   Тип видання:   довідник   
2.

Коваль, А. П.
Спочатку було слово [Електронний ресурс] : крилаті вислови біблійного походження в українській мові / А. П. Коваль. - К. : Либідь, 2001. - 312 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Біблія — найпоширеніша у світі книжка, з якої наш народ протягом століть поповнював фразеологічний запас української мови, збагачуючи її. Крилаті вислови у цьому виданні подаються не в алфавітному порядку, а в такій послідовності, в якій вони вжиті у Біблії, так що читач матиме змогу уявити, як побудовано Біблію, яким є зміст і стиль викладу кожної частини. У висловах фіксуються зміни у змісті й формі, які відбулися за час їх існування в українській мові; усі наявні значення висловів ілюструються цитатами з творів українських письменників. Для широкого кола читачів, не байдужих до мовного багатства.



Кл.слова:
крилатий вислів -- цитата

   Тип видання:   словник   
3.


Англо-український фразеологічний словник [Електронний ресурс] : близько 30 000 фразеологічних виразів / уклад. К. Т. Баранцев. - 2-е вид. випр.. - К. : Знання, 2005. - 1056 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 30 000 англійських сталих словосполучень, серед яких є ідіоматичні вирази, прислів'я і приказки, "крилаті вислови" та інші фразеологічні одиниці. Фразеологічні вирази розміщені в алфавітному порядку. Після кожного виразу або звороту наведено його український відповідник (переклад, аналог або еквівалент). Переважна більшість фразеологічних одиниць словника ілюстрована прикладами з творів класиків і сучасних письменників.



Кл.слова:
переклад -- фразеологізм -- словосполучення

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Україна - козацька держава [Електронний ресурс] / уклад. В. Недяк. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Емма, 2007. - 1216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 1 - 471 с.

Ч. 2. - 472 - 573 с.

Ч. 3. - 574 - 773 с.

Ч. 4. - 774 - 989 с.

Ч. 5. - 990 - 1216 с.


Україна і козацтво... Україна - земля козацька... Ці крилаті вирази не слід сприймати лише як красиву поетичну метафору. Це - тісно взаємопов'язані поняття, об'єктивна даність, обумовлена специфікою суспільно-політичним реалій XVI - XVIII ст. Усвідомлення себе політичним народом, виразником і захисником прав і свобод українського етносу остаточно сформувалося в свідомості молодого суспільного стану на початку XVII ст. Однак цьому передувало понад століття напруженої внутрішньої еволюції козацької спільноти, коли вона з громади вояків-уходників перетворювалася на репрезентанта національних інтересів українського соціуму. Україна – козацька держава.



Кл.слова:
український народ -- козацтво -- портрет -- символіка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 


Храппа, Вадим.
От адамова яблока до яблока раздора. Происхождение слов и выражений [Електронний ресурс] / Вадим Храппа. - [Б. м.] : НЦ ЭНАС, 2010. - 176 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кто первым сказал: деньги не пахнут? Что такое панталык? Почему ветчина не бывает свежей? Какой смех называют сардоническим? Отчего простота хуже воровства? В книге читатель найдет ответы и на многие другие вопросы. Автор в доступной и увлекательной форме рассказывает о происхождении слов и выражений. Для широкого круга читателей.



Кл.слова:
лінгвістика -- мовознавство -- фразеологія -- крилаті вислови

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.


Міфи Давньої Греції [Електронний ресурс] : для середнього шкільного віку / переказ Катерини Гловацької. - К. : Веселка, 1980. - 215 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ви, мабуть, чули вираз: «сізіфів труд», «танталові муки», «прокрустове ложе», «авгієві конюшні», «троянский кінь», «самозакоханий нарцис», «яблуко розбрату». А чи знаєте ви, що ці та інші крилаті вирази, які стали органічною, невідємною частиною нашої мови, культури, прийшли до нас з міфології давніх греків? Образи грецьких міфів відобразились в багатьох творах літератури та мистецтва. Ця книга, шановні друзі, знайомить вас із найбільш відомими міфами Давньої Греці.



Кл.слова:
міфологія -- фольклор -- Греція -- бог

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.
 


Фомина, Н.
Французские крылатые выражения [Електронний ресурс] / Н. Фомина. - Х. : Фолио, 2009. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Известный французский писатель-моралист Ларошфуко считал отличительным признаком большого ума умение сказать много в немногих словах. Именно это качество присуще знаменитым французам, чьи меткие, остроумные выражения давно стали крылатыми. Французский язык богат также на пословицы и поговорки, в которых отразились душа и характер народа, долгая, насыщенная яркими событиями история Франции, богатейшая культура этой великой страны.



Кл.слова:
афоризми -- цитати -- крилаті слова

   Тип видання:   словник   
8.
 


Береза, Т.
Практичний англо-український словник фразеологічних синонімів [Електронний ресурс] / Т. Береза. - Львів : БаК, 2011. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Практичний англо-український словник фразеологічних синонімів" показує фразеологічне багатство англійської та української мов, є практичним виданням. Тому він може задовольнити широкі потреби цільової аудиторії. Словник допоможе носіям англійської і української мов глибше зрозуміти та засвоїти паралельні фразеологічні структури, яких немає в інших словниках. Містить близько 19 000 фразеологічних одиниць. Головними гаслами є крилаті вислови, відомі імена літературних героїв, назви популярних книжок та кінострічок, а також вислови, що вживаються у мовленні. Словник розрахований для професіоналів та широкого кола читачів, не байдужих до мови.



Кл.слова:
лексикологія -- переклад -- фразеологія
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського