Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (875)Реферативна база даних (737)Книжкові видання та компакт-диски (630)Журнали та продовжувані видання (111)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄДНАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.


100 найвідоміших образів української міфології [Електронний ресурс] / В. Завадська [та ін.]. - К. : Орфей, 2002. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Людська душа потребує єднання зі світом, тому міф завжди буде органічною часткою культури. До світогляду нашого народу увійшли вірування та уявлення багатьох поколінь, які жили на території сучасної України й належали до різних племен та археологічних культур. Давні збирачі, мисливці, рибалки, скотарі й землероби залишили відлуння своїх вірувань у тому багатогранному комплексі, який ми звемо українською традиційною культурою. Ця книжка є оригінальною спробою систематизовано представити найхарактерніші й найцікавіші образи, що існували у віруваннях і магічній практиці українського етносу.



Кл.слова:
міф -- звичай -- вірування

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 



60 років волинської трагедії [Електронний ресурс] : матеріали форуму українських і польських експертів та журналістів "Події на Волині: як жити з цим тягарем?" / ред. В. Барановський. - К. : Смолоскип, 2003. - 191 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


11-12 квітня 2003 року Посольство Республіки Польща в Україні та польсько-український клуб “Без упереджень” провели експертно-журналістський форум на тему: “Події на Волині: як жити з цим тягарем?” У форумі взяли участь близько 80 експертів і журналістів з України та Польщі. Форум проходив в Національному університеті “Острозька академія”. У першій частині книжки вміщено деякі виступи та тези учасників форуму. Друга частина книжки презентує передрук статей за період квітень-липень 2003 року, які були опубліковані в українських та польських друкованих ЗМІ. Відзначення 60-ї річниці трагічних подій на Волині було важливим випробуванням міцності і єдності польської політики по відношенню до України. Основи нашої політики переконують в тому, іцо Польща і Україна мають перед собою перспективу на сучасність та майбутнє. І успіх полягає в тому, що інтерпретація польсько-українських подій не стала головним критерієм польсько-українського сьогодення, особливо з огляду на суперечку щодо історії подій на Волині, якій ми надали шляхетну форму і спрямували зусилля до народного поєднання, так, як це було зроблено у спільній заяві Президентів Республіки Польща і України “До порозуміння і єднання” п’ять років тому.



Кл.слова:
друга світова війна -- міжетнічні конфлікти -- порозуміння

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.
 


Manjapra, Kris.
Age of Entanglement [Electronic resource] : german and Indian Intellectuals across Empire / Kris Manjapra. - Cambridge : Harvard University Press, 2013. - 454 p
Переклад назви: Вік з'єднання: Німецькі та Індійські інтелектуали по всій імперії

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Age of Entanglement explores patterns of connection linking German and Indian intellectuals from the nineteenth century to the years after the Second World War. Kris Manjapra traces the intersecting ideas and careers of a diverse collection of individuals from South Asia and Central Europe who shared ideas, formed networks, and studied one another's worlds. Moving beyond well-rehearsed critiques of colonialism toward a new critical approach, this study recasts modern intellectual history in terms of the knotted intellectual itineraries of seeming strangers. Collaborations in the sciences, arts, and humanities produced extraordinary meetings of German and Indian minds. Meghnad Saha met Albert Einstein, Stella Kramrisch brought the Bauhaus to Calcutta, and Girindrasekhar Bose began a correspondence with Sigmund Freud. Rabindranath Tagore traveled to Germany to recruit scholars for a new Indian university, and the actor Himanshu Rai hired director Franz Osten to help establish movie studios in Bombay. These interactions, Manjapra argues, evinced shared responses to the cultural and political hegemony of the British empire. Germans and Indians hoped to find in one another the tools needed to disrupt an Anglocentric world order. As Manjapra demonstrates, transnational intellectual encounters are not inherently progressive. From Orientalism and Aryanism to socialism and scientism, German-Indian entanglements were neither necessarily liberal nor conventionally cosmopolitan, often characterized as much by manipulation as by cooperation. Age of Entanglement underscores the connections between German and Indian intellectual history, revealing the characteristics of a global age when the distance separating Europe and Asia seemed, temporarily, to disappear.



Кл.слова:
друга світова війна -- індуїзм -- нацизм -- арійська теорія

   Тип видання:   словник   
4.


Інформаційне суспільство. Дефініції: людина, її права, інформація, інформатика, інформатизація, телекомунікації, ліцензування, сертифікація, економіка, ринок, юриспруденція інтелектуальна власність, [Електронний ресурс] / В. М. Брижко [и др.]. - К. : Інтеграл, 2002. - 220 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наведені у словнику дефініції визначають і тлумачать основні поняття, що з'явилися у останні десятиріччя і почали використовуватися у суспільстві, стосовно когнітивних процесів у сфері інформатизації та зв'язку, конвергенція яких все більше поглиблюється і схиляється у бік розвитку інформаційних технологій та штучного інтелекту. Зроблено спробу кореляційного об'єднання термінів з точки зору проблем прав та свобод людини, індустрії інформації, інформаційних ресурсів, інформаційної інфраструктури та телекомунікацій, інтелектуальної власності й ринкової економіки в умовах переходу до Інформаційного суспільства.



Кл.слова:
інформація -- телекомунікація -- економіка

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Історія Львова в документах та матеріалах [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів. - К. : Наукова думка, 1986. - 422 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник є першою науковою публікацією комплексу документів з історії міста від його заснування до наших днів. Документи відображають розвиток міста протягом століть, боротьбу його населення проти експансії іноземних феодалів і Ватікану, розвиток економіки, культури і соціальної боротьби в епоху феодалізму і капіталізму, економічні, політичні і культурні зв'язки міста з іншими містами України і Росії, вплив Великого Жовтня на піднесення революційної боротьби трудящих за соціальне і національне визволення та возз'єднання з Радянською Україною. Широко показується процес перетворення Львова у великий промисловий і культурний центр України. Для науковців, викладачів вузів і студентів, вчителів, краєзнавців.



Кл.слова:
місто -- економічний розвиток -- політика

   Тип видання:   підручник   
6.


Аграрне право України [Електронний ресурс] / ред. О. О. Погрібний ; Одеський юридичний інститут Харківського національного університету. - О. : Істина, 2007. - 445 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Аграрне право-порівняно нова галузь у системі права, яка об'єктивно сформувалась у 70-х рр. минулого століття внаслідок об'єднання в єдиний комплекс правових норм, які регулювали суспільні відносини в колгоспах, державних сільськогосподарських підприємствах, інших сільськогосподарських виробничих структурах. Для студентів вищих юридичних закладів, викладачів, аспірантів, науковців та практичних працівників.



Кл.слова:
Аграрне право

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
7.
 


Рудик, С. К.
Анатомія свійських тварин [Електронний ресурс] : підручник / С. К. Рудик, Ю. О. Павловський, Б. В. Криштофорова. - Київ : Аграрна освіта, 2001. - 575 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Викладено основні закономірності будови тіла свійських тварин за системами органів: скелет, з'єднання кісток, м'язи, система органів шкірного покриву, апарати травлення, дихання, органи сечовиділення і розмноження, серцево-судинна система, нервова система та органи чуття. Будову органів чи систем розглянуто з погляду онто- і філогенезу в порівняльному плані. Наведено особливості будови тіла свійської птиці.



Кл.слова:
зоологія -- анатомія тварин -- біологія

   Тип видання:   монографія   
8.

Єрмакова, Н.
Березільська культура [Електронний ресурс] : історія, досвід / Н. Єрмакова ; Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України. - Київ : Фенікс, 2012. - 512 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографію присвячено березільській культурі, яка постала в процесі реформування українського театру Лесем Курбасом (1887–1937). Вперше у вітчизняному театрознавстві феномен цієї культури розглядається в своїй унікальній цілісності і вражаючому структурному розмаїтті на тлі бурхливого мистецького процесу кінця 1910 — початку 1930-х років ХХ століття. У книзі відтворена творча практика Молодого театру (1917–1919), Кийдрамтеатру (1920–1921), Мистецького Об'єднання «Березіль» (1922–1926), театру «Березіль» (1926–1933). Особливу увагу приділено аналізу першої української режисерської школи та професійному становленню таких режисерів як Ф. Лопатинський, Б. Тягно, Г. Ігнатович, В. Василько, Я. Бортник, Л. Дубовик, В. Скляренко, Б. Балабан, К. Діхтяренко та ін. Проаналізовано всі вистави цієї режисерської генерації та вистави Л. Курбаса в контексті програмних цілей березільської сценічної культури актуальної до сьогодні. Книга розрахована на практиків, теоретиків театру, студентів профільних творчих ВУЗів, а також усіх тих, хто цікавиться історією української авангардної культури.



Кл.слова:
культурологія -- театрознавство -- режисерська школа -- сценографія

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Бобрицька, В. І.
Валеологія [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. І. Бобрицька, М. В. Гриньова. - К. : ІЗМН, 1998. - 395 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник розглядає валеологію як багатогранну інтегративну науку. Детально висвітлюються складові здоров'я — фізичне, психічне, соціальне і духовне. Пропонуються методики зміцнення здоров'я. Народний досвід оздоровлення, традиції, що враховують валеологічні аспекти побуту та культури українців подаються в контексти завдань посібника. Навчальний посібник адресований студентам педінститутів, педагогам і медичним працівникам, громадським оздоровчим організаціям та об'єднанням, які пов'язані з навчально- виховною роботою.



Кл.слова:
здоров'я -- оздоровлення -- екологія

   Тип видання:   художня література   
10.

Голубенко, П.
ВАПЛІТЕ [Електронний ресурс] / П. Голубенко. - Берхтесгаден : Орлик, 1948. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вільна Академія Пролетарської Літератури (ВАПЛІТЕ) — літературне об'єднання в Україні. Виникла у Харкові, існувала з січня 1925 до 28 січня 1928. Організація стояла на засадах творення нової української літератури шляхом засвоєння найкращих здобутків західно-європейської культури. Фактичним лідером ВАПЛІТЕ був Микола Хвильовий. Приймаючи офіційні вимоги комуністичної партії, в питаннях літературної політики ВАПЛІТЕ займало незалежну позицію і стояло на засадах творення нової української літератури кваліфікованими митцями, що ставили перед собою вимогу вдосконалення, засвоєння найкращих здобутків західноєвропейської культури. Лідером організації був Микола Хвильовий, який висунув гасло «Геть від Москви!». Президентами — Михайло Яловий (пізніше Микола Куліш), секретарем — Аркадій Любченко. До складу організації входили: Микола Хвильовий, Михайло Яловий, Аркадій Любченко, Олесь Досвітній, Микола Куліш, Майк Йогансен, Григорій Епік, Павло Тичина, Іван Сенченко, Олекса Слісаренко, Петро Панч, Микола Бажан, Юрій Яновський, Юрій Смолич, Іван Дніпровський, Олександр Копиленко, Петро Шатун та інші. В 1927 ВАПЛІТЕ видавала журнал «ВАПЛІТЕ», у якому серед інших друкувались: Никифор Щербина та ін. Погляди М. Хвильового зумовили критику ВАПЛІТЕ з боку партійних і державних діячів УРСР. Особливо гострих нападок зазнав твір М. Хвильового «Вальдшнепи». 28 січня 1928 р. було конфісковано вже надруковане 6-те число літературно-художнього двомісячника «ВАПЛІТЕ» «через уміщення другого уривка з «Вальдшнепів» Хвильового, ВАПЛІТЕ змушена була «самоліквідуватися» [1]. Члени ВАПЛІТЕ продовжували літературну діяльність в альманасі «Літературний ярмарок» (1928-29) і організації «Пролітфронт». Члени ВАПЛІТЕ — одні з перших жертв репресій сталінського режиму.



Кл.слова:
мистецьке угруповання -- літературознавство -- українська література

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Штефан, Михайло Йосипович.
Виконання судових рішень [Електронний ресурс] : навчальний посібник / М. Й. Штефан, М. П. Омельченко, С. М. Штефан. - К. : Юрінком Інтер, 2001. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Конституція України надала широкі демократичні права, свободи громадянам, їх об'єднанням та встановила гарантії реалізації та захисту їх в судовому й іншому юрисдикційному порядку. За чинним законодавством захист політичних, інших соціально-економічних прав здійснюється в установленій формі судом, арбітражним або третейським судом, профспілковими та іншими громадськими організаціями, а в окремих випадках — в адміністративному порядку (ст. 6 ЦК України). Рішення судових і несудових органів, інших юрисдикційних органів, що стоять на захисті майнових і особистих немайнових прав громадян, юридичних осіб і держави, є обов'язковими і підлягають виконанню на всій території України. Не виконані добровільно, вони виконуються примусово в порядку, встановленому законом України «Про виконавче провадження» від 22 квітня 1999 р. Отже, виконанням рішень суду та інших юрисдикційних ор¬ганів завершується процес захисту суб'єктивних майнових і осо¬бистих немайнових прав громадян та юридичних осіб шляхом їх фактичної реалізації у порядку виконавчого провадження, вста-новленому законом.



Кл.слова:
адміністративне право -- юрисдикція -- виконавче провадження

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.


Громадські об'єднання в Україні [Електронний ресурс] : навч. посібник / за ред. В. М. Бесчастного. - К. : Знання, 2007. - 415 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
політична партія -- профспілка -- організація

   Тип видання:   альбом   
13.


Група пражської студії [Електронний ресурс]. - Прага : [б. в.], 1925. - 30 с.. - (Сучасне українське мистецтво)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є альбомом виставки мистецького об'єднання під назвою Пражська група. Відкриває видання вступна стаття українського історика мистецтва і театру Дмитра Антоновича. Стаття подана двома мовами (французькою та українською) і розповідає про тогочасний стан українського мистецтва, причини появи Пражської групи і, власне, про саму виставку, репродукції картин з якої містяться в альбомі.



Кл.слова:
українське мистецтво

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Сотников, С. К.
Дальнє приймання телепередач [Електронний ресурс] / С. К. Сотников. - К. : Техніка, 1976. - 40 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто принципи дальнього прийому телепередач і основні технічні засоби, які застосовуються для цієї мети. Описано конструкції антен для дальнього прийома телепередач, дано рекомендації з вибору і створення багатоелементних антен типу «хвильовий канал» та їх встановлення у залежності від умов прийому. Описано синфазні дво- і чотириповерхові антени, складені з антен типу «хвильовий канал». Наведено схеми з'єднання та узгодження поверхів антен та фідерних ліній. Надано рекомендації з вибору типу узгоджуючих пристроїв і кабеля для фідерних ліній. Книга розрахована на широке коло радіолюбителів.



Кл.слова:
технічний засіб -- антена -- сигнал

   Тип видання:   життєпис   
15.

Котляр, Микола.
Данило Галицький [Електронний ресурс] : біографічний нарис / Микола Котляр. - К. : Альтернативи, 2002. - 328 с.. - (Особистість і доба)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі дається життєпис видатного державного діяча, полководця та дипломата Давньої Русі, галицько-волинського князя Данила Романовича Галицького (1201 — 1264). Він присвятив своє життя справі об'єднання східнослов'янських земель, відновленню цілісної давньоруської держави часів свого славного предка Володимира Мономаха. Життєпис створено на ґрунті великого кола вітчизняних і зарубіжних джерел і є підсумком більш ніж двадцятилітніх досліджень автора. Написана в науково-популярній формі, книжка розрахована на істориків та широкі кола любителів минувшини.



Кл.слова:
Галицько-Волинське князівство -- державне управління -- княжа влада

   Тип видання:   підручник   
16.
 


Громова, А. М.
Клінічне медсестринство в акушерстві та гінекології [Електронний ресурс] / А. М. Громова, Г. М. Алтуєв, В. В. Лойка. - Київ : [б. в.], 2004. - 236 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлено організацію роботи акушерського стаціонару, санітарно-гігієнічний режим у пологових відділеннях; перебіг вагітності та її ускладнення, фізіологічні зміни в організмі вагітної. Особливу увагу приділено медсестринському догляду за вагітними, роділлями та породіллями. Значне місце відведено питанням медичної етики й деонтології та медсестринському догляду за гінекологічними хворими. Детально описано техніку виконання лікувально-діагностичних маніпуляцій за участю медичних сестер. Широко висвітлено лікувальну гімнастику для вагітних та гінекологічних хворих. Наведено зразки санітарно-просвітних бесід на гінекологічну тематику. Для студентів медсестринських факультетів медичних університетів та академій, медичних коледжів та училищ, слухачів курсів підвищення кваліфікації, практикуючих акушерок та медичних сестер акушерсько-гінекологічного об'єднання, а також для молодих лікарів акушерів-гінекологів та лікарів-інтернів.



Кл.слова:
вагітність -- пологи

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
17.


Ліквідація УГКЦ (1939-1946). Документи радянських органів державної безпеки [Електронний ресурс] : у 2 т. / за заг. ред. В. Сергійчука. - К. : ПП Сергійчук М.І., 2006

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 920 с.

Т. 2. - 804 с.


У виданні представлено документи радянських органів державної безпеки про здійснення ними у 1939-1941 та 1944-1946 рр. політичних репресій проти Української греко-католицької церкви та заходів з її ліквідації під гаслом "возз'єднання з Російською православною церквою".



Кл.слова:
політична репресія -- греко-католицька церква

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Красовський, І.
Лемківщина у боротьбі за об'єднання з Україною [Електронний ресурс] / І. Красовський. - Йонкерс : Організація Оборони Лемківщини, 1964. - 31 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
історія України -- визвольний рух

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Бакаев, А. А.
Методы организации и обработки баз знаний [Електронний ресурс] / А. А. Бакаев, В. И. Гриценко, Д. Н. Козлов ; Академия наук Украины, Институт кибернетики им. В. М. Глушкова. - Киев : Наукова думка, 1993. - 152 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.73 Мб


Аналізуються методи проектування і реалізації інтелектуальних і передусім експертних систем. Розглядаються питання розробки і використання мови опису баз знань, побудови методів розв'язання задач, способи роботи з неточними, неповними, недостовірними та суперечливими знання, методи об'єднання баз знань і даних, а також підходи до реалізації інтелектуальних систем.



Кл.слова:
інтелектуальні системи -- дедукція -- комбінаторика -- реляційне керування -- бази даних

   Тип видання:   національна доповідь   
20.


Національна доповідь про стан позашкільної еколого-натуралістичної освіти в Україні [Електронний ресурс] / Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. - Київ : [б. в.], 2017. - 29 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.25 Мб


Система позашкільної еколого-біологічної освіти є одним з унікальних досягнень української освіти, центром підготовки молоді до ринкових і демократичних перетворень, здатної жити і творити в інформаційному суспільстві, глобальному світовому середовищі, бути громадянином світу й водночас відданим патріотом української держави, речником національних інтересів. Позашкільна освіта реалізується протягом життя, стає для молодої людини смисловим соціокультурним стержнем, ключовою характеристикою якого є пізнання через творчість, гру, працю, дослідницьку діяльність. Сучасній системі позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму задається новий вектор розвитку. Державна політика в сфері позашкільної освіти спрямована на усвідомлення ціннісного статусу позашкільної освіти як унікальної і конкурентоздатної соціальної практики нарощування мотиваційного потенціалу особистості та інноваційного потенціалу суспільства. Позашкільна освіта еколого-натуралістичного напряму створює можливості для оволодіння дітьми та молоддю новими, специфічними знаннями, сприяє розвитку здібностей і самореалізації, формуванню екологічної культури. До того ж, крім професійної орієнтації молоді, створюються умови для наукового, творчого підходу до розв’язання проблем. У зв’язку із зростаючою роллю біології у вирішенні гуманістичних і соціокультурних завдань пріоритет надається соціальному вихованню і залученню дітей та молоді жо конкретних заходів з оздоровлення довкілля. Еколого-натуралістичний напрям позашкільної освіти реалізується у центрах еколого-натуралістичної творчості, станціях юних натуралістів, натуралістичних відділах Будинків школярів, Палацах дитячої та юнацької творчості, в гуртках, секціях, клубах та інших творчих учнівських об`єднаннях на базі загальноосвітніх навчальних закладів, клубах та об`єднаннях за місцем проживання тощо.



Кл.слова:
охорона довкілля -- енвайронменталізм -- молодіжна політика -- зелений туризм
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського