Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Реферативна база даних (2)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕМІСНИЦТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Будівництво   
1.

Федотов, Г. Я.
Русская печь [Електронний ресурс] / Г. Я. Федотов. - М. : Эксмо, 2003. - 280 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Печное искусство — особый вид народного творчества, имеющий богатые традиции и приемы. «Печь нам мать родная», — говорил русский народ испокон веков. Ведь с ее помощью не только топились деревенские избы и городские усадьбы — в печи готовили пищу, на ней лечились и спали, о ней слагали легенды и сказки. Книга расскажет о том, как устроена обычная или усовершенствованная русская печь и из каких основных частей она состоит, как самому изготовить материалы для кладки и сложить печь, как сушить ее и декорировать, заготовлять дрова и разводить огонь, готовить в ней пищу и печь хлеб, коптить рыбу и обжигать глиняные изделия. Если вы хотите своими руками сложить печь в загородном доме или на даче, подробное описание устройства и кладки подскажет, как это сделать правильно, а масса прекрасных иллюстраций поможет представить все воочию.



Кл.слова:
традиція -- ремісництво

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Грацианский, Николай.
Парижские ремесленные цехи в XIII-XIV столетиях [Електронний ресурс] / Николай Грацианский. - Казань : Литография Императорского Университета, 1911. - 347 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта первая - студенческая(!) - работа Н.П.Грацианского в 1908 году была награждена историко-филологическим факультетом Казанского университета золотой медалью; и до настоящего времени не потеряла своей научной ценности.



Кл.слова:
ремісництво -- ремесло

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.


Ремесла j хвабрики на Украjіні [Електронний ресурс] / зложив С. Подолинскиj. - Женева : Печатньа "Работника" j "Громади", 1880. - 152 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Відкільа почаласъ працьа? Це питанньа дуже цікаве, особливо длъа тих льудеj, котрі працьуіуть і, іак то звичаjно бувajе з робітниками, працьуjуть багато, навіть через силу. Чи була коли така пора на світі, шчо б льуде жили не працьувавши? Чи можуть коли знов такі часи настати? На це мусимо відказати: ні, мабуть таких часів ніколи не було, шчо б льуде обходились конче без праці, і не повинно бути, шчо б коли таке времца настало. Але в різні часи льуде працьували не так, іак тепер, іншиj раз лекше, але часто j тьажче, і ми можемо мати певну надцу, шчо на дальші часи льудского житьтьа, можна буде впорьадковати працьу користнушим робом дльа білыпоіі часті льудеj, ніж тепер. В оціj нашij книжці ми і хочемо трохи побалакати про те, jак в давнішчі часи була впорьадкована працьа, jак вона тепер ведетсьа і jакі наjпотрібнішчі були б зміни в цім порьадку. В нашij розмові ми наjбільш торкатимемосьа до житьтьа і долі працьуjушчих льудеі на Украііні, а між jіми до ремесників і робітників на заводах та хвабриках, бо про хліборобів маjемо думку поговорити осібно в іншому місті.



Кл.слова:
ремісництво -- промисловість -- мануфактура -- робітничий рух

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.
 


Нізова, Л. В.
Одержавлення кустарно-ремісничої промисловості в УРСР (20-30-ті рр.) [Електронний ресурс] / Л. В. Нізова ; Інститут історії України НАН України. - Київ : [б. в.], 2001. - 167 с.. - (Історичні зашити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В цій праці підбито підсумки багаторічного дослідження соціалістичних перетворень дрібного кустарно-ремісничого виробництва в радянській Україні 20—30-х рр. Праця створена переважно на архівних матеріалах і є першою в українській пострадянській історіографії на цю тему. Розрахована на науковців, викладачів, всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
ремісництво -- колективізація -- експропріація
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського