Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (378)Реферативна база даних (2866)Книжкові видання та компакт-диски (159)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=СМУГ$<.>+<.>K=ОСІЛОСТІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Животко, Аркадій.
Подонь [Електронний ресурс] : українська Вороніжчина в культурному житті України / А. Животко. - [Б. м. : б. в.], 2013. - 30 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подаючи границі, котрими обмежена суцільна територія, населена українським народом, визначний український учений-географ Степан Рудницький, проводить українську етнографічну границю в частині, що межує з російською територією, через Курщину, Вороніжчину й Донщину. У Курщині йде вона повітами: Рильським, Суджанським, Обоянським, Корочанським та Старооскольським, охоплюючи частини їх суцільно населені українським народом. На Вороніжчині цю границю провадить через Городище, Шаталівку, Росош, Репіївку до устя Потудоня в Дін коло м. Коротояка, потім вздовж Дону на Ліски, Маслівку, Мечетку, Нижній Кисляй, Козлівку, Василівку, Бурлаївку, Красне, Пихівку, Банну. В Донщині — починається від Банної вздовж західньої межі Хоперського повіту на Гарячій і далі, охоплюючи третину земель Донщини. Подавши ці границі, він зазначує трудність точного їх визначення: «Границі поміж українською та московською етнографічною територією теж дуже трудні для докладного визначення — каже він. Не тому, щоб тут були переходові діялекти, як, наприклад, на білоруській границі. Навпаки — їх тут немає ніде. Українські й московські села, навіть части сел, дуже виразно від себе відділені, й немає ніякого сумніву, куди причислити їх населення. Трудність лежить у чімсь іншім. Гранична смуга між українським та московським живлом... почала густіше заселюватися щойно в XVII. і XVIII. віках. Колонізаційні струї українців, що плили з заходу на схід, перехрещувалися з московськими колонізаційними струями, що плили з півночі на південь. В результаті повстала довжелезна й широка мішана смуга, в якій зустрічаємо величезну кількість обусторонніх етнографічних півостровів і островів»



Кл.слова:
етнографія -- східні креси

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Яковенко, Н.
Нарис історії України з найдавніших часів до кінця ХVІІІ ст. [Електронний ресурс] / Н. Яковенко. - К. : Генеза, 1997. - 380 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета автора цього нарису – звернути увагу на ті аспекти минулого, які ні для народницької, ні для державницької історіографій на мали ваги, а тим часом без їх витлумачення годі сподіватися, що стара Україна "скаже" правду про себе нашому сучасникові. Маю на увазі передовсім спробу звести історію з п'єдесталу науки про суспільство до рангу науки про людину в суспільстві. Суспільство, як і кожна структурована система, варте дослідницького інтересу, проте ключ до розуміння принципів його функціонування не може бути ні універсальним, ні наперед постульованим, бо система, утворювана "людским матеріалом", реалізує себе лише через конкретні – завжди різні в часі й просторі – вчинки людей. Тому спеціальна увага в цьому нарисі буде надана людині – колу її прав і обов'язків, способам (і причинам) групування в колективи, стереотипам поведінки та механізмові оновлення останніх у моменти зміни ціннісних орієнтацій, усталеним уявленням про справедливу владу і особистий обов'язок, про морально дозволене і про табуйоване, про ставлення до "своїх" і "чужих" тощо. На більш загальному рівні, відмовившись від звичних історіографічних образів "сусіда-загарбника", "підступного єзуїта" чи свого "запроданця", автор спробував пояснити ряд кризових смуг в історії України через призму глибинних внутрішніх перемін у згаданій системі стереотипних цінностей.



Кл.слова:
історія -- минуле -- аспект -- розвиток

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Сегеда, С. П.
Антропологічний склад українського народу: етногенетичний аспект [Електронний ресурс] / С. П. Сегеда ; Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України. - К. : [б. в.], 2002. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автореферат дисертації присвячено питанням антропологічного складу та етногенезу українців. У ній вперше вводяться в науковий обіг антрополого-одонтологічні та дерматогліфічні дані, які значно розширюють коло джерел, необхідних для висвітлення даної проблематики. На підставі аналізу широкого комплексу морфо-фізіологічних ознак виділені антропологічні зони, що склались історично в результаті етногенетичних процесів на території України. Простежуються основні етапи цих процесів, розглядається роль окремих компонентів, які брали в них участь. Реконструйовано основні напрями давніх етногенетичних процесів на території України, в яких брали участь різні за походженням компоненти. Доводиться, що в Середній Наддніпрянщині простежується глибока лінія антропологічної спадкоємності населення, а саме: племена тшинецької культури доби бронзи — населення лісо-степової смуги скіфського часу — носії черняхівської культури — нащадки літописних полян — українці. Видання призначене історикам, етнологам, антропологам, археологам, мовознавцям, всім, хто цікавиться питаннями антропології та етнічної історії України.



Кл.слова:
антропологія -- етногенез -- археологія

   Тип видання:   монографія   
4.

Шитюк, М. М.
Єврейське населення Херсонської губернії в XIX - на початку XX століть [Електронний ресурс] / М. М. Шитюк, В. В. Щукін. - Миколаїв : Видавництво Ірини Гудим, 2008. - 222 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розкривається правове становище єврейського населення в південноукраїнському регіоні, їх соціально-економічний стан у складі міського населення впродовж XIX − поч. XX ст. Предметом особливої уваги авторів є специфіка життєдіяльності єврейських громад у межах Миколаївсько-Севастопольського військового губернаторства. Розглядаються різні аспекти розвитку єврейської сільськогосподарської колонізації в Новоросійському краї, як унікального явища в історії східноєвропейського єврейства. Дослідження здійснено на широкому колі архівних матеріалів, правових та нормативних актів, преси та публіцистики. Книга адресована дослідникам, студентам, всім, хто цікавиться вітчизняною історією та краєзнавством.



Кл.слова:
євреї -- смуга осілості -- національні меншини -- громадське життя

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
5.

Душейко, Антон.
Про світогляд, ідеологію та політику України і світу в ІІІ тисячолітті [Електронний ресурс] / А. Душейко. - Київ : Персонал, 2016. - 182 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 15.73 Мб


Це альтернатива теорії К. Маркса, яка викладена в “Маніфесті Комуністичної Партії” і теорії Ч. Дарвіна, яка викладена в “Походженні людини”. Саме Маркс разом з Дарвіном змінили хід історії і направили його по хибному шляху. Ці дві антинаукові, протиприродні атеїстичні теорії завели світ у глухий кут: стали причиною Першої світової війни, великого жовтневого перевороту і тоталітарного режиму в Росії, появи двох вождів — Сталіна і Гітлера, Другої світової війни і причиною того, що нині відбувається у світі. Як зупинити протистояння і не допустити третьої світової війни, як замінити ненависть на любов і добро — саме про це піде мова у книжці, яку Ви тримаєте в руках. Епоха війн, революцій, ненависті закінчується. На зміну їй іде епоха високої духовності, моралі і любові. Як пережити цю чорну смугу, зміни епох? Людина повинна мати адекватне уявлення про те, хто є Бог, для чого вона створена, що собою являє Всесвіт, куди він рухається і яка мета цього руху, тобто мати адекватний науковий світогляд. Якість життя кожної людини планети залежить від адекватного бачення, сприйняття і розуміння світу і свого місця в ньому. Для широкого загалу.



Кл.слова:
креаціонізм -- еволюціонізм -- теологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
6.

Макаров, С. М.
Эфирная природа электричества и магнетизма [Електронний ресурс] : учебное пособие / С. М. Макаров. - Київ : Компринт, 2017. - 116 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 15.36 Мб


Многочисленными экспериментами (Е. Морли (1901), Д. К. Миллер (1921 - 1925), А. Майкельсон (1929), Ю. М. Галаев (Харьков, 1998 - 2002), Е. И. Штырков (Казань, 2007)) доказано наличие в природе эфира как реального вязкого и сжимаемого газа. В работе публикуются результаты ряда экспериментов, проведенных с целью детализации отдельных аспектов реализации на микроуровне электромагнитных явлений. На основе исследования магнитного поля постоянных магнитов показана эфирная природа магнитного поля. На основе исследования процесса зарядки-разрядки последовательности конденсаторов показываются незамкнутые электрические токи. Дается эфиродинамическая интерпретация реализации электростатики, ферромагнетизма и сверхпроводимости.



Кл.слова:
смугові магніти -- електростатика -- феромагнетизм -- надпровідність
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського