Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (38)Реферативна база даних (403)Книжкові видання та компакт-диски (588)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ІСПИТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 90
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.


Позиції, перспективи і завдання Гетьманського Руху [Електронний ресурс]. - Авґсбург : Видання Краєвої Організації СГД Німеччини і Австрії, 1951. - 49 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Року 1941, на сходинах Української Громади в Берліні, Сл. пам. Гетьман Павло промовляв: «Ми переживаємо час, коли ревуть гармати, падають великі держави, але повстають і нові. Час надзвичайний, час тяжкий і відповідальний. Тяжкий тому, що наш Народ, скутий чужими формами, чужою організаційною сіткою, йде не за голосом свойого генія і своїх славних войовничих предків, а за наказом чужих зверхників. Та рівночасно це повний значіння час, що ховає в собі можливості і для нашого народу. Я так відчуваю... Ми стоїмо перед великим іспитом».



Кл.слова:
націоналізм -- українець

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
2.

Нестеренко, Юрий Валентинович.
Задачи вступительных экзаменов по математике [Електронний ресурс] / Ю. В. Нестеренко, С. Н. Олехник, М. К. Потапов. - М. : Наука, 1980. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Начиная с 1977 года, вступительные экзамены в ВУЗы начали проводиться по новой программе. В книге содержится более 150 вариантов задач, предлагавшихся на вступительных экзаменах по математике в МГУ в течение последних лет (1977—1979 гг.), а также решения некоторых из этих вариантов. Книга будет полезна школьникам старших классов, учителям средних школ, а также тем, кто готовится к вступительным экзаменам в вузы.



Кл.слова:
іспит з математики -- математична задача

   Тип видання:   художня література   
3.

Свідницький, Анатолій.
Роман. Оповідання. Нариси [Електронний ресурс] / А. Свідницький. - К. : Наукова думка, 1985. - 576 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У потоці українського літературного життя кінця 50—60-х років XIX ст. яскраво виділяється творча індивідуальність Анатолія Свидницького. Жвава, енергійна натура, людина всебічно обдарована від природи, Свидницький тягнувся до живого діла, прагнув конкретними справами реалізовувати програму діячів революційної демократії в галузі народної освіти, в піднесенні ролі художнього слова як активного знаряддя виховання мас. Типовий для свого часу письменник-різночинець, Свидницький намагався порушувати злободенні соціальні питання в творах різних жанрів — піснях, фольклорно-етнографічних нарисах, оповіданнях, йому належить пальма першості і в створенні українського реалістичного роману з виразним соціальним спрямуванням. На жаль, тяжкі умови, в яких доводилося працювати діячам демократичної культури, постійні переслідування з боку царських властей, цензурні утиски, побутова невлаштованість, підірване замолоду здоров’я не дали можливості розквітнути яскравому талантові Свидницького, передчасно обірвали саме життя письменника. За життя не побачив світу його найкращий твір — роман «Люборацькі». Мав рацію І. Франко, коли з глибоким смутком писав, що автор цього роману належав до тих талановитих, але нещасливих людей, котрі, сковані ланцюгами соціальної неволі, не змогли прикласти «до діла те знання, яке вони в житті здобули, ані ту щиру любов, котрою душа їх горіла в найкращих хвилях життя» Однак історія поставила все на свої місця. Твори Свидницького, наснажені щирим вболіванням за долю простої людини, пройняті гострим осудом і кріпосницької, і буржуазної дійсності, позначені неповторними прикметами самобутнього таланту їх автора, витримали іспит часу. Великий Жовтень, поклавши початок новій ері в історії людства, наблизив явища прогресивного мистецтва до найширших мас трудівників. Сьогодні поряд з багатьма визначними явищами світової літератури в активі радянського читача перебуває і роман Свидницького «Люборацькі» як одна з яскравих художніх пам’яток середини XIX ст.



Кл.слова:
українська література -- проза -- новелістика

   Тип видання:   методичний посібник   
4.

Мельников, И. И.
Как решать задачи по математике на вступительных экзаменах [Електронний ресурс] / И. И. Мельников, И. Н. Сергеев. - М. : Изд. Московского ун-та, 1990. - 303 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге изложены ключевые методы решения задач по математике, демонстрирующиеся на примере задач, предлагавшихся на вступительных экзаменах в МГУ. Большое внимание уделено объяснению логики решений, подробному анализу типичных ошибок абитуриентов, особенностям конкурсных задач на различных факультетах. Освещены следующие темы: решение алгебраических уравнений и неравенств, тригонометрические уравнения и неравенства, текстовые задачи, логарифмические и показательные уравнения и неравенства, задачи с параметрами, свойства функций и графики и др. Приводится большое количество задач для самостоятельного решения. Для учащихся средних школ и абитуриентов, готовящихся к вступительным экзаменам в вузы, может быть использована учителями средних школ.



Кл.слова:
математична задача -- іспит з математики

   Тип видання:   художня література   
5.

Лукіянович, Д.
Повісті [Електронний ресурс] / Д. Лукіянович. - Л. : Каменяр, 1990. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Велике творче довголіття випало на долю Дениса Лукіяновича - українського письменника і літературознавця. Шістнадцятирічним юнаком увійшов він у літературу і служив їй сімдесят шість років. Народився Д. Лукіянович 13 вересня 1873 р. в с. Городниця, нині - Гусятинського району, у родині богослова за освітою, а вчителя за фахом. Вчився Денис у Станіславській гімназії. Гімназистом був активним, радикально настроєним. Організував таємний гурток "Поступ“, за що у 1890 р. його виключили з гімназії. Іспит на атестат зрілості склав екстерном. Згодом закінчив юридичний факультет Львівського (1900) та філософський (1907) Чернівецького університетів. Майже все життя займався викладацькою роботою, громадською працею. У 1905 р. редагував журнал “Дзвінок”. Як прозаїк Д. Лукіянович дебютував у 1889 р. Оповіданням “Сабашева вечеря”. 1895 р. вийшла збірка “Новели”. Це була невелика за обсягом книжка, містила 5 новел психологічного плану. Друга збірка Д. Лукіяновича - “Ескізи та оповідання” (1897) теж об’єднала малу прозу. Роком перед тим він опублікував цикл “Мої проходи” (образки). У 1899 р. вийшла книга під назвою “Багнітки”, де автор змалював родинне життя інтелігента, незлагоди між подружжям. У творчому доробку Д. Лукіяновича є твори й великої форми - дилогія із двох повістей “За Кадильну” (1902) та “Від кривди” (1904), роман “Філістер” (1909). Про повість “За Кадильну” І. Франко писав, як про “цікавий образ безплідної боротьби селянства за общинну землю, відняту у общини паном”. Популярним серед сучасників був роман Д. Лукіяновича “Філістер”, підписаний псевдонімом Л. Журбенко і присвячений “пані Марії Грушевській”, дружині Михайла Грушевського. Цей роман є багато проблемним твором про інтелігенцію. Він порушує чимало болючих для українців питань, у ньому - живий відгомін політичних подій у Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст., зокрема, виборів до парламенту та сейму, широкого просвітницького руху. Є згадки про страйк 1902 р., студентські виступи у Львові, вбивство намісника цісаря в Галичині тощо. А фабулу роману складає доля родини отця Кульчицького.



Кл.слова:
українська література -- проза

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Математика   
6.


Сборник задач по математике для поступающих во ВТУзы [Електронний ресурс] / под ред. М. И. Сканави. - 6-е изд.. - М. : Оникс, 1992

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1 : Алгебра. - 1992. - 527 с.


Книга написана в соответствии с программой для поступающих в Вузы. Задачи объединены по принципу однородности тем типов, методов решения и разбиты на три группы по уровню сложности. Ко многим задачам даны решения подробные. Ну вы и сами знаете учебники под ред. Сканави. Также в данном архиве я поместил решебники к данному учебнику.



Кл.слова:
математика -- освіта -- вищий навчальний заклад -- іспит

   Тип видання:   методичний посібник   
7.

Кононенко, П. П.
Українська мова [Електронний ресурс] : посібник для вступників до вузів / П. П. Кононенко, Л. О. Кадомцева, Л. І. Мацько. - К. : Либідь, 1992. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета посібника, який містить виклад теоретичних положень шкільного курсу української мови, контрольно-тренувальні вправи та завдання, схеми і зразки всіх розборів, поради щодо мовної структури та оформлення творів і словник-довідник основних мовних понять та термінів, - допомогти абітурієнтам у самопідготовці до вступних іспитів з української мови.



Кл.слова:
українська мова -- правопис

   Тип видання:   методичний посібник   
8.

Pyle, M. A.
Cliffs TOEFL [Electronic resource] / M. A. Pyle, M. E. Munoz Page, J. Bobrow. - 4th. ed.. - [S. l. : s. n.], 1995. - 659 p.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
англійська мова -- іспит

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Нелін, Є. П.
Геометрія в таблицях [Електронний ресурс] : навч. посібник для учнів старших класів / Є. П. Нелін. - Х. : Світ дитинства, 1997. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник містить логічно впорядкований і систематизований мінімум основних і додаткових відомостей із шкільного курсу геометрії (планіметрія, стереометрія, координати й вектори), опанування якого дозволяє учню розв’язувати найскладніші геометричні задачі, що їх пропонують на випускних та вступних іспитах (державній підсумковій атестації чи зовнішньому незалежному оцінюванні з математики). Посібник може бути використано як учнями для повторення шкільного курсу геометрії, так і вчителями на уроці під час узагальнення тієї чи іншої теми, опрацьованної за будь-яким підручником з геометрії.



Кл.слова:
задача

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Литвиненко, Г. М.
Збірник завдань для екзамену з математики на атестат про середню освіту [Електронний ресурс] : у 2 т. / Г. М. Литвиненко. - Л. : Видавництво науково-технічної літератури, 1997

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Алгебра та початки аналізу. - 95 с.

Ч. 2 : Геометрія. - 79 с.


Збірник екзаменаційних завдань з математики складається з двох частин: "Алгебра та початки аналізу" і "Геометрія". Вони складені з урахуванням результатів експерименту на випускних іспитах на атестат про середню освіту в школах, ліцеях та гімназіях Донецької області. Мета посібників — створення різнорівневих збірників задач і вправ для письмового екзамену з математики за курс старшої школи, вдосконалення рейтингової системи оцінювання та апробація шкали переведення кількості набраних учнями балів у діючу чотирьохбальну систему. Крім цього, пропоновані збірники дають уявлення про зміст і вимоги до математичної підготовки учнів на різних рівнях у відповідності з проектами концепції та державного стандарту шкільної математичної освіти. Зміст завдань охоплює програмний матеріал за курс середньої школи. Кожний збірник складається з розділів і параграфів, які містять задачі трьох рівнів складності: обов’язкового (мінімального), підвищеного та поглибленого. Складність екзаменаційних завдань визначається, як правило, кількістю логічних кроків, які повинен виконати учень у процесі їх розв’язування. I. Обов’язковий рівень містить задачі та вправи, в основному, репродуктивного характеру на 2-3 логічних кроки, представлені у формі тестів. Для їх розв’язання учням достатньо знати правила, означення, формули, теореми та ознаки, передбачені навчальними програмами, а також вміти виконувати найпростіші тотожні перетворення, спрощення та обчислення. II. Підвищений рівень містить завдання на 4-6 логічних кроки, розв’язання яких вимагає від випускника творчого застосування одержаних знань з достатньо повним і строгим обгрунтуванням ходу розв’язку. III. Поглиблений рівень — це, як правило, задачі та вправи, розв’язання яких вимагає вміння орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, застосовувати оригінальні та штучні прийоми, глибини та строгості суджень, характерних для тих, хто вивчає шкільний курс математики на поглибленому рівні.



Кл.слова:
задача -- пряма -- графік -- графічний розв'язок

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
11.


Географія [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Я. Б. Олійник [и др.]. - 5-е вид., перероб. і доп.. - К. : Знання, 1998. - 455 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник містить програму з географії для вступників на економічні, географічні та інші спеціальності вищих навчальних закладів, а також відповіді на кожне питання. Автори дають загальний географічний огляд земної кулі, детально розкривають зміст фізичної та економічної географії України. Значна увага приділяється висвітленню сучасної економічної і соціальної географії. Наводиться економіко-географічна характеристика 22 країн Європи, Азії, Америки, Африки і Австралії. Посібник схвалено Міністерством освіти і науки України. П'яте видання перероблене і доповнене. Розраховано на випускників шкіл, ліцеїв, гімназій, абітурієнтів, які складають вступний іспит з географії на економічні та географічні спеціальності вищих навчальних закладів, учителів, усіх, хто цікавиться географією.



Кл.слова:
освіта -- вищий навчальний заклад

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Математика   
12.


Подготовка к вступительным экзаменам в МГУ [Електронний ресурс] : варианты письменных работ по математике 2001-2005 годов / сост. М. В. Федотов. - 3-е изд.. - М. : МГУ, 2000. - 132 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящий сборник содержит около 150 вариантов письменных вступительных экзаменов и олимпиад по математике в Мгу им. М. В. Ломоносова за 2001-2005 годы. Приведены по одному варианту с каждого факультета Мгу, где есть вступительный экзамен по математике. Сборник может быть полезен абитуриентам при подготовке к поступлению как в Мгу, так и в другие Вузы, где есть вступительный экзамен по математике.



Кл.слова:
математика -- освіта -- вищий навчальний заклад -- іспит

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Математика   
13.

Разгулин, А. В.
Подготовка к вступительным экзаменам в МГУ. Алгебра [Електронний ресурс] / А. В. Разгулин, М. В. Федотов. - М. : МГУ им. М.В. Ломоносова, 2000. - 198 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящее пособие составлено для подготовительных курсов факультета Вычислительной математики и кибернетики МГУ им. М.В. Ломоносова на основе задач письменных вступительных экзаменов по математике в МГУ за 1977-1999 годы. Может быть полезно абитуриентам при подготовке к поступлению как на факультет ВМиК, так и на другие факультеты МГУ.



Кл.слова:
вступний іспит -- кібернетика -- обчислювальна математика

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Фізика   
14.


Методичні вказівки щодо самостійної підготовки з фізики (розділи “Елементи атомної і ядерної фізики та фізики твердого тіла”) [Електронний ресурс] / уклад. В. Г. Зайцев ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2001. - 46 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Самостійна робота над навчальним матеріалом є основною формою підготовки студентів. Для якісного забезпечення цієї роботи процес вивчення курсу фізики в університеті складається з таких етапів: проведення лекцій; самостійної роботи над підручниками та навчальними посібниками; виконання контрольних завдань; проведення лабораторних робіт та практичних занять; складання заліків та іспитів. Важливе місце серед них займає самостійне виконання студентами контрольних завдань, оскільки розв’язання задач є перевіркою ступеня засвоєння теорії курсу, а рецензії на завдання допомагають доробити та правильно засвоїти різні розділи курсу. В даному посібнику наводяться методичні вказівки щодо самостійної підготовки студентів при вивчені розділу “ Елементи атомної і ядерної фізики та фізики твердого тіла “. Вивчення цього розділу слід починати з елементів квантової механіки і розглянути такі питання, як корпускулярно-хвильовий дуалізм матерії, гіпотезу де Бройля, уяснити, що рух будь-якої частинки згідно з цією гіпотезою завжди супроводжується хвильовим процесом. Виходячи з співвідношень невизначеностей Гейзенберга, визначити межі застосування класичної механіки та зрозуміти, що з цих співвідношень витікає необхідність описування стану мікрочастинок за допомогою хвильової функції, звернувши увагу на її статичний зміст. Доцільно розглянути застосування рівняння Шредінгера до стаціонарних станів ( прямокутна потенціальна яма нескінченної глибини ), слід знати правила квантування енергії, орбітального моменту імпульсу в атомі водню та вияснити зміст трьох квантових чисел. При вивченні теми “ Періодична система елементів” необхідно звернути увагу на фізичний зміст спінового числа та принцип заборони Паулі, на основі якого розглянути розподіл електронів у атомі за станами. При вивченні елементів фізики атомного ядра та елементарних частинок необхідно добре уявляти склад атомного ядра та його характеристики: масу, лінійні розміри, момент імпульсу, магнітний момент ядра, дефект маси ядра, енергію та питому енергію зв’язку ядра. Розглядаючи склад ядра та взаємодію нуклонів у ядрі, потрібно знати властивості ядерних сил та звернути увагу на їх обмінну природу. В процесі вивчення радіоактивного розпаду ядер важливо зрозуміти дискретний характер енергетичного спектру - частинок та - випромінювання, що свідчить про квантування енергії ядер; зрозуміти закономірності - розпаду, пов’язаного з законами збереження енергії і моменту імпульсу. Вивчаючи тему “ Ядерні реакції “, важливо зрозуміти, що у всіх ядерних реакціях виконуються закони збереження: енергії, імпульсу, моменту 4 імпульсу, електричного заряду, маси (масового числа). Особливу увагу слід приділяти реакціям синтезу легких та поділенню важких ядер, питанням ядерної енергетики та проблемам керування термоядерними реакціями. При вивченні теми “ Елементи фізики твердого тіла “ основну увагу необхідно приділяти елементам теорії кристалічної решітки, елементам зонної теорії твердих тіл, напівпровідникам, провідникам ( металам). Розглядаючи ці питання, важливо зрозуміти характер теплового руху в твердих тілах, теорію теплоємності Дебая, розподіл електронів за енергіями при Т = 0 та Т 0 , мати якісну уяву про надпровідність, вияснити різницю між металами, діелектриками та напівпровідниками, розглянути власну та домішкову провідність напівпровідників та вольт-амперну характеристику p – n - переходу.



Кл.слова:
атомна фізика -- ядерна фізика

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
15.

Воронин, М. В.
Подготовка к вступительным экзаменам в МГУ. Геометрия [Електронний ресурс] / М. В. Воронин, М. В. Федотов. - М. : Изд-во МГУ, 2001. - 154 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пособие составлено для подготовительных курсов факультета Вычислительной математики и кибернетики МГУ имени М. В. Ломоносова на основе задач письменных вступительных экзаменов по математике в МГУ за 1970-2000 годы. Может быть полезно абитуриентам при подготовке к поступлению как на факультет ВМиК, так и на другие факультеты МГУ.



Кл.слова:
математичний іспит -- планіметрія -- стереометрія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
16.


Спеціальна гістологія та ембріологія [Електронний ресурс] : практикум : навчальний посібник для студентів вузів / В. К. Напханюк [та ін.]. - О. : Одеський медуніверситет, 2001. - 268 с.. - (Бібліотека студента-медика)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику подано короткий виклад теоретичного матеріалу усіх тем зі спеціальної гістології та ембріології людини, опис гістологічних препаратів та їхнє зображення, які використовуються на практичних заняттях і державному перевідному іспиті відповідно до «Програми з цитології, гістології та ембріології» (Київ, 1992). Практикум може бути корисним під час підготовки до практичних занять, державного перевідного іспиту, а також при самостійній роботі студентів у гістологічній лабораторії. Для студентів медичного і стоматологічного факультетів медичних вузів України.



Кл.слова:
нервова система -- ендокринна система -- серцево-судинна система

   Тип видання:   методичний посібник   
17.

Дорофеев, Н. В.
Решение экзаменационных задач по математике за 11 класс [Електронний ресурс] : учебно-практическое пособие / Н. В. Дорофеев, А. А. Сапожников, Е. С. Шубин. - М. : Экзамен, 2001. - 97 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаемое учебное пособие содержит подробное решение всех задач из учебного издания "Сборник заданий для проведения письменного экзамена по математике (курс А) и алгебре и началам анализа (курс В) за курс средней школы. 11 класс.



Кл.слова:
іспит -- задача -- приклад -- рівняння

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Мазур, І. К.
Тестові задачі з математики [Електронний ресурс] : алгебра та початки аналізу : навчальний посібник / І. К. Мазур, О. К. Мазур, В. В. Ясінський. - К. : Фенікс, 2002. - 600 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник написано відповідно до програми з математики для слухачів Інституту доуніверситетської підготовки НТУУ "КПІ" та рекомендовано слухачам екстернатної форми навчання на завершальній стадії підготовки до випускних випробувань у НТУУ "КПІ", а також при їх підготовці до випускних іспитів з математики на атестат про середню освіту.



Кл.слова:
середня освіта -- іспит

   Тип видання:   підручник   
19.

Шляхтун, П. П.
Політологія [Електронний ресурс] / П. П. Шляхтун. - К. : Либідь, 2002. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Так само як людина — істота біологічна — не може існувати без повітря, вона як істота суспільна не може жити без політики. Це твердження, на перший погляд, може здатися безпідставно перебільшеним, оскільки є чимало людей, які ставляться до політики зневажливо, вважають її брудною справою. Проте це зовсім не означає, що такі люди стоять поза політикою. Не цікавлячись політикою, не виступаючи її суб'єктом, вони за будь-яких умов залишаються об'єктом політики, зазнають впливу політичних інститутів: держави, політичних партій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації тощо та осіб, які їх представляють. Політика є діяльністю з керівництва та управління суспільством на основі публічної влади. її соціальне призначення полягає в узгодженні багатоманітних і суперечливих інтересів і потреб індивідів та людських спільнот, забезпеченні їх співіснування в межах єдиного суспільства, в організації суспільного життя. Виконує це призначення передусім держава як головний політичний інститут. Якби не було держави зі встановленими нею загалыюобов 'язковими правшами суспільної поведінки (правовими нормами), дотримання яких забезпечується силою державного примусу, в суспільстві запанували б анархія і хаос, сила й насильство, «війна всіх проти всіх», як визначав додержавшій стан людства видатний англійський філософ XVII ст. Т. Гоббс. Саме держава надає суспільству організованості, об 'єднує людей на основі спільних інтересів та цінностей у цілісне утворення, надає суспільному життю цілеспрямованого характеру. Жити в суспільстві й бути вільним від політики, впливу держави неможливо. Але залежність індивідів, суспільства в цілому від держави може бути різною. В одному разі суспільство змогло підпорядкувати собі державу, поставити її на службу суспільному благові, досягти завдяки мудрому державному керівництву країни висот у своєму розвитку, в іншому — держава вивищувалася над суспільством, чинила над ним насильство, а можновладці використовували державну владу насамперед у власних інтересах. Характер відносин між суспільством і державою вирішальною мірою залежить від політичної культури членів суспільства як сукупності їхніх знань про політику, ціннісних орієнтацій і поведінки стосовно неї. У кінцевому підсумку політика, влада завжди роблять з людьми те, що вони їй дозволяють, а держава і правителі є такими, яким є саме суспільство. Недарма кажуть, що кожен народ має таких правителів, яких заслуговує. Формування політичної культури членів суспільства, набуття ними політичних знань і навичок політичної поведінки є важливою умовою функціонування політики, насамперед держави, в інтересах суспільства. Природа створила людину так, що вона дбає передусім про власні інтереси. Політики як люди, чия діяльність пов язана з використанням публічної влади, також: не є винятком. Для того щоб політики якомога більше дбали про суспільні інтереси і якнайменше використовували владу у власних інтересах, потрібний постійний і пильний контроль громадськості за здійсненням влади, діями політиків. А це також вимагає від громадян політичних знань. Оволодівати політичною наукою, отже, потрібно для того, щоб не бути лише пасивним об'єктом політики, об'єктом політичного маніпулювання з боку охочих до влади людей, а впливати на здійснення влади як у суспільних, так і у власних інтересах. Роль і значення політики та наукових знань про неї особливо зростають у переломні історичні періоди, коли зазнають докорінних перетворень самі основи суспільного життя, ідеали, цінності, світоглядні орієнтації людей. Саме такий період кардинальних змін переживає нині українське суспільство. Необхідність політологічних знань в сучасних умовах актуалізується й тим, що сучасні політичні технології, особливо ті, що пов 'язані з проведенням виборчих кампаній і формуванням іміджу політичних лідерів та реалізуються за допомогою електронних засобів масової інформації, створюють широкі можливості для маніпулювання масовою та індивідуальною політичною свідомістю. Протистояти такому маніпулятивному впливу можна тільки на основі глибоких наукових знань про політику. Головне призначення пропонованого підручника полягає в тому, щоб допомогти студентам — майбутнім фахівцям різних сфер суспільної діяльності — оволодіти систематизованими науковими знаннями про політику, які склали б основу їхньої демократичної політичної культури. Такі знання потрібні кожній освіченій людині. Вони сприятимуть формуванню здатності самостійно аналізувати політичні явища і процеси, визначати своє місце в них. Підручник, звичайно, не претендує на всеосяжне висвітлення проблем політичної науки. У ньому аналізуються лише найважливіші, вузлові проблеми політології, насамперед ті, що стосуються сутності політики, інституціоналізованих і персоналізованих форм її здійснення. Значна увага приділяється також історії становлення і розвитку політичних ідей як за рубежем, так і в Україні. В окремих главах подається матеріал про здійснення політики, політичної влади в Україні. Підручник розрахований на поглиблене вивчення науки про політику і може бути використаний студентами всіх спеціальностей вищих навчальних закладів, у тому числі спеціальності «Політологія». Його побудовано таким чином, що кожен структурний елемент може бути темою окремого виступу на семінарському занятті, реферату, контрольної чи курсової роботи. В разі необхідності наявний теоретичний матеріал можна розширити завдяки літературним джерелам, список яких наведено до кожної теми. Ці джерела слугуватимуть вихідними і в написанні дипломних та дисертаційних робіт, підготовці до складання кандидатських іспитів із спеціальностей політичних наук. Авторське бачення структури, тематики і проблематики курсу «Політологія» може прислужитися викладачам політології у вищих навчальних закладах при власному визначенні тематики і проблематики навчального курсу з політології. Ознайомлення із систематизованим викладенням у підручнику проблем теорії політикиі буде корисним і тим, хто обрав політику своїм фахом, tie перебільшуючи значення науки про політику для політичної практики, все ж таки можна стверджувати, що багато наявних у нинішньому українському суспільстві негараздів спричинені невисоким професіоналізмом наших політиків, відсутністю у них глибоких політологічних знань і як наслідок -низьким рівнем політичної культури. Політика і наука про неї в Україні все ще існують нарізно, а державна політика в багатьох и проявах здійснюється без належного теоретичного обгрунтування, нерідко методом спроб і помилок. Рядові громадяни, зі свого боку, ще не зайняли активної позиції стосовно влади і продовжують залишатися її пасивними об єктами, очікуючи від неї за сформованою ще за соціалізму звичкою всіляких соціальних благ. Політика є одним із таких видів людської діяльності де кожен вважає себе фахівцем, тому що всі члени суспільства і кожний окремо так чи інакше стикаються з нею. Судити про політику можуть і повинні всі. Тож хай ця праця прислужиться тому, щоб такі судження робилися зі знанням справи



Кл.слова:
предмет політології -- пам’ятник архітектури -- функція політології

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Мазур, І. К.
Тестові задачі з математики [Електронний ресурс] : геометрія : навчальний посібник / І. К. Мазур, О. К. Мазур, В. В. Ясінський. - К. : Фенікс, 2002. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник написано відповідно до програми з математики для слухачів Інституту доуніверситетської підготовки та професійної орієнтації Національного технічного університету України "КПІ" та рекомендовано слухачам екстернатної форми навчання на завершальній стадії підготовки до вйпуск-них (атестаційних) випробувань у НТУУ "КПІ", а також при їх підготовці до випускних іспитів з математики на атестат про середню освіту. Він містить задачі з математики, переважна більшість яких пропонувалась в різні роки на вступних іспитах з математики до НТУУ "КПІ" та інших провідних вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
екзамен -- середня освіта
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського